Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Mam problem, brzuch nie rosnie tak szybko, mi zaczal w 4 miesiacu. A 2 dni po okresie hmmmmmm. Może być zależy jak długie masz cykle i czy regularne. Sbitarka gratuluje córeczki. I nie moge sobie wyobrazic, jak kobiety wytrzymują ból porodowy :( Ja sie tak boje a jeszcze tylko 13 dni do terminu. Strach mnie ogarnia. Boje sie bólu, a jak umre? Mysle o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chebycmama79
Oj nie umrzesz.Pomysl tylko o chwili kiedy przytulisz malenstwo. Nigdy sama nie rodzilam ale kazdy mowi, ze jak tylko przytuli sie malenstwo zapomina sie o bolu.... :) A ja dzis jestem tydzien przed @ i przed testowaniem. Nie wiem jak wytrzymam. Mam pełno tego białego sluzu. Wyglada to tak jakby wyplywal ze mnie klej w sztyfcie (przepraszam za szczegoly;)) Jest tego sluzu sporo, pozniej przez jakis czas go nie ma. Jak ja juz bym chciala wiedziec.... a ze ze mnie taka niecierpliwa osoba... :( Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga w - a to sie wybierasz na wakacje, super pierwsze wakacje waszego Szymonka:))) pogoda ma podono dopisac, przynajmniej tak w prognozie mowia ze od 24 bodajze znow upaly. tygysiczka- niestety nie zawsze wychodzi nam wtedy jak sobie to zaplanujemy, wiem cos o tym,ale warto probowac:))) ale wierz mi ze na pewno kiedys spojrzysz w test a tam dwie kreseczki. a i nie wiem czy wiesz ale lpeiej robic sobie abstynecje taka 2 dniowa podobno plemniczki wtedy sa lepszej jakosi. monte verde- no co ty za glupstwa opowiadasz. nawet nie mysl o takich gluoptach ze umrzesz. mysl o tym ze niedlugo bedziesz tulic swe male do piersi:)))) nie zawracaj sobie glowy jakimis pesymistycznymi historiami.pomysl ze juz prawie prawie okres ciazy masz za soba, okres niepewnosci i niepokoju ale rowniez wilekiej radosci, a i ogromna radosc nadejdzie juz niedlugo.wiem ze kobiety czesto miewaja takie ponure mysli, ale nie warto zawracac sobie nimi glowy, wszytsko jest ok:))) nie martw sie a to dla ciebie🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga- no w koncu kobieto sie odezwalas. :) Nie zapomnialysmyo Tobie, nawet ostatnio myslalam o Tobie jak sobie radzisz i jak tam Twoj Szymus:) I widzisz chyba sciagnelam Cie myslami. Fajnie masz ze wyjezdzacie nad morze. Ja tez bym pojechala ale boje sie tak szybko z Alunia. Ona ma dopiero 2 miesiace. W tm roku darujemy sobie chyba wszelkie wypady za miasto. Ale za to w przyszlym sobie odbijemy:) Moja Mala kruszynka marudna sie zrobila ale i tak jest slodka:) gada ze mna i ze swoimi zwierzakami pluszowymi. Rosnie, ma juz 70 cm i 6400 wazy-to chyba calkiem sporo:) A jak Twoj Szymonek Aga? Ahaja- Dlaczego chchesz obejrzec oczka swojej kruszynki? Masz wade wzroku jakas? Monte- Widze ze chyba kazdego kiedys dopadaja takie mysli:) Ja tez sie balam ze umre na porodowce ze beda jakies komplikacje i ze nie wytrzymam bolu. Fakt bol naprawde jest chwilami niedo zniesienia ale dasz rade. Powtarzaj soebie ze robisz to dla swojego dziecka. Im predzej skoncentrujesz sie na prawidlowym oddychaniu a mniej na bolu tym szybciej wypchniesz mala i bedzicie juz na zawsze razem:) Najbardziej bola skurcze, te juz rozwierajace na koncu co minute. A potem to juz idziejak po masle:D nie czujesz bolu partego bo jest on niczym w porownaniu do skurczy. Bedzie dobrze. Ps: pamietam ze jak juz robilo mi sie coraz wiekse rozwarcie a na ktg wykazywalo ze urodze za trzy dni, to tak bolalo ze nie wobrazalam sobie jak moglabym przezyc z tym bolem jeszcze trzy dni. Chyba poprosilabym o zatrzyk i umarla w spokoju. Mialam takie przeboje na porodowce. Polozna mowi do mnie\" z takimi skurczami urodzi pani za trzy dni\" a ja ledwo z bolu sie zwijalam. W koncu po moich blaganiach zbadala mnie i stwierdzila ze zdziwieniem ze glowke juz widac:D Mowie Ci parodia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos te badanie zaproponowala mi okulistka, mam nadcisnienie oczne. niby nie jest to jakas wada genetyczna ale jak mi zaproponowala a niby nie jest inwazyjne te badanie to czemu nie? a co ty myslisz o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja- no w takim przypadku faktycznie lepiej sprawdzic. Mysle ze ta lekarka wie co robi. a Ty sie przynajmniej uspokoisz ze z Twoim malenstwem jest wszystki w porzadku. Ja wlasnie siedze ze swoim na rekach bo przeciez zebralo sie jej na pogaduchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dzisiaj zaczynam diete "żp" oraz zero slodyczy:)od porodu walcze z tym nalogiem, a na slodycze mam nieodparta chec szczegolnie po 20;) Brzuch od miesiaca ani drgnal. Wiec trzeb acos z tym zrobic. A ze lubie podjadac wieczorami to wymyslilam na to marchewki i jablka. Do jogurtu wsypuje siemie lniane i ...czekam na efekty:) Myslicie ze dam rade???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysiczka - bardzo mi przykro,ale kochana uwierz wkoncu sie uda!jak Twoj kochany wroci to z tej tesknoty napewno cos wyjdzie:) znam to uczucie rozczarowania.nie zawsze udaje sie od razu.trzymam kciuki! chcebycmama - badz cierpliwa kobietko i staraj sie nie wkrecac sobe bo jeszcze @ spozni sie z tego powodu i bedziesz rozczarowana.wiem ze to sie latwo mow,ale trzeba czekac do tego dnia:) monte ja mam wiecej jeszcze czasu ale tez sie boje,coraz czesciej o tym mysle. brzuch mi rosnie nieziemsko i dzisiaj zobaczylam rozstepy.jestem nimi zalamana:((( mam prblem - jesli ci brzuch usrosl 2 dni po @ to napewno nie przez ciaze.to by byl ewenement:) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte nie umrzesz, boli, ale da się to wytrzymać, zobaczysz jak pomyślisz że za kilka chwil bedziesz trzymac na rękach swoje maleństwo to dostaniesz takiego powera że urodzisz raz dwa :) Alutos - ja tez sie boje wyjazdu, ale nie sprawdze póki nie zobacze jak to bedzie. Mały ma prawie 4m-ce, powietrze mu dobrze zrobi, a mżą odpocznie. Szkrabuś ważył tydzień temu 6550 i ma 74 cm. karmie piersią, miał wałeczki ale strasznie teraz na długość idzie, nie rośnie w bok tylko na długość :) Jest kochany, śmieje się, gada po swojemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagu
właśnie sie dowiedziałam że bedą bliżniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana, te rozstępy są nieuniknione. Musisz miec poprostu tendencje. Ja mam na brzuchu rozstemp równo 9 centymetrowy, szerokosc prawie 1,5 cm. Ohydztwo.Skóra zniszczona z wszystkimi naczyniami na wierzchu. Rana dosłownie. Miedzy nogami na posladku tez mam wielki, a wcale tam nie przytylam. Nie zalamuj sie tym, to od dzidziusia. Slyszalam ze pozniej mozna smarowac masciami na blizny i podobno pomagają. Dla mnie wazne,zebym sie nie roztyla, a na rozstepy nic nie poradzimy. Gorsza jest mysl o porodzie :) i w moim przypadku brak pokarmu a 38 t.c. skonczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagu
Jestem w 5 miesiacu ciązy i dopiero teraz lekarz zorientował się że mam bliżniaki hurra bede musiała dokupic jeszcze jedno łóżeczko kocyki i inne rzeczy ale sie ciesze mąż wraca jutro z delegacji ale bedzie miał niespodzianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga- ciesze sie ze synek zdrowo rosnie:) z pewnoscia morze dobrze mu zrobi, tylko pamitaj ze nie mozna wystawiac go na slonce do ukonczenia 1 roku zycia-ale po co ja Ci to mowie:) pewnie juz masz te wszystkie kremy z filtrami pokupowane:) jakajaana- no widzisz mi tez wyskoczyly rozstepy , na szczescie nie sa tak duze jak to opisuje monte ale sa, takie jednocentymetrowe kolo pepka kilka ich jest. Zadne kremy tu nic nie pomoga, ja tez sie smarowalam. Tylko kase niepotrzbnie wydawalam, a moglam posluchac ginki jak mowila ze to i tak nic nie da:( gagu- moje gratulacje!!!🌻 No to masz dwa za jednym zamachem:) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcebycmama79
jakajaana , staram sie wyluzowac, ale wiadomo- ciezko ;) Dziś mija 16 dni od staranek, @ ma przyjsc planowo za 6 dni(mam nadzieje jednak, ze nie zawita) Dzis bardzo zle sie czuje. Ciagnie mnie dol brzucha, kluje zwlaszcza lewy jajnik Do tego stopnia. ze caly czas leze. Rano tak bardzo mnie bolalo, ze prawie zemdlalam. W nocy wstala,m zrobic siusiu a na wkladce byla lekko brazowa plamka. Teraz jest sucho. Nie wiem co to jest ale mam jakies zle przeczucia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagu - gratulacje!!! ale bedziesz miala wesolo:):):) chcebycmama - moze ta plamka od zagniezdzania sie.trudno stwierdzic cokolwiek dopoki nie przyjdzie@.naprawde nieraz czekajac na upragniona fasolke wydaje sie ze odczuwamy nietypowe dolegliwosci ktore tak naprawde mogly sie juz zdarzyc wczesniej tylko nie zwracalysmy uwagi.wiec co do lucia,voz,zobaczymy.na jakies ciazowe objawy to chyba za wczesnie.poczekaj cierpliwie:) Dziwczyny,wiem ze tych rozstepow nie zlikwifuje.wczoraj je dopiero zauwazylam a obserwuje brzuszek codziennie.sa kolo pepka,jest ich kilka i takie na cm.ahhh no coz,takie uroki:) U nas dzisia bardzo goraco nie mam sily,do tego mialam dzisiaj takie skurcze ze az plecy bolaly.lekarka mowi ze te skurcze przez anemie,ciekawe.buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam kobitki. jakajana- tak to juz jest w ciazy ze czesto te rozstepy sie robia, niby mowia ze trzeba duzo bardzo duzo kremowac brzuch kremami no ale nie zawsze jednak one dzialaja, tak jak tego oczekujemy. jednej wyjdzie wiecej tych rozspetow innej prawie w ogole. slyzalam ze dobry jest krem przeciw rozstepop no gerbera albo z pharmacereris taka seria specjalna do kobiet w ciazy. a rzeczywscie po ciazy mozna stosowac i inne kremy tzw wybielajace. podobno rewelacyjny jest krem Perla Inkow no -scar, dostepne w aptece, jest to robione z macicy perlowej, ale jak kojazre troche koszuje. gagu; gratulacje :)ale masz podwojne szczescie, no to naprawde masz ogromna niespodzianke dla swego mezczyzny;) ale numer co ze tak pozno lekarz sie zorientowal co do ilosci :)))) chcebyc mama- wlasnie tak gdzies tez czytalam ze podczas zagnezdania sie komorki moze wyst nawet niewielkie plamienie. ale czekaj cierpliwie na ten test, wiem ze pewnie az z niecierpliwoscia wyczekaujesz tego dnia, ale czekaj nie ma co go robic za wczesnie. bo nieraz moze wyjsc negatywnie jak za wczesnie zrobiony. a ja tyle co wrocilam od lekarza. uff padam z nog i ledwo patrze na oczy o 3 nad ranem musialam wstac zeby do niego jechac bo to az do poznania jechalam. ale dziewczyny moje malenstwo odpukac zdrowiutenkie, oczka super:)), a takie ruchliwe bylo ze az lekarz nie mogl:))))i pytalam o te gule i pwoiedzial ze jak sie wygina dziecko grzbietem w stosunku do mojej skory i daltego tak mi sie dzieje, pokzywal mi jak wygladaja skurcze macicy, ze wtedy brzuch robi sie twardy i mi to opisal. takze mysle ze mnie nie bujal w koncu to badanie robil mi jakis dr habilitowany takze chyba wie co mowil co nie. a w ogole to tak mi cisnal tym usg w brzuch zeby malego namierzyc ze az kurcze potem brzuch mnie bolal. ale najwazniejsze ze zdrowy. no i jeszcze jedno moje babeczki :))))) bede miala synka:))))) zobaczyl tez plec:))))moj syneczek kochany:)))) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - super ze wsyzstko oki!i gratuluje synka!!ja tez bede miala chlopca.a imie juz wybrane?? co do tych rozstepow to te wszytskie kremy to pic na wode.stosowalam od poczatku ciazy specjalny krem przeciwko rozstepom,taki dla ciezarncyh i co?ale nie przejmuje sie,sa rzeczy wazniejsze.najbardziej mecza mnie plecy i skurcze.a tu jeszcze tak goraco sie zrobilo... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja moje gratulajcje synka:) Jedno szczescie ze sie wyjasnily te gole i ze jest ok. Dr habilitowany to z pewnoscia wie co mowi:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja, nie wiem w ktorym jestes tygodniu, ale ja tez od dawna mam wielką góle na brzuchu i to jest tylek mojej niunki:) Jakies 2 tyg temu niunka sie przerzucila na druga strone brzucha, i bidna nie mogla wrócic. Ja myslalam,ze mi brzuch rozerwie- straszne bylo. Sama reką jej pomagalam. I przekrecila sie. Kochane te dzidziusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos, o jeny, ale Ala juz duza :) Rosna jak na drozdzach te dzieciaczki. Monte, nie umrzesz, choc szczerze powiem, ze bole sa okrutne. Ja darlam sie jak najeta przez ostatnia godzine, to juz byly te parte, ale bez pelnego rozwarcia. Nawet pilka mi nie pomogla. Jesli mialabym jeszcze kiedys rodzic to ani rusz bez zzo. Po co sie mordowac. Niunia przyszla na swiat 3550gr i 54 m, ale bidulka w szpitalu, przez naswietlanie zjechala do 2750 gr (sporo za duzy ubytek), ale teraz od rana do wieczora dynda na cycu, wiec i nadrabia jak szalona :D Jakajaana i Monte, a na kiedy macie terminy? To juz tuz tuz, prawda? Bede trzymac kciuki, baaaardzo mocno :) Bedzie dobrze. Cholerka, nie moge sie zorganizowac. Ciagle mi czasu brakuje. Juz minelo 13 dni, a ja jeszcze szwow nie sciagnelam :o Strasznie mnie ta dzidzia absorbuje. Powiedzcie mi dziewczynki, czy moge juz na dluzszy spacer sie udac z mala? W sumie ma prawie dwa tygodnie, dzisiaj bylam z nia przed domem na 5 minut, ale jutro chcialabym na dlzsza promenade :) Pozdrawiam Was serdeczniuchno :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitara- widze ze Twoja dzidiza tez niczego sobie:) Spokojnie mozesz isc na spacer. Jak masz juz ja zahartowana(te 5 minut) to spokojnie mozesz smigac. ja tez po 2 tygodniach ruszylam do lasu. Najpierw lepiej isc w miejsca niezanieczyszczone , unikac gwarnych ulic i ogolnie bez samochodow czy duzego skupiska ludzi(bakterie) Niech zdrowo rosnie na powietrzu. Jak spi to rosnie wiec jak najczesciej z nia wychodz:) Ciekawa jestem czy bedzie ssala smoka, mojej to juz po miesiacu musialam dac bo jak wychodzilam n spacer to sie denerwowala i nie chciala usnac. A teraz jak aniolek:) Ale kup tego smoka \"NUK\" jest on o tyle dobry ze nie zaburza ssania piersi bo ksztaltem dopasowuje sie do podniebienia maluszka i ponoc zapobiega w pozniejszych latach wadom zgryzu itd:) No ale miejmy nadzieje ze nie bedzie on Ci potrzebny:) Usciskaj(tylko nie za mocno:)) swoja kruszynke. A wlasnie a jak dalas na imie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos, wlasnie posmigalam dzisiaj z godzinke, bo bylysmy u lekarza. Smoka kupilam jak jeszcsze w szpitalu bylam, ale jakos jej nie pasuje i wypluwa. Nie daje sie oszukac, cyc to cyc :D Na imie ma Wiktoria, a na drugie tatus rzucil jej Lidia. :D Cholerka, mam jeszcze jedno pytanko, jak podawac te jedna kropelke witaminy D? Bo do pyszczka trafic ciezko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, sorki, że nie pisałam tyle dni, ale sprawy rodzinne wyrwały mnie na kilka dni. Otóż @ dostałam 11.07... nie mile wspominam ten dzień....i to nie dlatego,że dostałam,miałam pogrzeb w rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana-dzieki! jestem jakaś półprzytomna,nawet o dzidz nie myślę. No a moja siostra ciążę znosi super dobrze, żadnych mdłości an nic, tylko bolały ją piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana-dzieki! jestem jakaś półprzytomna,nawet o dzidz nie myślę. No a moja siostra ciążę znosi super dobrze, żadnych mdłości an nic, tylko bolały ją piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki! nie było mnie tu parę dni, ale miałam czytania, ojejku, ale nadrobiłam, skończył mi się okres, więc znowu czas nadziei przed nami i przyjemności, haha, poza tym za dwa miesiące lecimy do Polski i wreszcie bierzemy ślub, strasznie się cieszymy, skreślamy dni w kalendarzu wkrótce idę na przymiarkę sukienki, więc pewnie domyslacie się,że kalorie mam ostatnio pod kontrolą, no i obowiązkowo brzuszki żabcia - znowu na tym samym wózku, ale będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitarko na 27 lipca mam termin- czyli przyszly tydzien. Co noc wyje z bólu od skurczu łydek. Od kolana, lącznie ze stopa, wykreca mi palce. Trwaja po kilkanascie minut. Jeden przechodzi w drugi. Masuje nogę, dzis zwleklam sie do miseczki po nospe. W domu mysleli,ze rodze tak wyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×