Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

alutos- to ty nie mialas zadnych szwow?myslalam ze zawsze jakies zakladaja, czy tez naturalnie kobieta peknie czy tez jest nacinana. zabcia- ja tez obserwowalam sluz ale jakos zawsze wydawalo mi sie ze mam dni plodne;)takze jakos trudno bylo namierzyc. az kupilismy testy owulacyjne, sprawdzily sie super, naprawde.z tym, ze ja mialam takie testy ze nie trzeba bylo porownywac kreseczek czy jasniejsza czy ciemniejsza, bo mi na tych wychodzila po prostu usmiechnieta buzka jak byla owulacja, takze odczyt zrozumialy:))) monte dasz rade jeszcze troche. jakajana- trzymaja sie cieplutko:)) dziewczyny zdarzylo wam sie zimne w czasie ciazy? kurcze mnie to dopadlo, jak nie mialam ruski rok tak teraz mi sie trafilo brrr. ale mysle ze to wina oslabienia ogranizmu bo jakos dziwnie czuje w gardle jakby mnie cos bralo. takze plucze sola w woda gardlo, no i smaruje vratizolinem te zimne. dzownilam do lekarza i mowi ze niby nic zlego sie nie stanie jak to mam. moze ktoras z was to miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - dziekuje.wytrzymam napewno.dzisiaj poprawilam sobie nastroj bo pokupowalam kilk ciuszkow maluszowi,i buteleczki i smoczcusie i tak fajnie hhe. tylko nie moge tu znalesc zwylych kaftanikow:/ a co najbardziej na sam poczatek mi sie przyda? ahaja - trzymam sie kochana.z tym zimnem to chodzi ci o to cos co wychodzi na ustach?ja nie mialam,ale na poczatku ciazy od razu wzielo mnie przeziebienie. u nas dziisaj w oncu ladna pogoda.az sie zyc chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, wróciłam z pracy niedawno, nóg nie czuję i jutro tez musze iść, buuuu, naszczęście mój "mężuś" też ma służbe nie bedzie mi żal a wy to już chyba spac poszłyście, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jsz - no chyba wszycy spia.w ostatnich dniach mniejszy tu ruch.a co u Ciebie? Mnie zlapalo przeiebienie i martwie sie czy to nie zaszkodzi teraz dzidzi:( dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecne mamusie i juz prawie mamusie!!- powiedzcie,jak odczuwalyscie ruchy dziecka pod koniec ciazy?wyczytalam ze powinno sie wyczuwac ich troszke mniej bo dzidzius nie ma miejsca,i ma 2,3 godzinne drzemki.pytam,bo moj maly wierci sie niezmsko,rusza sie caly czas!! watpie zeby on mial takie drzemki,chyba ze tow czsie snu tak sie wierci.tak pstatio o tym mysle,czy nie rusza sie za bardzo,za duzo,czy wsyztsko ok jak powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja mi też opryszczka się w ciąży przypałętała i smarowałam ją Antivirem. Nic się maluszkowi nie stało tak więc nie zamartwiaj się tak bardzo. Jakajaana na początek najbardziej przynajmniej u mnie sprawdziły się bodziaki i do tej pory najbardziej je lubię zakładać mojej Wikusi bo ładnie trzymają pieluchę i może sobie swobodnie się poruszać. Jeśli chodzi o ruchy to ój szkrabek brykał ciągle tylko pod koniec to już nie były kopniaki a takie przepychanie się w brzuchu (szczególnie upatrzyła sobie moje żebro i próbowała mi je wypchnąć nogą na zewnątrz :D - łobuzica mala). Ma już dwa zęby na dole i raczkuje - jest przeurocza. Normalnie zakochałam się w niej na zabój. Pozdrawiam i przesyłam pozytywne fluidki wszystkim staraczkom **************************************************************************************************************** a przyszłym mamusiom łatwego porodu życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja, ja tez mialam 2 razy opryszczke na ustach. Ginekolog powiedzial,ze jesli nie przebiega silnie, z goraczka i nie jest to pierwsza opryszczka w zyciu to na 100% dzicku nic niebedzie. Dziewczyny!!!!!!!!!!!!! Czy brak siary w 40 tygodniu to normalne. Piersi są miekkie, jak urodze nie bede miala czym dziecka nakarmic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzetka i montevere dzieki wam za odpowiedzi. no wlasnie lekarz tez powiedzial ze mam tez sie nie martwic. monte co rozumiesz pod pojeciem goraczka? bo ja wlasnie ta opryszczke chyba dostala z naziebienia, tzn cos czuje lekko gardlo, i leciutko glowe i jak mierzylam temp to mam 37 stopni. ale to chyba nie goraczka? jakajana- no wlasnie te paskudne przeziebienia. mnie wlasnie chyba cos z przewiania tak wzielo, co prawda nie mam kataru i kaszlu idpukac, ale troche gardziolko boli i troszke glowa no te 37 stopni mam, ale to chyba kobiety w ciazy normalnie maja chyba tak podwyzszona co?plucz woda z sola gardlo, herbatka z cytrunka i miodem na pewno cos pomoze. ja oprocz tego co troche podjadam rosol ponoc dobry przy naziebienach. a ty masz goraczke albo katar czy cos takiego? pozdrawiam was babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha monte- czytalam gdzies w ksiazce zeby kobieta sie nie martwla ze nie ma siary. ze jedne je maja inne nie, ale to wcale nie oznacza jak jej nie ma ze mozesz miec problem z pokarmem. aa opryszczke mialam juz kiedys dawno temu ale zdarzala mi sie. nie wiem co z tym moim 37 temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja- nie bylam nacinana. Nie jest regula nacinanie podczaqs porodu. Najwidoczniej moja broszka jest tak elastyczna ze nie potrzebowalam tego:) Jakajaana- Mnie tak jak wzetce najbardziej body odpowiadaja. te kaftaniki to sie podwijaja do gory i krepuja ruchy dziecka. najlepsze body i spiodszki. Do tej pory uzywam. Ruchy dziecka czulam jeszcze bardziej pod koniec ciazy. Ala strasznie sie wiercila szczegolnie na dole kolo spojenia lonowego. jak sobie przypomne to jeszcze dreszcze mnie przechodza. brr tak bolalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana moj dzidzius tez sie wierci teraz bardziej niz kiedykolwiek. Wystawia te chude nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzetko- gratulacje !!! Wiki musi slicznie wygladac z tymi dwoma zabkami.:) A moja Ala zostala dzisiaj ochrzczona:) Moj skarbeczek byl taki grzeczny przez cala msze i jeszcze na imprezie ze az nie moge uwierzyc. Nie zaplakala ani razu:) Wszyscy ja brali na rece, robili zdjecia a ona nic tylko smiala sie i gaworzyla! To sie nazywa towarzyskie dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte- duzo tez zalezy od poloznej. Bo niektore to od razu nacinaja, boja sie ze rodzaca peknie i wola nie ryzykowac. Jednym slowem maja to gdzies. A kobietki musza potem cierpiec przez te szwy. Ale ja wiedzialam ze mnie nie natnie:) Znam mozliwosci swojej broszki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki,dziekuje za wsyztskie wypowiedzi.dzisiaj czuje sie juz lepiej,dzidzius dalej aktywny ale to dobrze.kupilam dzisiaj wozek:) i troszke ciuszkow,ale teraz daje sobie spokoj. mama z tesciowa przylatuja za miesiac i powiedzaly juz ze mam nic nie kupowac bo przywioza a ja tu juz troche tego mam hehe. kurcze boje sie tej ich wizyty w calej tej sytuacji z dzieckiem.juz mi zaczynaja przez tel doradzac ze uzywac to czy tamto,a to niedobre bo cos tam.. chociaz nigdy nie uzywaly.ahhh.ja mam slabe nerwy na takie cos.ale mam nadzieje ze jakos to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos Moja broszka nie nalezy raczej do szerokich. Najgorsze jest to,ze ona sie ze strachu kurczy i nie jest rozluzniona. Jak mialam robioną wypalanke, to ginekolog wrzeszczala, bo nei mogla nic robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos- no to super ze udalo ci sie bez nacinania, szczerze mowiac nie wiedzialam ze tak mozna. z tego co czytalam to fajnie mialas imprezke, dobrze za mala tak dobrze zniosla swiecenie woda bo nieraz dzieci doslownie wystrasza sie tej zimnej wody i grzmotu organ, bylam juz kiedys na takich chrzcinach co sie to biedne dziecko naplakalo.... jakajana - jak zdrowko?? u mnie troche lepie, choc mialam wrazenie ze troche nizej mi zeszlo z gardla i poszlam do rodzinnego ale osluchala mnie i mowi ze ze nic nie ma na oskrzelach ani tchawicy. przepisala mi bioparox ale nie bede go chyba uzywac, bo teraz czytam o nim i ze male dowswiadczenie w uzyciu na kobietach ciezarnych. a lekarka mowila mi ze niby bezppieczny lek w ciazy.chyba go sobie odpuszcze i kupie tantum verde. w ogole zgapilam sie nie wiedzialam ze z takimi problemai to sie idzie do ginekologa tez, myslalam ze jak cos z oskrzelami czy gardlem to do rodzinnego i tez nie potzrebnie w tej przychodni sie naczekalam wsrod tych ludzi. jakajana- nie martw sie o te przeziebienie. tez sie tak pocieszam, ale rozmawialam z moja kolezanka kt byla bardzo chora na zapalenie oskrzeli goraczke miala 39 stopni i przez 3 dni non stop na pogotowiu bo az majaczyla od tej goraczki. no i skonczylo sie na antybiotyku, a dzidzia zdrowiusienka jak rybka. monte verde- zycze ci zeby twoja broszka nieco odpuscila przy porodzie;)heheeh ale sie usmialalm z tego okreslenie, fajne;) a tak w ogole dobrze ze pogoda sie robi, bo rano bylo tak zimno kurcze jakby jesien a nie lato bylo. a jaka u was pogoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka jakajaana - jak zdrówko? mam nadzieję, że lepiej i że samopoczucie też dobre, oj czeka cię biedactwo zlot mamusiek, ale dasz radę;-) na pewno dużo ci pomogą ja dzisiaj odpoczywam, właśnie wróciliśmy ze sklepu i robimy pyszną pieczeń na obiadek a do tego mizeryjka, mniam, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roslyn
Witam wszystkie starające się, przyszłe mamusie i również te, którym już się udało ściągnąć na świat nową duszyczkę. Ja staram się o dzidziusia już ponad rok i powoli tracę nadzieję. Opowiem wam coś... Przez ostatnie miesiące mój narzeczony przebywał w Irlandii a ja w Polsce, miałam sporo spraw do załatwienia, kończyłam studia, wiec miałam sporo stresów związanych z obroną tytułu i inne. Ale po obronie wyluzowałam się maksymalnie, odpoczęłam, rzuciłam palenie, zdrowo się odżywiałam, dużo spacerów i świeże górskie powietrze. Mój narzeczony przyleciał do Polski 6 lipca a ja dokładnie wtedy miałam dni płodne, wiec znów wróciliśmy do starań. Od kilku dni jestem razem z nim na wyspie. Troszkę za szybko (tydzień wcześniej) dostałam okres, właściwie to nie okres tylko plamienie, zawsze mam obfite krwawienia, teraz coś nie chce się rozpędzić. Odczuwam lekkie kłucia w podbrzuszu a sutki bolą mnie od kilkunastu dni i dość często chodzę siusiu, oprócz tego popsuła mi się cera. Najbardziej zaniepokoił mnie wczorajszy wymiotny odruch na cebulę, którą normalnie uwielbiam, zjadam jedną dziennie. Za to mam ogromny apetyt na inne rzeczy, wciągam jak odkurzacz. Dziewczyny czy to dzidziuś? Czy po dwóch tygodniach od zapłodnienia już mogą występować takie objawy? Czy to może zmiana klimatu tak na mnie wpływa? Sama już nie wiem, tak bardzo chce mieć dziecko! Proszę o jakieś mądre wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj roslyn na forum i witaj na wyspie;-) zmiana klimatu, trudno powiedzieć, ale to chyba nie ciąża, skoro dostałaś @ choć bardzo ci życzę, żeby jednak było inaczej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roslyn poczekaj do czasu kiedy miała przyjść spodziewana @ i wtedy zrób test. Czasami się zdarza że kobiety mają coś na kształt okresu a są już w ciąży. Trzymam kciuki za twoją fasolkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roslyn
Tak jak już pisałam wcześniej to nie jest normalna @. Bardzo skąpe plamienie. Czytałam kiedyś, że pojawia się czasem takie plamienie kiedy zarodek zagnieżdża się w błonie śluzowej macicy. Takiej @ jak ta to ja nigdy nie miałam. Więc dlatego te objawy wydały mi się niepokojące. Normalna @ trwa u mnie 5 dni a pierwszy dzień jest dla mnie męczarnią, jest obfity i bolesny. Dziś jest trzeci dzień tej nietypowej @ a właściwie to plamienia. Nie odczuwam bólu ani teraz ani wcześniej tylko lekkie ukłucia w dole brzucha. Może to tylko moja wyobraźnia, nie wiem. Jak tak bardzo się chce mieć dzidziusia to nasze ciało i umysł potrafią plątać figle, już się o tym przekonałam. Pozostaje mi tylko zrobić test. Na pewno poinformuje was jaki wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana- znam to:) Moja mama do tej pory mowi mi co mam robic. tesciowa tez..ale ta jest troszke bardziej wyrozumiala i nie wtraca sie. Spoko, wez to na luz i spokojnie przytakuj. Nie ma co sie stresowac. Przeciez i tak zrobisz to co bedziesz uwazala za sluszne.:) Roslyn- nie pozostaje Ci nic innego jak poczekac jeszcze roszke i wykonac test. Ciezko powiedziec co to jest. A po co mamy robic Ci nadzieje jesli okaze sie to jakims bardziej skompym okresem. A tak wogole to witaj na topiku:) jestesmy z Toba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roslyn - witaj na wyspach i frum! kochana,poczekaj ta jak radza dziewczyny do dnia spodziewanej 2 i zrob test.ten dziwny okres moze byc przyczyna zmiany kilamtu.jak ja przylecialam na wyspy wsyztsko mi sie pomieszalo.ale nigdy nic nie wiadomo:)3mam kciuki i czekam na wiadomosc! Dziewuszki!czuje sie dobrze,przeziebienie puszcza mnie zanim sie na dobre rzkrecilo na szczescie.pogoda robi sie piekna,ciszkow tyyle mam dla maluszka,podostawalam od kolezanke ze chyab nie zdazy ich poubierac.jestem dzisij w swietnym nastroju:) buziaki dla wysztskich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mciuleczka
Okres mialam miec we czwartek dzis pojawilo sie niewielkie brazowe plamienie, Zrobilam test no i druga linia jest niewyrazna ale jest Co o tym myslicie Bo ja to juz bym biegla robic to badnie krwi Ale be musiala poczekac do rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roslyn witaj:))) ja tez mieszkam na wyspach, na razie jeszcze jestem w polsce ale niedlugo zjezdzam znow do irlandii do mojego mezusia:))) wiesz dziewczyny maja racje poczekaj na date okresu kiedy mialas dostac i wtedy zrob test. moze rzezcyscie zmiana klimatu tak na ciebie zadzialala. ja chyba nie mialam takich zmian w okresie o ile dobrze pamietam, choc pamietam raz zdarzylo mi sie ze mialam okres potem po 2 tyg lecialam do polski i znow dostalam okres, to raz mi sie zdarzyl taki incydent. ale poki co trzymam kciuki zeby to bylo to jajeczko zagniezdzajace sie. jakajana-ciesze sie ze juz ci lepiej i przeziebienie odpuszcza. ja jeszce rano tak sobie sie czulam ale teraz o dziwo odpukac czuje sie prawie dobrze. dbaj o siebie i pij duzo napojow z miodkiem:))) co do ciuszkow tez mnie korci juz po malu kupowac. ost wlasnie bylam w cebtrum hanldowym i nie moglam sieopanowac i nie kupic takie body;) hehehe to tak wciaga kupowanie takiech rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - wiem co to znaczy.ja sie powstrzymywalam dosc dlugo az nadszedl piekny czas.to taka rozkosz kupowac te malenkie ciuszki i pierdutki hehhe.:) mciuleczka - kochana,jak jest kreska to jest fsolka:)ewentualnie powtorz rano test.gratulacje!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×