Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Inka67

***DOŚWIADCZONE MAMY W OCZEKIWANIU NA KOLEJNE MALEŃSTWO***

Polecane posty

janeczka ja nie wiem czemu tak jest??? czasem potrzeba czasu,no ale ile go potrzeba???? to jest najgorsze..........inka a tobie w dniu sopdziewanej @ tez wyszła dopiero 2 kreska po 20 min??czy jak??? dana 🖐️ w preferencje wchodzisz i podajesz techasło co piszesz na pomaranczowo ,chyba dobrze wytłumaczyłam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no włanie ineczko o to mi chodziło , to zaczy ze u ciebie wszystko wporzadku:) a u mnie po 20 min i ja juz wiem co to oznacza..........ach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni Tygodnie ciąży -poziom beta hcg 3 - 5-50 mIU/ml 4 - 5-430 mIU/ml 5 - 19-7340 mIU/ml 6 - 1000-56000 mIU/ml czytałm, ze beta musi byc min 50 żeby wykazały ja zwykłe testy ciążowe. Nie wiem czy to kwestia inaczej oznaczanych norm, czy jednostek. Jak wynika z tego w 4 tygodniu ciązy beta może byc zaruwno 5 mlU/ml jak i 430 jednostek i w obu przypadkach to jest ciąza!!! \"Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem produkowa-nym przez kosmówkę łożyska. Składa się z dwóch podjed- nostek alfa i beta. Podjednostka alfa jest wspólna dla HCG, TSH i LH, podjednostka beta jest charakterystyczna dla HCG. Gonadotropina kosmówkowa podtrzymuje czynność ciałka żółtego we wczesnej fazie ciąży (do 8-10 tygodnia). Jeśli dochodzi do implantacji ( „zagnieżdżenia” ) zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml). Jednak ze względu na możliwość wystąpienia „mikroporonienia” , dopiero wynik > 5 mIU/ml (dla niektórych kobiet > 25 mIU/ml) oznacza ciążę. HCG jest także wykrywalne w moczu i tę właściwość wykorzystują domowe testy ciążowe . Przy produkcji najnowszej generacji testów ciążowych wykorzystuje się technologię opartą na monoklonalnych przeciwciałach beta-HCG, co w rezultacie pozwala otrzymać testy o bardzo wysokiej czułości i skuteczności. W przypadku testów ciążowych (na mocz) znajdujących się obecnie na rynku pozytywne wyniki mogą się pojawić już w 3-4 dni po implantacji zapłodnionej komórki jajowej; po 6-7 dniach (czas spodziewanej miesiączki) już 98% wyników będzie pozytywnych. Jeśli wykonamy test w 1 tydzień po spodziewanej miesiączce i otrzymany wynik będzie pozytywny, kobieta ma gwarancję, że jest w ciąży.Jednak u ok.2% kobiet dodatnie testy ciążowe mogą dopiero wyjśc kilka dni po spodziewanej miesiączce.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka moje drogie....wpadlam zobaczyc co u was..jak zwykle miedzy jedna rzecza a druga...teraz musze zagonic mikusia do grania bo nie mam zamiaru po nocy z nim walczyc, poza tym za godzine przychodzi do niego kolezanka a juz i tak mial kupe wolnego od rana i na rolki mnie nawet wyciagnal, tzn ja nie jezdzilam, jeszcze z noga sie boje...ale za nim dreptalam... ale bede was podgladac, poza tym jak kolezanka przyjdzie to bede miala kapke czasu.... wiecie aproposs tego zastrzyku to wyczytalam tak jak janeczka, ze jest to pewnosc, ze jajko na 100% i kiedy!!!! troche dziala jak testy owu z ta tylko roznica, ze tu mamy 100 % pewnosc, ze do owu dochodzi i kiedy!!!, poza tym w tym zastrzyku jest min innymi HCG....o ironio losu i test zrobiony do 12 dni po zastrzyku zawsze wyjdzie dodatni!!!! numer co? dobrze, z o tym wiem bo inaczej bym sie napalila jak diabli a pozniej dupa blada by byla i dopiero bym miala! w kazdym razie ten zastrzyk jest okreslany mianem cyklu stymulowanego...nawet jak wczesniej sie nei dostajke zadnych medykamentow.... tak czy owak czekam soboty jakby nie wiem co mialo sie wydarzyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bega to cieszę sie razem z Tobą i oczywiście trzymam kciuki bardzo-bardzo mocno. A pytałaś jak działać? Czy przytulac sie przed sobotą czy zaczekac na zastrzyk i dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Wiecie, ja znam tylko jedną pomyłkę płci. Lekazr ginekolog chciał mieć syna i rozbił żonie usg, aby określić moment owulacji i wyszła z tego dziewczynka. A może usg naładowuje jakoś jajo i dlatego wychodzą dziewczynki ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ineczko za artykuł:) troche mi lepiej ....:) jak te 5 oznacza ciaze to moze jest tak u mnie??? jutro bete zrobie to sie okaze:)pozuje mojemu M tes a on do mnie przynies lupe bo nic nie widze:-o,on oczywiscie uwaza ze ja powinnam test zrobic po 2 ty od ostatniej@:-o...... beguniu ja tez jakos tak sie nie moge doczekac tej soboty:) jesli to co pisza o tych zastrzykach ,to musi byc to cos:) kochana to w styczniu bedzie b fajnie.......🌻 sylwia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineczko i co Ci wyszło z tych tablic???? Mi o dziwo dziewczynka!!!! Zobaczymy być może dzisiaj, może lekarz powie mi na 100%!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinko jak punktualna:) a ja nic nie kumam z tego co dała inka:) słaba jestem w jezykach obcych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni, najpierw wpisujesz swoją date urodzenia i godzinę a w drugiej linijce datę poczęcia, i wiesz co mi się dzieci sprawdziły narazie tylko ostatnie nie,ale to jeszcze zweryfikujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinko mi tez sie dwoje sprawdziło , i jak teraz bym była to dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałam ten link prawie się zgadza co do moich synów. A teraz wychodzi mi dziewczynka. No to chyba trzeba dziś zadziałać. Ale czy tu uwzględnia się jakieś owulacje , miesiaczki. Trochę to dziwne na podstawie wieku matki i daty poczęcia ( które tak apropos nie wiadomo czy jest)można okreslić płec dziecka . Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej paty 🖐️ ja na takie tabeli patrze z przymruzeniem oka;) ostatnie słowo i tak natura....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni= no pewnie tak:D ja to wogóle jakieś dziwadło , za mną nie trafisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ,ale mnie gardło boli od rana ,że nawet gadać mi sie niechce ,a to nie dobry znak:( najadłam się lodów może mi sie poprawi:D aa pozatym to dołka mam bo sie ciepło zrobiło u nas 20 stopni i to bez słoneczka patrząc ,no i człowiek sie rozbiera i co????????? sadło mi się częsło jak galaretka jak szłam i musiałam się zastawić swetrem bo aż wstyd mi było, to jest straszne bo ja zawsze jak deska byłam!!!!:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pokuniu trafiłas!!!! bo ja jak tłusty kaczor sie czuje ,taki kaczor na rosół:P i juz nic nie mowie ze mi zawsze wchodzi brzuch i wygladam jak wieczna ciaza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestem ciekawa jak ewelinka u lekarza,wiec moze poczekam ,ale juz lekko zmeczona jestem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni= podobno czym sie zatrułeś tym sie lecz:D zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×