Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Inka67

***DOŚWIADCZONE MAMY W OCZEKIWANIU NA KOLEJNE MALEŃSTWO***

Polecane posty

hej 🖐️ Moni ewelinko Paty moja bratowa leciała samolotem w 5 mc ciąży i lekarz nie widział przeciwwskazań , więc chyba Moni ma racje zapytaj lekarza i będziesz wszystko wiedziała .Czemu liczysz 2 tydzień ciąży , przecież liczy się termin ostatniej miesiączki + 7 dni -chyba tak ,no tak mi sie wydaje . dziewczyny może któraś mi powie o co chodzi dokładnie ze śluzem i tempką .Dziś u mnie śluz już lepki ,no jeszce trońkę rozciąga się ale już z takimi grudkami , a tempka dziś dopiero spadła .Moim skromnym zdaniem owu była wczoraj ,bo śluz baardzo ciągnący i ból brzucha i to taki ,że brałam nospe .Zastanawia mnie ta tempka ,czy jeśli mierzę pod pachą to jest ona wiarygodna , czy rzeczywiście musi być to odbyt , pochwa czy usta ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki,koko kochana no ja tam, się na tym nie znam więc Ci nie pomogę,tez mam z tym problem:) a powiedz mi czy testy owulacyjne robi sie tak samo jak testy ciążowe? tz.czy z porannego moczu zawsze czy wtedy sa najpewniejsze? stara baba a takie pytania zadaje hehehe;) ja po owulce juz jestem na pewno bo śluz mam gesty i białawy,kurde juz nie mogę się 14 doczekać i wyników badań, boje się trochę tego wszystkiego,ale jestem pełna nadziei powiedziałam sobie co ma być to będzie,ale wierzę że bedzie dobrze. Jadę zaraz do miasta bo oczywiscie za pierwszym razem nie udało mi się niczego dla siebie kupić(normalka) tak naprawdę to ja sama nie wiem jeszcze czego chcę,ale jak to zobacze to będę wiedziała że to to. Samochód jeszcze nie naprawiony wczoraj M musiał w salonie zamówić ta część co odpadła no i dziś ma już być więc myslę ze naprawi bo czas nagli...:) Ja jak zwykle o głupotach piszę ale zawsze to tak fajnie jest się wygadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam SPOSÓB OBSERWACJI ŚLUZU Na obserwację śluzu składają się odczucia i wygląd (ocena wzrokowa). W ciągu dnia kobieta jest w stanie zauważyć i rozróżnić odczucie suchości, wilgotności lub mokrości, śliskości, występujące w okolicy ujścia pochwy. Ocenę wzrokową śluzu kobieta prowadzi każdorazowo przy korzystaniu z toalety. Dotykając papierem toaletowym okolicy sromu, stwierdza obecność śluzu i jego właściwości. Obserwacje notuje się wieczorem. Notuje się najbardziej płodne cechy śluzu zaobserwowane w ciągu całego dnia. ODCZUCIA JAKIE DAJE ŚLUZ I WYGLĄD ŚLUZU Odczucia: * sucho } brak śluzu * wilgotno lub \"już nie sucho\" } śluz mniej płodny * mokro } śluz płodny * ślisko } śluz płodny * \"naoliwienie\" } śluz płodny Wygląd: * mętny } śluz mniej płodny * lepki } śluz mniej płodny * gęsty } śluz mniej płodny * kleisty } śluz mniej płodny * płynny } śluz płodny * przejrzysty } śluz płodny * rozciągliwy } śluz płodny Szczyt objawu śluzowego (dzień szczytu śluzu) jest to ostatni dzień, w którym śluz szyjkowy ma choć jedną cechę śluzu płodnego. Rozpoznać go można tylko retrospektywnie w dniu następnym, gdy stwierdza się, że śluz zupełnie zniknął lub wyraźnie się zmienił na śluz typu mniej płodnego, a także zniknęło odczucie mokrości (śliskości) w przedsionku pochwy. np.: SZCZYT +1 +2 +3 sucho nie sucho wilgotno wilgotno mokro mokro mokro wilgotno wilgotno sucho ----- ----- mętny lepki gęsty płynny przejrzysty rozciągliwy ? gęsty ----- ----- brak śluzu śluz mniej płodny śluz mniej płodny śluz mniej płodny śluz płodny śluz płodny ostatni dzień śluzu płodnego śluz mniej płodny śluz mniej płodny brak śluzu Zasady obserwacji śluzu Rozwój objawu śluzu Instrukcja interpretacji kart z obserwacji typowego cyklu - reguły typowe 1. Należy zawsze: • sprawdzić numer cyklu, • znaleźć i zakreślić kółkiem wszystkie zakłócenia, • odnotować, czy w poprzednim cyklu krzywa termiczna była dwufazowa. 2. Interpretacja zmian objawu śluzu • Zwykle przez kilka dni po miesiączce występuje odczucie „suchości” i brak jakiegokolwiek śluzu. Następnie pojawia się odczucie „wilgotności” (zmiana z „suchości” na „już nie sucho”), a wraz z nim śluz gesty, lepki, nierozciągliwy, mętny (śluz o cechach mniejszej płodności). • U niektórych kobiet po miesiączce występuje stała, niezmieniająca się wydzielina z odczuciem wilgotności lub jedynie samo odczucie wilgotności bez śluzu. • Po kilku dniach w obu tych sytuacjach w miarę wzrostu pęcherzyka jajnikowego pojawia się śluz rozciągliwy, przejrzysty, podobny do surowego białka jaja kurzego (typ śluzu wysoce płodnego) i towarzyszą mu odczucia „mokro”, „ślisko”, „naoliwienie”. • Ostatni dzień, w którym śluz posiada jakąkolwiek cechę śluzu wysoce płodnego, nazywa się dniem szczytu objawu śluzu. Dzień ten ustala się retrospektywnie. Następnego dnia, gdy nie stwierdza się obecności żadnego śluzu lub wystąpi śluz o cechach mniejszej płodności (nierozciągliwy, gęsty, mętny) i zaniknie odczucie „mokrości”, „śliskości”, „naoliwienia”, a pojawia się odczucie „suchości” lub „wilgotności” ustala się, że dzień poprzedni był dniem objawu szczytu śluzu. • Zaznacz 1,2, i 3 dzień po dniu szczytu objawu śluzu (S+3). Albo coś takiego . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Owulacja Kilka obliczeń może Ci pomóc w określeniu, kiedy dochodzi u ciebie do owulacji (czyli jajeczkowania). Jeśli cykl miesiączkowy trwa 28 dni, to owulacja zwykle występuje około w 14 dniu cyklu (ą 1 dzień), licząc od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Aby dowiedzieć się jak długi jest twój cykl, zacznij liczyć od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego dnia, przed rozpoczęciem następnej. Im dłuższe będą twoje obserwacje (kilka, kilkanaście cykli), tym dokładniejszy będzie wynik. Jeżeli cykl jest dłuższy, lub krótszy niż 28 dni, wtedy dzień jajeczkowania następuje prawdopodobnie na 14 dni przed końcem danego cyklu. Na przykład, jeśli twój cykl trwa 32 dni, istnieje duża szansa, że owulacja przypadnie na 18 dzień cyklu, a jeśli kobieta ma cykl 25 dniowy, wtedy jajeczkowanie przypadnie jedenastego dnia cyklu. Takie informacje znajdują się niemal we wszystkich podręcznikach, poradnikach i encyklopediach. W końcu 2000 roku opublikowano wyniki badań, które w dużej mierze podważają przedstawione powyżej wyliczenia. Według tych badań owulacja może wystąpić nawet w siódmym lub dwudziestym piątym dniu cyklu. Uważa się, że okres płodny (i możliwość zapłodnienia) u każdej zdrowej i młodej kobiety trwa tylko 5 dni (podczas każdego cyklu). Z czego trzy dni przed i najwyżej dwa dni po owulacji. Wynika to z założenia, że plemniki pozostające w środowisku śluzu szyjkowego utrzymują zdolność do zapłodnienia przez około 72 godziny (czyli 3 dni) a komórka jajowa zdolna jest do zapłodnienia tylko przez 24 godziny. Jajeczko może zostać zapłodnione w ciągu 24 godzin od owulacji, a średni czas przeżycia plemników w drogach płciowych kobiety wynosi 48-72 godzin. A więc, jeśli chcesz zajść w ciążę to powinnaś współżyć codziennie, rozpoczynając dwa dni przed przewidywaną owulacją (na wypadek, gdyby do owulacji doszło wcześniej) i kontynuując przez cztery następne dni (w razie gdyby owulacja się opóźniła). Odbywanie stosunków płciowych częściej niż raz dziennie, może mieć odwrotne skutki. Zbyt częste wytryski u partnera mogą na tyle zmniejszyć liczbę zawartych w niej plemników, że nie będzie możliwe zapłodnienie. Czas, w którym dochodzi do owulacji jest znacznie trudniejszy do określenia w przypadku nieregularnych miesiączek. W takich przypadkach stosunki powinno się odbywać dwa, trzy razy w tygodniu. Również i te teorie ostatnio zostały dość mocno podważone. Inne sposoby określenia dni płodnych: Ból owulacyjny Niektóre kobiety (około 30-40%) odczuwają tak zwany ból owulacyjny. Pojawienie się kłucia, czy pobolewania w podbrzuszu mogą być właśnie objawem dokonanej owulacji. W tym samym czasie piersi mogą być bardziej wrażliwe na dotyk. Trzeba pamiętać, że nie odczuwanie takich bólów nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem braku owulacji. Sprawdź wydzielinę z szyjki macicy Podczas owulacji wydzielina szyjki macicy staje się przejrzysta i ciągliwa, przypominając trochę białko surowego jajka. Przy braku owulacji, jest ona biała, nieprzejrzysta. Zwracaj uwagę na jakość wydzieliny (śliskość, rozciągliwość, wilgotność). Pomiar temperatury ciała Temperatura ciała kobiety podnosi się zaraz po owulacji i na podwyższonym poziomie pozostaje przez około dwa tygodnie. Dlatego, mierzenie temperatury w trakcie cyklu miesiączkowego może pomóc w określeniu dnia największej płodności. Aby pomiary były wystarczająco dokładne, powinnaś mieć termometr z podziałką zawierającą dziesiąte części stopnia Celsjusza. Termometry takie są do nabycia w aptece. Wyniki każdego pomiaru (codziennie rano, zaraz po wstaniu z łóżka) należy zapisywać tak, że powstaje wykres zmian temperatury. Pomiary zwykle rozpoczyna się od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Aby wyniki były pozbawione błędu, przed pomiarem zawsze dokładnie strząśnij termometr. Zapewni ci to prawidłowy odczyt. Zwyżka temperatury o pół stopnia, w drugiej połowie cyklu znaczy, że wystąpiło jajeczkowanie, a brak wzrostu temperatury świadczy o braku owulacji. Jeśli zaszłaś w ciążę, temperatura pozostanie podwyższona, jeśli nie - spadnie do poprzedniej wartości na początku krwawienia miesiączkowego. Główną niedogodności tej metody jest to, że temperatura rośnie po owulacji, czyli wykres nie jest przydatny do planowania pożycia w pierwszym miesiącu obserwacji. Ale prowadzenie takich pomiarów przez kilka miesięcy pozwoli Ci na poznanie okresu, w którym występuje owulacja. Daje ci to także możliwość wyznaczania dni płodnych i dni niepłodnych. Testy płodności Pomiary temperatury zwykle nie stanowią dużych problemów ale trzeba je wykonywać codziennie o tej samej porze. Dla kogoś, kto jest niesystematyczny, lub ma nieregularny tryb życia, metoda ta jest bardzo trudna do realizacji. Inną dostępną metodą określania momentu owulacji jest nowy test owulacyjny, dostępny w większości aptek. Zasada, dzięki której możliwe jest określenie dnia owulacji, to określanie stężenia hormonu przysadki mózgowej, nazywanego luteotropiną (LH). Hormon ten jest wydzielany w dużych ilościach, w 24-48 godzin przed owulacją. Zestawy te są podobne do testów ciążowych. Obserwacja (załączonych) pasków zmieniających kolor zaraz przed rozpoczęciem okresu płodnego pozwala ci na stwierdzenie, że twoje ciało przygotowane jest do zajścia w ciążę. Jestem w tej chwili zajęta, odezwię się pózniej. Daily byłam tylko na rozmowie i USG u mojej gin jak na dobre skończy mi się plamienie mam zrobić betę, moze koło piątku. Koko jak działałaś w tym cyklu? Anastazja troszkę sie to u Ciebie ciągnie ale zobaczysz to kwestia czasu... Pati z tym lotem to sprawa indywidualna. Ja nie radziłabym Ci wykupować wcześniej wyjazdu.. jeśli będzie wszystko OK to w ostatniej chwili mozesz kupić jeszcze lepszą ofertę. A co do lotu to moja kuzynka przyleciala ze Stanów i 6 miesiącu ciąży i musiała już zostać do rozwiazania w Polsce bo lekarz zabronil jej lecieć bo coś bylo nie tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie ucieło mi co napisałam.... a nie amm czasu.... Koko jak działałaś w tym cyklu? Anastazja i Tobie zaświeci słoneczko... to kwestia zcasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Owulacja Kilka obliczeń może Ci pomóc w określeniu, kiedy dochodzi u ciebie do owulacji (czyli jajeczkowania). Jeśli cykl miesiączkowy trwa 28 dni, to owulacja zwykle występuje około w 14 dniu cyklu (ą 1 dzień), licząc od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Aby dowiedzieć się jak długi jest twój cykl, zacznij liczyć od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego dnia, przed rozpoczęciem następnej. Im dłuższe będą twoje obserwacje (kilka, kilkanaście cykli), tym dokładniejszy będzie wynik. Jeżeli cykl jest dłuższy, lub krótszy niż 28 dni, wtedy dzień jajeczkowania następuje prawdopodobnie na 14 dni przed końcem danego cyklu. Na przykład, jeśli twój cykl trwa 32 dni, istnieje duża szansa, że owulacja przypadnie na 18 dzień cyklu, a jeśli kobieta ma cykl 25 dniowy, wtedy jajeczkowanie przypadnie jedenastego dnia cyklu. Takie informacje znajdują się niemal we wszystkich podręcznikach, poradnikach i encyklopediach. W końcu 2000 roku opublikowano wyniki badań, które w dużej mierze podważają przedstawione powyżej wyliczenia. Według tych badań owulacja może wystąpić nawet w siódmym lub dwudziestym piątym dniu cyklu. Uważa się, że okres płodny (i możliwość zapłodnienia) u każdej zdrowej i młodej kobiety trwa tylko 5 dni (podczas każdego cyklu). Z czego trzy dni przed i najwyżej dwa dni po owulacji. Wynika to z założenia, że plemniki pozostające w środowisku śluzu szyjkowego utrzymują zdolność do zapłodnienia przez około 72 godziny (czyli 3 dni) a komórka jajowa zdolna jest do zapłodnienia tylko przez 24 godziny. Jajeczko może zostać zapłodnione w ciągu 24 godzin od owulacji, a średni czas przeżycia plemników w drogach płciowych kobiety wynosi 48-72 godzin. A więc, jeśli chcesz zajść w ciążę to powinnaś współżyć codziennie, rozpoczynając dwa dni przed przewidywaną owulacją (na wypadek, gdyby do owulacji doszło wcześniej) i kontynuując przez cztery następne dni (w razie gdyby owulacja się opóźniła). Odbywanie stosunków płciowych częściej niż raz dziennie, może mieć odwrotne skutki. Zbyt częste wytryski u partnera mogą na tyle zmniejszyć liczbę zawartych w niej plemników, że nie będzie możliwe zapłodnienie. Czas, w którym dochodzi do owulacji jest znacznie trudniejszy do określenia w przypadku nieregularnych miesiączek. W takich przypadkach stosunki powinno się odbywać dwa, trzy razy w tygodniu. Również i te teorie ostatnio zostały dość mocno podważone. Inne sposoby określenia dni płodnych: Ból owulacyjny Niektóre kobiety (około 30-40%) odczuwają tak zwany ból owulacyjny. Pojawienie się kłucia, czy pobolewania w podbrzuszu mogą być właśnie objawem dokonanej owulacji. W tym samym czasie piersi mogą być bardziej wrażliwe na dotyk. Trzeba pamiętać, że nie odczuwanie takich bólów nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem braku owulacji. Sprawdź wydzielinę z szyjki macicy Podczas owulacji wydzielina szyjki macicy staje się przejrzysta i ciągliwa, przypominając trochę białko surowego jajka. Przy braku owulacji, jest ona biała, nieprzejrzysta. Zwracaj uwagę na jakość wydzieliny (śliskość, rozciągliwość, wilgotność). Pomiar temperatury ciała Temperatura ciała kobiety podnosi się zaraz po owulacji i na podwyższonym poziomie pozostaje przez około dwa tygodnie. Dlatego, mierzenie temperatury w trakcie cyklu miesiączkowego może pomóc w określeniu dnia największej płodności. Aby pomiary były wystarczająco dokładne, powinnaś mieć termometr z podziałką zawierającą dziesiąte części stopnia Celsjusza. Termometry takie są do nabycia w aptece. Wyniki każdego pomiaru (codziennie rano, zaraz po wstaniu z łóżka) należy zapisywać tak, że powstaje wykres zmian temperatury. Pomiary zwykle rozpoczyna się od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Aby wyniki były pozbawione błędu, przed pomiarem zawsze dokładnie strząśnij termometr. Zapewni ci to prawidłowy odczyt. Zwyżka temperatury o pół stopnia, w drugiej połowie cyklu znaczy, że wystąpiło jajeczkowanie, a brak wzrostu temperatury świadczy o braku owulacji. Jeśli zaszłaś w ciążę, temperatura pozostanie podwyższona, jeśli nie - spadnie do poprzedniej wartości na początku krwawienia miesiączkowego. Główną niedogodności tej metody jest to, że temperatura rośnie po owulacji, czyli wykres nie jest przydatny do planowania pożycia w pierwszym miesiącu obserwacji. Ale prowadzenie takich pomiarów przez kilka miesięcy pozwoli Ci na poznanie okresu, w którym występuje owulacja. Daje ci to także możliwość wyznaczania dni płodnych i dni niepłodnych. Testy płodności Pomiary temperatury zwykle nie stanowią dużych problemów ale trzeba je wykonywać codziennie o tej samej porze. Dla kogoś, kto jest niesystematyczny, lub ma nieregularny tryb życia, metoda ta jest bardzo trudna do realizacji. Inną dostępną metodą określania momentu owulacji jest nowy test owulacyjny, dostępny w większości aptek. Zasada, dzięki której możliwe jest określenie dnia owulacji, to określanie stężenia hormonu przysadki mózgowej, nazywanego luteotropiną (LH). Hormon ten jest wydzielany w dużych ilościach, w 24-48 godzin przed owulacją. Zestawy te są podobne do testów ciążowych. Obserwacja (załączonych) pasków zmieniających kolor zaraz przed rozpoczęciem okresu płodnego pozwala ci na stwierdzenie, że twoje ciało przygotowane jest do zajścia w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Ineczko za wiadomości :) według nich i moich obserwacji jest tak -śluz taki płodny miałam wczoraj (był najbardziej rozciągliwy i przezroczysty) dziś jest go zdecydowanie mniej i jest biały (takie grudki) i troszeczkę się ciągnie ,więc wczoraj była owu w/g śluzu , a w/g tempki pewnie dziś , bo dziś mi spadła 36,2 , a jutro wzrośnie ....hm ,więc nie wiem co o tym sądzic ja w tym mc dzialalam do 10 dc rano ,a owu w-g mnie bzla wczoraj wieczorem , wiec 4 i pol dnia to nie przezyja te stworzonka :D , ale co tam zobaczymy , choc w poprzednim mc 3 doby nie przezyly .Najwyzej w nastepnym cyklu przyblize ,w tym opieralam sie glownie na obserwacji sluzu i z chwila pojawienia sie sluzu 1 p,lodnego dzialalam , no coz za 10 dni zrobie test i bede wiedziec ,bo na odczucia nie licze bo pewnie bede miala i tak ciazowe :P pozdrawiam Cie kochana pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko no to trzymamy kciuki by było na tak:) A ja juz z miasta wróciłam z pustymi rekoma wrrrr....zła jestem bo znowu nic nie wybrałam,M lezy pod samochodem i próbuje go naprawić ciekawe czy mu sie uda,no ale w końcu jest mechanikiem to mysle ze wie co robi:) ide zaraz po Monikę do szkoły a potem to nie wiem co będę robiła. Ineczko ja nadziei nie trace i wierze głęboko że dla nas wszystkich to słonko w końcu zaswiecić musi i to tak na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastko zaswieci i to szybko :D ,kochana a masz cos do ubrania w razie jakbzs sobie nic nie kupila . Mowiac szczerze to tez mam problemz zebz sobie cos kupic ,bo albo mi sie nie podoba albo w biuscie zaciasne :( a kiedz masz komunie ,chzba w tym tygodniu tak wiesz co tego czy mi sie uda to nie wiem zawsze sobie obieczje , ze w tzm mc to juz na luzie podejde , ale wiem ,ze jak dostane malpz to bede to strasznie przezywac,dlatego jeszcze 1 mc dzialam i przerywam staranka jak mi sie nie uda ,bo wykończę się pszchicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko no w razie czego mam,ale wiesz jak to jest chciało by się na taka okazję coś nowego i fajnego:) a komunię mam w tą niedzielę. Eh koko Ty tam nam nie wariuj ja to Ci mówie ze lato przyniesie same fasolki zobaczysz. Dobra ja idę do szkoły bo siedze tu za to już 15.00 zajrze pewnie pózniej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anakkkkkkk
Inka Czy na temat tepki i płci dziecka masz też tyle informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anakkkkkkk
Chodzi mi o temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****DOPINGUJĄCE**** NICK.............. dzieci................. dł.cyklu........... następna@ 1.Lili................3s................................ ........................ 2.Sylwia7...........2s1c............................... .................... 3.Moni76...........1c1s................................. ................... 4.Kroma............1s1c................................. ................... 5.Aga123...........1s................................... .................... ******STARAJACE SIE****** 1.Bega................2s................ 26-28........... ......... 17/22.06 2.Justina33..........1s1c............. 28-32............. ...... .04.03 3.Daily................1s..................32........... ........... 16.05 4.Koko................3s................ 27-28........... ......... 20.05 5.Roksana34.........1c 2s............. 34-35.................... 19.05 6.Janeczka...........2s............... 29-................ ..... 10-....05 7.Anastazja .........3c............... 30-31.................... 15.06 8. Ronja..............3s............... 29-30................... .. 01.07 9.Poka...............1s............... 26-28............ ..........????? 10.Ala_71.......... 11.Kate68............1s............... 26-28............. .........5.04 12.edi33..............1s....................30.......... ...............14.04 ****PRZYSZŁE MAMUSIE**** 1.Ewelina76...........1c 1s...........38tc...19.06 synek Igorek 2.mama trójeczki....2s.1c...........36tc....29.06................ 3.pola40...............3s...............25tc....20.09... ............ 4. mamulka............2s.............. 5. Enex................2s.................6tc.................. ......... 6.Paty36..............2s.................4tc....04.02.08 ............ ****NASZE DZIECIACZKI**** 1. ZUZIA córa Asi...........ur 29.11.06.. waga. 3650....wzrost 54. 2 .Szymon synek Edlem....ur.26.01.07. .waga.3500.....wzrost.52 3 .Małgosia córa Mai.......ur.27.12.06 ..waga.4310.....wzrost.57 4 Jakub synek Nadziejki...ur............. .waga...........wzrost.... 5 Agatka córka Aguni33....ur. 23.02.07..waga...3030. .wzrost..49 6.Maciuś syn Misia...........ur.30.04.07..waga...3030...wzrost...51 7.Madzia córa Dany.........ur.01.05.07….waga.. 3350….wzrost…55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądam i zaglądam co tu się dzieje,ale widzę,że jakoś pusto tutaj dzisiaj. Ja dzwoniłam dzisiaj do szpitala do którego planowałam się udać i tam gdzie pracuje mój lekarz i powiedziano mi,że na cc moge zgłosić się nawet 1 tydzień wcześniej,więc, nic się już nie przejmuję moim lekarzem i pojadę prawdopodobnie w czwartek 14 czerwca i zobaczymi, chyba cc zrobią w piątek. W czwartej dobie się wychodzi. No więc, jestem dzisiaj berdziej spokojna. Poprasowałam i padam na twarz idę się położyć, zajrzę tutaj z poranną kawką. Dobranoc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobitki🌼 Jeszcze jestem, ale jakoś coraz mniej pewnie się czuję. Zaczynam mieć stracha czy i czym dojadę do szpitala, czy nie urodzę po drodze, hehe. Jakoś w poprzednich ciążach tak nie panikowałam:D Ale poza tym ok, nic mi nie puchnie, ciśnienie niskie, wszystko spokojnie;) Trzymajcie się. Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko ja wyszłam na 7 dobę bo mała leżała pod lampami, ale tak ogólnie to wypisy były w 5 dobę, na 2 dobę musiałyśmy wstawać z łóżka na spacerek (to był mus). Tak jak piszesz że obawiasz się że za wcześnie w 4 dobie, może i tak bo każdy inaczej to znosi ale jest wszystko do wytrzymania, myślę że będziesz miała w domku kogoś do pomocy bo samemu to by było nie najlepiej. Jak ten czas leci ewelinko, już niedługo będziesz tuliła maleństwo zapomnij o wszystkich bólach. Moja mała dała dzisiaj w nocy \"koncert\" płakała do 3, pewno coś zjadłam już się domyślam co, postaram się być bardziej ostrożna, za to rano zrobiła takie \"kupsko\" że ho ho no i teraz śpi sobie smacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paty36-niestety w tak wczesnej ciąży nie można latać samolotami, czyba że później owszem ale teraz napewno NIE. Bratowa leciała do Francji we wczesnej ciąży, i poroniła mieli tylko dużo kłopotu na miejscu i dużo łez, nie ryzykuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jetem Kochane ma porannej kawce!!!!!! Dana, tak czas szybko zleciał, jeszcze tydzień i maluszek będzie z nami. U nas w szpitalu wpisują w 4 dobie, tak mi powiedzieli na oddziale jak wczoraj dzwoniłam. No i wstaje się po 24h od cięcia. W prywatnej klinice po 48h, więc zrezygnowałam. No z tą pomoca to gorzej będzie, bo ja do mamy nie jade, zbyt dużo zamieszania, a na miejscu nie mam nikogo, może mężowi uda się zostać ze mną choć kilka dni,ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. Mam Panią Marysię,która przyprowadzi mi dzieci z przedszkola, no jakieś drobne zakupy porobi. W omu mam nadzieję dam sobie radę. Muszę i nie mam co się nad sobą roztkliwiać. Ciekawa jestem,czy teściowa do mnie choć zaglądnie, bo fajna to ona jest,ale po porzednich porodach jakos nie kwapiła się do pomocy. Ani razu nie przyjechała do mnie,a ja byłam w środku zimy -20stopni uziemiona po cięciu z dwójką maluszków, bo córa miała 20miesięcy i mąż wiecznie w pracy z firmie teścia. Koszmar ale dałam radę i jestem z siebie dumna bo nie muszę być NIKOMU wdzięczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A teściowa,to super mówi to umów się na to CC po moim powrocie z wycieczki, bo ona wraca 18 czewrca, ja mam czekać na szpilkach,bo ona się będzie wczasowała!!!!! No chyba żartuje, nic jej nie powiem tylko zrobię jak uwazam,a potem powiem,że miałam bóle i tyle! No to się nagadałam!!!!!! Dzisiaj wezmę się za przygotowanie pokoiku, wkład do torby już przygotowałam, dla siebie i maluszka, jeszcze jedną koszule i liglinę no i chyba bephanten, sama nie wiem czo mi jeszcze potrzeba no i pampersy. Dana, tak to z tym karmieniem jest, ja zrobię WSZYSTKO,żeby maluszka karmic jak najdłużej, starsze dzieci według mnie zbyt szybko rezygnowały z piersi a ja się poddawałam (córa 7 mc a synek 6mc) ale teraz będę walczyła! No i postanowiłam,że do szpitala zgłoszę się 14 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane:) ewelinko jak sie ciesze ,ze wszystko si tak ułozyło👄, a wiesz u nas cc robia na koniec 38tc,tez sie wstaje po 24h z łozka i na 5dobe wypuszczaja..... u mnie nic nowego ,po za tym ze antybioty biore na gardło i na uszy,w ciazy raczej nie jestem bo ten sam sluz co zawsze,i zadnych inny zmian:-oW niedziele jade do szwagierki i idziemy z mała na spacer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Znowu widzę, ze jak mam chilę na kawkę to nikogo nie ma.... Szkoda... Pogoda piękna i pewnie odpoczywacie lub robicie jakieś przyjemne rzeczy.. a ja znowu w pracy.Ale nic to byle do przodu!!! Dana mam pytanko czy ty te poronienia o których pisalaś wcześniej miałaś przed Magdusią czy wcześniej? Możesz mi odpowiedzieć na to pytanie? Bega co u Ciebie? Jak jest? Który to dzień cyklu? Ewelinko to już tak niedługo... będzie dobrze.Fajną masz teściową nie ma co.. Monie kiedy Wy się w końcu wykurujecie??? PAti może Dana ma racje? przemyśl to lepiej Milego dnia. Postaram sie zaglądać czy jesteście. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyn chyba topik nie zamiera co??? bo to by było straszne!!! inka nie wiem kiedy sie wykurujemy??? mam nerwa takiego ze szok😠,a powiec inka (oczywiscie jak chcesz) jaki wyszedł wynik bety??wiem ze to ,teraz dla Ciebie trude pytanie,tak wiec jak nie odp to zrozumiem.U nas parno i chyba bedzie padac:(,dzis na obiad i na jutro zrobie gołabki.Jutro tez jedziemy do znajomych na 2 dni :) a wiec juz przygotowuje ,mieso do funndi i przymusowo musi byc sos czosnkowy,mniam pycha :) od pon mam w planie sie po odchudzac ,oszywiscie juz nastawiam sie psychicznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Kochane,ale tak z doskoku. Sprzątam, piorę i .....telefony odbieram. Musze wam powiedzieć,że 2 h temu był facet zobaczyć auto,które chcieliśmy sprzedać, no i skontaktował się z mężem i teraz przyjechał już go zabrać.Transakcja expresowa, niby się cieszę,bo inne już mam,ale ja nie lubię pozbywać się rzeczy. No i muszę wywiesic pranie,bo od rana w pralce, a chcę jeszcze jedno wstawić a pogoda śliczna,więc wyschnie do wieczora. No Moni, kiedy mąż wyjeżdża, może zdążysz jeszcze podziałać co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ewelinko ja tez piore i sprzatam:),raczej nie zdaze podziałac ewelinko nastepne DP koło 29,30.06,1.07. tak wiec raczej nie ale jedno dobre bo wraca na koniec sierpnia kiedy bede miała DP:D,moze wtedy sie uda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuuuuuuuu chyba podniosę;)dziewczynypochowały się po kątach;) Ewelinko-to już tuż tuż .życzę wspaniałego i spokojnego oczekiwania na Maluszka:)I dobrych decyzji:) Najważniejsze abyś ty była spokojna i bezpieczna-nie ma nic gorszego jak brak poczucia bezpieczeństwa w tak ważnej chwili. Inka-mądra i silna kobieta z Ciebie:) naprawdę🌻 Dziękuję Ci,ze pomimo własnych trosk-troszczysz się o innych🌻 Mamulko-coś się nie odzywasz....wierzę ,ze wszystko jest dobrze z Tobą i Malenstwem.Daj znak. Enex też-ale przynajmniej usprawiedliwiona. Moni-zdrówka .Coś ostatnio chorujesz ....kuruj sie Kochana:) Paty-wiem,ze wielu lekarzy powie,ze ciaża to nie choroba i mozesz leciec....Nie wiem jakie są T doswiadczenia z lotami...Ja np mam problemy z ogromnym ciśnieniem-oczy i uszy-ogromny ból Osobiście nie poleciałabym na poczatku ciąży-uwazam, ze lepiej dmuchac na zimne:) Jeszcze zdażysz polatać....To oczywiscie tylko moje zdanie:) Maja,Sylwia👄 i dziękuję za ciepłe kontakty:) Sylwia-nie muszę mówić ,ze szanuję T decyzję i wiem,że potrzebujesz czasu❤️ Maju-czy dzieci już zdrowe?No i czekam na re:) Wszystkie bez wyjątku mateczki-pozdrawiam❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem-cala i zdrowa:) ewelinko i lily dziekuje za troske:D niestety ostatnio mam duzo zalatwiania,tzn.doksztalacam sie w zwiazku z samozatrudnieniem pisalam wam ze bede miala ten tydzien napiety i nastepny! a wogole to jakos nie mam weny do pisania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Asik 🌼Agaaga36 🌼 Agunia33 🌼Ala_71🌼 Aneta ana🌼 Anastazja🌼Aga123🌼 Bega 🌼Dana68🌼 Daily🌼 Enex🌼 Edlem🌼 Ewelinka 🌼Edi🌼 GrubyMis🌼 Gabi27 🌼Inka🌼 Janeczka 🌼Justina 🌼Kate68🌼 Koko🌼 Kroma🌼 Lili🌼 Mamusia T🌼 Maja🌼 Mamulka🌼 Miska 123🌼 Moni 🌼Mila1970🌼Olenka🌼Pola40🌼 Poka🌼 Paty36🌼 Ronja🌼 Ruda0611🌼 Sylwia🌼 Nadziejka🌼Iwona50🌼Alibaba80🌼AHL🌼Grubaola🌼 dla Wszystkich podczytujacych🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****DOPINGUJĄCE**** NICK.............. dzieci................. dł.cyklu........... następna@ 1.Lili................3s................................ ........................ 2.Sylwia7...........2s1c............................... .................... 3.Moni76...........1c1s................................. ................... 4.Kroma............1s1c................................. ................... 5.Aga123...........1s................................... .................... ******STARAJACE SIE****** 1.Bega................2s................ 26-28........... ......... 17/22.06 2.Justina33..........1s1c............. 28-32............. ...... .04.03 3.Daily................1s..................32........... ........... 27.06 4.Koko................3s................ 27-28........... ......... 20.05 5.Roksana34.........1c 2s............. 34-35.................... 19.05 6.Janeczka...........2s............... 29-................ ..... 10-....05 7.Anastazja .........3c............... 30-31.................... 15.06 8. Ronja..............3s............... 29-30................... .. 01.07 9.Poka...............1s............... 26-28............ ..........????? 10.Ala_71.......... 11.Kate68............1s............... 26-28............. .........5.04 12.edi33..............1s....................30.......... ...............14.04 ****PRZYSZŁE MAMUSIE**** 1.Ewelina76...........1c 1s...........38tc...19.06 synek Igorek 2.mama trójeczki....2s.1c...........36tc....29.06................ 3.pola40...............3s...............25tc....20.09... ............ 4. mamulka............2s.............. 5. Enex................2s.................6tc.................. ......... 6.Paty36..............2s.................4tc....04.02.08 ............ost...55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****DOPINGUJĄCE**** NICK.............. dzieci................. dł.cyklu........... następna@ 1.Lili................3s................................ ........................ 2.Sylwia7...........2s1c............................... .................... 3.Moni76...........1c1s................................. ................... 4.Kroma............1s1c................................. ................... 5.Aga123...........1s................................... .................... ******STARAJACE SIE****** 1.Bega................2s................ 26-28........... ......... 17/22.06 2.Inka67……………………………………………………………………………………………. 3.Justina33..........1s1c............. 28-32............. ...... .04.03 4.Daily................1s..................32........... ........... 27.06 5.Koko................3s................ 27-28........... ......... 20.05 6.Roksana34.........1c 2s............. 34-35.................... 19.05 7.Janeczka...........2s............... 29-................ ..... 10-....05 8.Anastazja .........3c............... 30-31.................... 15.06 9. Ronja..............3s............... 29-30................... .. 01.07 10.Poka...............1s............... 26-28............ ..........????? 11.Ala_71.......... 12.Kate68............1s............... 26-28............. .........5.04 13.edi33..............1s....................30.......... ...............14.04 ****PRZYSZŁE MAMUSIE**** 1.Ewelina76...........1c 1s...........38tc...19.06 synek Igorek 2.mama trójeczki....2s.1c...........36tc....29.06................ 3. 3.pola40...............3s...............25tc....20.09.. 4. mamulka............2s.............. 5. Enex................2s.................6tc.................. ......... 6.Paty36..............2s.................4tc....04.02.08 ............ost...55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ HEJ... WIDZE, ZE U NAS POSUCHA, ALE USPRAWIEDLIWIONA BO POGODA REWELKA yupss caps lock mi sie wlaczyl... ja na moment korzystajac z okazji do was wpadlam... wrocilam zmachana z procesji moj mikus zdal wczoraj na pelerynke ministrancka jest juz ministrantem swiatla, jest dumny i blady niczym paw wiec dzis juz od rana krzyzem w kosciele lezymy :D kochane widzialam sie wczoraj z enex...wyglada slicznie i wszystko bomba....a podloge faktycznie ma trzeszczaca :D bylo jak zwykle super i juz niedlugo znow sie spotkamy!!! sciskam was mocno mocno...zycze udanego weekendu buziaczki! aha...ineczko mam dzis 16dc... buziaczjki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Mój synek zlamal dzisiaj obojczyk na rowerze, mam dola bo jechalismy razem z nim i niestety nie zapobieglismy wypadkowi a wystarczylo poprosic żeby zszedl z roweru i nie zjeżdźal ze stromej góry. No i musi nosic stabilizator 8 tyg. Ide na zwolnienie bo niestety nie moge liczyc na to że ktoś w grupie go nie poturbuje. Wiecie ci czasami myslę, że my na naszym forum przyciągamy nieszcęścia. coś zadużo ostatnio tych polamańców, nie uważacie. O innych rzeczach nawet nie wspomnę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×