Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość J ulita

Można zrobić popcorn w mikrofali??

Polecane posty

Gość J ulita

Pytanie j.w. Jeśli tak to jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
można, ale nie będzie tak dobry jak robiony tradycyjnie :) bierzesz zwykła papierową torebkę śniadaniową, wsypujesz do niej 2-3 łyzki ziaren kukurydzy, torebkę mocno zamykasz - ja składam parę razy brzeg torebki. Mikrofalówkę trzeba nastawić na maksymalną moc. Trudno mi określić, ile czasu będzie trwało przygotowanie popcornu, musisz obserwować (ok 3-4 minut) Wszystko jest fajnie, tylko na przygotowanym bez tłuszczu popcornie, sól się nie trzyma i wg mnie jest "jałowy" w smaku. nie ma to jak popcorn na oleju kukurydzianym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J ulita
Chciałam żeby było mniej kalorycznie :) Skoro nie polecasz to rezygnuję. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
E tam mniej kalorycznie :) Kukurydza jest bardzo zdrowa, trochę tłuszczu (np dobrej jakości oleju) nie zaszkodzi. Masakrycznie kaloryczny jest popcorn kupowany "na mieście" albo ten w torebkach do mikrofalówki. Zawierają okropne ilości tłuszczu utwardzanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J ulita
A ciekawe czy byłby dobry na oliwie z oliwek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyslowa na na na
ja bym najpierw te ziarenka "obtoczyla" w masle a dopiero pozniej do torebki i do mikrofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest specjalny popcorn do mikrofali z masłem i bez, potem tylko solą sypiesz,jak dla mnie jest bomba:))) można go kupić w geant(jeśłi geant jeszcze jest), a jak nie to w innych hipermarketach, gdzieś przy piwie i przy chipsach:) opakowanie ok 3 zł, no i nie ma pierdzielenia się z patelnią lub garnkiem, spalenizną, dymem gryzącym w całym domu, i nie jest taki popcorn tłusty...tylko taki jak w kinie, mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
zrobię dziś ten z małsem w mikrofali - zobaczymy :) oliwa z oliwek może być - pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J ulita
Po pracy ruszam w teren w poszukiwaniu tego z masłem. Tylko że u mnie nie ma Geanta. Może w Tesco będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyslowa na na na
bedzie bedzie, ten popcorn jest w kazdym wiekszym supermarkecie. szukajcie tego o smaku maslanym, jest najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J ulita
acha i normalnie 2-3 łyżki w torebkę papierową, mikrofala na maxa i gotowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też kupuję pop-corn w tej sprasowanej papierowej torbie wybieram klasyczny, ten z masłem jest dla mnie za ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinomaniak
trzeba ten popcorn robic w papierowej torebce? czy tez mozna np w szlanym pojemniku z pokrywka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kupienia jest popcccccorn do mikro...ja kupowalam w makro...w pudelku byly trzy opakowania... wrzucasz do mikro w torebce na 2 ,3 min i gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wole kupić specjalny popcorn do mikro niż potem główkować :D Nawet w zwykłej Biedronie jest do wyboru -solony,z masłem,serowy i paprykowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omgwtf
BTW Princpolo twój syn ma 3090 kg? ; o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×