Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie poddajemy się

GRZYBICA POCHWY - ciag dalszy skasowanego topiku

Polecane posty

Gość Jolka1234
Cześc dziewczyny! Moze wy mi cos poradzicie. Nie wiem juz jak sobie poradzić z grzybicą. Ale najwiekszym problemem jest to,ze nie wiem, czy teraz mozemy starac sie o dziecko? Czy od grzybicy moge miec stan zapalny przydatkow? Bardzo mnie bola juz 2 miesiace, na razie lekarz mnie leczy antybiotykami, ale to znow wrocilo:( On twierdzi,ze po zazyciu clotrimazolum w tabletkach mozemy sie starac i ze ciaza moze pomoc.Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Na temat grzybicy pochwy dużo się dowiadywałam. Sama nie wiem, czy cierpię na tę przypadłość. Proszę odpowiedzcie mi na pytanie czy to to? 1. Kiedy w ciągu ostatniego pół roku robiłam 2 razy badanie na czystość, to za każdym razem wychodziło mi stopień między 2 a 3. Ginekolog powiedziała, że wszystko jest ok i nic mi nie dała. Mi się jednak wydaje, że prawidłowy wyniki powinien być 1 lub 2, więc jednak nie do końca jest ok i powinna mi coś dać, prawda? 2. Nie mam pieczenia. U mnie po prostu cały czas wydziela się jakaś wydzielina, doktor powiedziała, że to normalne, bo to sprawa indywidualna. Może i tak... 3. Wydzielina ta ma najczęściej kolor lekko żółtawy i tak normalnie to nie śmierdzi, ale jak tak powąchać blisko, to ma taki lekko skiśnięty, kwaśny zapach. Czy to jest grzyb przy tych objawach? Jeśli zaś chodzi o tę chorobę, to sposobów leczenia jest mnóstwo, w zależności od ginekologa. Jednak prawda jest taka, że bardzo ważna jest profilaktyka i domowe sposoby na zapobieganie tej choroby. Jakie to sposoby podam niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profilaktyka w grzybicy (to co na ten temat powiedziała moja pani ginekolog, wiadomości od innych i z prasy): 1. Stosować bawełnianą bieliznę 2. Używać ręcznika tylko do wycierania miejsc intymnych, lub papierowy ręcznik. 3. Myć się i wycierać w kierunku od przodu do tyłu. 4. Nie używać zapachowych żeli intymnych - one uczulają. Najlepsze są bezzapachowe mydła glicerynowe, ale ja takich nie znalazła. Dobre są mydła dla dzieci - bambino. Ja stosuję płyn do higieny intymnej z drzewa herbacianego Viva Alexis - on łagodzi objawy grzybicy i działa profilaktycznie. Jestem z niego zadowolona. Dobry płyn jest z seriii AA Intymna Help - łyn jest bezzapachowy, pozbawiony barwników, a ponadto zawiera minimalne stężenie środków konserwujących, czyli to, co nam trzeba. Zamierzam go wypróbować po skończeniu Viva Alexis. 3. Nie używać tamponów. 4. Unikać nadmiernej wilgotności okolicy narządów płciowych - nie można ubierać się zbyt ciepło. Polubić spódnice i sukienki. Spać często bez bielizny. 5. Jeść dużo jogurtu naturalnego - zawiera kwas mlekowy, o PH podobnym do PH pochwy. 6. Do podmywania często stosować Tantum Rosa. 7. Nie nosić wkładek higienicznych - jedynie pod koniec okresu. 8. Unikać basenów, sauny, publicznych toalet. 9. Ograniczać spożywanie cukru. 10. Bieliznę prać w płatkach mydlanych. 11. Unikać stosowania antybiotyków - to po nich organizm jest osłabiony i narażony na atak bakterii. 12. Nie kąpać się. Najlepiej wsiąść ciepły prysznic. 13. W przypadku współżycia z partnerem - sprawdzić, czy on nie jest chory na tę chorobę i nie przenosi ją na Was i żeby przed każdym stosunkiem się dokładnie się mył, gdyż może mieć bakterie. To narazie wszystko co przyszło mi do głowy. Jeśli macie coś jeszcze, to dopiszcie. Pamiętajcie, profilaktyka jest tańsza niż leczenie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. Dziewczyny, Ifea 7 może ktoś mi coś doradzi: Byłam u ginekologa moj stan zapalny w pochwie sie zmiejszył i ilość sluzu też. Do doleczenia i wyczyszczenia dostałam albothyl (kiedyś go brałam i było ok), ale teraz mam po nim pieczenie, drażni mi cewkę moczową. I każdego dnia (biore obecnie 3 globulkę) coś mi wypada z pochyw - coś białego takie dziwne. Czy to złuszczanie? Nie wiem czy go brać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko 242
czy stosujecie lacibios femina razem, zarówno dopochwowo i doustnie, czy tylko w jeden sposób ? i czy to w 100 % pewna informacja że można dopochwowo ? czy daje lepsze rezultaty niż lactovaginal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka 67
Załamana wawa ja też kiedyś brałam albothyl co drugi dzień i złuszczanie jest czymś normalnym. Mozesz mieć po nim grzybki , bo bardzo wyjaławia pochwę , ale mam nadzieję , ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie czy teraz już w czasie złuszczanie łykać lacibios czy po tym?ja biore albothyl codziennie tak mi lekarka kazała. Czy on tego może boleć cewka moczowa? w czym to złuszczanie pomaga???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka 67
Z tego co mi powiedziała gin złuszczają się chore komórki , tylko nie wiem dlaczego przyjmujesz ten lek codziennie? Ja lacibios łykam codziennie , nawet gdy nic mi nie jest a przy lekach tym bardziej.Jeśli chodzi o albothyl , to przeczytaj sobie dokładnie ulotkę i będziesz wszystko wiedziała , dla mnie cewka nie piekła.Wiem tylko , ze ten lek bardzo wyjaławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona33 Poradnia Leczenia Bólu Adres: ul. Czerniakowska 231 00-416 Warszawa (woj.mazowieckie) Telefon: 022-5841227 zalamana wawa Po Abothylu ta blona sie zluszcza i nie nalezy stosowac paleczek kwasu mlekowego - wszystko pisze na ulotce. Natomiast bardzo dobrze jest zastosowac LaciBios F. po kuracji. Ja zawsze stosowalam irygacje z Tantum rosa, jeden raz przed ostatnia globulka zeby wyplukac ta blone, ktora moze zalegac, Abothyl zabija Lactobacillusy wiec irygacja nie jest specjalnie inwazyjna w takim wypadku. Nie wiem czemu piecze Cie cewka, moze bakterie sie tam odezwaly bo globulka ich nie dosiega? P.S. Mam straszne problemy z odpisywaniem na kafeterii, wina komputera, wiec jak ktos bedzie cos chcial to mozna znalezc kontakt ze mna na pecherz.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytanko 242
Ja lacibios stosuje tylko doustnie, bo mam juz dosc wkładania globulek, ale na 100% mozna dopochwowo, bo jakas dziewczyna nawet dzwoniła do producenta i tabletka ma taka otoczke , ze nie szkodzi. Jezeli chodzi o skuteczność to ja wolę Laciibios, bo lactowaginalu nie toleruje, moj stan po nim sie pogarszal i strasznie mnie swedzialo, więc nigdy wiecej go nie uzyję , chocby nie wiem co. Jak na razie jestem zadowolona z lacibios, ijeszcze mi sie przypomnialo ze mija kolezanka pytała sie lekarza czy mozna dopochwowo i potwierdził pozdrawiam madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak długo już stosujecie lacib

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ios femina
on jest taki drogi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 909090
dziewczyny czy któraś z Was korzystała z pomocy wenerologa do leczenia bakterii ? ja zastanawiam się czy nie pójśc na wizytę, bo od dwóch lat leczę się ginekologicznie, obsesyjnie przestrzegam higieny, nie jem cukru, stisuje wszystkie dostępne probiotyki a bakterie ciągle wracają :-( już nie mam siły, może lekarz z tą specjalizacją mógłby w jakiś sposób zadziałać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 909090
mam jeszcze jedno pytanie, po ilu dniach i w jakim dniu cyklu od zakończenia leczenia najlepiej zrobić sobie posiew kontrolny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko 242
Dzięki za odpowiedż Madziu, pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja stosuje Lacibios Femina
1,5 roku raz mialam lekkie swedzenie wtedy weszla w ruch masc Clotrimazol i przemywanie Tantum rosa i Lacibios Femina doustnie i dopochwowo przez 5 dni i chodzenie bez gaci (przewiew) pomoglo z tym ze to bylo poczatkowe stadium bez uplawow teraz stosuje raz dziennie doustnie ginekolog mowi, ze wszystko bardzo ladnie wyglada w posiewie duzo lactobacillus bakterii cena nie gra roli gdy w gre wchodzi zdrowie ok polecam pozdrawiam renata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Renaty wyżej
a wcześniej dużo chorowałaś.... tyle że jak musi to kupić biedna studentka to jest kiepsko ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ani 909090
Aniu nastepny wymaz robi sie gdy wroci prawidłowa flora bakteryjna pochwy tz po 5-7 dniach mozesz spokojnie powtorzyc badanie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Renaty
dziekuję za odpowiedź :) czy oprócz lacbios femina coś jeszcze stosujesz?? czym sie podmywasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sexifoczka Ja bym była zainteresowana ale dlaczego chcesz sprzedac ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja moge sprzedawać recepty
recepyta za 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flukonazol
Przestrzegam dziewczyny leki typu flukonazol mycosyt itp rozwalaj watrobe bralam flukonazol zaledwie 5 dni A BOL NIE DO WYTRZYMANIA.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przestań!!!!! biore Mycosyst 200 mg raz w miesiącu i już 3 lata mam spokój z grzybkami... a wątrobę mam super... taka dawka raz w miesiącu nie zaszkodzi wątrobie a zabije wszystkie grzybki (w przewodzie pokarmowym i w pochwie) niektórym jedna dawka wystarczy na zawsze... u mnie niestety zawsze wraca równo (!!!) po miesiącu i kilku dniach ... dlatego zawsze 1 dnia każdego miesiąca połykam 2 kapsułki i mam spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuconazol
to ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Twoja sprawa, że tak uważasz... Ja choruje na grzybicę już.... 11 lat.. i chyba nie ma takiego leku jakiego bym nie spróbowała a i tak w końcu ona do mnie powraca... więc znalazłam optymalne rozwiązanie dla siebie... Wiem, że każdy organizm jest inny... może na Ciebie to źle wpływa... ja na szczęście jestem zadowolona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie jutro mam obronę pracy magisterskiej. Trzymajcie za mnie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×