Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie poddajemy się

GRZYBICA POCHWY - ciag dalszy skasowanego topiku

Polecane posty

Gość mila576
Dziewczyny jedzcie dużo grejpfrutów przy takich infekcjach ,polecam też clotrimazol do smarowania zewnętrznego oraz Gynalgin od wewnątrz !!i oczywiście witamina C!!spróbujcie a same zobaczycie efekty!!! Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wela22rz
Ja zastosowałam clotrimazolum od wewnątrz i okropnie mnie piecze.Spróbowałam gynalgin to już lepiej i smaruje też maścią triderm, ale wogóle mi to nie przechodzi, także po świętach udaje się od razu na badania, żeby sprawdzić co to za grzybek mi się przyplątał i wtedy lekarz zastosuje mi coś specjalnego bo tak na pałę to niema co samemu się leczyć, bo można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wela22rz
Ja zastosowałam clotrimazolum od wewnątrz i okropnie mnie piecze.Spróbowałam gynalgin to już lepiej i smaruje też maścią triderm, ale wogóle mi to nie przechodzi, także po świętach udaje się od razu na badania, żeby sprawdzić co to za grzybek mi się przyplątał i wtedy lekarz zastosuje mi coś specjalnego bo tak na pałę to niema co samemu się leczyć, bo można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l.h
Słyszałam że jest na to szczepionka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepionki są Nazywają się Gynatren i SolcoTrichovac. Wzięła je moja żona jakieś 2 lata temu oraz jej 4 koleżanki. O ile wiem to wszystkim pomogło, ale mojej żonie na pewno. Po roku od pierwszego szczepienia wzięła też dawkę przypominającą. Po tych szczepieniach WOGÓLE NIE CHORUJE NA GRZYBICĘ od tamtego czasu. Nie chce się powtarzać polecam więc swoją wypowiedź na stronie 73 topiku http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3416757&start=2160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshinne
Hej, mam pytanie. Zaczęłam się leczyć na własną rękę gyno-femidazolem, przyjmuje także lacidofil 2 razy dziennie( wiem, ze to głupie tak samemu, ale już nie dało sie chwilami wytrzymac, a w święta do ginekologa nie było jak iść). Ta moja 'kuracja' trwa już 3 dzień i teoretycznie widzę poprawę ( nic mnie nie swędzi ani nie piecze ). Problem pojawia się jednak rano, zaraz po przebudzeniu. Po oddaniu porannego moczu wraca świąd. Nie jest tak intensywny jak wcześniej i mija po kilku - kilkunastu minutach, ale jednak JEST. I moja pytanie brzmi, czy w moczu także znajdują się te paskudne grzybki ? A może bakterie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIK123 p
Witam. Może mi ktoś doradzi bo mam chyba podobny przypadek. 2 m-ce temu miałam poronienie potem 2 tygodniowe leczenie antybiorykowe i pojawiły się bakterie e. coli oraz grzyby. brałam już różne czopki i maści i nic nie pomaga raz jest jest gorzej a raz lepiej. Przede wszystkim jest pieczenie warg sromowych . Wymaz z pochwy nie pokazał żadnych grzybów ani bakkterii czy któś wie co to może być. A i zauważyłam że jak trzymam dietę to pieczenie jest mniejsze a jak pozwolę sobie np. ze słodyczami to jet okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najedzonaaaaaa
Sunshinne, mocz zawiera związki podrażniające, dlatego może nasilać objawy. grzybów to w nim nie ma, prędzej bakterie. możesz dokupić jeszcze sobie clotrimazolum w maści i rano przemywać wargi sromowe tantum rosa lub po prostu sobie zaparzyć zioła i przemywać rano, potem maść, bo rozumiem, że gyno stosujesz na wieczór. a zamiast lacidofilu lepiej stosuj lacibios femina, bo to probiotyk stricte na dolegliwości kobiece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najedzonaaaaaa
KASIK, a cukrzycy nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik123 p
Nie mam cukrzycy ale to pieczenie jest takie dziwne też od odbytu i przypomina ból takiego odpażenia . \nie wiem może to jest związane z moimi hormonami po tym poronieniu. \już u tylu lekarzach byłam różne maści leki i nic takie mam napady tego pieczenia co pewien czas, Jak trzymam dietę jest w porządku ale teraz sobie w święta trochę pozwoliłam i zaczęło sie. \nie wiem może to faktycznie grzyby ale upławów serkowatych nie mam?. Proszę pomóżcie jeśli ktoś ma podobny przypadek z tym pieczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshinne
Dzięki najedzonaaaaaaa :) Właśnie miałam zamiar dokupić dziś clotrimazolum i w ogóle iśc do ginekologa. Ale jak wiadomo nie ma nic od razu i musze poczekać na wizyte. Po świętach jestem spłukana, nie mam kasy na prywatne "pogawędki" z lekarzem:( Widzę, że dziewczyny świetnie znają się w temacie, więc zadam jeszcze jedno pytanie : czy to, co rano ze mnie wypływa ( czyli rzadka, mętna wydzielina , o jasnym kolorze ) to może być to, co 'zostało' po rozpuszczeniu tabletki g.-femidazolu ? W ciągu dnia nic takiego nie mam, jedynie rano. I znowu nie wiem, czy to upławy, czy tylko tabletka... Ech, koszmarna dolegliwość. Życzę wszystkim powrotu do zdrowia ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ani
dziewczyny,mi pomogly lewatywy z cieplego moczu,kilka razy dziennie i nie ma problemu.nie piecze,nie ma obawy.wyleczylam moczem jajniki ,tez mi ktos doradzil i jestem wdzieczna.mi pomagaja jeszcze nalewki z gozdzikow i szalwi,do picia.sa super!pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-mail555
jak wyleczylas jajniki moczem? przez lewatywy? jest jakis inny sposob?????????????????? chodzi o jajniki tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flumycon
a ja dostałam flumycon, znacie ten lek przeciwgrzybiczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-mail555
flumycon albo mycosyst(zamiennik) to popularny doustny lek przeciwgrzybicy, raczej dobrze tolerowany wiec wez bez obawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek86
Witam. Ja mam problem z grzybica już od paru lat. Schemat jest podobny- zakażenie, potem leczenie, probiotyki, nawrót i tak kilka razy. Potem mam spokoj na pare miesięcy, czasem nawet przez pół roku i znowu to samo. Ostatnio wróciło znów miesiąc temu, wyleczyłam się, był spokój przez dwa tygodnie i znów to samo. Już naprawde ręce mi opadają od tego wszystkiego. A najbardziej opadają mi, kiedy słyszę od lekarza ze to nic poważnego. A gdy mu mówię że mam grzybicę nawrotową, to mi mówi że nie można tak twierdzić bo każde nowe zakażenie to osobny przypadek i nie ma w nim ciągłości. Czy któraś z was leczyła się przewlekle? Jak takie leczenie wygląda i jak namowic na nie lekarza, ktorego malo to obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda34
dziewczyny a ktora z was badala czy nie mam candidy????? ja mialam to dziadostwo, ma wiele objawow ale jednym z nich jest grzybica miejsc intymnych, wczesniej leczylam sie typowo ginekologicznie, nie pomagalo, dopiero jak zaczelam usuwac grzyba candida to grzyb! z jelita objawy inne ustapily, poczytajcie w necie i sprobujcie! pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmagdaxx
dziewczyny, daję sobie ostatnią szansę, ide do ginekologa + posiew zobaczymy czy coś mi zaradzi. jeśli taka kuracja jaką przepisze mi tym razem nie pomoże mam zamiar zwrócic się do centrum medycyny chińskiej. to naprawdę działa! moja mama pozbyła się łuszczycy, poleciła dalej znajomym którzy również są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz ginekolog dr house
uwaga! Najnowsze trendy w leczeniu grzybicy pochwy to irygacje z kwasu siarkowego. Do irygacji nalezy uzyc profesjonalny irygator bydlecy (taki dla krow) oraz kw. siarkowy(vi) o stezeniu 80%. Efekt gawrantowany. Pozdrawiam lekarz ginekolog dr house

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz ginekolog dr house
aby efekt byl pewniejszy, kwas przed irygacja nalezy podgrzac do temperatury 120 st. Celsjusza Pozdrawiam lekarz ginekolog dr house

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale glupoty piszecie, a ktoras to zastosuje i bedzie............ ! Wspomóżcie swoj uklad imunologiczny, witamina C NATURALNA - ACEROLA. Mozesz kupic w Aptece, jesc duzo owocow i warzyw, wyeliminowac fost food'y i ulepszacze, polepszacze smaku i konserwanty. I TAK DO KONCA ŻYCIA DBAJ O SWOJA DIETE. Żaden lekarz, czy to prywatny czy z poblicznej sluzby zdrowia, wszyscy oni beda przepisywac Ci jak najwiecej farmaceutykow , bo choroba to jest kasa dla lekarza i dla aptek. Choroba to biznes. Dbaj sama jak najbardziej jestes w stanie. " JESTESMY TYM CO JEMY" SOKRATES POZDRAWIAM RADOSNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candida85
ja sobie nie wybrazam np karnawał bez pączka dlatego tez...mam zamiar go zjeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candida85
a i wytłumaczcie mi jedna rzecz- dlaczego ja ( mając candide) zawsze po chleie razowym takim naprawde ciemnym pełnoziarnistym itp mam straszne wzdęcia i ogólnie ciężko mi "na wątrobie" a jak jem chleb powiedzmy mieszany ( z mąki zytniej ale i pszennej) to zero wzdęc i innych dolegliwości? Mam sie niby leczyc na candide a nie moge jesc razowca ( choc nie wiem czy napewno ja mam bo nalotów zadnych na języku nigdy nie miałam, biegunek tez nie, jedynie w kale wykryto) P.s Dodam ze moja mam ma to samo - po chlebie mieszanym jest ok a po pełnoziarnistym razowcu ma wzdęcia i jej niedobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona03
Zajrzyjcie na grzybica układu pokarmowego w kafeteria opisane są tam kuracje które mogą pomóc wam w tej candida ponieważ ciężko to się leczy a jestem pewna że candida pochwy jest sciśle związana z rakiem a lekarze na to nie zwracają uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. I ja się borykam z grzybicą pochwy od kilku miesięcy! Przy pierwszych nasileniach, swędzenia i pieczenia pomknęłam do ginekologa.Który stwierdził że on nic nie widzi, i powinno nie długo przejść! Poszłam po rozum do głowy i poszłam do innego lekarza.Ten po starannym przebadaniu mnie przepisał mi na receptę MACMIROR 500, i kazał abym przyszła po miesiączce. Stosuję te globulki od 6 dni, widzę znaczną poprawę, ale nie zapeszam...Zobaczymy jaki wynik cytologi będę mieć!!!Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_bpg
Byłam na imprezie, i załozyłam nowe stringi kupione na rynku, nie wyprałam ich wczesniej :( do tego syntetyczne rajstopy.. gdy wróciłam nad ranem nie byłam w stanie zdjąc majtek, bo tak mnie zwędziało ;( boze ale obciach... tak nie pomyslec ;( nie wiem co mi jest, wszystko czerwone swędzące jakby rany.. mama kupiła mi w aptece tantum rosa, vagictal, crotlimazolum do środka... ile ja to bede leczyc, oby nie tak długo jak tu czytałam że 7 - 14 dni.. nikomu nie życze, bo to taka siara powiedziac chłopakowi: hej sorry, dzisiaj nie możemy, bo ......cos mnie swędzi... ;( pół biedy ze nie możemy, nqjgorzej cos takiego powiedziec, i pytac sie czy jemu sie nic nie dzieje.. oby mi to przesło jak najszybciej ;(:(((((( czy to jest choroba weneryczna???????? aaaaaaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia, a ile ty masz lat? jak chlopak jest odpowiedzialny i znasz go dlugo to powinnam mu powiedziec!!!! jak bedzie cie chcial zostawic, albo bedzie si smial itp to niech spada dzieciak!!!!!!! grzybica to przypadlosc wielu kobiet, prawie kazda to ma kilka razy w zyciu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanko, radziłabym Ci udać się do lekarza, jak najszybciej. Nie bagatelizuj tego, typu choroby i lepiej aby Cię przebadał specjalista.Nie które leki na infekcje pochwy są słabe w działaniu, i możesz poczuć chwilową ulgę. Z dugiej strony dziwie się Twojej mamie że nie mobilizuje Cię abyś poszła do lekarza.A Twój partner powinnien uzbroić się w cierpliwość, a jeśli nie pojmie tego i będzie napierał, to kopnij go!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdzik2706
Tak czytam i czytam i zrobło mi się lepiej:) mam nadzieje ze nie odbiezecie tego zle,ae myślałam że jestem jedną z nielicznych która ma takie problemy przewlekłe... Ja kiedys chodzilam do głupkowatej gin:/ zawsze twierdziła że mam lekkie zapalenie..a raz na krótko przed wizyta u niej dostałam strasznego pieczenia,swedzenia,zaczerwieninia i strasznego opuchniecia warg!w nocy spac nie moglam!posmarowałam Clotrimazolum i przeszło:)znaczy było lepiej:P jak poszłam do niej stwierdziła że widać ze bylo zapalenie ale juz jest lepiej, wiec nie ma co sie spieszyc z leczeniem,po wymazie wyszlo ze jest LEKKIE ZAPALENIE i standardowo nie trzeba sie spieszyc(przy okazji) wkoncu po jakis 2miechach pzrepisała mi macmirror i gynofemidazol,nie czulam zbyt duzej poprawy!Czas na zmiane ginusia stwierdzilam!Poszlam do innej powiedziała ze mam okropne zapalenie!(przypominam ze jakis miesiac wczesniej skonczylam kuracje) przepisala mi nystatyne na przemian(1dzien t drugi to)z gynalgina. do tego dała cenne rady typu SPAĆ TYLKO W KOSZULI(bo to musi sie wietrzyc,jak to ujela:P)NOSIC BAWELNIANE MAJTECZKI,NIE STRINGI!!W OGOLE ZADBAĆ O ODZIEĆ BAWELNIANA ZEBY CIALO MOGLO ODDYCHAC! a co wazniejsze wkoncu zwrocila uwage tez na mojego partnera!kazala mu sie smarowac Clotrimazolum, tez nosic bielizne i odziez bawelniana(przynajmniej sopniowo wprowadzac w zycie),zrezygnowac z basenu-przynajmniej na jakis czas, no i moje Panie jesli waszym mezczyzna poca sie nozki i nie ladnie pachna tez moze to byc objaw grzybka jakiegos i to tez moze byc zrodlo zakazenia-skarpetki 100%,obuwie z zadnych sztucznych tworzyw!zasypywanie nozek talkiem lub smarowanie specjalnym kremem anty grzybicznym i od czasu do czasu moczyc nozki w w wodzie z szarym mydlem:) niedawno bylam na wizycie okazalo sie ze jest ogromna poprawa i do doleczenia dostalam Betdaine-dziadostwo leci jak z wodospadu w szybkim tempie.ale oby bylo skuteczne:) a czuje sie juz duzo lepiej...zobaczymy jakie beda efekty po zastosowaniu dobrych rad i tych lekow mam nadzieje ze wszystko zniknie i nie tylko na chwile.... Powodzonka i wtrwałości dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×