Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie poddajemy się

GRZYBICA POCHWY - ciag dalszy skasowanego topiku

Polecane posty

UWAGA!!! Nowość na rynku farmaceutycznym!!! AFLOVAG!!! - http://www.miralex.pl/?product,pl,94 Właściwa irygacja pochwy. Formuła płynu do irygacji pochwy AFLOVAG® oparta na środkach oczyszczających i naturalnych wyciągach, uwzględnia delikatną fizjologię błony śluzowej, pozwala na higienę pozostawiającą przyjemne uczucie świeżości i czystości. Kwas mlekowy pozytywnie wpływa na równowagę biologiczną i osłonę przed infekcjami i podrażnieniami, mając swój udział w profilaktyce przeciwzakażeniowej. Działanie higieniczne uzupełnione jest o działanie łagodzące i zmniejszające przekrwienie, nawet przy występowaniu patologii (swoiste i nieswoiste zapalenie sromu i pochwy) i/lub w powiązaniu ze specyficznym leczeniem lub zabiegiem. AFLOVAG® płyn do irygacji pochwy jest dobrze tolerowany nawet przy dłuższym stosowaniu. Skład: kwas mlekowy, destylowana woda rumiankowa, destylowana woda różana, destylowana woda z oczaru, wyciąg lawendowy, diglukonian chlorheksydyny 20%, amidopropylobetaina kwasów kokosowych, eter monobutylowy polioksyetyleno (26) polioksypropylenu (26), polioksyetelenowany uwodorniony olej rycynowy (40), woda. Wskazania: • obfite upławy lub w każdym przypadku dla głębszej higieny • oczyszczenie i usunięcie pozostałości po lekach dopochwowych • po użyciu miejscowych środków antykoncepcyjnych • higiena intymna pod koniec okresu menstruacji • normalna higiena intymna: 1-2 irygacji w tygodniu (2 butelki) Środki ostrożności: nie stosować po okresie przydatności do użycia podanym na opakowaniu. Nie używać produktu, jeśli butelka jest uszkodzona. Nie połykać. Unikać kontaktu z oczami. Z uwagi na właściwości wyciągów naturalnych, na dnie butelki może utworzyć się osad, który zniknie po wstrząśnięciu. Nie używać w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi lub lekami bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Szczególne środki ostrożności: nie stosować częściej niż 2 razy w tygodniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. W okresie ciąży przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Sposób użycia: Każda butelka zawiera właściwą dawkę odpowiednią do jednego zabiegu higienicznego. Dokładnie umyć ręce przed zastosowaniem irygatora. Przekręcić górną część motylkowego zamknięcia butelki aż do usłyszenia kliknięcia i włożyć rurkę do butelki. Następnie wprowadzić drugi koniec rurki do pochwy i nacisnąć butelkę, najlepiej w ustawieniu \"do góry nogami\". Wysączyć stopniowo cały roztwór wewnątrz pochwy. Na koniec irygacji delikatnie osuszyć jej zewnętrzną część bez spłukiwania. Irygację pochwy można przeprowadzić w różnych pozycjach: siedząc na bidecie lub na sedesie, stojąc w wannie lub kabinie prysznicowej opierając jedną nogę na brzegu. Po użyciu butelka i rurka nie nadają się do ponownego wykorzystania i należy je wyrzucić. Przeciwwskazania: Stwierdzona nadwrażliwość na jeden ze składników. Opakowanie: 3 jednorazowe butelki 100 ml z 3 jednorazowymi rurkami. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, chronić przed światłem i ciepłem, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Dziś trafiłam na ulotkę w aptece. Co ciekawe... składnikiem tego preparatu jest kwas mlekowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandcia
a czy mozecie napisac z jakiej firmy macie ta witamine b complex? bo tak patrze po aptekach internetowych i tak wlasciwe nic nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mandcia Ja mam akurat Polfy, ale to nie ma znaczenia. Witaminy zawsze są te same, tylko są produkowane przez różne firmy. Po prostu idziesz do apteki i prosisz o wit.B compleks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie to nie ma znaczenia, a ta witamina kosztuje ok 3, 4 zł w aptece :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z grzybica pochwy w stosunku do partnera? zarazi sie jesli bedziemy sie kochac bez gumki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandcia
dzieki dziewczyny:) napewno tym razem dokupie sobie do lacibios f. witamine b complex:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z przerazeniem czytam Wasze wypowiedzi, tyle chemii stosujecie...Pamiętajcie, że wszelkie irygatory są wciskane ginom przez firmy je produkujące(reklama, wiadomo). Jeszcze raz namawiam do stosowania ,,gałek propolisowych). Moja koleżanka, która ma ciągle jakieś drożdżaki i jest wielkim uczuleniowcem-czwali je sobie. Ja zakładam je sobie profilaktycznie.Trzymam pudełko w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny ja się od tego forum chyba nigdy nie uwolnię... Faktycznie uzależnia, no i oczywiście grzybica ciągle wraca. Teraz (po prawie trzech miesiącach spokoju) chyba znów mam nawrót. Swędzi mnie czasem i bez wkładek też się nie moge obejść. A jakie ja wygibasy robiłam przez te 3 miesiące: papierowe ręczniki do wycierania, podmywanie tylko wodą i mydełkiem Bambino, śpię bez majtek, przemywam się Borasolem, biorę Lacibios Femina i po seksiku Lactovaginal, biorę witanminę C i B Complex, tabletki czosnek Forte , unikam słodyczy , nawet herbatę przestałam słodzić.....itd. itp. No i co.. znów trzeba sie umawiać do gina, bo chociaż nie dokucza mi bardzo , to mam wrażenie że to znów ta cholerna Candida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herabina
nie wiem czy ktoś już coś pisała o jogurcie naturalnych.Nie czytałam wszystkim wypowiedzi.Spróbujcie dwa razy dziennie zaaplikować sobie dawkę jogurtu do wewnątrz.Mnie to pomaga i wystarcza.Serio.Jak tylko coś mnie zaswędzi, działam w ten sposób i szybko przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herabina a możesz podać jaki konkretnie jogurt sobie aplikujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita81 ja zawsze proszę w aptece o mydełko betadine, 20 ml kosztuje ok 30 zł, na opakowaniu jest napisane ze jest to płyn odkażajacy do mycia rąk, stosują go lekarze przed operacjami. w przyszpitalnych aptekach z reguły jest ale w innych trzeba zamawiać. jest bez recepty.ja mam go juz bardzo barzdzo długo....i stosuje podczas infekcji i miesiaczek bo uzywam podpasek. taka kropelke miaeszam z woda i podmywam sie;) poleciła mi go ginka, ufam jej, ale nie stosuje go non stop tylko w sytuacjach awaryjnych;) a co do upławów to są jeszcze :/ ale duzo mniejsze niz były-w kazdym razie nosze wkładki anie podpaski:D, w nastepnym tygodniu znów kontrol (jak wizyta nie wypadnie w czasie okresiiku) i zobaczymy... pozdrawiam goraco i zdrówka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propolis
co do gałaek propolisowych, ja je kiedyś stosowałam i po nich było jeszcze gorzej, normalnie masakra nigdy wiecej. Tak już jest jednym pomaga a innym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
judith Dzieki za pocieszenie, może faktycznie nie będzie tak źle. Ja zresztą czasami odczuwam zwiekoszone swędzenie a nieraz zupełnie zanika i wydzieliny też żadnej nie ma. Nie wiem jak to do końca jest ale już powoli przyzwyczjam sie do mysli że z nawracająca grzybicą będę borykać się stale. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mialam isc na posiew w miniony poniedzialek, ale jakos nigdy mi sie nie chcialo...a ze dzisiaj mam wolny dzien to poszlam dzisiaj rano... w poniedzxialek mam zadzwonic do laboratorium czy jest wynik..bo u nich jest tak , ze jesli do poniedzialku nie wyrosni nic poza fizjoligiczna flora bakt. to wynik ten bedzie do odebrania wlasnie w poniedzialek...a jesli bedzie cos nie tak, to beda w poniedzialek ponownie siac i wowczas beda szukac konkretnych bakterii... co dziwne w laboratorium w bialymstoku tak nie robili...wynik mialam juz po 3 dniach ..wiec mam nadzieje ze TO laboratorium w szczecinie jest okej,, zaplacilam 50 zl ale jesli nic nie wychoduja to mi zwroca kase za identyf i antybiogram( ale pewnie nie zwroca bo wiem jak sie czuje )....... od razu podpytalam ploznej ktorego lekarza by polecila bo od niedawna mieszkamw szczecinie i musze znalezc sobie jakiegos i dostalam nazwisko ... mam nadzieje ze kiedys wyjde z tej choroby...... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mialam isc na posiew w miniony poniedzialek, ale jakos nigdy mi sie nie chcialo...a ze dzisiaj mam wolny dzien to poszlam dzisiaj rano... w poniedzxialek mam zadzwonic do laboratorium czy jest wynik..bo u nich jest tak , ze jesli do poniedzialku nie wyrosni nic poza fizjoligiczna flora bakt. to wynik ten bedzie do odebrania wlasnie w poniedzialek...a jesli bedzie cos nie tak, to beda w poniedzialek ponownie siac i wowczas beda szukac konkretnych bakterii... co dziwne w laboratorium w bialymstoku tak nie robili...wynik mialam juz po 3 dniach ..wiec mam nadzieje ze TO laboratorium w szczecinie jest okej,, zaplacilam 50 zl ale jesli nic nie wychoduja to mi zwroca kase za identyf i antybiogram( ale pewnie nie zwroca bo wiem jak sie czuje )....... od razu podpytalam ploznej ktorego lekarza by polecila bo od niedawna mieszkamw szczecinie i musze znalezc sobie jakiegos i dostalam nazwisko ... mam nadzieje ze kiedys wyjde z tej choroby...... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarażona
Czy któras z was stosowała może Macmiror globulki ??? I jakie efekty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno to jeden
z lepszych lekow, ale i tak wszysto zalezy od organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandcia
kamien spadl mi dzisiaj z serca:) odebralam wyniki i nic nie wyhodowano, a flora bakteryjna jest obecna:) dzisiaj kupilam sobie witamine b complex . dziewczyny a mam takie pytanie co polecacie do stosowania na roznego rodzaju otarcia , podraznienia w tamtych miejscach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamka Dzieki za odpowiedź na moje pytania, jestem wdzięczna :) Mam nadzieję, że na wizycie bedzie wszystko w porządku. Pozdrawiam :) mandcia Mój ginekolog powiedział, że na podrażnienia, otarcia podczas stosunku, zaczerwieniania itp. mam stosowac krem Clotrimazolum (mimo, ze jest on na grzybicę, to nawet jest jego plus). Ja zawsze mam go przy sobie. Kosztuje ok. od 2.50 zł do 3,50zł i jest bez recepty. Dlaczego taka róznica w cenach? Otóż to zależy przez jaką firmę jest on wyprodukowany. Opakowanie się troszeczkę rózni, ale krem jest ten sam!!! Nie znam innego, nic innego nie próbowałam. Może inna dziewczyna coś może Ci poleci. P.S. Jedynie co, to możesz podmywać się Tantum Rosa (1 saszetka kosztuje ok. 4zł), to łagodzi dolegliwości i działa przeciwbólowo. Saszetkę rozpuszczasz w wodzie. Podaję link, żebyś wiedziała jak to wygląda: http://www.tantumrosa.pl/index.html Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandcia
dziekuje za odp:) ten krem akurat posiadam, moze sprobuje....... a myslicie ze takie ziola do podmywania moga cos pomoc? np vagosan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anica33
Witam Was po dłuuuuugiej nieobecności. Zastanawiałam się co sie stało z tak dużą ilościa wiedzy. I po trudach znalazłam Was. Moje dolegliwości rozpoczęły się jakieś 1,5 roku temu. Przetestowali na mnie wszystkie leki o których tutaj piszecie, na moim partnerze również. Efekt był bardzo krótkotrwały. Ale coś podziałało. Wyczytałam cosik. I zastosowałam. Nie używam już tamponów w trakcie miesiączki tylko bawełniane podpaski. Spróbujcie. Prosze uważajcie z wszelkimi płynami higieny intymnej. Uzywam w tej chwili Lactacyd Femine - bardzo niewielki koszt, wystarcza na jakieś 3-4 miesiące. I dla tych z Was, które mogą sobie załatwić lub poprosić ginekologa o rozpisanie takiej recepty. Jest to lek robiony. Skład recepty: -Nystatyna 100 tys jednostek -Neomycini 0,1 -Acidum Boricum 0,5 -Saccharum Lactis 0,3 -Oleum Cacao qs Mają postwać globulki 12 sztuk. Stosowanie: 1 globulka dopochwowo na wieczór. Oczywiście przygotujcie się na wycieki. Kulki zamieniają się w wodę lub białą maź i wyciekają. Stosujcie to do momentu ustania wydzieliny i pieczenia. Potem przerwa. Powinno ustąpić. Jeśli nie ustąpi to ponowić kurację i wybrać wszystkie. Oczywiście podmywanie Lactacyd Femine. Brak tamponów, zakaz słodyczy, jak największą ilość jogurtów. To co nam jest to nie żadna grzybica, chyba że nie zareagujemy zbytnio wześnie, ale początki,to sprawa beztlenowców, które mocno rozrabiaja w naszym organiźmie. Popieram metodę czosnkową i jogurtową. Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia. Ja jestem juz drugi miesiąc bez ........... i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moni6
kochana moim zdaniem nie masz grzybicy a jedynie waginoze pochwy czyli zapalenie wywołane bakteriami zrób koniecznie badanie mykologiczne na obecność bakteri i grzybów określą rodzaj i gatunek bakterii z antybiogramem. tak też było ze mną nie mam grzybicy nawet nie mam takich objawów przy grzybicy. zrobiłam posiew i wyszedł paciorkowiec- Streptococcus sp.(nieokreślony gatunek poniewaz jest niepatogenny.) pozdrawiam Dorota82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Dorota82 bardzo zaskoczyła mnie Twoja wypowiedź. Na jesieni robiłam wymaz i wyszła mi Cadida albikans ale wtedy faktycznie miałam bardzo nasilone objawy. Wydzielina serkowata o ogromnyświąd. A teraz to mni niby swędzi a niby nie. I juz sama nie wiem co mam o tym myśleć. W każdym razie dzięki za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis nie bylo wyniku mojego posiewu..to znaczy ze cos sie wychodowalo nie fizjologicznego i laboratorium sialo kolejny raz z drugiej probki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynka z sercem na dłoni
Dziewczyny, wiecie może ile czasu zajmuje przywrócenie naturalnej flory bakteryjnej w pochwie po irygacji? Wiem, wiem, nie można robic irygacji, bo są złe, ale myślałam, ze pomoże i teraz się boje że złapie grzyba. Śmigne chyba jeszcze po Lacibios Femine.. mam nadzieje, ze szybko zadziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was ponownie. Mam pytanko! Co moze oznaczac, bialawy raczej plynny czasami gestszy sluz z pochwy??? To normalne czy raczej mam sie czym martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynka z sercem na dłoni --> 72 godziny !!! biegnij szybko po Lacibios F. ja sobie kiedyś wybiłam florę jak się umyłam antybakteryjnym mydełem i nie brałam wtedy probiotyków :/ masakra... ja na szczescie problemów nigdy nie miałam ogromnych. miałam w sumie dwa razy grzybka i się szybko wyleczyłam, pamiętajac o stosowaniu osłonowo LF i to tak dosyć dugo, bo po każdej kuracji jeszcze łykałam jakieś 2-3 miesiące, ale dzięki temu nie miałam nawrotów :) ale jak czytam ten topik, to niektóre dziewczyny chyba, żeby taki efekt osiągnąć muszą cały czas stosować diete i łykac probiotyki :/ Bernadetka --> napiszesz jak dostaniesz swoje wyniki? ja rzadko się na forum pojawiam, ale regularnie czytam wszystkie posty, bo mnie to interesuje... Artianka --> to chyba zależy od fazy cyklu w jakiej jestes i czy stosujesz antykoncepcje horonalną, bo wtedy prawidłowy śluz się zagęszcza... jak nie ma grudek, zapachu nieprzyjemnego, nic nie swędzi, to raczej nie masz się czym martwieć, ale z tego co wyczytałam na różnych forach, to różnie bywa i tak naprawde czesto jest tak, że niektóre organizmy maja niestendardowe objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×