Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczuplak1

Kto nie pracuje, a chętnie i często po sieci buszuje.- c.d.

Polecane posty

Przepisami na chleb i na ciasta chetnie sluze. Mam tego od groma. Najrozniejsze pysznosci. Nie wiem tylko jak bedzie ze skladnikami. Niedlugo trzeba zaczac juz na swieta piec :) Kania2a ---> Czytam polskie gazety i ksiazki, jak najbardziej. Problem jest tylko z przestawieniem sie z mowienia po niemiecku na plynne po polsku i wlasnie w pisaniu nie mam juz tego polotu co kiedys :D U mnie dzis wstretnie, ohydnie i do dupy. Szaro, buro i mokro. Wczoraj za to do 10 rano trzymal mroz. Musialam na predce znosic wszystkie oleandry z ogrodu do domu. Teraz caly korytarz zastawiony. Balam sie do garazu niesc bo w zeszlym roku mimo wszystko pomarzly niektore i juz nieodzyly. Chyba kupie drewniany regal i postawie pietrowo wszystkie przy oknie i zakrece ogrzewanie w korytarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakTak to wrzuć pare przepisów na chleb ;) Tylko błagam, z takimi składnikami ,które moglabym dostać w naszym osiedlowym sklepie :P Nie chce mi sie latac gdzies dalej ;) Olenadry ciotka mojego męzą przechowuje zimą w ( na /) zabudowanej werandzie. Nie ma tam 20 stopni, ale na tyle, zeby ładnie przezimowały ;) Latem potem oczy cieszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam zrobić placki ziemniaczane z sosem grzybowym, ale P stwierdzil ze moze jakieś witamuny i zrobilismy sałatke z kurczakiem. jak tyko przyszłam ze szkoły cos mnie zaczeło rozkładac.... totalna masakra, nabrałam sie leków i jest troche lepiej, ale gardło mi siada. ja sie nie wyspałam bo ta choroba a P bo ja sie strasznie wierciłam :)) a dziś chciałabym zrobić racuchy na kolacje, macie jakis pomysł jak to sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja gotuję już obiad na jutro i upiekłam drożdzowy placek, dawno go nie piekłam, a jutro wybywam bo mąż ma wyjazd więc robię sobie wolne :)) Blinguś - z zębem na szczęście podobno da się coś zrobić, ale to już dłuższa sprawa wiec nie będę wnikać w szczegóły, i nie będzie to aż tak drogo bo wczoraj to miałam mega doła i nawet usnąć przez te zęby nie mogłam ;P u nas HM nigdzie niestety nie ma, ale mam parę ciuszków z HM z lumpeksu i stwierdzam ze są super, przez neta to nie bo ciuchy to wolę jednak w sklepie tradycyjnie, a najblizszy to pewnie w stolicy mam, za daleko :( no dobra idę dziubać kolejną chustę ;) Landrynka no i jak te dzwonki? Kasia- kuruj się dziewczyno bo teraz najgorszy okres wczoraj było zimno dziś już ciepło, ciągłe zmiany, moje dziewcze też dzwoniło że kiepsko sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrówka, a Twoja córka znalazła prace? ja to chyba wybiore sie po jakieś warzywa chociaż nie chce mi sie już wychodzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak znajdę na kompie przepis na ten chleb to zaraz wrzucę. Coś mi się wydaje, że sobie kiedyś kopiowałam. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nawet z jej wpisem :) Nie napisałam że jutro piekę chlebek. Pyszny, mięciutki chleb z ogromną ilością ziaren. Składniki na 2 bochenki: * 1 kg mąki krupczatki (nie próbowałam z inną mąką) * 6 łyżek siemienia lnianego * 6 łyżek łuskanego słonecznika * 1 szklanka otrąb pszennych lub żytnich * 3 łyżki sezamu * 2 łyżki pestek dyni * 1,5 łyżki soli * 5 łyżek cukru * 5 dag świeżych drożdży * 1 litr wody Mąkę, ziarna, sól, cukier i pokruszone drożdże wymieszać dokładnie. Zalać ciepłą wodą i wyrobić ciasto (ciasto będzie bardzo luźne, ale takie ma być). Odstawić do wyrośnięcia na 20 minut. Wyrobić ponownie, ja po prostu mocno rozmieszałam (dalej ciasto będzie luźne) i przełożyć do natłuszczonych foremek keksowych (wymiary "dolne" mojej keksówki to 9 x 28 cm). Odstawić do wyrośnięcia (czas rośnięcia trzeba wyczuć, z pewnością nie musi podwoić objętości - rośnie bardzo krótko i wystarczy jak trochę podrośnie, inaczej może się nie udać; u mnie rósł około 20 minut). Piec około 1 godziny (piekłam 50 minut) w temperaturze 230C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarzynek weź w dzbanek wlej gotowanej ciepłej wody, do tego miodu dodaj ze 4 łyżki. Potem wyciśnij sok z całej cytryny. Niech trochę postoi i się dobrze rozpuści. Popijaj przez cały dzień. Powinno cie wzmocnić. Mnie to trzyma przy życiu i jak na razie wszystko omija bokiem. Najlepiej jak to zalejesz na noc albo rano i niech stoi kilka godzin. Ja tak zwykle robię. Czasem rano już się nie załapię, bo te moje nocne marki wychleją przez noc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Kania aktywna dzialaczko forum. Mialas troszke odpoczac po weekendzie w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Tak ładnie zapowiadala się u mnie dzien , a teraz chmury i chyba zaraz bedzie lac :O A mialam w planach do poludnia przejsc sie do mamy na cmentarz. Dziś obchodzilaby Dzien Imienin .Pojdę popoludniu bez wzgledu na to czy bedzie padac , czy tez nie. Juleczko dziękuję za linka, ale to nie to ;) Kania jak widzę stanęłas na wyskosci zadania :P Dzieki. Zaraz sobie ponownie wydrukuję ten przepis. Jest fajny, bo sie bardzo szybko robi bez wiekszych problemów. Mrówko dzwonki sa robione, dwa na dzien - tak sobie zaplanowałam. Wygladaja slicznie, maja 12 cm wysokosci. Tylko pare malych ozdóbek do nich i beda cudne. Ciekawa jestem za ile moglabym je wystawic/ Jka myslicie / za 8 zl, za 10 / W miedzyczasie robie serwetkę w ksztalcie muszli, a jescze pomiedzy dzwonkami a muszlą , robie zestaw 10 małych serwetek np pod flizanki dla kolezanki :D Cista drozdzowego narazie piec nie bede. bo tak mniej wiecej raz na dwa tygodnie ostatnio je piekłam. W weekend upiekę szarlotke wg przepisu podanego przez Kanie ;) Katarzynek jak racuszki / Blinguś dziś znowu na kursie / I dla Wszystkich ......👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:))) A racuszków nie robiłam bo mój Luby wczoraj był na obiedzie u ojca i macochy ( ja tez tam niedługo ide) wiec nie pojawił sie u mnie, odpoczywaliśmy od siebie.....:) dziś mam plan zrobic, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Kania dziekuje zrobie sobie dziś takie coś do picia, ale to zimne sie pije? chodze dalej na ten fitness bo juz brzuchol mi wisi... teraz juz mam dwa tunele sliwkowy i szary taaaakie milusie wiecie gdzie nauczyciele dorabiają sobie takie studia że moga jakiegos przedmiotu w szkole uczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis bede robic krem z kalafiora i zjem sama bo moj A ma dlugasne zeby na zupki. Jedyne chyba co zje to rosol i moze pomodorowa chociaz do konca nie wiem. Wczoraj mialam z warzyw i nie ruszyl. Jestem juz przy koncowce dokumentow,jeszcze ktos musi to sprawdzic i jutro idziemy cala grupa na kiermasz pracy. Na dodatyek przed,ide sprzatnac u babeczki z ktora siedze w lawce wiec wpadnie pare groszy do kieszeni. Jest u nas babka ktora musiala wczesniej niezle zarabiac bo ma takie ciuchy ze hoho. Wlasnie wczoraj w reklamowce byla torebka ktora nosi za jedyne 2500 i sukienka za 1700. Ogolnie to sie zastanawiam skad bezrobotni maja pieniadze zeby jezdzic codziennie autem na kurs,placic parking itp...... Taka moja mala dygresja chyba tesknie za zakupami. Moj nalog sie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juleczko a jednak ;) Jak ja to przeglądałam, ze nie zauważylam / ;) Katarzynek niestety nie poradzę nic odnosnie Twojego pytania dotyczacego doksztalcania nauczycieli. Juz dawno w tym temacie nie siedzę i nie mam pojecia jak i co. A to co Ci podala Kania pije sie zimne. Njalepiej odstawic na noc i pić na czczo , ponoc jest to swietne na oczyszczenie organizmu z rzonych toksyn ;) Blingus ja tez się zastanwaim nieraz skad ludzie mją kasę , a wydawac by się moglo ,ze ich w zasadzie miec sporej ilosci nie mogą. Np para lekarz i nauczycielka . On jest 'tylko' zwykłym lekarzem rodzinnym, ona nauczycielką nauczania poczatkowego. A kasa normalnie kipi im z uszu :O Wszystko co maja to jest z najwyższrj połki, a i tak ciągle marudza jak oni to malo zarabiają . Hm...zakupy....jak już dawno nie szalałam tak po sklepach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd mają kasę? Też się zastanawiam. Może z opieki społecznej? ;) Bling po weekendzie odpoczywałam w poniedziałek :) W radio i tv trąbią o tragedii łódzkiej. Niedobrze mi się robi jak słyszę co Kaczyński zamierza i żąda. niech sobie wynajmą ochroniarzy. Na biura poselskie dostali więcej kasy na ten rok niż poprzedni, więc ich na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu -wydaje mi się, że takie dokrztałcaanie możn zrobić w Kolegium nauczycielskim. Wiem, ze jak pare lat temu starszym nauczycielon braakowalo taakiego papierka (bo teraz to chyba na kazdych studiach jest taaki przedmion czy kurs) no ale wlasnie w kolegium to robily zaocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmmmm wróciłam poczytałam i tyle, o tragedii szkoda gadać bo co tu mówić, straszne i tyle, ludzie są okropni :( a to co wygadują w tych mediach to się nawet słuchac też niechce skąd mają kasę, zwykły lekarz Landrynka ale się uśmiałam bo u nas są zwykli lekarze ;) :P mam w rodzinie dwóch nauczycieli i od nich zawsze na bank moge pożyczyć większą kwotę jak potrzebuje ale oni sa akurat bardzo oszczędni ;) przepisy chwilowo omijam bo jestem na diecie przymusowej dawna dolegliwość więc z przepisami nie pomogę co tam jeszcze było bo zapomniałam, ech ta moja skleroza, kursy to pewnie jakieś podyplomowe są poszukaj w necie Kasiu napewno znajdziesz dziś w radiu gadają ciągle o nagrodach nobla, a że w samochodzie siedziałam 6 godzin to się osłuchałam, wiecie że Wałęsa swoją nagrodę nobla w całości przeznaczył na szpital stoczniowy w Gdańsku? bo ja nie wiedziałam, a ludzie ze stoczni na niego psioczą a pewnie niejeden z nich z usług szpitala korzystał - no mówię ze okropni są i tyle :( podczas grogi oczywiście machnełam sobie komin z przepięnym energetycznym kolorze - czerwień w kilku odcieniach :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroweczko zamiast podziwiac widoki to ty ten wyjazd spedzilas bardzo pracowicie. Super I0 + I0 = 4 kiedys dali nam taka zagwostke,moze ktoras sie skusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroweczko no nie tak wszyscy , bo np lekarz ginekolog to juz jest KTOS :P Blinguś to zapis w postaci binarnej , wynik jest podany w zapisie dziesietnym ;) np 1 +1 =10 - to bylby zapis tylko w postaci binarnej ;) a 10 +10 to 100 :P Ot , coś tam jezcze pamietam ze szkoły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) e tam widoki Blinguś, za oknem pizgało i same roboty drogowe ;) a ja przy drutkach odpoczywam :) Landrynka ales Ty mądra dziewczynka ;) dziś tyram u siostry bo sama jest z dziećmi, kurde no przyznam się że nie bardzo mi się chce, ten mały to straszny darciuszek a ja już nie mam siły na takowe darcia :( do tego za oknem pizga jak ta lala, brrrrrrrr ciepło się ubierzcie :)) baj do wieczora a moze wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry ;) A u mnie piękne slonce za oknem :) Czekam na psiapsiólkę :P , ma przyjsc do mnie na ploty , winko i bedziemy tworzyc jakies fajne wzory na szydelko. Ostatnio wpadlam w taki cug jak Mrówka , mam nadzieję ze bedzie to spozytkowane :D Miego dnia babki :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landryneczko w tym przypadku akurat chodzilo o inne rozwiazanie I0 + IO = 4 TO + TO = 4 Mroweczko oj pizga pizga u nas dzisiaj rano minus 5 Kurcze ciagle cos mi poprawiaja w tych moich papierach i chyba nigdy nie oddam ich we wlasciwej formie. No nic wracam do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzis malowanie u corki, wczoraj tez mialam ;) I czekam az mi facet przywiezie drewno do komina. Oczywiscie wszystko na ostatnia chwile. Oj beda mnie dzis plecy bolaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racuchy wyszły mi super, jak na pierwszy raz :)) w weekend znów mam szkołe... Mój luby ma jakies spotkanie klasowe... obiecałam że znim pójde i tak myśle jak sie wykręcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i już wróciłam, dzieciątko dostało ode mnie leżaczek bujaczek i cudownie w nim usneło oczywiście najpierw wymasowałam mu brzuszek i wymęczyłam a potem do bujaczka i kołysanka ;) :) o dziwo usneło i spało ponad dwie godziny :)) mam nadzieję że sobie siostra choć troszkę dziś odpoczeła ;) wróciłam do domu a tu paczka z nową wełenką :D już mnie swędzą paluszki więc zaraz idę dziergać kolejną chustę Landrynka no i jak tam przy winku ;) :) Tak taku - umalowane ściany? ja miałam malować jadalnie ale sobie odpuściłam i chyba do wiosny poczekam Kasiu - a dlaczego chcesz się wymigać? Blinguś u nas na szczęście jeszcze nie ma mrozów, brrrrrrr ;) Kania - uspokój się z tymi motylkami na szczęście :P aaaaaaaa no tak Sylvik - pomachać !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ pierwsza? W piatkowy poranek Jest snieg, w sumie to malo go napadalo no ale pierwszy. Glowa mnie boli niesamowicie chyba wczoraj cos mnie zawialo. Te targi pracy to jakas glupota ,jedno CV zostawilam i pojechalam do domu, trzeba szukac pracy przez net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry z kawą 7 ;) U mnie dziś slonce i wiejeeeeeeeeeeeeeeee ;) A przy winku, jak to przy winku. Rozmów nie było końca :D Mogłybyśmy gadac chyba przez dobę non stop . To moaj kolezanka , bliska kolezanka ze szkoły sredniej . Przyjażń przetrwała do dziś. Spotykamy się dość zcęsto, chociaz miałysmy okres , kiedy nasz kontakt zawisł w próżni , lub ograniczałysmy się tylko do telefonów ;) Mrówka i ile dostalam wzorow szydełkowych jojjjjjj, ponad polowa dysku tym zawalona :P Będę miec co dziś popołudniu robic ;) Tak tak jak malowanie / Ciekawa jestem znając Twoje zamiłowania do "szaleństw" na jaki kolor malujesz ściany :) Moze jakieś polączenie kolorów / Bling chyba zbyt poważnie podeszłam do tematu ;) :P Katarzynku a chcesz się wykręcić od spotkania / Ja bym na Twoi8m miejscu poszła. Jednak musiałabys sie lizcyc z tym, ze na Ciebie byloby skierowane wiekszosć spojrzeń :P Nie mam pomysłu na obiad. Odpadaja wszelkiego rodzaju placki, pierogi, pyzy czy jakies kluski :O Co tu wymyslec / :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×