Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mama sześciolatka

Jak nauczyć sześciolatka czytać?

Polecane posty

Gość Mama sześciolatka

Potrzebuje pomocy, moje dziecko ma problem ze składanie liter w wyrazy, szybko się zniechęca i ma problemy z czytaniem. Czy ktoś wie i potrafi udzielić dobrej rady jak zacząć naukę czytania aby była dla dziecka przyjemna a zarazem owocna? Czy mieliście podobną sytuacje i jak z niej wybrnęliście? Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam książeczke Ireny Majchrzak \"Wprowadzenie dziecka w świat pisma\" Zawarte są tam bardzo fajne metody. Np Wypisanie imion dziecka, rodzeństwa, rodziców na dużych kartkach i powieszenie na ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja bym z tego z pewnością nie robiła problemu, ale Pani wychowawczyni powiedziała że moja chrześnica ms z tym problem i że trzeba z nią w domu ćwiczyć i ją uczyć tylko jak to robić to powiedziała że "normalnie" - ok - normalnie a ja dalej nie wiem jak. Dlatego myślałam że chyba najlepiej poprzez zabawę i chciałam jej coś kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sześciolatek wcale nie musi umiec czytac,uczy sie tego własnie w tym okresie i ma jeszcze czas.jeżeli tak sugeruje tzn że co?Że jest z dzieckiem problem w przedszkolu czy że nie ma czasu dla wszystkich dzieci? Kup elementarz,poszukaj troche w necie.Jest tyle fajnych ćwiczeń dla dzieci.Może tez ściagnąć sobie gry dla dzieci własnie do nauki czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam coś takiego, może komuś się przyda Akademia Misia Haribo Poznanie otaczającego świata i nauka to dla malucha nie lada wyzwanie. Dlatego Miś Haribo zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do swojej Akademii, która uprzyjemni najmłodszym pierwsze edukacyjne doświadczenia. Aby wstąpić do „Akademii Misia Haribo”, wystarczy wejść na stronę internetową firmy. Pod adresemwww.haribo.com , w dziale „Gry i gadżety”, dostępne są specjalne materiały do pobrania oraz wydrukowania. jest kilka zeszytów, ja pobrałam zeszyt dla 7-8 latków - są tam literki do ćwiczenia pisania - już coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz wyciąć z kartony kwadraty i zamieścić na nich literki, sylaby-wymyśl zabawę, niech uklada jakieś znane słowa. Lierki muszą być duże. Chwal go za każdusieńki wyraz, nic tak nie motywuje jak dobra pochwała. Blondyna możesz kupić ksiażkę z wierszykami o literkach w zabawny sposób ułatwiają zapis. I oczywiście wielokrotne pisanie, można też umieścić magnesy na lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja szczerze polecam
serię KOCHAM CZYTAĆ Jagody Cieszyńskiej. Można kupić w dobrych księgarniach i w sieci wygląda to tak http://www.ksiazkiedukacyjne.pl/kat_52,173_173_Kocham_czytac.html?gclid=COzP6PzrrZYCFQpatAodlH9xLA Widziałam dzieci autystyczne, które uczyły się czytać tą metodą, fajne efekty, teraz znajoma kupiła dla syna, właśnie 6 latka, który za nic nie potrafił czytać i już są pierwsze efekty. Poczytaj sobie w sieci recencje na ten temat, wielu logopedów korzysta z tych książeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można bardzo prosto, trzeba go tylko zainteresować nauka czytania. Myślę, że mogą tu pomóc wszelkiego rodzaju gry edukacyjne, które przede wszystkim przyciągają uwagę dziecka i wzbudzają zainteresowanie tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, że w zasadzie jest to dobry pomysł. Rodzice tak z niechęcią traktują wszelkiego rodzaju nowinki multimedialne, a to dla dziecka byłoby czymś ciekawym i nowym i raczej na pewno pomogłoby w nauce czytania. Ciekawe gry, programy do nauki czytania znalazłam na swiatekgier.pl - jakby ktoś szukał, to tam sobie warto zerknąć. No i jestem ciekawa efektów, ale zakładam, że będą pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie było tak:
syn lubił boba budowniczego - jak miał 4-5 lat to kupowałam mu książeczki z bobem - tam są duże litery - teksty nie są trudne i uczyłam go powoli. MOże i Twój syn lubi jakąś bajkę, ma jakiegos ulubionego bohatera? Kup mu taką ksiązkę i po mału się nauczy. ------------------------------- Moje ozdoby świąteczne: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1683433

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup elementarz
falskiego ja sie na nim naucyzlam czytac, sama , bez pomocy rodizcow w wieku 4 lat I duzo cyztaj dziecku ksiazeczk. Wtedy sam bedize chcial czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo dają tez zajęcia prowadzone w przedszkolach. Oczywiście nie mówię o uczeni się pamięciowym literek na pamięć, i automatycznym ich odtwarzaniu. Bardzo dobre rezultaty przynosi nauka przez zabawę. Taki sposób edukowania najmłodszych coraz chętniej wprowadzają przedszkola, bo daje to doskonałe efekty. Jakiś czas temu przeglądałam ofertę Akademii Elfów z Krakowa i właśnie tam znalazłam w ofercie wzmiankę na temat nauki przez zabawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maramary
Moja historia wygląda tak: mam 2 synów, 4 i 9 lat :) młodsze bardzo zazdrości bratu, że ten potrafi czytać (3 klasa podstawówki), więc często siedzimy na Literkach - mały układa wyrazy, każda literka jest czytana, od razu utrwala sobie nazwy zwierząt itp. Starszy za to ma problemy z ortografią, więc siedzimy na literówkach. Polecam, bo gry są fajnie zrobione, przyjazne, a co najważniejsze - TAM NIE MA REKLAM, bo jak siedziałam na innych serwisach to ciągle był albo krzyk w domu, bo coś wyskoczyło nagle, albo w sklepie, że on to widział w kompie i to chce.... Link do literek: http://www.benc.pl/gry/literki/ Link do Literówek: http://www.benc.pl/gry/literowki/ http://www.ciazowy.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=289&p=4865#p4865

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatka333
Ostatnio dużo czasu spędzam na stronie www.mamswojswiat.pl . jest sporo informacji na temat tego jak pracować z dziećmi autystycznymi. Można się więcej dowiedzieć niż z książek, bo przynajmniej mają przykładowe ćwiczenia, które można z miejsca zastosować w terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingapopek
Wiesz co może jakaś ksiązka 3d , lub ilustrowana ale taka co go ciekawi ? Może wtedy się przełamie i zechce czytać. Czasem warto zainwestować w ksiązki by dziecko się czegoś nauczyło. Na Matrasie masz teraz promocje na wszystkie ksiązki do 3.01 , może znajdziesz też coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojego syna uczyłam literek jak miał 4 lata - codziennie jedna litera, póżniej składaliśmy po dwielitery -uczyliśmy się na książce Elementarz -czytanie metodą sylabową. fajna książka bo sylaby zaznaczone sa kolorami i teksty też łatwe -na poczatek np. Ala ma kota itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duzo dziecku czytaj, bedzie zainteresowane ksiazkami. Poza tym dzieci czesto lubia robic laurki z dedykacja, pisac mini ksiazeczki ( ja tak mialam, moje dzieci tez) - i jest to mobilizacja do poznawania liter. Niech czyta szyldy sklepowe, napisy np na reklamach ( czesto pyta, co tam jest napisane) Dziecko musi miec motywację, wiedziec, ze czytanie do czegos sie przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie polecam książkę mojego autorstwa, która jest poradnikiem dla rodziców i nauczycieli. Książka może doskonale wspomagać każdą metodę nauczania. Tytuł: UCZĘ CZYTAĆ Autor: Halina Konior-Węgrzynowa Wydawnictwo: Harmonia, Gdańsk, 2015 Z recenzji, dr. Pauliny Pawlickiej - Instytut Psychologii, Uniwersytet Gdański: „Serdecznie wszystkim polecam tę publikację, szczególnie rodzicom, opiekunom i nauczycielom, czy osobom, które chcą i/lub potrzebują zrozumieć, na czym czytanie polega. Książkę czyta się z zapałem i ten zapał mobilizuje do wprowadzenia w życie proponowanych treści. Mam nadzieję, że książka ta w każdym domu znajdzie swoje miejsce.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z sylabowaniem, głosowaniem? 6lat to jest właśnie takiokres w którym dziecko zaczyna czytać. Jedno szybciej, drugie wolniej nie na co panikować i za bardzo naciskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×