Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Leanne/przeniesienie

Chorzy na toczeń

Polecane posty

no to muszę powiedzieć że bardzo tanio. mi koleżanka przesłała z Anglii sok który kosztował ok 70 złotych za litrową butelkę, i wydawało mi się to tanio, nawet chciałam aby przesłała mi więcej, ale widzę że u nas też można kupić tanio:) a jak się nazywa firma ??? i czy ten sok jest 100% bo ten z anglii był z jakąś malinową domieszką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA2912
Dystrybutorem jest firma azmedica.pl.Podejrzyj i porównaj ,może faktycznie jakas oszukana wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do Ani ... czy dostałaś ode mnie E-maila ??? bo coś nie tak z moją pocztą i nie wiem czy się wysłało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA2912
SULFOZA - wysłam wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania! ten sok , który kupiłaś to jest taki sam , jak ja piję , ten który dostałam od koleżanki. ( z domieszką soku z malin) też sobie go zamówię bo cena jest w porządku:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jullla
Ja też kupuję ten sok 0,5 l za jakieś 50 zł. I można go spotkać w każdej aptece i to 100 % soku. Jego trzeba złużyć do 2 tygodni i piję rano i wieczorem po dwie stołowe łyżki. Myślę jednak, że podobnie działa na mnie tran z wątroby rekina. Mozna stosować i to i to, jak chce się mieć spokój z infekcjami, a może mniej infekcji to i szybsze uśpienie tocznia. Pozdrawiam. Julita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonee
Do ANIA2912 Bardzo dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary69-1990
Cześć. Wy juz sie znacie na toczniu, wiec zapytam, czy moje objawy mogłby wskazywac na tę chorobę. - potworne bóle głowy - bóle mięsni, stawów. niedawno lekki uraz kolana spowodował zbieranie sie wody, obrzek, 3 razy miałam robioną punkcje, i mimo ze lekarz nic nie stwierdził kolano dalej boli jak cholera, a od niego cała noga - boli mnie gardło, węzły chłonne - za uszami - mam anemie - zdarza mi sie budzic w nocy zalana potem - mam okropne bóle brzucha po prawej i po lewej stronie, jedno to wątroba a drugie nie mam pojecia - podwyższona temperatura, zwykle powzyej 37, napady gorąca - wstaje rano i czuje sie jak po cięzkiej pracy, jestem ospała i osłabiona - ostatnio pojawił sie suchy kaszel - co do motylka to zawsze miałam na twarzy wypieki koło nosa, ale chyba to nie jest to, przynajmniej tak mi sie wydaje Ponadto wypadają mi włosy, ale nie wiem czy to ma związek Po opowiedzeniu znajomemu lekarzowi o tych objawach stwierdził, ze dobrze by było przebadac sie pod kątem tocznia. Co o tym myslicie? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcia wawa
OD MARCA JESTAM LECZONA I ZDIAGNOZOWANA-TOCZEŃ UKŁADOWY RUMIENIOWATY Z ZAJĘCIEM CUN. BIORĘ OD MARCA METYPRED I ENDOXAN WLEWKI CO MIESIĄC PO 500 ML W SZPITALU NA SPARTAŃSKIEJ. BYŁO FATALNIE. POTWORNE ZABURZENIA RÓWNOWAGI, KŁOPOTY Z MOWĄ, PISANIEM , CHODZENIEM. TERAZ JEST TROCHĘ LEPIEJ. MAM 52 LATA. WRÓCIŁAM DO PRACY, BO NIE ZNIOSZĘ SZMOTNOŚCI.WIERZĘ, ŻE JESCZE DAM SOBIE RADĘ, ZWŁASZCZA ,ŻE MOGĘ LICZYĆ TYLKO NA SIEBIE I MAMĘ . CZASAMI TAK BYWA W ŻYCIU. ZNOWU ZACZYNA SZLEĆ MI TARCZYCA. CIESZĘ SIĘ, ŻE JEST LEPIEJ ,ALE TEŻ BOJĘ SIĘ , ZWŁASZCZA JAK COŚ SIĘ ZE MNĄ DZIEJE. JAK SOBIE RADZIĆ Z TAKIMI LĘKAMI. DO KOGO ZWRÓCIĆ SIĘ O POMOC. ŻYCZĘ WSZYSTKIM DUŻO ZDROWIA I WYTWAŁOŚĆI.DOBRE RADY ZAWSZE MILE WIDZIANE. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ciepło. jeśli chodzi o te objawy które opisałaś to najlepiej zrobić przeciwciała przeciwjądrowe i wszystko bedzie wiadomo( a może nie wszystko, ale na peno dużo wiecej).te objawy to każdy może mieć różne i zdarzają się też w innych chorobach, więc zrób przeciwciała. nie ma co się martwić na zapas....pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie!!! Wszystko zaczęło się rok temu, miałam potworne bóle prawego nadgarstka. Kiedy lekarz obejrzał prześwietlenie, dopatrzył się sporych jak na mój wiek ubytków w tym stawie. Powiedział że mam w stawach posuniętą osteoporozę, dostałam skierowanie na badania i zalecenie diety bogatej w wapń.Badania były nawet przyzwoite, niewielkie odchylenia od normy.Po kilku dniach obie ręce były już opuchnięte i lewy nadgarstek też dał o sobie znać.Nie pomagały żadne tabletki ani maści. Owijałam nadgarstki bandażem elastycznym i czekałam aż samo minie, ale nie minęło...Dopiero pani doktor z poradni nefrologicznej(od dziecka mam problemy z nerkami)głębiej zainteresowała się moim przypadkiem i poleciła badania pod kątem tocznia.Przeciwciała przeciw jądrowe ANA 2 były graniczne 1:160, a oprócz bólu stawów miałam przez kila miesięcy stany podgorączkowe(37,2 - 37,7) byłam bardziej nerwowa i zmęczona.Trafiłam do bardzo dobrego specjalisty i przez kolejne 3 miesiące byłam pod jego obserwacją , w tym też czasie wynik ANA 2 był już dodatni 1:320, a poranne wstanie z łóżka nie należało do przyjemnośc. Czułam się jak zardzewiały "blaszany drwal", potrzebowałam kilku minut zanim zdążyłam się wyprostować i ruszać jak normalny człowiek.W marcu b.r. mój lekarz prowadzący powiedział ,ze to na pewno toczeń układowy, dostałam ENCORTON i wytyczne odnoście diety, ćwiczeń i sposobu życia z tą chorobą. Gorączki ustąpiły, z łóżka wstaję jak skowronek, nie przytyłam, bo z marszu zapisałam się na fitness, dużo ćwiczę i dbam o to co jem, jedynie codziennie tracę dużo włosów... Czuję się świetnie, mam dużo energii i radości życia, właściwie zawszą ją miałam i choroba mnie nie zmieniła. Zapominam, że jestem chora, a kilka dni temu pojawiły się u mnie pewne wątpliwości....a może to pomyłka , może to nie toczeń....? Pozdrawiam wszystkich bardzo cieplutko i proszę o uwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcia wawa
Dzięki za dobre rady i słowa otuchy wszystkim tym ,którzy się do mnie odezwali. Dzięki- Djusi 7 i hogatka. Życzę zdrowia. Do Djusi 7 : ja teżmiałam wyniki ANA 1/320. Powiedz co jesz ,że nie tyjesz, W szpitalu na spartańskiej w badaniach wyszedł mi koagulat tocznia czy jakoś tak. Zyczę wzsystkm wytwałości i pogody ducha.Wierzę, żę wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim jadłospisie głównie dominują sałatki warzywne, całkowicie zrezygnowałam z chleba, zastąpiłam go pieczywem chrupkim. Nabiał też, ale chudy,odstawiłam mój ukochany żółty ser, ze słodyczy rodzynki, albo batoniki musli. Raz w tygodniu zjem 2-3 kawałki ciasta:) ale potem staram się to spalić. Z mięs, to gotowany drób, albo pieczoną rybę(zdecydowanie wolę rybę).Ziemniaki wykluczyłam, ryż i makaron w niewielkich ilościach. Owoców powinnam jeść mniej, ale z tego nie umiem zrezygnować. Dieta taka jak dla diabetyków. Ja nie mogę przytyć, bo mam nadciśnienie (spowodowane złą pracą nerek), więc ostrzeżenie o przytyciu potraktowałam bardzo serio. No i koniecznie ćwiczenia, ciągły ruch, to dzięki nim nie przytyłam, a nawet schudłam kilka kilogramów, zapominam o chorobie, a podczas ćwiczeń wytwarza się hormon, który poprawia nastrój.Odkąd biorę encorton, bóle stawów zniknęły, ale kilkanaście dni temu znowu miałam bóle całych rąk, od ramion po końcówki palców. Na szczęście nie trwało to zbyt długo. Poza tym czuję się świetnie i zaczęłam wątpić w swoją chorobę.Czytałam na forum jak niektóre dziewczyny mają wysokie miano ANA, a ja tylko 320, sama już nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim jadłospisie głównie dominują sałatki warzywne, całkowicie zrezygnowałam z chleba, zastąpiłam go pieczywem chrupkim. Nabiał też, ale chudy,odstawiłam mój ukochany żółty ser, ze słodyczy rodzynki, albo batoniki musli. Raz w tygodniu zjem 2-3 kawałki ciasta:) ale potem staram się to spalić. Z mięs, to gotowany drób, albo pieczoną rybę(zdecydowanie wolę rybę).Ziemniaki wykluczyłam, ryż i makaron w niewielkich ilościach. Owoców powinnam jeść mniej, ale z tego nie umiem zrezygnować. Dieta taka jak dla diabetyków. Ja nie mogę przytyć, bo mam nadciśnienie (spowodowane złą pracą nerek), więc ostrzeżenie o przytyciu potraktowałam bardzo serio. No i koniecznie ćwiczenia, ciągły ruch, to dzięki nim nie przytyłam, a nawet schudłam kilka kilogramów, zapominam o chorobie, a podczas ćwiczeń wytwarza się hormon, który poprawia nastrój.Odkąd biorę encorton, bóle stawów zniknęły, ale kilkanaście dni temu znowu miałam bóle całych rąk, od ramion po końcówki palców. Na szczęście nie trwało to zbyt długo. Poza tym czuję się świetnie i zaczęłam wątpić w swoją chorobę.Czytałam na forum jak niektóre dziewczyny mają wysokie miano ANA, a ja tylko 320, sama już nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór wszystkim! ja też odkąd zachorowałam , zaczęłam stosować dietę i też jakoś nie tyję. już od roku biorę 20 mg metypredu. w ogóle nie jem mięsa tylko ryby morskie , dużo warzyw i owoców , no i jak napisała moja poprzedniczka dużo ruchu, ćwiczeń i będzie dobrze . stawy mnie nie bolą i czuję się rewelacyjnie, też nie czuję że jestem chora tylko te dawki tabletek mnie przerażają . zazdroszczę wam takiego niskiego miana przeciwciał... ja mam 1;10000 i nie chcą się zmniejszyc jakoś. uważam że dieta jest bardzo ważna> . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiola
do sulfoza jaką wartość ma u Ciebie ob przy dawce 20 mg metypredu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vinnga
A ja od 12 latek encorton/metypred miedzy 12 a 20 mg i też nie tyję:) Ale ja nie lubie słodyczy i ich właściwie w ogóle nie jem. Za to uwielbiam mieso w każdej postaci i owoce. I ruch też uwielbiam, więc spalanie tego nie stanowi problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do asiola moje ob waha się między 4 a 8, odkąd zachorowałam to wyższego nie zanotowałam, nawet gdy bardzo bolały mnie stawy , tak ,że nie mogłam się ruszac to ob się nie podniosło. mój reumatolog mówi że w tej chorobie wcale nie musi być wysokie. tak samo je4st z temperaturą , nigdy nie miałam stanu podgorączkowego. jedyne co mi doskwiera to ataki duszności , choć na tej dawce to jakoś teraz mniej i omdlenia . a twoje ob jest wysokie??? jakie masz jeszcze objawy chorobowe??? pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORCIA 52WAWA
POZDRAWIAM WSZYSTKICH GORĄCO.ZYCZĘ ZDRÓWKA I WIARY W SIEBIE. OD PONIEDZIAŁKU WRACAM DO PRACY, TROCHĘ SIĘ BOJĘ. WIERZĘ, ŻE BĘDZIE OK. JA TEŻ CZĘSTO ZAPOMINAM O CHOROBIE I PRÓBUJĘ ŻYĆ NORMALNIE .TAK JEST DUŻO LEPIEJ. NIE WARTO SIĘ ROZCZULAĆ. ŚĆISKAM . PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiola
do sulfoza Witaj, ja właśnie odebrałam kontrolne wyniki morfologi i ob. Morfologia w porządku nawet hemoglobina mi podskocxyła, ale ob mam 50 przy dawce 12 mg. Stawy bolą, czasami mam stan podgorączkowy -tak 37 stopni i ostatnio duszności coraz częściej, kołatania serca, kłucie w klatce piersiowej. Mam toczeń z zespołem antyfosfolipidowy wiec moze dodatkowo zagęszcza krew i jakieś problemy z krążeniem. po porodzie 3,5 roku temu wystąpiła zakrzepica. Cholerny toczeń. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj asiola! tak to jest z tą naszą chorobą, raz z górki raz pod górkę , ja jak brałam 12 mg metypredu to też bolały mnie stawy, przechlapane... nawet sobie nie wyobrażałam jak to może boleć:) musisz mi napisać dokładnie jak nazywają się te przeciwciała, które są odpowiedzialne za zakrzepicę, bo chciałabym sobie je zrobić i jeszcze jedno, czy zaszłaś w ciążę wiedząc, że jesteś chora, bo ja chciałabym mieć dziecko ale wszyscy mi to odradzają. jutro jadę zrobić wyniki i znowu mam stresa( jakby to miało mi coś pomóc). pozdrawiam i życzę samych pogodnych dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek78
Witam prosze o pomoc jestem z wrocławia niewiem jak wykluczyć albo stwierdzić tocznia pierwszy atak w marcu2008 trwał ok miesiąca objawy 1spadek masy ciała bardzo silne gazy i od silnych i bardzo simierdzących się zaczeło i na twarzy po dwuch stronach czerwo rozlane plamy które idą nadu ponizej warg i się złuszczają i bledną i tak raz wtygodniu raz są zapalne a raz zchodzą ale niema motyla i nieidą przez nos po marcu mnie pusciło i znowu w marcu 2009 zatakowało raz lepiej raz gorzej i tak czyma do dziś tydzień w szpitalu gastrologia nic nie wykryli zalecili tomograf w pazidzierniku .Wyniki w lipcu z krwi ok. ANA ok .sam robiłem moje objawy to spadek masy ciała wzrost 192 waga63kg gazy plamy na buzi niewimiarowe osobne małe na policzkach i na brwiach i niemam inych objawow ale po słonicu gorzej się czuje większe gazy czy to może być toczen niewiem ale jak mam go potwierdzić lub wykluczyć prosze o pomoc niemoge pracować mam 31 lat zone i dziecko i bez diagnozy do dziś byłem u 9 lekarzy wtym psychiatra wszystko ok i nic podejrzenia celiaki ,grzyby candida, te plamy są odzapalenia brzycha żle pracuje, może stany zapalnego złe wchłanianie itp.... lekarze zlecają jedno badanie i czekamy i tak puł roku nic panu niejest a plamy i spadek masy ciała nieustalony prosze o pomoc jeśli ktoś ma sprawdzonego lekarz który prywatnie tego niezostawi tak jak wszyscy lekarze u których byłem od rodzinego po profesorów i na około pułtora miesiąca przestałem donich chodzić i tylko akupuktura i zioła było lepiej ale znowu spadam na wadze i plamy bo troche popracowałe ale karzdy pracyje:)prosze o pomoc !!!!! jeśli ktoś ma wiedze i dobrego lekarza podaje maila szefowa106@wp.pl!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga kalino mam pytanie poszukuję lekarza specjalistę od tocznia w toruniu bardzo proszę poda c namiary pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga kalino mam pytanie poszukuję lekarza specjalistę od tocznia w toruniu bardzo proszę poda c namiary pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry ? Mam pytanie,bo mam ostatnio dziwne objawy. Czasami bolą mnie oczy,i stawy,czasami brzuch, i czuję się tak jak przy lekkim przeziębienu. Dodam że mam Hashimoto i przewlekłe ropne zapalenie migdałków. Moje OB wynosi 4,morfologia OK,białka w moczu nie mam,temperatura max 36.8, tylko rano ostatnio znowu zaczynam pluć ropą. Czy moje objawy mogą być związane z toczniem lub Sjogernem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry ? Mam pytanie,bo mam ostatnio dziwne objawy. Czasami bolą mnie oczy,i stawy,czasami brzuch, i czuję się tak jak przy lekkim przeziębienu. Dodam że mam Hashimoto i przewlekłe ropne zapalenie migdałków. Moje OB wynosi 4,morfologia OK,białka w moczu nie mam,temperatura max 36.8, tylko rano ostatnio znowu zaczynam pluć ropą. Czy moje objawy mogą być związane z toczniem lub Sjogernem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALINA2502
witam,wszystkich po bardzo długiej nie obecności,strasznie dużo się wydarzyło,przez okres mojej nie obecności,ale pomijając.Do Małgosi 222,podaje ci namiary na lekarza w Toruniu,Dr.Jeka.ul.Szeroka 25(stary rynek)tel.056 652 12 32.Przyjmuje tam prywatnie,potem może skierować cie do przychodni przy szpitalnej w Bydgoszczy,mysle że wiesz że ta prywatna wizyta łączy się również ze zrobieniem wyników prywatnie,trochę to kosztuje,ale myslę że warto,bo chyba nie ma nic cenniejszego na tym świecie jak ZDROWIE,POZDRAWIAM CIĘ CIEPLUTKO I ŻYCZĘ UDANEJ WIZYTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALINA2502
WITAM SERDECZNIE LIDA33,BARDZO CIE PRZEPRASZAM ZE TAK DŁUGO NIE ODZYWAŁAM SIĘ,ALE JAK JUŻ WCZESNIEJ PISAŁAM DUŻO SIE DZIAŁO,BARDZO JESTEM CIEKAWA CZY BYŁAŚ U RODZINY W BYDGOSZCZY??JA WYBIERAM SIE TERAZ WŁAŚNIE,MOZE JESZCZE W PAZDZIERNIKU DO GLIWIC,JEZELI NIE WYPALI TO W LISTOPADZIE NAPEWNO,NAGROMADZIŁO MI SIE TROCHE PRZECIWCIAŁ I CHYBA TOCZEN ZACZNIE WARIOWAC, TROCHE JESTEM SPANIKOWANA BO NIE WIEM KTÓRĄ MOJA CZESC CIAŁA BEDZIE CHCIAŁ PODGRYZAĆ,ALE MYSLE ZE TYM RAZEM BEDA TO OCZY,BO JAKIES MAM DZIWNE OBJAWY,NAWET CIEZKO MI JE DOKŁADNIE OPISAC,NO ALE OKAZE SIE KIEDY POBIEGNE W PONIEDZIAŁEK DO LEKARZA.LIDA PROSZE ODEZWIJ SIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×