Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kedziorek

czy ktos zna lekarstwo na żylaki?

Polecane posty

Gość gość
Odnośnie operacji w klinice dra Knakiewicza - cena zależna jest od tego, jaką metodą będziesz miała operowane żylaki i jak bardzo są rozległe. O metodach stosowanych w klinice doktora możesz przeczytać na stronie kliniki, ale osobiście radzę Ci iść do niego - zobaczy, zbada i będziesz wiedziała od razu na czym stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W aptece można kupić wiele maści na żylaki, ale jeśli masz je w zaawansowanym stadium to maści niewiele Ci pomogą. Ja miałam bardzo rozległe żylaki, które fatalnie wyglądały. Poddałam się operacji tak jak zasugerował mi mój lekarz w łódzkim Medyceuszu. Po niej trzeba koniecznie stosować się do zaleceń i chodzić na kontrole, żeby zmiejszyć ryzyko powikłań do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już wypróbowałam tuzin kremów, oczywiście nie muszę mówić że żaden nie pomógł, ale człowiek za każdym razem łudzi się, że może tym razem się uda. Ostatnio trafiłam na nową metodę walki z żylakami, jest to skleroterapia żylaków, podobno bezbolesny zabieg, chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć nt. tego zabiegu, nie tyle co jest napisane na stronach internetowych. Czy ktoś z Was przeszedł taki zabieg, czy są takie osoby na forum, jak wygląda taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam: kilka zastrzyków, od razu po zabiegu trzeba spacerować min 30 min (szybki marsz) - to konieczne! Chodzisz w rajstopach uciskowych przez 4 tygodnie. Przez pierwsze 5 dni nie wolno ich ściągać, później ściągasz na noc. Codziennie trzeba spacerować. W miejscu zastrzyków robią się naprawdę paskudne siniaki, które utrzymują się przez kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie siniaki utrzymywały się nawet do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy mówisz o tym zabiegu o którym ja pisałam, czyli o skleroterapii żylaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, mówię o skleroterapii metodą piankową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dokładnie wyglądał u Ciebie ten zabieg i gdzie go robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robiłam w Warszawie. Zabieg to kilka zastrzyków w nogę. Wszystko opisałam w komentarzu 22 maja 19:33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raperka
ok dzięi za zabieg miałaś refundowany czy robiłaś go gdzieś w prywatnej klinice? Jaki to koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaja38
Jeszcze jest elektorkoagulacja. Podobno skuteczna :) polega na ścięciu białka tkanek za pomocą przepływu prądu elektrycznego. Ja widziałam ten zabieg w Derma Clinic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zabieg miałam w prywatnej klinice. Pierwsza konsultacja i usg doppler 150 zł, koszt rajstop uciskowych 250 zł, koszt jednej sesji na jedną nogę 200 zł (mi wystarczyła jedna sesja czyli 400 zł za dwie nogi, ale na ogół potrzeba 3-4 sesji - ja miałam nie dużo naczynek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam, że zabieg robił mi chirurg naczyniowy i przestrzegam, nigdy nie decydujcie się na tego typu zabiegi w gabinetach kosmetycznych - taki zabieg może wykonywać jedynie lekarz, nie kosmetyczka/kosmetolog!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma lekarstwa, trzeba wyciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelllll
to prawda żylaki to ważne schorzenie zdrowotne więc jelsi już chcecie się poddać zabiegowi usunięcia żylaków to trzeba wybrać dobrą klinikę lub szpital, na pewno nie jest to zabieg dla kosmetyczki. Nie trzeba wycinać żylaków równei dobrze można je ostrzykać, jest to tak zwany zabieg skleroterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelllll
oczywiscie ze nie ma lekarstwa na zylaki, jełsi nie zdecydujemy się na chirurgiczne usuniecie zylaków to domowymi sposobami możemy sobie je leczyć całe życie. Ja z kolei wykonyłam w lux medzie mniej inwazyjny zabieg skleroterapii czyli tzw. ostrzykiwanie żylaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ostrzykiwanie pianką to bardzo dobry sposób na żylaki ale pod warunkiem że są to pojedyncze zmiany na żyłach. Ja niestety nie miałam tyle szczęścia zdecydowałam się na laser u http://chirurgnaczyniowykatowice.pl/ i nie żałuję od tamtej pory nie mam problemu z nogami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelllll
ja również jestem zadowolona z mojego zabiegu, wreszcie uwolniłam się od żylaków i polecam ten zabieg każdemu kto ma już dość oglądania swoich nóg w takim stanie. Jest sposo metod zwalczania zylaków i nie wszystkie są refundowane przez NFZ, ja za swój zabieg musiałam zapłacić z własnej kieszeni ale gdybym miała jeszcze raz to zrobić to nie zastanawiałabym się ani chwili i jeszcze raz się poddała skleroterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zosia,mogłabyś napisać coś więcej o tej klinice http://chirurgnaczyniowykatowice.pl/? znajoma mi ją poleciła,ale zbieram wszelkie opinie,żeby być pewna,że oddaję się w ręce dobrego lekarza. słyszałam,że przeprowadzają tam leczenie żylaków metodą chirurgiczną małych nacięć i chyba mam zamiar się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość54469778
528664555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metodą małych nacięć usuwają też żylaki w klinice Knakiewiczów we Wrocławiu. Rzeczywiście jest to mało inwazyjna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coooo, w gabinecie pustki, bo na wasza partacka robote nikt nie reflektuje, to hop na kafeterie pooglaszac sie jak zadowolony pacjent, a nuz sie jakis naiwny znajdzie..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w opolu w arkadii tez robią mikro nacięcia i wyciągają żylaki. Mama robiła tam ten zabieg i na razie ma spokój. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja miałam robione u dra Rumianowskiego http://www.chirurgnaczyniowygdansk.pl/. Przy moim schorzeniu można było zastosować termoablację żylaków. Bardzo szybko doszłam do siebie, mogłam już godzinę po zabiegu chodzić, wiec jest to naprawdę mało inwazyjny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zależności gdzie występują. Na żylaki na nogach polecam skleroterapię, natomiast na twarz zabiegi laserowe. Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia. Żylaki są nastrzykiwane środkiem obliterującym, dzięki któremu dochodzi do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawendowo
Jedną z metod leczenia żylaków jest skleroterapia. Jak to lekarze ujmują - terapia polega na podaniu do światła żyły środka obliterującego. Mówiąc prostszym językiem, oznacza to, że lek prowadzi do podrażnienia wnętrza naczynia i tym samym wywołania jego zrośnięcia . Podobno tym sposobem leczy się żylaki szybko i bezboleśnie. Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat: http://www.miastokobiet.pl/sposoby-na-naczynka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilmatowicki
Generalnie nie ma lekarstw na żylaki :) Pozostaje jedynie ich usunięcie, i to raczej nie laser, bo nie zawsze daje pożądane efekty. Na NFZ raczej również odradzam, kolejki sięgają 2 lat a znam też przypadki, gdzie zabieg nie dał pożądanych efektów. Jeśli chcesz się pozbyć ich skutecznie i szybko, pozostaje jedynie prywatna klinika. Moja babcia miała je robione w klinice w Poznaniu, przy ulicy Chwaliszewo 19a. Były one usuwane chirurgicznie a nie laserowo przez dr-a Bućko. W razie pytań służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@kamilmatowicki: co to znaczy, że były usuwane chirurgicznie?! Ktoś twojej babci żyły wycinał?! Przy okazji: czy ktoś zna dobre miejsce w Warszawie, gdzie można poddać się zabiegowi skleroterapii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×