Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anonimek

******* Kiedy do UP gdy dostało się pracę?

Polecane posty

Wczoraj zostałem przyjęty to pracy, ale jeszcze nie podpisałem umowy. Zaczynam w kwietniu. Czy do UP mogę iść już teraz, czy dopiero, jak będę miał podpisaną umowę i np. z nią muszę przyjsć, by zostać wyrejestrowanym ze spisu bezrobotnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam kilka dni po podpisaniu umowy.Tyle,ze to bylo wszystko bardzo szybkie-prace dostalam ok tygodnia po zarejestrowaniu sie w UP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelia...
Z tego co pamiętam to masz7dni od momentu podpisania umowy na poimformowanie UP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innins
w ciągu 7 dni od podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak nie będę mógł przyjść do UP ( w którym jestem zapisany) w ciągu tych 7 dni to można powiadomić jakoś bez osobistej wizyty w UP lub można iść do UP w innym mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
Jak podpiszesz umowe i ja dostaniesz to do 7 dni od podpisania umowy masz obowiazek zglosic ja do PUP. Wczesniej i tak Cie nie przyjma. A bez umowy to w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
Mozesz powiadomic PUP pisemnie. Wyslij ksero umowy i takie pisemko ze prosisz o wykreslenie z ewidencji z dniem... z powodu podjecia pracy. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7 dni od podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
Zarówno pracodawca jak i pracownik maja obowiązek zgłosic do PUP o zatrudnieniu pracownika/podjeciu pracy. OBOWIĄZEK! Bo gdyby w razie firma miala kontrole i wyszloby na jaw ze pracodawca nie poinformowal PUP iz zatrudnil takiego pracownika oraz ze pracownik nie poinfrmowal PUP ze pracuje to wtedy oboje kare pieniazna zostana obarczeni. Ale w sumie to chyba dosc rzadkie jest... W kazdym razie bezrobotny powinien samodzielnie zglosic podjecie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wysłałam faksem umowę o pracę w ciągu 7 dni i nie było problemu. Ewentualnie możesz ją skserować i wysłać pocztą ( tylko napisz numer bezrobotnego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×