Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Hejka!!!! Coś tu pusto:( Co się stało??Gdzie się podziałyście?? U mnie nudy, siedzę w domku, bo już nie pracuje i troszkę się nudzę. Mój misiek każe mi odpoczywać leżeć, a ja tak nie mogę. A co u was słychać?? Bebolek co u ciebie?? Jesteś jeszcze w domku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki :) Czytałam Wasze wypowiedzi o tych obawach itp, i widze że to chyba normalne, bo ja mam to samo. Zwłaszcza że ja nie mam kogo tu ściągnąć a na miejscu też nikogo nie mami czym bliżej porodu tym obaw mam więcej. Na szczęście mężuś mnie wspiera i pociesza:) Ciągle powtarza że damy radę. Mam pytanko do Karoli: możesz mi napisać czy z tej kliniki w longford daleko jest do centrum tzn do Tesko?? i czy w Longford są jakieś sklepy z rzeczami i ubrankami dla dzieciątek?? Będę bardzo wdzięczna za informacje:) Pozdrawiam Was wszystkie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola416
Witam do klinki do centrum jest nie daleko ok10 minut piechotka w strone katedry, jest pare sklepow dla dzieci w jednym jest straszny balagan ale za to mozna wyszperac naprawde fajne i nie drogie ciuszki -caly czas kieruj sie na katedre i to jest 3 czy 4 sklep po prawej stronie za katedra , a taki lepszy tylko malo ubranek bardziej wozki butle lozecza to TOY TOY na Athlon Road kawalek za centrum nawet spory, no i oczywiscie w kazdyn wiekszym sklepie z ciuchami sa ubranka dla malcow. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Karola dzięluję za informacje, w przyszłym tygodniu jade na wizyte więc przy okazji wybiorę się na zakupy. Napisz jutro jak wrażenia po pierwszej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, troszke mnie ni bylo, ale bartka kuzyn pojechal do polski wiec mamy wiecej miejsca, porzadki porzadki porzadki :) no ale w koncu wszystko w szafach jest poukladane. kupilam filipkowi taka ksiazeczke ktora strasznie szelescie, ale sie nia bawi, non stop :) fifi rosnie jak na drozdzach, niestety ja jeszcze miesiac i troche i z powrotem do pracy :( nawet nie chce o tym myslec, no ale od 7 do 3 zleci szybko i 4 dni w tygodniu a 3 z fifim i kazde po poludnie :) bylam ostatnio z sasiadka w sklepach z zabawkami, maja taki ogromny byrnes, mozna tam znalezc super zabawki za 10, 15 eur, juz upatrzylam sobie na swieta dla fifiego. patrzylyscie na ta strone co wam podalam gdzie sa rzeczy za darmo?? na prawde jest mnostwo dla dzieci:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gosiu ja odwiedziłam ta stronkę ale nie bardzo wiedziałam jak tam się szuka tych rzeczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola416
hej:( ja znowu nie spie i mysle kobitki kochane napiszcie mi jak to jest z tym obywaltestwem naszych maluszkow urodzonych w irlandii???jakie bedzie miec obywatelstwo moja corcia tylko polskie czy polsko-irlandzkie?? jutro pierwsza wizyta napisze jak bylo ale troszku sie boje:( zycze wszystkim dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola416
a to co ??? nie ladnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola416
witam dzis pierwsza wizyta za mna masakra jak dlugo czekalam ale ogolnie calkiem niezle jestem zmeczona ide cos zjesc i odpoczywac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś bylismy na wizycie w przychodni wszystko jest ok, za tydzień wizyta w szpitalu. Od teraz juz co tydzień będę odwiedzać lekarzy na zmianę przychodnie i szpital. hej Karola doskonale wiem jakie to męczące czekanie w tym szpitalu mnie to znów za tydzień spotka. Więcej się czeka na wizytę niż ona sama trwa. Pierwsza to jeszcze wywiad, a kolejne to już tylko ciśnienie, waga i mocz, krótka rozmowa z lekarzem ewentualnie posłucha serduszka i koniec. A w poczekalni to i 2 godziny już siedziałam. No ale nie mamy wyjścia. Tylko zastanawia mnie po co tak dokładną godzinę podają jak i tak jest nieważna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja dziś miałam fałszywy alarm... ból niesamowity!!!! niewiem co bedzie jak ja naprawde zaczne rodzic. kochane ważna rada!!! jak poczujecie nieregularne skurcze weźcie prysznic ciepły. jesli przejda bóle znaczy ze fałszywy alarm. jak sie niezmniejsza lub zwiekasza to do szpitala. ja niedawno wróciłam do domku bo rodzice niechcieli nas wypuscic... ale cóż już sie niemoga doczekac mojego maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolku trzymam kciuki żeby maleństwo urodziło się szybciutko a dla Ciebie niech będzie to najmniej bolesne jak to tylko możliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola416
trzymaj sie bebolku i nie strasz nas:) jejku zycze ci jak najmniej bolesnego porodu i szybkiego buziaki trzymajcie sie ty i malenstwo az mnie ciarki przeszly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby sprawdzić, czy to fałszywy alarm, można też wziąć nospę-jak skurcze nie miną, znaczy, ze to już :) tak słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!! Bebolku ale ty już żyjesz w stresie, nie szazdroszcze ci. Jak sobie pomyśle że mnie to też za niedługo czeka to aż się boję!!!! Ale życze ci powodzenia, i bezbolesnego porodu:) 3maj się cieplutko, i zawiadamiaj nas o wszystkim (oczywiście jak dasz radę) Buziaki!!!! A ja mam pytanko do was: Czy wasz brzuszek też was niesamowicie piecze?? Ja mam takie uczucie jakby mi ktoś szpilki wbijał, ale tylko w jednym niewielkim miejscu, zaraz pod piersiami. Normalnie wczoraj niemogłam wytrzymać, żadne kremy ani maści nie pomagają, to jest koszmarne. Badania mi dobrze wyszły więc to raczej nie jest od wątroby, więc niewiem może to0 normalne?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. W sobote 20 pazdziernika rano o godzinie 5.57 zostalam mama.Mam sliczna coreczke.Ma na imie Lena Weronika.Juz jestesmy w domku i czujemy sie dobrze.Lenka urodzila sie 2 i pol tygodnia przed terminem.Juz pisze dlaczego.W czwartek mialam wizyte w szpitalu i robili mi usg,stwierdzili ze dzidzus przestal rosnac i chca go wyciagnac zeby wlozyc do inkubatora i troszke dokarmic zeby mala przybrala na wadze.Wiec powiedzieli zebym wrocila tego samego dnia wieczorem do szpitala i beda wywolywac porod,wiec w czwartek o 18 zjawilam sie w szpitalu.O 23.00 dali mi jakis zel na rozkurczenie szyjki macicy i wywolanie skurczow,nastepnego dnia dali mi to samo i powiedzieli ze teraz trzeba czekac kiedy zaczna sie skurcze.Okolo polnocy z piatku na sobote zaczely sie skurcze,zabrali mnie na porodowke.Strasznie zle sie czulam,zaczelam wymiotowac i z kazdym skurczem robilo mi sie slabo ,nie wiedzialam co sie ze mna dzieje , poprostu odlatywalam.Dali mi epidural i po jakichs 20 minutach wrocilam na ziemie,wymioty minely i od razu lepiej sie poczylam jak znieczulenie zaczelo dzialac,Bez tego nie dalabym rady.O 4 rano zaczely sie skurcze parte i z tym bylo najgorzej bo dzieki znieczuleniu nie czulam zadnych skurczy a oni kazali mi przec.Przyznam ze jakos to mi nie wychodzilo.Musieli zawolac lekarza zeby pomogl wyciagnac mala bo bylo widac glowke a dalej nie chciala przejsc.Musieli chyba mnie nacinac albo sama peklam,przyznam szczerze ze nawet nie wiem.O 5.57 pojawila sie na swiecie moja coreczka Lenka.Potem to zostalo tylo zszywanie.Byla jeden taki moment ze myslam ze juz nie dam rady ,ale udalo sie .Mala wazyla 2.750 kg i nie prawda bylo to ze przestala rosnac.Nie lezala nawet w inkubatorze.Po 2 dobach wypisali nas ze szpitala.Lenka to maly lakomczuszek,ciagle by tylko ciagnela cyca.Piotrek ,moj moz mial byc przy porodzie ale go nie bylo.Widac bylo ze strasznie sie boi a ja juz nie chcialam nalegac.Moze to i dobrze.Jestesmy szczesliwi.!!!!!!!Zalacze kilka fotek malej.Beda pod tym adresem: Magda85cork.fotosik.pl Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z tego co piszesz byłaś bardzo dzielna, i to jest super!!!!!Życze wam dużo zdrówka i spokojnych początków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDA GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!! a ja miałąm być pierwsza!!!! Gratuluje córeczki!! chciałam zobaczyć zdjatka ale jeszcze niema.. no cóż moze puzniej będa. mam nadzieje ze bedziesz sie odzywac na forum. pozdrawiam cie i pozwole sobie wpiasac cie do tyabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj już sa zdjęcia!!!!! Jaka słodziutka!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jakie maleństwo słodkie... i ze ja na dniach sama takie bede miała!!! szok!!! gratuluje wam z całego seducha❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Bebolku.Zycze Ci szybkiego i balo bolesnego porodu.Ty juz tez niedlugo bedziesz miala swoja dzidzie przy sobie.Wspaniale uczucie miec takie malenstwo.Gdybym wtedy w szpitalu natrafila na innego lekarza to pewnie moja Lenka siedzialaby jeszcze w brzuchu.Za kazdym razem jak mialam wizyte w w szpitalu to trafial mi sie inny lekarz.No, ale coz tak tu jest.Pozdrawiamy.Wkrotce sie odezwe. papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucie i Dzieci :D 🌼Gosia ...... 8 Czerwca 07 .... synos Filipek ❤️ 🌼Zabcia ..... 7 Lipca 07 .... corcia Amelia ❤️ 🌼Karola ...... 2 Sierpnia 07 ....corcia Kasienka ❤️ 🌼Melka ....... 16 Wrzwesnia 07 ....corcia Molly ❤️ 🌼Kitek ... .....22 Wrzesnia ...corcia Maja ❤️ 🌼Aine ........ 24 Wrzesnia ....corcia Natalka ❤️ 🌼Magda ......20 Października..corcia Lenka ❤️ Oczekujace :D 🌼Bebolek ..39tydz ....2 Listopad ........???????❤️ 🌼Aga84 ......32tydz .....27 Grudzien ....???????? ❤️ 🌼Megi ......23tydz ....3 Marca .........?????? ❤️ 🌼Aaagcia ..18tydz .....1 Kwietnia ........????? ❤️ 🌼Agula ......18tydz .....2 Kwietnia ........???? ❤️ 🌼Siobhane...13tydz.......17 Maj..............???? ❤️ 🌼 Ania_84........................................... ❤️ 🌼Karola416...........................................❤️ Starajace sie :D 🌼Viola ..............Trzymamy kciuki 😘 🌼Kathy .............Trzymamy kciuki 😘 🌼nikaWirsku ....tylko rok ........... 😘 kochane jak któąś pominełam lub wkleiłam złe dane to poprawcie. wystarczy skopoiowac i wlecic. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Bebolku nie poprawiam Cię ale uzupełnie swoje dane :) Mamusie i Dzieci Gosia ...... 8 Czerwca 07 .... synos Filipek Zabcia ..... 7 Lipca 07 .... corcia Amelia Karola ...... 2 Sierpnia 07 ....corcia Kasienka Melka ....... 16 Wrzwesnia 07 ....corcia Molly Kitek ... .....22 Wrzesnia ...corcia Maja Aine ........ 24 Wrzesnia ....corcia Natalka Magda ......20 Października..corcia Lenka Oczekujace Bebolek ..39tydz ....2 Listopad ........??????? Aga84 ......32tydz .....27 Grudzien ....???????? Megi ......23tydz ....3 Marca .........?????? Aaagcia ..18tydz .....1 Kwietnia ........????? Agula ......18tydz .....2 Kwietnia ........???? Siobhane...13tydz.......17 Maj..............???? Ania_84....35tydz........30listopada......córcia Oleńka Karola416........................................... Starajace sie Viola ..............Trzymamy kciuki Kathy .............Trzymamy kciuki nikaWirsku ....tylko rok ........... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola416
mala poprawka: Mamusie i Dzieci Gosia ...... 8 Czerwca 07 .... synos Filipek Zabcia ..... 7 Lipca 07 .... corcia Amelia Karola ...... 2 Sierpnia 07 ....corcia Kasienka Melka ....... 16 Wrzwesnia 07 ....corcia Molly Kitek ... .....22 Wrzesnia ...corcia Maja Aine ........ 24 Wrzesnia ....corcia Natalka Magda ......20 Października..corcia Lenka Oczekujace Bebolek ..39tydz ....2 Listopad ........??????? Aga84 ......32tydz .....27 Grudzien ....???????? Megi ......23tydz ....3 Marca .........?????? Aaagcia ..18tydz .....1 Kwietnia ........????? Agula ......18tydz .....2 Kwietnia ........???? Siobhane...13tydz.......17 Maj..............???? Ania_84....35tydz........30listopada......córcia Oleńka Karola416..32tydz.......21 Grudzien...Oliwcia Starajace sie Viola ..............Trzymamy kciuki Kathy .............Trzymamy kciuki nikaWirsku ....tylko rok ........... :) sredeczne gratulacje dla nowo upieczonej mamy jupi jupi zycze zdrowka Córci i mamie, bebolku a jak ty sobie radzisz to juz tak niedlugo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja troszeczke poprawie Mamusie i Dzieci Gosia ...... 8 Czerwca 07 .... synos Filipek Zabcia ..... 7 Lipca 07 .... corcia Amelia Karola ...... 2 Sierpnia 07 ....corcia Kasienka Melka ....... 16 Wrzwesnia 07 ....corcia Molly Kitek ... .....22 Wrzesnia ...corcia Maja Aine ........ 24 Wrzesnia ....corcia Natalka Magda ......20 Października..corcia Lenka Oczekujace Bebolek ..39tydz ....2 Listopad ........??????? Aga84 ......31tydz .....27 Grudzien ....synek Pawełek Megi ......23tydz ....3 Marca .........?????? Aaagcia ..18tydz .....1 Kwietnia ........????? Agula ......18tydz .....2 Kwietnia ........???? Siobhane...13tydz.......17 Maj..............???? Ania_84....35tydz........30listopada......córcia Oleńka Karola416..32tydz.......21 Grudzien...Oliwcia Starajace sie Viola ..............Trzymamy kciuki Kathy .............Trzymamy kciuki nikaWirsku ....tylko rok ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola416
Magda ogladalam zdjecia grtulacje mala jest poprostu cudowna wyglada jak brzoskwinak piekna jeszcze raz gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki, jak tam wasze brzusia??? madziu gratuluje!!! 🌼 ja tez chce foteczki :) ostatnio dostalam od ani z naszego forum namiar na nasza-klasa.pl i znalazlam kilku znajomych z ktorymi nie mialam kontaktu od liceum i podstawowki, ale sie ucieszylam :) fifius coraz bardziej probuje trzymac sam butle :) w przyszlym tygodniu jade juz rozejrzec sie za prazentami na swieta bo potem albo nie bedzie tego co chce albo bedzie drozsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja upieksze hihi 🌼 Mamusie i Dzieci: 🌼 ❤️ Gosia ..... 8 Czerwca 07........ synus Filipek ❤️ ❤️ Zabcia .... 7 Lipca 07 ............ corcia Amelia ❤️ ❤️ Karola ..... 2 Sierpnia 07 .........corcia Kasienka ❤️ ❤️ Melka ..... 16 Wrzesnia 07 ......corcia Molly ❤️ ❤️ Kitek ... ...22 Wrzesnia ..........corcia Maja ❤️ ❤️ Aine ........ 24 Wrzesnia .........corcia Natalka ❤️ ❤️ Magda ......20 Października.....corcia Lenka ❤️ 🌼 Oczekujace: 🌼 ❤️ Bebolek ....39tydz ......2 Listopad ........??????????????? ❤️ ❤️ Aga84 ......31tydz ......27 Grudzien ....synus Pawełek❤️ ❤️ Megi ........23tydz ......3 Marca .........?????????????????? ❤️ ❤️ Aaagcia ....18tydz ......1 Kwietnia ........????????????????❤️ ❤️ Agula .......18tydz ......2 Kwietnia ........???????????????? ❤️ ❤️ Siobhane....13tydz......17 Maj..............????????????????❤️ ❤️ Ania_84.....35tydz.......30listopada......córcia Oleńka ❤️ ❤️ Karola416...32tydz.......21 Grudzien............Oliwcia ❤️ 🌼 Starajace sie: 🌼 ❤️ Viola ..............Trzymamy kciuki ❤️ ❤️ Kathy .............Trzymamy kciuki ❤️ ❤️ nikaWirsku .......Niecaly rok...... ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc Dziewczynki!!!!! Starsznie dlugo nie pisalam, ale to tylko, ze zachcialo mi sie rzucc komputerem i go popsulam...a tak na serio to zrzucilam go przez przypadek ze stolika i sie popsula wtyczka z neta. Dzisiaj laskawie korzystam z kopma kumpla bo poszedl do pracy. Jakies nowosci??? A wiec pracuje teraz na sklepie...praca lekka ale meczaca dla mnie, bo jestem 7 godzin na nogach i jak nie ma ludzi to chodze te 7 godzin dookola sklepu. Dobrze, ze mam godzinna przerwe na lunch to sie nie ruszam z kantyny tylko siedze i jem :) 4 stycznia bierzemy z moim Misiem slub cywilny w ambasadzie. Slyszalam tyle zlych rzeczy o naszej polskiej ambasadzie a naprawde jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo pracownicy razem z pania konsul byli bardzo mili. Juz wypatrzylismy obraczki...strasznie drogie tutaj sa :/ Ktos sie pytal jak jest z obywatelstwem naszych malych istotek...chyba Magda a wiec zapytalam sie pani konsul o to i sytuacja wyglada nastepujaco: w dniu urodzin dziecka matka musi mieszkac w Irlandii przez okres conajmniej 3 lat i najlepiej aby pracowala a nie utrzymywala sie z socjalu, oczywiscie trzeba to udokumentowac umowami z landorfem czy papierami z miejsca pracy; inna sytuacja jest jesli nie spelniasz tego warunku i dzidzia sie juz urodzi, to od urodzin dziecka musisz pomieszkac 5 lat zeby sie starac o irlandzkie obywatelstwo dla swojej malej istotki. Od wczoraj jestem na zwolnieniu lekarskim bo sie przeziebilam...niestety moja GP dala mi tylko na 2 dni czyli jutro powinnam juz isc do pracy ale jeszcze nie czuje sie najlepiej wiec chyba jeszcze sie pobycze w domciu przez kolejne 2 dni...zobacze jak moja nowa szefowa na to zareaguje :/ Ok to na tyle...nie wiem kiedy znowu bede sie mogla pojaiwc na necie takze buziaki dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to troche bez sensu z tym obywatelstwem, bo ja bylam 2 lata, teraz juz 2,5 i kurde trzeba czekac kolejne 5 :( no za tyle to mam nadzieje bedziemy w polsce, chociaz kto to wie. bebolku ogladalam twoje fotki, ale masz brzusio fajne, nie moge sie doczekac zdjec malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×