Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość kaska1369
ja mam pytanie co do paszportu dla niemowlaczka jak to wyglada????gdzie to wszystko sie zalatwia i jak dlugo to trwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MetlikWglowie To prawda wypełniasz wszystko w szpitalu,a szpital wysyła to do najbliższej placówki Twojego miejsca zamieszkania.Dostaniesz nr telefonu pod który będziesz musiała zadzwonić i się dowiedzieć czy już jest gotowy.To trwa do 2tyg. Kaska1369 co do paszportu to musisz umówić się na spotkanie w konsulu Polskim ponoć na spotkanie czeka sie m-c.Muszą być obojga rodzice z dzieckiem.A na paszport prawdobodobnie czeka sie 2 tyg.choć słyszałam ze nawet i do 2 m-cy.więc nie jestem wstanie ci powiedzieć dokładnie jak długo.Musisz mieć ze sobą zdjęcia dzidzi i jego pps.Podam ci adres 4-8 Eden Quay Dublin1 to jest przy rzece. Tel:35318718220 godz.przyjęć pon,śr,pt-9.00-14.00 to chyba tyle też mnie to czeka,życzę powodzenia:)) wt,cz-13.00-18.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loniabarth
witam. dopiero co się dowiedziałam że jestem w ciąży,3 dni temu robiłam test a dzisiaj byłam u lekarza,który potwierdził moją ciąże-więc jestem w 5 tyg:) chciałabym sie od Was dowiedzieć jesli ktoś wie,jacy są lekarze w Mullingar i jaka opieka? bo zastanawiam sie gdzie jezdzic do szpitala na badania a słyszałam od kilku osób że w Mullingar jest dobra opieka,ale chciałabym sie dowiedzieć czegoś więcej. co najgorsze to nie najlepiej z moim angielskim:( czy to jest duży problem-czy jest tam jakiś lekarz Polakiem ?? pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka73
Dziękuję za pomoc Madziaraie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Fragonard nic nie dostalam na gg...posylam jeszcze raz moj nr 7858002.Prosze o kontakt.Pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loniabarth!! aj rodziłąm w mullingar. miałam troche przejsc aledałam rade. u mnie skończyło się cesarką. sam szpital zachalam sobie było ok( pomijając jedna pnia która została zwolniona(przez interwencję polskiej ambasady di której zadzwoniłm mój mąż ) długo by opowiodac. ogólnie ok. niema tam polskiego lekarza. (ale na usg pracuje jedna miła polka Beata) skąd jestes??? napisz coś o sobei. GRATULIJE dzidzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loniabarth
Bebolek- dziekuje bardzo za informacje:) ja jestem z Edenderry. to moje pierwsze dziecko. mam 22 lata-jestem szczęsliwa,że bede miała dzidzie:)Rodzić bede na pewno w Mullingar,ale nie wiem czy mogę na wizyty lekarskie tam jezdzic-czy zrobią mi wszystkie potrzebne badania,czy lepiej udać sie do Dublina? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
Dzięki madziaraie. Byłam wczoraj i załatwiłam:) czyli akt urodzenia już mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam pytanie moja Emilka skończyla juz trzy miesiace kiedy podawalyscie swoim maluszkom cos wiecej niz mleko mówie tu o soczkach lub tartym jabluszku? wydaje mi sie ze to jeszcze za wczesnie ale wolalabym sie upewnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszka86 wprawdzie ja jeszcze nie mam dzidzi ale tyle się naczytałam tego wszystkiego:) Jeżeli karmisz piersią to możesz zacząć wprowadzać nowe produkty od 6m-ca.Nie musisz dopajać małej bo wszystko masz w swoim mleku potrzebne małej:)) Jeżeli zaś karmisz mlekiem modyfikowanym to możesz podawać nowe produkty już od 5m-ca.Więc moim zdaniem masz jeszcze troszkę czasu:))Ale może się mylę.Powtażam że wszystko to wyczytałam w różnych artykułach,wszędzie jest tak samo napisane.:))Może inne mamy ci powiedzą coś więcej:) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziaire szczerze to sie z tobą niezgadzam... ja wyczytał (nie we wszytkich )w wielu artykułach.. oraz w innych źródłach np. innych mam na innych tematach ze mozna podawac od 4 miesiąca(nawet przy karminu piersia) ja tak zaczełam wprowadzac.. powolutku jabłka , herbatli dla niemowląt.. przynajmnie raz dziennie (bobovita lub HiPP , natura) nastepnie po łyżeczce powlutko wszytko. najczesciej korzystałam( i nadal czasem kozystam_) ze słoiczków HIPP(do kupienia w tesko) lub innych fim. odpowiednio do miesiaca. wiec neimiałam z tym poblemów. Fabi ma 10 miesiecy i je wszyttko to co my. no niesety przez ta skaze musiałam mu wyeliminowac białka ale dajemy rade. co do wprowadzania w 6 miesiacu to zacyna się własnei niesczesny u mnie GLUTEEN. wszytko zależy od ciebe!!! niesugeruj sie innymi zrób jak uważasz. zalezy kiedy chcesz przestac karrmic piersai.. ja chciłm do około 8 miesiąca.. wec szybciej wpoadzałam te rzeczy(4 misaice) a niektóre matki które chca karmic długo ponad rok to zwlekaja zazwyczaj z wprowadzaniem nowośc. pozdarwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.... cos nie moge spac..:( Dzisiaj wlasnie wybija termin mojego porodu:) ...ale mysle ze jeszcze sobie pochodze:( Dzidzi u mnie dobrze:) Ja juz pytalam ale zapytam jeszcze raz... Czy w Rotundzie sa poddawane dzieciaczki punktacji Apgara??? Milej nocki Wam zycze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek20 Masz prawo się nie zgadzać wkońcu ty już masz jakieś doświadczenie:))Pisałam żtylko to co wyczytałam.A jak jest w rzeczywistości to zawsze jest inaczej.Ja sama nie wiem jak będzie u mnie.Tak naprawdę to stosowanie się do książkowych zasad nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością:)) I masz absolutną rację by się nie sugerować innymi tylko własnym instynktem:))Przecież kto wie lepiej jak nie sama:)) Ani79 Kurcze ty już prawie,ja jeszcze kilka dni mam tzw.swobody:)) Niby ostatni tydz.Ale zobaczymy jak moje maleństwo będzie się pchało na ten światek.Z tymi punktami to Ci nie pomogę,niby dają ale...A ze spaniem to mam podobnie już od jakiegoś czasu.Brzusio pręży mi się coraz częśćiej i mocniej:)Myślę że to już też tuż tuż:)) Życzę Ci szybkiego i lekkiego rozwiązania,powodzenia trzymam kciuki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themonic--->napisałam znów na gg ale chyba coś wiadomości nie dochodzą :( mamy chyba wspólnego znajomego :) napisałam Ci na gg :) czekam na odzew.pozdrawiam Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
Witam. Ja to chyba wieczne pytania bede miała... Jak to jest z Child Benefit po urodzeniu tu dziecka?? słyszałam że powinni mi przesłać częściowo wypełnione papiery + pps dziecka. a ja dostałam całą aplikacje do wypełnienia i Habitual Residence Condition ( kwestionariusz do wypełnienia). Po pierwsze to mam już jedno dziecko i papiery moje już mają bo niedawno wysyłałam i odesłali mi już akt urodzenia. nie wiem czy mam znowu wszystko wypełniać i wszystkie zaświadczenia dodawać czy nie. a z tym Habitual Residence to już wogóle nie wiem o co chodzi..... słyszałam że trzeba byc tu minimum 2 lata żeby sie o to starać a ja tu jestem 4 miesiące dopiero........ pomoże ktoś??? ps. a pps noworodka to gdzie,co i jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metlikwglowie jezeli chodzi o pps to oni sami ci wysla nie musisz skladac zadnego podania poprostu czekaj a o child benefit dostaniesz formularz do wypelnienie i odeslania i za jakis czas odesla ci odpowiedz pozniej tez dostaniesz early child care to dodatkowe pieniadze wyplacane co trzy miesiace niestety nie moge nic powiedziec o tym habitual residene.......... bo nie mam o tym zielonego pojecia:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny... Ja niestety przeterminowana nie rozpakowana...:( Jest mi ciezko, nie moge spac, chodze jak jedna wielka foka i wszystko jest do dupy...:P Chyba pojade do Bray.... Moze morskie powietrze pomoze:) Milego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim:)) Ja też już przy końcówce i powiem że nie jest lekko.Jutro czeka mnie wizyta w szpitalu.Ta noc była dla mnie ciężka.Brzucho mi twardniał co 5-8min przez całą noc.Spać nie mogłam.Poród zbliża się wielkimi krokami:))Już by się mógł zacząć i wkońcu mieć to już za sobą:))Mam nadzieję że to lada chwila nastąpi.Pogoda się zrobiła fajna a mi ciężko chodzić.Kulam się jak piłeczka albo babuszka. Ani79 to spaceruj jak najwięcej może to przyspieszy poród.:)) Buziaki dla was;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
muszka86 ------- wysłali mi już ale cały do wypełnienia. czyli znowu mam wszystkie dokumenty dołączać?? ani79-------= nie martw się ja też byłam przeterminowana. 11 dnbi.dłużej już nie mogli czekać i miałam poród wywoływany. na szczescie wszystko było ok ale po córci widac ze przenoszona. skóra jej 2 razy schodziła z całego ciała. ale juz wszystko dobrze. Mały leniuch po prostu nie chciał wyjść:) Też nie mogłam spać (jeść mogłam :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metlik-to ja tez z jedzeniem nie mam problemu;)hihihi....... No mam nadzieje ze to nie bedzie az 11dni..wow...... Mam nadzieje ze sie nie podam na moja siostre i urodze szybciej... Ona byla 10dni po.......:P Madziaie-ja tez mam jutro wizyte w Rotundzie:D Mam tylko szczera nadzieje ze jej nie doczekam:) Tzn....... Lodze sie ze sie rozpakuje nie na dniach ale na godzinach....:D A o ktorej masz wizyte? Ja nie pamietam ale zawsze jestem tam o 12 wiec szybko wychodze:) Ostatnio o 13.30 bylam juz poooooo... a wizyte mialam o 14:) Tam i tak na to nie patrza... Bylas tydzien temu jak faceci sie lali????????? he he he ........:) Paranoja...... Oki zmykam nad morze......Musze tam dojechac:) Wpadne wieczorkiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
Ja też robiłam wszystko żeby ciut wcześniej urodzić bo było mi bardzo cieżko i byłam nie do zniesienia :P Dużo chodziłam, mam jeszcze synka 2 latka i nawet z nim podłogi myłam na kolanach (a on na mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani79 Wizytę mam na 13.40 i zawsze to trwa z 2godz. Tydz.temu mnie nie było,nie mam takiego szczęścia na takie atrakcje.Moje czekanie to długie i nudne czekanie w gorącej poczekalni.Zadnych wrażeń:)) Faktycznie jestem bez litości,życzyć ci jeszcze kilku dni. Ja jestem przed terminem i nie mogę się już doczekać tego poniedziałku,a Ty już po:) Życzę ci tych kilku godz.oby jak najszybciej malutka wyskoczyła:))Mam nadzieję że ten spacerek i morska bryza wszystko przyspieszą:))buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo themonic,chyba wiadomosci na gg do Ciebie nie dochodzą...może masz zablokowane przychodzące wiadomosci od nieznajomych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Fragonard!!!!!!!!!!!!moze podaj mi Twoj gg to ja sprobuje napisac:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
bo z tego co mi sie wydaje to wszystko oki z moim gg......sprawdze jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Kinga;))))mamy wspolnego znajomego:)))kto to????ale jestem ciekawa!!!napisz Twoj gg..pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znalazłam Cię w znajomych na n-k u kolegi mojego,Marcina :) Może kojarzysz? Marcin K.,z miejscowości( w Polsce) obok Twojej :) ja również mieszkam w tym miescie gdzie Marcin więc można powiedziec ze sąsiadki jestesmy :) co za zbieg okolicznosci :) A tu jeszcze sie okazuje ze mieszkasz na Ongarze a ja bede na Clonee to już wogóle :) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×