Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

katarynko w kazej chwili slonko mozna ten kosz odebrac:) przesle ci dzis adres i moj telefon ty wiesz co sie urodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroliku zlej takie zlosliwosci.wiem ze to jest wkurzajace,ale widzisz tak jak napisala karynka to juz w naszej cholernej polskiej mentalnosci lezy.wscibstwo,zazdrosc,i zlosliwosc. moj maz pracuje z polakiem ktory nieustannie probuje go wkurzyc;) jak zaszlam w ciaze z michelle i maz sie pochwalil w pracy-irl. gratulowali i zyczyli nam zdrowia,a ten polak tylko zlosliwosci i uszczypliwosci sadzil.nie tylko co do ilosci dzieci...ale takze do wieku mojego meza-bo dla niego to moj maz juz staruszek....ot polska metalnosc.....smutne ale trzeba z tym jakos zyc. najbardziej go dziwi ze nie pobieramy zasilkow i stac nas na trojke dzieci,wakacje i niczego sobie nie odmawiamy.....zyjemy normalnie. 8 kg i 3 miesiace do konca?? gratuluje kochana!!! swietny wynik. lece po misiunie bo obudzila sie i spiewa. zaczyna gaworzyc!!! dzisiaj caly dzien bylo aaa-da. musialaby to uslyszec jej mama chrzestna ktora ma na imie ada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie przed porodem było 20kg do przodu, dziś mam do zbycia 10 by powrócić do wagi sprzed ciąży:) Lilac pytałaś kiedyś o postępy w paszporcie, otóż w tej chwili czekamy na pps-a Julki i będziemy składać aplikacje. Przez 3 dni próbowaliśmy zrobić jej zdjęcie do dokumentu - zgodnie z wymaganiami - otwarte oczy, widoczne oba uszy, bez uśmiechu. Julia ciągle pokazywała język i patrzyła na boki, nie było łatwo. Mam nadzieję, że wyrobimy się w terminie i za miesiąc o tej porze będę już w Pl i spotkam się z rodziną. Tęsknię za nimi i brakuje mi ich teraz, kiedy sprawdzam się w nowej dla mnie roli. Sytuacja u mnie i u nich jest taka, że nie bardzo może ktoś do mnie przylecieć:( Julka ma dziś gorszy dzień chyba. Od 3 do 8 ciągle przy cycu, nie to żeby nic tam nie było, bo jak z jednej ciągnęła to z drugiej leciało. Wreszcie dostała butelkę i usnęła na 2 godz. Od 11 śpi jak "zając pod miedzą". Co chwile się budzi i przytulać się chce. Mam nadzieję że nic jej nie jest. W dodatku zimno, szaro i buro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha znajomy nie pyta ile mamy zaoszczedzone, bo na pewno juz sobie policzyl hehe ;) A teraz juz ok z pepkiem, czy dalej boli? Bo jesli to przepuklina to bedzie juz ciagle bolala, chyba tylko chirurgicznie mozna sie pozbyc paskudztwa. lilac tak zle i tak niedobrze ;) Laura po prostu daje Ci zlapac troche oddechu, bo wie, ze zmeczona bylas ostatnio, zlitowala sie nad mamusia :) Ciesz sie chwila i przypadkiem jej nie wybudzaj, zeby poczytac ;) Katarynka my za duzo znajomych nie mamy, dlatego jakis tam kontakt trzymam, ale masz racje z tym co napisalas. Ja chcialam wcisnac wczasy w lipcu, ale za chiny sie juz nie uda :( A jakies rybki chociaz zlowil Twoj maz? marigo ten znajomy to raczej mnie okreslil jako staruszke, bo "dla mnie ostatni dzwonek, a facet to zawsze moze", nic tylko sie smiac, bo jego zona rok starsza ode mnie to co o niej musi myslec? Cale szczescie, ze moj mnie nie wymienil na mlodszy model hehehe. Nie wiem tylko skad rodza sie w ludziach pomysly, ze jak dziecko to albo wpadka albo musielismy, ciezko zrozumiec, ze po prostu chce sie miec maluszka? Widze, ze rosnie Wam piosenkarka, a jak zdrowko dziewczynek? RudiK normalnie sobie wyobrazilam te proby zrobienia fotki Julce i wytykanie jezyka hihi ;) Pogoda szaro bura to woli u mamusi byc, bo cieplo i bezpiecznie :) Zycze powodzenia z paszportem, mysle, ze spokojnie sie uda. Ja sie cieszylam ze dopiero 8kg, ale w pracy mnie oswiecily, ze teraz dopiero wystrzele i przybiore podwojnie, a ja sie mecze bez slodyczy :( Wczoraj objechalismy cale centrum, zeby kupic paczka, to jak ja moge dietowac? Bez szans. Ale dobrze, ze mam Was to zawsze mi poprawicie humor :) Najwyzej po porodzie zapisze sie na silke albo cos, a teraz nie bede dziecku odmawiac hihi ;) Mysza jak dzisiejsze zajecia? Magda, Ania, Justa co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc Kochane ;) co to byl za dzien ;) bylismy na zajeciach ;) bylo fajnie mowili nam o porodzie i takie tam a pozniej pokazala nam polozna sale porodowa,sprzet i powiedzial co do czego sluzy i ze nawet ipoda mozna sobie podlaczyc jak sie chce rodzic przy muzyce jakiej sie lubi hihihi a pozniej widzielismy sale w ktorej bedziemy lezaly po porodzie ;) fajne to bylo i teraz juz sie tak nie boje tego nie znanego mi szpitala ;) A co do takich polaczkow to nie warto nimi sie przejomwac tylko z nich smiac ;) hihihi my teraz mieszkamy w takim miejscu ze tutaj prawie kazdy sasiad dla siebie jest pomocna reka i jakby cos bylo nie tak to wiem ze moge zapukac do drzwi i pomoga bo tutaj wszyscy sobie pomagamy pierwszy raz sie z takim czym spotykam z mezem ale przez to nie chce sie stad wyprowadzac ja dzis zakupilam kosmetyki dla mojego urwiska ;) od bambino po olivatium czy cos takiego to co polecalyscie mi i jeszcze dla siebie z perfecty i powiem wam ze po wizycie w dwoch sklepach czulam sie jakbym przeszla cale centrum taka wymeczona jeszcze popatrze sie na film shooter i poloze sie spac chyba ze zasne na filmie ;) buziaczki dla was kochane i waszych maluszkow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Mysza Shooter bardzo fajny film :) a powiesz mi co takiego kupilas maluszkowi , bo nie wiem czy wystarczy wlasnie te Oilatum do kapieli szampon i krem na odparzenia i w grudniu mamy zamiar sie wybrac do Polski i sie zastanawiam czy nie zakupic tez kremu ochronnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja dziewczęta Ta pogoda to juz się chyba nie poprawi..... ;-( Chorykrólik- niestety mężyś nic nie złowił, nasz przyjaciel coś troszkę. Za to mają ubaw z całej tej sytuacji,że hej! Na dodatek jak wrócili na brzeg to jeszcze na domiar złego okazało się ,że ktoś im przeciał w przyczepie koło nożem i był problem. A to wcale nie prawda,że teraz możesz tak dużo przytyć! Ja mam 2 m-ce do porodu i też 8 i mam nadzieję,że już tak dużo nie przytyję. Moja koleżanka miesiąc temu urodziła i tylko 11 kg do przodu, a ponad 180 ma wzrostu i super wyglądała. Marigo- ja podam dane koledze i się odezwie i znajdzie Cię. A my nie znamy płci-będzie niespodzianka-nie chcemy wiedzieć :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza ciekawa taka wycieczka po szpitalu, zobaczymy czy u mnie tak bedzie :) ja z perfecty mam dla siebie na rozstepy i krem do twarzy, bardzo fajny jest. Dziewczyny, czy Wy prowadzicie/prowadzilyscie jakies zapiski dot ciazy? Bo ja sobie tak na poczatku zaplanowalam, ze bede na pamiatke zapisywac przebieg ciazy, jak sie czulam itp, ale najpierw ciagle spalam a potem fruuu i juz 6 miesiac, a tu nic, nawet zeszytu nie zakupilam do notatek hihi. Wiecie co Wam powiem? Zycie jest piekne :) I nawet jak sa paskudne chwile to co z tego, skoro wystarczy, ze malenstwo sie poruszy, potem urodzi, powie pierwsze slowo, usmiechnie sie... A reszta jest malo wazna :) Dobrej nocki kochane i kolorowych snow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Izuniek Shooter to fajny film wytrzymalam do konca ;) bo spac mi sie odechcial na nim ;) a ja zakupilam w tej drogeri polskiej w centrum te wszystkie kosmetyki porocz tylko jednego Oilatum do kapieli z oliwka bez zapachowy co zakupilam w bootsie a tak to kupilam nive oliwke bambino krem ochronny nive puder a sobie z perfecty szampon do wlosow oslabionych i wypadajacych po porodzie tak wlasnie z wlosami sie dzieje krem do buzi dla ciezarowek i po porodzie zel do mycia ciala dla ciezarowek i po porodzie ziaja kozie mleko krem do rak szybko sie wchlania i mam bepanthen na oparzenia i sudokrem kupiony w bootsie a od kolezanki dostalam krem na popenkane sutki wydaje mi sie ze chyba juz wszystko mam czy cos jeszcze potrzebuje? w tym tygodniu chce sie juz spakowac taki ja mam plan ;) dzis nam polozna dala liste co trzeba wziasc ze soba na pierwsza wizyte a co pozniej maz ma doniesc aby naraz tego wszystkiego nie brac ze soba bo nie potrzebne bedzie a ta wycieczka po porodowce naprawde byla fajna ;) czlowiek boi sie nie znanego ja sie wlasnie tego balam ze nie wiem jak tam jest teraz jestem spokojna i wiem co mam robic na co zwracac uwage i jak to bedzie wygladalo i ze w kolko o to samo beda pytac kiedy prosic o znieczulenie i jakie rodzaje mamy znieczulenia i jak to wyglada no i jak wyglada formalnosc w szpitalu to juz mezus sluchal bo to on bedzie sie tym zajmowal taka mamy umowe ja zajmuje sie dzieckiem i soba a on paierkami ;) dobra kochane ja uciekam spac do jutra sloneczka milych snow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, mam taki problem, jestem w 34 tygodniu ciąży, wczoraj byłam na wizycie kontrolnej i lekarz stwierdził, że mam prawdopodobnie za mało wód płodowych, do tego moja malutka od soboty bardzo mało się rusza, co by świadczyło, że coś z tymi wodami jest nie tak. Dostałam skierowanie do szpitala do Droghedy na szczegółowy scan, jadę jutro. Do tego mam jeszcze wysokie ciśnienie 149/95, pobrali mi krew do analizy. Strasznie się boję, co teraz będzie, co z moją córeczką... Może macie jakieś informację co tu robią w takich przypadkach, jestem w irlandii od nie dawna i przeraża mnie tutejsza służa zdrowia, podejście do ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katarynko ja wyslalam ci maila z adresem i telefonem! sprawdz jeszcze raz-albo ja wysle jeszcze raz mamo z irlandii-moje malenstwo tez bardzo slabo sie poruszalo,i mialam malo wod.moj gp zalecil mi wypijanie codziennie okolo 3 litrow wody mineralne,.po kilku dniach moja misi pluskala juz zywotniej i wsyztsko sie unormowalo.mialam strasznie wysokie cisnienie i po nawodnieniu rowniez spadlo....podali mi tez w szpitalu kroplowke nawadniajaca:) pij duzo.powdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelle nie spala dzis pol nocy-teraz odsypia zmorka mala. fakt ze nigdy nie placze jak nie spi-ale jej spiewy sa tak glosne ze budzi mi jess i igora. podrosla znowu- i chyba niedlugo bede musiala znowu odlozyc torbe ubran;) i udac sie na zakupy....po jessie ubranka jeszcze za duze-wiec bedzie trzeba cos dokupic. z internetu juz nie kupuje bo kurcze rozmiarowki nierowne. tu ma rozmiar 68- a kuilam na allegro sliczne bodziaki na 74 i na styk:( w czwartek przylatuje moj brat z ukochana. on bedzie tydzien a ona zostaje.bede miala towarzystwo;) maz sie smieje ze wreszcie nie bede krzyczala na niego jesli wezmie nadgodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc Kochane;) marigo a czy moglabym cie odwiedzic w tym tygodniu? ;) mezus ma akurat wolne w jednej pracy wiec chcialabym to wykorzystac ;) jesli nie sprawi ci to klopotu abym podjechalam do ciebie? ;) Kochane znalazlam stronke internetowa ze sklepem z kosmetykami ;) http://www.clamanti.ie/ moze ktoras ona zainteresuje ;) ja ide ogarniac domek ;) i pranie zrobic ;) puki nie pada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne myszaa. daj znac kiedy i o ktorej...i gdzie zatrzymuje sie ten twoj busik-to podjade po ciebie tam.bo od dundrum college do nas to uuuuuhuuu;)a autobus stamtad nie jedzie do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Kochana mezus mnie zawiezie do ciebie ;) dam ci znac co i jak wczesniej ;) Super ;) juz nie moge sie doczekac ;) ale mam fajny dzis dzien ;) hihi Obudzilam sie rano mezus mnie przytulil i tak sobie lezelismy i nigdzie sie wkocu nie spieszylismy, pozniej przyniosl mi herbatke do lozeczka ;) jejku naprawde fajny dzien ;) [url=http://slub-wesele.pl/]http://s1.suwaczek.com/20110808734553.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mysza udzielil Wam sie pierwszy dzien lata :-D, szkoda tylko ze sloneczka brak dla wszystkich, Tobie dzis zaswiecilo :-) Ja sie zatrulam dziewczyny w sobote nie wiem czym ,zoladek mi odmawial posluszenstwa, myslalam ze sie wykoncze i nie wiem czy to dobrze dla dzidzi, wczoraj poszlam do gp ,kazal mi pic duzo wody zeby sie nie odwodnic bo jesc nie moge, pilam rumianek, dzis jest lepiej nocy nie moglm spac ale za to usnelam nad ranem . Mam nadzieje ze bedzie dobrze! Krolik nie przejmuj sie takimi znajomymi, mow im co chca uslyszec beda bardziej zazdrosni i przestana sie pytac :-D Marigo fajnie masz ostatnio zlot Rodzinki ja dopiero sie spodziewam wizyt z PL po porodzie czyli listopad :-( :-) Rudik powodzonka w zalatwianiu dokumentow ,napewno sie wyrobicie :-D Sylwucha jak tam dajecie rade z Blanka? :-) Pozdrowionka dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny a ja dopiero co wrocilam z Dublina :/ od 8 :30 pobierali mi krew potem zjadlam sniadanie i po 1h znowu krew potem czekalam 2h z numerkiem zwarzyli mnie i normalnie w ciagu 6tyg przytylam 0,5kg byłam w szoku , zrobili szybki scan czy malutka nie jest za duza ale jest ok :) no i moj wynik krwi na czczo byl 5,1 a norma to 5 a 1h po sniadaniu 7,7 a norma to 7 :/ wiec jak za 2 tyg sie nie zmniejszy to chyba bede musiala brac insuline :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaki blade to ja tyle kosmetykow nie kupilam, mam tylko mydelko, oliwke, sudokrem i wiecej na razie nie zamierzalam. i kremik mam na kazda pogode. marigo w Twoim domku to musi byc wesolo, dzieciaczki, goscie, zawsze cos sie dzieje :) Izuniek nie martw sie na zapas, pamietaj, zeby zdrowo sie odzywiac i czekaj na badania, zobaczysz bedzie dobrze :) Ja spadam do wyrka, wrocilam z pracy i nog nie czuje, a brzuch zdaje sie wazyc ze sto kilo... do wieczorka kochane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykroliku zebys ty wiedziala jak ja tesknie za cisza.... jak juz poloze dzieci to normalnie az zal mi isc spac..upajam sie...cisza...;) poki ktores nie zacznie wyc;) wtedy w te pedy gluchne i ide spac ha! szczesliwa.....ja nie lezalam w szpitalu.nie bylo takiej potrzeby,poniewaz dzidzia byla zdrowa.po prostu mialam przykaz pic duuuuuzo zeby wod sie zrobilo wiecej i mala miala w czym plywac. kroplowke podlaczyli mi podczas ktg.trwalo to okolo 1.5 do 2 godzin. na zwyklej rutynowej wizycie w szpitalu. ja mysle ze bylam pod wspaniala opieka czego i tobie kochana zycze. i odezwij sie jutro po szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
marigo kochana jak dobrze wszystko nam sie z mezusiem ulozy to jutro bym przyjechala ;) bo bedziemy jechac sprobowac zalatwic te dofinansowanie co wam wspomnialam na wozek i takie tam rzeczy i nie wiem ile nam to czasu zajmnie i po tym jak bede sie czula bo teraz to powiem ze troszke ruchu i musze sobie usiasc bo mnie tak brzuszek boli jak ja sie ciesze ze prawie wszystko co wymaga chodzenia po sklepach mam juz zalatwione bo teraz to ciezko by mi bylo chodzic i szukac rzeczy moje nogi dzis tak mam spouchniete ze wygladaja jak nozki od shreka ;) hihi widac juz po mnie ze to koncowka ciazy ;) a sprzatanie dzis to masakra jakas cos sie poruszam i musze sie polozyc,wsadzilam pranie i musze usiasc ja sama siebie nie poznaje w sumie mojego organizmu maly wisilek i od razu brzuszek mocniej boli czy to normalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza a mozesz mi powiedziec jakie trzeba spełniac warunki zeby dostac to dofinansowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) wczoraj napislam posta i sie nie pojawil a juz nie dane mi bylo pisac od nowa. dzisiaj Blanka miala jeden z gorszych porankow, z reguly rano naljepiej jej sie spi gdy mnie porzadnie wybudzi, a dzis do 13 meczyla mnie i siebie, potem gdy zauwazylam ze bedzie cos z tego spania to szybko ja w wozek i na spacer:) Wczoraj bylysmy na szcepieniu przeciw gruzlicy, ja nie moglam patrzyc gdy lekarz wbial jej igle w ramie a moja dzielna dziewczynka nawet sie nie wybudzila ze snu:) Myszaa tak czytam co piszesz o zmeczeniu i opuchnietych nogach... u mnie wygladalo to tak samo, meczyly mnie najdrobniejsze prace domowe, nawet obiad musialm gotowac na raty i polezec miedzy czasie na kanapie, a opuchlizna z nog zeszla mi dopiero 2 tyg po porodzie, pewnego ranka patrze i widze swoje kostki, jakaz bylam ucieszona:) tak jak pislam dziewczyny po 30-tym tyg czas biegnie do porodu i czuc juz zmeczenie, wypoczywajcie ile tylko mozecie, pozniej niestety nie bedzie wam dane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda pij duzo plynow tak jak zalecil lekarz, koszmar takie zatrucie w czasie ciazy, mam nadzieje, ze juz czujesz sie lepiej? izuniek pecha masz z tym cukrem, delikatnie przesakujesz normy wiec mam nadzieje, ze za 2 tyg bedzie juz lepiej bo z ta insulina to juz niezbyt przyjemna sprawa, postaraj sie potrzymac diete na tyle ile to mozliwe... trzymam kciuki, bys jednak nie musiala sie kluc kazdego dnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroliku pepek jeszcze mnie pobolewal od czasu do czasu ale teraz juz zupelnie nic nie czuje, wiec prezpuklina to nie byla, mysle ze to pod wplywem rozciagania sie skory na brzuchu, plus moja mala dosyc czesto w rejonie pepka urzadzala swoje harce i zabawy. moze twoj maluszek tez, akurat wypycha sie w tym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ja akurat dzisiaj mialam taki szybki scan zeby sparwdzic czy mala nie jest duza , ale na szczescie jest ok :) i akurat jak sie polozylam wystawila (chyba) swoja pupcie , wlasnie tam gdze pepek sie wypycha :P u mnie juz 30 tydzien i 1 dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
izuniek wlasnie jutro chcemy z mezem jechac i wszystkiego sie dowiedziec i o to sie postarac wiec bedzie jutro ciezki urzedowy dzien musze dac rade ;) a po porodzie mam plana zachorowac na depresje poporodowa i tez chce sie dowiedziec jak to wyglada moze wy wiecie ?? musze cos kombinowac bo mi maciezynski sie nie nalezy ;( moj maz wlasnie robi ogrodek ;) z naszym sasiadem ogrodnikiem ;) a wczesniej posprzatal caly dom to co do niego nalezalo dzis on tez ma dobry dzien i jescze rozmawial z nasza landlady i powiedziala nam ze na kawe przyjdzie w przyszlym tygodniu z nami porozmawiac o mozliwych naprawach w domku ale jak najbardziej chce abysmy tutaj zostali ;) a moj mezus mi powiedzial mi ze jesli ona naprawi podloge a nie spusci z czynszu jest w stanie tutaj zostac ;) Bardzo sie ciesze ;) bo myslalam ze on chce sie stad wyprowadzac a tutaj mila niespodzianka ;) choc dzis pogoda jest do duszy.. to dla mnie SLONECZKO swieci choc robie wszystko na raty ;) chyba mam jakies hormony Szczescia za Duzo ;) hihihi A z tym pempkiem tez mnie tak pobolewal dlugo i przestal pozniej znow zaczol i tak w kolko nawet teraz czasami tak mam i lekarze mi powiedzieli ze to normalne bo brzuszek rosnie i jak dostalam malych chrostek to tez mi powiedzieli ze to normalne bo skora sie rozciaga chyba ze mnie naprawde bardzo mocno swedzi i jest to nie do zniesienia to wtedy mam przyjsc ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×