Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Cześć dziewczęta :-) Chorykrólik-gratuluję zdania i powodzenia w dalszym etapie nauki :-) Ja ta dziś przesadziłam. Zrobiłam krokiety z kapustą i grzybami oraz barszczyk czerwony i tak się ojadłam,że pęknę zaraz. Zrobił się ładny wieczór-piękne słoneczko więc ruszam na długi spacer troche z rzucić haha Jutro rano mam wizytę u GP-zaczynamy 30tydzień-ale ten czas leci!!! Pamiętam jak niedawno był początek ciąży a tu juz tak blisko do końca.... Pozdrawiam wszystkie mamusie i brzuchatki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta :-) Chorykrólik-gratuluję zdania i powodzenia w dalszym etapie nauki :-) Ja ta dziś przesadziłam. Zrobiłam krokiety z kapustą i grzybami oraz barszczyk czerwony i tak się ojadłam,że pęknę zaraz. Zrobił się ładny wieczór-piękne słoneczko więc ruszam na długi spacer troche z rzucić haha Jutro rano mam wizytę u GP-zaczynamy 30tydzień-ale ten czas leci!!! Pamiętam jak niedawno był początek ciąży a tu juz tak blisko do końca.... Pozdrawiam wszystkie mamusie i brzuchatki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam :) Izuniek ooo to wypas, nie ma to jak pomieszkac samemu :) Lilac Ty oszczedzaj klisze, bo takich momentow beda miliony ;) Katarynka narobilas smaku oj az mi slinka leci... :) Juz zaczynalam drzemac, ale zebralam sie do kupy i pojechalam do tej biblioteki... dostalam od nich ladna karte i pozyczylam sobie ksiazeczke, a w nagrode za trudy kupilam lody :) i batonika. kilka batonikow. hehehe ja nie wiem czy to przez ciaze, ale sobie pozwalam bez granic i tlumacze, ze przeciez nie mozna sobie w tym stanie odmawiac hehe ;) Dobrej nocy kochane i pieknej pogody nam zycze na caly weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynka u mnie tez jest juz 30 tydzien a dokladniej sie dowiem 29 czerwca bo mam wizyte u położnej i ona zawsze w kalendarzyku sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
chorykrolik Gratuluje ;) zadania egzaminow ;) Ja tez normalnie zmarzluch jestem a teraz to po prostu nie moge wytrzymac za to moj mezus jest szczesliwy bo on to nie lubi ciepelka i teraz mu na noc ogrzewania nie wlanczam a on spokojnie sie wysypia w swoim klimacie ;) Ja mam podane tematy kazde zajecia sa inne i miedzy innymi mam tez tam zajecia z karmienia piersia ;) ja wole chodzic na zajecia bo wiem ze rotunda ma to do siebie ze do porodu bardzo dobrze sie toba i malenstwem opiekuja ale po porodzie cie troszke olewaja i musisz sobie radzic sama wiec wole byc przygotowana na taka ewentualnosc kurcze ja mam 32 tydzien ale ten czas leci ;) moj synek daje mi popalic po zebrach ;) mam nadzieje ze nie bedzie chcial wyjsc wczesniej bo mam plana zrobic mojemu mezusiowi niepodziankowa impreze urodzinkowa bo ma 30 i przyjjedzie tutaj jego siostra a on o tym nie wiem bo to bedzie moja niespodzianka dla niego ;) hihihi a tak wogole to wy tez tak puchniecie kochane bo ja nie poznaje moich raczek i nozek hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki! No, 10 tygodni za mną. Dziś rozpoczynam 11tc. Przede mną już tylko 30 tygodni zostało... :P Jak się dziś czujecie i Wasze pociechy, te w brzuszkach i te poza brzuszkiem? Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Donia-Ty to chyba spania nie masz,co? U nas w porządeczku, właśnie przygotowana jestem na wizytę. Jadę do swojej pani doktor GP. Mężuś poszedł do pracy a ja mam troche czasu więc sobie tu buszuję haha Pogoda u nas zrobiła się fatalna-leje, jest szaro, buro i ponuro brrr Izuniek- Ja mam wizytę w szpitalu 5 lipca, może jakiś skanik mi zrobią i zmierzą dzidziusia, bo ciekawa jestem jak duże jest nasze maleństwo. Pozdrawiam was wszystkie, miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sie i ja z rana:-) Krolik-gratuluje!!!:) 🌻 Katarynka ale mi narobilas smaka na te smakolyki!!!mniam!!! Donia-mi wczoraj pelne 12 tyg sie skonczylo-wiec od odzis juz mowie 13:-)))hahaha Sluchajcie dostalam formularz do wypelnienia z Coombe-i mam pytanie czy dopoki go nie odesle to nie bede oficjalnie pacjentka- i umawianie itd zacznie sie dopiero od momentu otrzymania przez nich tego formularza? a pytam dlatego, ze w koncu nie wiem czy bede zmieniac szpital...koelga z pracy mi pow-ze ta polozna u nas to nie jest z Coombe-jak to kolezanka mi pow- tylko ogolna rejonowa... no i jego zona 2 synkow urodzila w NMH i miala rowniez z nia wizyty...ale mieszam!!!wrrr milego dnia!! ja zasiadam do paczka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynka, no coś z tym spaniem mam ostatnio. Wieczorkiem szybko padam i budzę się po 4 rano. Dziś jak wstałam to już gołąbki zrobiłam na obiad, całe mnóstwo. :) może ktoś ma ochotę :P Córki w szkole i przedszkolu, a ja sobie leniuchuję na łóżku i się objadam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia ja zrobilam w sobote golabki-uwielbiam!!!i wsyztsko bylo super do momentu wyciagniecia z piekarnika-ja poczulam to az mnie cofnelo!!!no i biedny maz je te golabki a ja za zamknietymi drzwiami!!na sama mysl robi mi sie slabo:D:D takze mam spokoj z golabkami na najblizsze kilka m-cy:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ja jeszcze nie wiem kiedy mam wizyte w szpitalu 29 mam ale tutaj u mnie a 2 tyg po tym mam u GP , i tez mam nadzieje ze zrobia jakis skanik , moja niunia to buszuje jak tylko wstałam ale na szczescie jeszcze mnie nie kopie po żebrach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tam się wpisze... ja mam gwarantowany kibelek jak poczuję lub zobaczę zupę ogórkową lub kiełbasę i kilka innych rzeczy. Rano po przebudzeniu muszę zjeść coś słodkiego (ostatnio wcinam kasztanki) i wtedy jest lepiej, poźniej mogę zjeść coś normalnego, ale chleba nie trawię, wolę bułki.Sałatki owocowe muszą być codziennie. I przyznam się że w poprzednich ciążach takich zróżnicowanych smaków nie miałam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha Donia to masz wesolo-ja nic takiego nie mam tylko te golabki!!!!reszta podchodzi normalnie-tzn czasem mam na cos wieksza ochote na cos mniejsza ale i wczesniej tak mialam wiec nie czuje duzej roznicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ci zazdroszczę... Ale wszystko jest do przeżycia. Ani się nie obejrzymy, jak będziemy mieć maleństwa w ramionach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzewczyny:) ja rzeczywiscie ostatnio mam problem by chociaz zdanie napisac... mala jest tak absorbujaca ze na nic nie mam czasu, moj maz wraca w nd do pracy i potem jestem tydzien sama az do przyjazdu mamy:/ przyzwyczailam sie, ze mam caly czas kogos u boku do pomocy to nie wiem jak ja sie zorganizuje przez ten tydzien... Blanka potrafi dac w kosc, czasami siedze juz i rycze, potrafi tryzmac mnie w jednej pozycji na fotelu z wyciagnieta piersia godzinami, wczoraj od 18 do 24 przy cycu oproznila dwie piersi, miedzy czasie dalam jej odciagniete mleko z lodowki, myslam ze to ja w koncu zaspokoi, nietstety walczyla dalej, a ja wysiadam psychicznie i fizycznie w takich momentach... nawet do toalety nie chce mnie puscic bo sie drze w nieboglosy, kompletnie nie kumam tego jej zaborczego stosunku do moich piersi:( kolezanka na pocieszenie powiedzila mi ze 3 mce tak siedzila ze swoim synkiem... lilac czytam ciebie i widze twoja Laura tez ciagle nie odpuszcza, ale chociaz juz odwzajemni sie slodkim usmiechem, super:) dziewczyny gdy juz przeskoczycie ta 30 to minie w ekspresowym tempie, pamietam jak bylo u mnie, wydawalo mi sie ze ta ciaza trwa tak dlugo, a teraz mysle, ze minelo to tak szybko, ze nawet nie zdazylam sie nacieszyc swoim brzuszkiem. chorykroliku ja rownieza dolaczam sie do gratulacji:) Rudik, a jak u ciebie i julii? dalej walczycie o pokarm? strasznie szybko dostalas ten certyfikat urodzenia, mi kazali przyjsc dopiero po 10 dniach od urodzenia Blanki. marigo ty pewnie zabiegana przy dziaciach i tacie, dziewczyno jak ja cie podziwiam:) z jednym nie daje sobie rady, a ty z 3 i jeszcze po narodzinach michelle, pamietam bylas sama bo maz nie dostal urlopu... superwoman!!! Milego dnia mamusie i brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha ja mysle, ze Blance Twoje cycusie sie podobaja pod kazdym wzgledem :) i cieplutkie i mleczko maja :) i mamunia bliziutko, bo z cycusiami razem i czego takie Malenstwo ma chcec wiecej? :):):) U mnie najgorzej to nad ranem godzina 7-a ja bym podrzemala ze dwie jeszcze a Laura wyspana, nie da sie uspic ... Wstalam dzis nadprogramowo jeden raz, bo ... "wyziewy" spod kolderki byly tak intensywne, ze .... pozniej musialam szeroko drzwi sypialki otwierac :P Na moim wygwizdowie nie pada, wstawilam posciel wiec ... niech NIE PADA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Pogoda straszan czuje sie jakbym dostala w glowe :-( Chorykrolik gratulacje !!! Sylwucha dasz rade, Blanka wybierze sobie pory karmienia ,spania i zacznie sie usmiechac. A co do gotowania to nigdy nie robilam golabkow zwyczajnych, tylko golabki na szybko :-) a zapachy i nie moglam patrzec na jedzenie do 13 tc. ,schudlam 6kg. a pozniej wszystko bylo super i jest dalej czasami jakies mdlosci sporadycznie, jak zaczelam brac Galfer . Mysza ladne imiona wybral Twoj maz dla synka, ale u mnie Piotruiow w rodzinie troche to musze jakies inne, myslimy o Danielu lub Alex . Nie wiem>??? Lilac fajnie ze masz pogode u nas szaro :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim, chwalipieta ze mnie, a co ;) ja to lepiej juz jak nie bede sie odzywala-zyczylam ladnej pogody to leje caly dzien... Mysza z tym olewaniem juz po, to mysle, ze w kazdym szpitalu tak samo. no ale na zajecia to sie jednak zapisze, tylko musze wybrac dzien i godzine, zeby sie zgrac z praca. troche glupio jak nie bede rozumiala, ale pisalas, ze nie bylo tak zle, wiec powinnam dac rade. Super niespodzianka, chyba synek nie popsuje tacie urodzin :) Donia no to widze, ze sie rozkrecasz z zachciankami ;) Jak corki, no i tatus? Golabeczki lubie, ale wciaz pamietam, jak mialam smaka na poczatku ciazy i zapchalam sie calym sloikiem bleh Aniu kurcze nie wiem niestety jak to z tym szpitalem jest :( ale paczusia to tez bym zjadla... Sylwucha biedna jestes :( Przykro mi, ze sie tak meczysz, ale z czasem sie unormuje, takie sa widocznie uroki i czeka to kazda z nas :( Trzymam kciuki, zeby corcia Ci odpuscila i najadala sie raz a dobrze :) RudiK, Marigo mam nadzieje, ze u Was wszystko dobrze. Trzymajcie sie cieplo dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak was czytam dziewczyny (te z brzuszkami głównie) i wam zazdroszczę. Ja uparcie chcę karmić piersią więc trzymam się diety. O gołąbkach, bigosie - zapomnij, a tak dawno nie jadłam takich smakołyków. Choć i bez tego Julka kupę robi co dwa dni :( dziś była rzadsza, ale i tak się nastękała... Wciąż walczę o mleko. Wydaje się być lepiej, ale wciąż niewystarczająco dla mojego małego głodomorka. W ciągu dnia musi zjeść butlę (60 ml) ze 3-4 razy, oraz tyle samo mojego. Nie wiem czy tyle jej potrzeba??? Dziś w nocy sukces, 2 godz spała w łóżeczku:) Najlepiej usypia przy mnie i cycku, tylko potem jest problem z przełożeniem - budzi się. Nie chcę przyzwyczajać jej do rąk więc karmię na leżąco - często, gęsto usypiając razem z nią ;) To w zasadzie tyle u mnie. Chandra nie odpuszcza, sezon na łzy u mnie nie tylko za oknem. Chorykroliku gratulacje zdanych egzaminów również ode mnie. Sylwucha wiem co czujesz będąc "przywiązana" do Blanki całymi dniami. Nie dajesz jej innego mleka? Może ona po prostu się nie najada? U mnie na początku też tak było, że pól dnia mogłyśmy spędzić razem na karmieniu, teraz jak dostanie butelkę, trochę odpuszcza. Donia, a Ty przed poprzednimi ciążami lub w trakcie nie brałaś żadnych hormonów? Czy to twoje naturalne tak podziałały na dziewczynki? Co lekarze na to? Normalne to to chyba nie jest? Mysza, Twój synuś może zrobi niespodziankę wszystkim i urodzi się w swoje imieniny? Choć może to trochę za wcześnie? Niech poczeka:) 3majcie się dziewczyny i dużo słońca wam życzę, tego za oknem i tego w sercu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Wicie, ze dzis w rpacy zostalam okrzyczana, ze jem m&m's z orzechami-bo przeciez orzechow ABSOLUTNIE w ciazy jesc nie mozna:) no to mowie, ze w PL mozna:D i mowie, ze w takim razie to ja sobie bede wybierac co mi bardziej pasuje w diecie ciezarnej a potem karmiacej w danym kraju no i w tej kwestii PL IR 1:0:D:D no a na powaznie- slyszalyscie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja nie slyszalam, pierwszy raz od Ciebie, ze orzechow nie wolno w ciazy? a niby dlaczego ? aaa moze dlatego, ze orzechy kojarza sie z alergia no a co z truskawkami?, one podobno maja najwiecej alergenow ... Ale skoro nie ejstes uczulona na orzechy to ... smacznego:) RudiK powtorze to co mnie kiedys Marigo ... Poczatki sa bardzo ciezko a Twoje samopoczucie wynika, ze spadku hormonow i zmeczenia, nie takeij ilosci snu. Troszke do ladu mozna dojsc po miesiacu:) Laurze mija 7 tyg i ... roznie, wczoraj super dzien a dzis jak nie spi to placze ...:( Zatem ... trzymajmy sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja slyszalam ze nie mozna jesc orzeszkow ziemnych!!! to mi powiedzial polski doktor tu w IRL :-) tez cytrusow, powiedzial ziemniaki, makarony ,banany tucza wiec unukac, z mies: baranina najlepsza, kurczaka unikac bo duzo hormonów, wolowina ok, ryby od czasu do czasu, krewetki nie!pasztet nie,watroba nie! O truskawach nic nie mowil, jeszcze o sokach! soki tylko naturalne bez cukru :-) tak srednio sie stosuje do tego :-P staram sie :-) Zurawinki kazal jesc duzo, suszonej do mleka dodac na snaidanie ! i juz nie pamietam wiecej :-) Kupoilam dzis laktator ,,blizej natury,, tommee tippee-przeceniony byl z 36,15 na 14,99 mam nadzieje ze dobry?! Mamusie kochane 3mam za Was kciuki, ! Przypominam ze nie dlugo dzien Ojca :-) A jeszcze w tesco widzialam jest pol ceny na ciuszki dzieciece :-D, dzis i jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
kochane to prawda nie jest wskazane jesc orzechow bo one podobno uczulaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czescc dziewczyny zajrzalam chociaz na chwile do was,bo juz mi teskno....nie mam na nic czasu,i jeszcze do tego pojawily mi sie klopoty:( z dziewczynkami. tata wczoraj wrocil do domu,i smutno mi naprawde. czas zlecial milo i bezkolizyjnie.mielismy kilka powaznych rozmow w ktorych oczyscilam sie dokladnie ze swoich zalow i smutkow....generalnie bylo ok i am nadzieje ze bedzie u nas czesciej. nigdzie nie jezdzilismy bo moj tata jest ogromny -ponad 140kg i zaawansowana cukrzyce-ma,klopoty ze stawami i poruszaniem sie:( przez caly ten czas nie mialam naprawde czasu tu zajrzec bo wiadomo ze ciagle cos do zrobienia...a dodatkowo staralm sie zaopiekowac tata,i dostosowac mu diete wg potrzeb...bo w polsce on wogole o siebie nie dba. udalo mi sie bo tylko podczas tego tygodnia zjechal z insulina o 100 jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kosmetykow ktos pytal...chyba myszaa.nie znam ziaji-ale naprawde szczerze polecam Oilatum. nigdy przedtem nie stosowalam tego ale teraz widze ze jest super. okazalo sie ze michelle ma egzeme:( i kazdy kosmetyk bedzie bardziej wysuszal jej skore i pogarszal ten stan.mowie wam to wyglada okropnie-schodzace platy skory i jeszcze to swedzi wiec mala sie drapie i krew sie wtedy leje:( oilatum jest super. bardzo jej pomaga.kapiemy ja w tym,a zaraz po kapieli wcieram jej oilatum cream. musze tez ja smarowac w ciagu dnia co 3-4 godziny...teraz jest juz duzo lepiej chociaz na pleckach jeszcze skora sie luszczy i pod brodka.... teraz wiem ze nigdy juz nie siegne po zaden inny kosmetyk z jessica tez pojawil sie klopot-i powiem wam kobiety ze normalnie wymiekam chwilami. szukalam w tygodniu ginekologa dzieciecego ale niestety zaden z polskich nie ma takiej specjalizacji. juz myslalam naprawde ze sie poddam,ale cos mnie tknelo i pojechalam do swojego irl.gp- on ma rowniez specjalizacje ginekologii.i kochane przyjal nas i obejrzal moja malutka coreczke...iwec chociaz ten klopot i zmartwienie mi zeszlo z serca..... rudik a sprobuj nie ograniczac diety i jesc wszytsko...to i mleka sie pojawi wiecej i julia bardziej sie naje.....wbrew pozorom irlandczycy jednak maja nardzo duzo racji i polskie przezornosci nie zawsze sie sprawdzaja. wg polskiej lekarki michelle egzema tez byla niby alergia na nabial ktory spozywam.powiem wam ze juz trace zaufanie do polskich lekarzy i ich wynalazkow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lece kochane,bo musze jeszcze posciel zmienic u jess....i pogarnac troche. jutro rano juz nie chce sie pierdolami zajmowac bo na zakupy musze leciec. pozdrawiam was acha-chorykroliku ,czy ty studiujesz na trinity? chce isc na studia i nie wiem wlasnie czy wybrac jakis prywatny college,czy trinity? i jakie tam sa zasady przyjmowania?? teraz juz naprawde lece.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poważnie to zabrzmiało Marigo, co napisałaś o Jess... Nie wiem czy w moim przypadku na ilość pokarmu wpływa ograniczony wachlarz produktów, czy po prostu ograniczona pojemność piersi. Stwórca nie obdarzył mnie dużym rozmiarem miseczki i chyba muszę się pogodzić, że nie wykarmię Małej tak jak bym chciała:( Z diety jak na razie wykluczam tylko produkty wzdymające - kapustę, kalafior, fasolę, oraz cytrusy i orzechy. Tak na wszelki wypadek. Myślicie, że Jej kwilenie czasem przez sen może być spowodowane brakiem powyższych produktów? Nie wiem, od wczoraj ma taki płacz przez sen inny niż zwykle i tylko przez sen... Marigo kiedy przyjedziecie do nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×