Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Marigo, Ty już doświadczona mamusia, więc inaczej do tego podchodzisz. Jak widać zresztą doskonale dajesz sobie radę bez książek :) Ja mam doświadczenie z "obsługi dzieci" jedynie poprzez obserwacje i co nieco tylko z praktyki. Nie chcę popełniać wydaje mi się błędów moich sióstr i dlatego szukam wiedzy o wychowywaniu jak najwcześniej. Nie wydaje mi się, żeby propagowany przez nią PLAN dało się u nas wprowadzić w życie, ale sugestie co do słuchania dziecka i rozpoznawania jego płaczów wydają się być trafne. Sylwucha, u mnie chyba gdyby nie butelka, to też dzień wyglądałby jak u Ciebie - wiele godzin z dzieckiem przy boku. Najważniejsze w tej chwili zarówno u Ciebie jak i u mnie to "odzwyczaić" od cycka i uregulować pory jedzenia i spania. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Dziewczyny, czytam Was caly czas ale czasem nie mam co napisac, bo ciagle to samo albo jak sie wypowiedziec, bo sie nie znam ... Teraz Laura spi ale bylismy w miescie i ... caly czas prawie plakala. A zaczelo sie, ze maz, chcial corce pokazywac wystawy w sklepie mimo, ze usypiala i mowilam : nie bierz jej na rece. Wiec nie dosc, ze sie rozbudzila to na rekach jej sie spodobalo a pozniej to juz sama nie wiedzialam co jej jest ... gdzie weszlam na chwile to karoca wiadomo stop i dziecko we wrzask, "unerwowalam" sie tylko! Dzisiejsza nocke to pospala rekordowo, usnela po 20-tej a obudzila sie dopiero po 5-tej rano ! Sylwucha i RudiK trzymajcie sie dziewczyny, wiem jak Wam ciezko, ja sluchac nie moge jak Laura placze i te lzy jak grochy jej leca ... Mnie sie udalo i w lozeczku spi ladnie, wydaje mi sie, ze jak ja klade do lozeczka to wie, ze pora spania, pobawi sie ze mna ze smoczkiem (wypluwa a ja z uporem maniaka jej daje, bo jak nie dam to placz - tak az sie zmeczy i spi) poprzytula do pieluchy i spi czasem do rana. Marigo prosze powiedz czy Ty jakis sposob mialas na pepuszek? 2 tyg. kleilam plasterek a pod kulke z waty albo chusteczki i nic, dalej wystajacy i lekko fioletowy, czasem boje sie o ten pepek ...) Oj ... koniec pisania, no to pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach dziewczyny...teraz z trojka to mi latwiej ogarnac ta wiedze niby...ale przyponijcie sobie jak przy michelle zachodzilam w glowe o co jej chodzi....chyba niewielki odsetek malenstw ktore spia i jedza i nie placza.mi na chlopski rozum sie wydaje ze one tesknia za brzusiem...za szumem serca i nszym glosem od srodka...:( i dlatego placza....a cycusia chca bo przy mamie milo.... wiem jak strasznie boli gdy dzidzius placze...ale teraz przy moim zestawie nie moglam sobie pozwolic na to zeby ulegac i plakac z nia:( wiem juz teraz jedno na pewno...po 2-3 czaesm 4 dniach wytrwalego wydluzania malenstwo juz nie pamieta o co plakalo...i po kilku dniach ustawia sie wg.nas. rudik ja nie ptrafilam rozpoznac typu placzu,i choc probowalam ow jezyk mojego niemowlecia zrozumiec-to dla mnie zawsze brzmial jednakowo...i to mnie tak zirytowalo....ze jestem do niczego skoro pani w ksiazce twierdzi ze mozna a ja nie umiem.... moja misia uspakajala sie albo wlasnie w rozku z moja koszulka....albo wieczorkiem kladlam ja na sobie i okrywalam swoja koldra.slyszala wtedy moje serce,czula moje cieplo....czasem jej szeptalam lub nucilam...potrafila tak spac kilka godzin,nie mysac nawet o jedzeniu. fakt =pozycja polsiedzaca niewygodna do spania dla mnie ale wszytsko dla niej:) lilac-ja nic nie robilam z tym pepkiem.nie kleilam bo wg.mojego gp to opznia gojenie sie... bardzo dlugo to trwalo niz sie wchlonal i zagoil.byl fioletowo siny,saczyla sie krew-a jak mala plakala widac bylo jelita brrrrrr przecieralam jej ten pepek chusteczkami nasaczonymi alkoholem i wietrzylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo -dzieki- krwi u Laury nie ma ale boje sie, gdy za dlugo placze (teraz ma swoj czas a ja urwanie glowy, mam ja na rekach), wlasnie jest fioletowo siny ... duzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac juz wkrotce lura wejdzie w piekny okres niemowlectwa-i wogole nie bedzie plakac....wtedy pepuzek zacznie sie wchlaniac.mniej wiecej po skonczonym 3 miesiacu zaczyna sie idylla:) u mnie idylla powoli sie konczy,bo michelle juz sie przekreca na brzuszek zeby ogladac zabawki i strasznie sie wkurza ze nie umie dojsc...dopelznac do obiektu jej zainteresowania;) bedzie trzeba teraz doczekac az nauczy sie raczkowac haha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zegarze 4:50 od przeszlo 2 godz. nie spie ... :(:( Laura popila mleczka o 3-ciej a ja sie przed 3-cia obudzilam i zero spania. Dzien do du ... wiem, bo co to pospalam 2 godz.? usnac wczesniej nie moge, spac w dzien tez nie, coz , bede na rzesach chodzila - koszmar!!! Dzieki Marigo jakos moze przetrwam ten miesiac :/ z nadzieje, ze bedzie lepiej i ten pepuszek sie wchlonie ...narzzie to patzrec nie moge o dostykaniu nie wspomne, bo on tak ... bulgocze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja jestem po wizycie w szpitalu , ilość wód płodowych mam w normie, granice są od 5 do 25 ja mam 15, powiedziano mi że idealnie. Dzidzia zdrowa waży 2200, robili mi doppler i wszystkie przepływy krwi ok, tylko malutka ułożona główką w górę :( no i ciśnienie mam nadal za wysokie :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moj bart dzis przylatuje\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):) szczesliwa:) super ze z dzidzia ok-nie zamartwiaj sie.ja mam nadcisnienie z genetycznymi wylewami i tetniakami w rodzinie.czasem glowa mi eksplodowala-ale musze ci powiedziec ze opieke mialam tutaj wzorowa.wiec i ty sie nie martw,bo jesli cokolwiek bedzie zagrazalo tobie lub malenstwu-zareaguja szybciutko. tabletki na obnizenie cisnienia w ciazy sa duzo gorsze w skutkach niz wysokie cisnienie.nie przemeczaj sie i duzo odpoczywaj jesli mozesz:) pozdrawiam dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) nie wiem czy Blanka odpuscila mi, by uspic moja czujnosc a potem zaatakaowac ze zdwojona sila czy rzeczywiscie tak szybo twoje rady marigo zaczely dzialac? noc przespala we wlasnym lozeczku, moze zasniecie zajmowala jej od 30min do 1h po kazdym karmieniu, ale obywalo sie bez placzu. budzial sie tez nie czesciej niz co 3-4h, wiec i ja troche zregenerowalam sily:) oby tak dalej malenka i mam bedzie szczesliwa:) Rudik a jak u was na polu walki? szczesliwa... super, ze wsyztsko w porzadku, juz duzo ci nie zostalo, wiec tak jak radzi marigo, postaraj sie odpoczywac jak najwiecej:) a wiesz czy bedziesz miala synka czy coreczke? bo u nas na forum jak na razie 4 dziewczynki i dopiero oczekujemy pierwszego mezczyzny w sierpniu:) lilac pocieszaj sie tym, ze juz tylko chwila i powinno byc latwiej z Laura, bedzie potrafila skupic uwage na czyms innym niz tylko osoba mamy, kolki pojda w zapomnienie i bedziesz juz tylko rozkoszowac sie macierzynstwem, przynajmniej tego ci zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia meczysz sie w tych upalach bidulo, ale naciesz sie poki mozesz, bo tu lata nie zaznasz ;) marigo fajowo masz, zatem udanego przyjmowania gosci i zeby dzieci byly grzeczne jak aniolki ;) Mnie dzis w nocy obudzilo drapanie... otwieram oczy, a to moje pazurki na brzuchu, chyba bede rekawiczki niedrapki zakladac hehe ;) Dzis znowu dzien ojca ;) Mam dla mojego plytke z 3d (gdzie w zasadzie widac tylko plecki malucha hehe) i paczki :) Lece pobuszowac na dafcie, bo najwyzszy czas. Slonecznego piatku nam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa mamo super ze jest ok? Ja wróciłam ze skanu, potwierdziło sie będzie chłopiec :-) o co na takim szczegółowym USG powinnam pytać? Ta dziewczyna zapytała mnie czyz jakieś pytania? A rozmawialysmy pytałam gdzie co jest? Czy wszystko dobrze? Powiedziała mi wszystko wyglada dobrze. Lilac jak dzień biedulko, przespals Sie troszke z Laura? Sylwucha może Bianka odpuscila :-)Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda gratuluje chlopaka :) O ile sie nie myle, to juz trzeci na forum :) Ja na tym szczegolowym to zapytalam o lozysko i o maluszka, ale jakos specjalnie sie nie przygotowywalam do zadawania pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim mamuśką i brzuchatką Gratuluję Magda,że będziecie mieć chłapczyka. My nie chcemy wiedziedzieć ale ja myślę,że będzie dziewczynka :-) jeszcze 2 m-ce i się przekonamy haha. A propo tego twojego zasiłku - to dziwne,że nie przyznali Ci pełnego jobsicker benefitu całego. Mój mąż tez pracuje na pełen etat- dobrze zarabia i ja miałam full. bardzo dziwne!!! Szczęśliwa mamo -super, że nic wam nie jest! Widzę,że już niewiele Ci zostało i będziecie w powiększonym gronie :-) Nie wiecie czy robią skan w 32 tyg. w szpitalu? Pytałam mojej GP i ta mi powiedziała,ze na ogół jak ciąża przebiega prawidłowo to robią tylko 2. A ja już 2 miałam. Ale muszą chyba jakoś sprawdzić czy dzidzia jest prawidłowo ułożona. Moja była miesiąc temu na skanie 3D, ale magła się przekręcić. No i czy robią jeszcze jakieś badania krwi przed rozwiązaniem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej dziewczyny, u mnie lipa z netem dopiero bedziemy miec w srode :/ i mam nadzieje ze z cukrem bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mysza a mam jeszcze tylko jedno pytanko , do jakiego urzedu trzeba sie udac po te papiery do wypełnienia , i jakie trzeba składać wymogi zeby dostac jakies dofinansowanie , musze kozystac z neta w kuchni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny :-) co do zasiłku to nie wiem czemu dużo znajomych doradzalo mi żebym Sie odwołała bo pracowałam tu prawie 5 lat wiec mam wypracowane składki a drudzy mówili ze nie powinnam mówić ze z nim mieszkam :-( no trudno nie umrzemy z głodu jest tego zasiłku 188 a przyznali mi 140, moje znajome pobierają już od ubiegłego roku i maja mężów czy partnerów pracujących i tez maja cała kwotę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja dziś zaczynam 12 tc, nieprzyjemne symptomy ciążowe nadal są. Mam nadzieję, że w końcu zanikną. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dzięki za wsparcie! marigo - dzięki za dobre rady, już się tak nie zamartwiam, jak zobaczyłam moją kruszynkę na usg i usłyszałam, że wszystko jest w porządku to największy kamień spadł mi z serca. Do tej pory moja ciąża przebiegała bez żadnych problemów mam nadzieję, że już więcej zostanie do końca a ciśnienie ustabilizuje się, mierzę codziennie i jest różnie, raz wysokie innym razem znacznie spada. W poniedziałek pobierali mi krew do badania, mieli dzwonić gdyby wynik był zły ale do tej pory nie dzwonili więc mam nadzieję, że jest ok, w najbliższy poniedziałek znowu wizyta, zobaczymy jak będzie. Odpoczywam ile się da, nie pracuje siedzę w domu i dbam o siebie jak nigdy :) Sylwucha12 - będę miała córeczkę - Klaudię, więc zasilimy babiniec :) faktycznie dużo mi już nie zostało, nie całe 6 tyg. już nie mogę się doczekać, a może malutka będzie z nami troszkę wcześniej, na razie jest ułożona pośladkowo więc może będzie cesarka :( bardzo bym chciała rodzić naturalnie, boję się strasznie cesarki ale cóż... Mam nadzieję, że córunia sie jeszcze obróci. MagdaEire - ja pytalam od poczatku o wszystko. Co jest czym na USG. Na co na danym etapie ciazy trzeba uwazac. Co oznaczaja wyniki badan, czy mam cos dodatkowo jesc, lub nie jesc. Jak się rozwija mój dzidzius, czy wszystkie narządy rozwijają się prawidłowo, serduszko, brzuszek, główka, czy są odpowiednich rozmiarów. Absolutnie wszystko co mi przyjdzie do glowy. Katarynkag79 - mi skanu w 32 tyg nie robili, pierwszy miałam ok 16 tyg na pierwszej wizycie w szpitalu, i kolejny dopiero teraz w 34, mam nadzieję że przed porodem zrobią jeszcze, żeby sprawdzić ułożenie dziecka właśnie. Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski kochane przyszle i obecne :) Zycze Wam wspanialego dnia i zeby kazda chwila wywolywala usmiech na Waszej twarzy, bo ten dzien sie juz nie powtorzy :) :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane Ta pogoda to nas wykończy :-( od rana pada i wieje. Ponuro- na spacer się nie da iść MASAKRA. Dobrze,że chociaż książki są-to teraz nadrabiam zaległości. A znudów będę robiła drożdzówki-później. Szczęśliwa przyszła mamusiu. Ja miałam skan w 13 i 22 tyg. dziś zaczynamy 31 tydzień i ja sobie mówię,że to też początek 8m-ca (a z tym to ponoć różnie bo każdy liczy inaczej. Na mój chłopski rozum do 25 sierpnia mam już tylko pełne 2 miesiące-ale ten czas leci :-) Myślę,że muszą mi jeszcze skan zrobić,aby sprawdzić czy dzidzia jest dobrze ułożona-zobaczymy 5 lipca -to mój 32 tydzień i podobno do tego tygodnia powinno się ułożyć główką w dół. A właśnie kopie mamusię mały łobuziaczek :-) Ale to fajne uczucie Mysza-Napewno coś pokręcili Ci ztym zasiłkiem bo jak mówisz,że 5 lat pracowałaś to Ci się należy pełne 188E a nie jak na allowencie 140. Ja na Twoi miejscu bym się odwołała. Tp prawie 50 tygodniowo- więć nie mało,a teraz każdy grosz się przyda. Zobaczysz ile będzie dziudziuś kosztował(same pieluszki-a gdzie reszta) Izuniek a jak u ciebie? Mam nadzieję,że jakoś opanujesz tą cukrzycę. Trzymam kciuki Marigo-Tobie to dobrze ciągle Cię ktoś odwiedza. Do nas miał, we wrześniu przyjechać brat męża z dziewczyną,ale caś się ociąga z decyzją i kupnem biletu. Mój sie już w kurzył i powiedział,że więcej nie dzwoni i nie pyta. Nic na siłe! A i Grześ był? Odebrał kosz? Nie chcę narazie dzwanić bo on spi po nockach. Ostatnio go obudziłam o 2 i biedaczek nie wiedział co się dzieje hahaha Miłego dzionka. Może u Was lepsza pogoda,bo u nas szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Katarynka we wtorek bylam na kolejnych badaniach krwi, wiec na czczo mialam 5,1 a norma 5 wiec bylo ok ale godzina po jedzeniu mialam 7,7 a norma to 7 ,wiec lekarz dal mi kolejne 2tyg i 6 mam wrocic znowu na badanie i jesli bedzie znowu wysokie to chyba bede musiala brac insuline :/ masakra jakie kolejki byly od 10 czekalismy a wyszlismy o 13 :/ u mnie dzis jest 30 tydzien i 4 dzien i mala jest główka w dół , a i cos mi powiedzial ze jak wroce tego 6 to ze bede miala jakis scan, ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izyniek-no teraz przy tej cukrzycy to będziesz często miała badania krwi. Niestety to poważna sprawa w ciąży i oni tu tego pilnują. Najważniejsza to tu jest dieta i oby mała urodziła się w terminie. napewno będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello kochane zagladam w locie-miedzy jednym sprzataniem a drugim;) rzeczywiscie ...do mnie to ciagle ktos przyjezdza;) raptem po wielu latach tata na tydzien wpadl;) i tak sie zlozylo ze brat dziewczyne swoja przywiozl na praktyki w ambasadzie...i to by bylo na tyle z odwiedzin;) katarynko-kosz odbrany we wtorek lub srode-juz nie pamietam dokladnie:) bardzo mily i punktualny Pan:) szczesliwa-w domowym mierzeniu cisnienia zawsze jest troszke podniesione-nie wiem czemu.... lece...milego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) dzisiaj moja malenka miala swoja pierwsza sesje fotograficzna i teraz umeczona spi:) szczerze powiedziawsz to i ja sie zmeczylam przy tych zdjeciach, ale mam nadzieje, ze rezultat bedzie warty tych wysilkow:) marigo twoj brat dzis zazyje prawdziwej irlandzkiej pogody, mam nadzieje, ze mimo deszczu super spedzacie czas:) do mnie przylatuje mama w nd i zachwycona, ze odetchnie po tych polskich upalach:) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dałam wczoraj Julii smoczka. Próbuję nauczyć Ją zasypiania samej w łóżeczku - jakie efekty? Wczorajszej nocy spała bardzo ładnie. Na wieczór wypiła butelkę (ok 11) i spała do 5, pojadła trochę cyca i dalej spała do 8. Niestety dzisiejsza noc była już całkiem inna - budziła się co 2 godz. W ciągu dnia jak zje butelkę to zaśnie na dłużej, bo po cycku śpi najwyżej 1,5 godz. Widzę, że moje mleko jej nie wystarcza. Wysysa wszystko z obu piersi i nadal szuka. Dobrze że przynajmniej w nocy mam "nawał pokarmu" i nie muszę szykować butelki - póki co :) Chcę by była tylko na piersi ale coś słabo u mnie z produkcją mleka. Nie poddaję się jednak. Marigo rodzina jednak o Tobie pamięta. Cieszcie się sobą ile się da:) Podzielam zdanie Krolika - cieszmy się chwilą. Każda jest specyficzna i nie powtórzy się więcej. Weekend ma być ciepły, ciekawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okropna ta pogoda :( Laura miala kolke, dawno nie miala a tu dzis akcja, biedna sie umeczyla :( polozylam ja boczkiem na piersi, skora do skory i sie uspokoila ... potem tak popatrzyla oczkami jakby mowila, ze teskni za brzuszkiem, tam ja nic nie bolalo ... Marigo super, ze masz brata u siebie:) Chcialabym jechac do PL ale jak polecimy teraz w wakacje to juz na swieta raczej nie ... teskno mi do bliskich ... mama byla zbyt krotko, nie nacieszylam sie wcale :( Sylwucha a Ty w domku robilas Blance sesje? RudiK trzymam kciuki:) Ania napisz slowko jak bylo na koncercie? Szczesliwa mamusiu ... ja w ciazy tez mialam skoko cisnienia, szczegolnie jak szlam do lekarza badz na wizyte w szpitalu, jakies emocje sie u mnie wydzielaly, w domu cisnienie w normie ale ... to wysokie cisnienie utrzymalo mi sie i teraz od 2 miesiecy biore tabletki ... mam nadzieje, ze to sie unormuje, bo przed ciaza mialam idealne cisnienie ... Zycze Ci aby Twoje Malenstwo jednak stanelo na glowce jak chce mamusia:) Jednak powiem Ci, ze cesarskiego ciecia nie masz sie co obawiac, ja mialam i bardzo sie z tego ciesze:) O niebo mniej bolalo niz jak kiedys mialam laparoskopie, po tym to dopiero cierpialam:) To ide popluskac sie i w bety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×