Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość mieszkankairl
mam jedno pytanko jeszcze kiedys tuaj przewijal sie temat jesli sie nie myle dodatkowej kasy na wyprawke dla dziecka ??!! czy ktoras z was pamieta moze?? porosila bym o linka i czy to nalezy sie kazdej z nas czy tylko wczesniej pracujacym?? dzieki i pozdawiam i milej spokojnej nocki zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanko byl taki temat, pamietam, ale zadna z nas sie chyba o to nie starala. z tego co mowili mi w szpitalu to jak sie jest samotna matka to zalatwiaja Ci spotkanie z kims z socjala i ten ktos daje wszystkie druki itp i mowi co mozesz dostac. gdzies kiedys wpadlo mi w oko, ze dla posiadaczy medical card jest dodatek hehe-> "Maternity Cash Grant A Maternity Cash Grant of 10.15 (once off payment) is available to Medical Card Holders"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
dziekuje za odpowiedz zaraz bede szukac cos w necie ja mam full medical card :) za oknem piekna tecza i sloneczko dobrze ze na noc pranie wstawilam to zaraz na dwor meza poprosze zeby wyniósł i bede wieszac :) pozdrawiam i zycze mielgo slonecznego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy wiedza co to jest ;););) a tak powaznie to nikt o tym nie mowil, ja tez nie pytalam, moze w innym szpitalu robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak aniu robia,tuz przed porodem. mozesz tez poprosisc wczesnije. jesli wynik wychodzi pozytywny doostarjesz antybiotyk podczas porodu dozylnie,i dzidzia jest pod obserwacja.ja mialam rodzac jesse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta Lilac-mam nadzieję,że mama szybko dojdzie po peracji do siebie. Życzę dyżo siły. napewno będzie dobrze Izuniek-tak jak dziewczeta pisały należy poczekać te 6 tyg, do końca połogu. Widzę,że ty postanowiłaś trochę więcej ;-) my to zaraz po 6 tyg do pracy się zabraliśmy :-) Justa-gratuluję córci. jak już któraś pisała mąż napewno oszalele na jej punkcie, bo panowie tak mają hahaha podziwiam te które już zaczęły coś robić na święta. mi ani w głowie miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc Kochane ;) mieszkankairl jest cos takiego jak dodtacja na dziecko to znaczy na ubranka ciazowe czy dla dziecka to nie jest duza kwota jakies 200e ale zawsze to cos i nie kazdy ja dostanie bo to zalezy od statusu rodzinnego jesli twoj partner pracuje na pelny etat to nie nalezy sie ta dotacja ale zawsze warto isc sie spytac bo to tez zalezy na kogo sie trafi w okienku z tym musisz isc do helt center i wypelnic chyba zolty formularz jak dobrze pamietam Ja juz bigosik mam dawno zamrozony i pierogi ;) karb juz zamowiony ;) a reszte to mezus bedzie przygotowywal ;) Buziaczki dla was kochane ;) i milego weekendu Wam zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) justazg nie mam pojecia jak to jest z tym badaniem, ja nie mialam robionego, chyba, ze podczas porodu to robia i mozna nie byc tego swiadomym? Mam wrazenie, ze doslownie wczoraj myslam o tamtorocznych swietach...chyba jakos w grudniu dolaczalam do tego forum i jestem w jeszcze wiekszym szoku jak szybko to minelo! Katarynko nie martw sie u mnie tez jeszcze nie swiatecznie:) Jak z mezem? odblokowal sie troche chlopak? Kolejny z tych dni gdy nic mi sie nie chce... musze po jakies zakupy wyskoczyc by przygotowac obiad, w lodowce tylko dzem i swiatlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
mysza dziekuje za odpowiedz pogadam z mezem i ruszymy na zwiady ja nie pracuje a on jest na chrobowym juz 3 rok i nie wiadomo jak to dlugo bedzie trwalo jeszcze. no moje pierozki juz sa w gotowe i pyszne bo musialam zobaczyc jak smakuja. za tydzien bigosik robic bede bo musze kupic kapustke i inne skladniki. jeszcze czeka mnie robienie krokietow na obiad ale mam jeszcze troche czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
mieszkankairl to starajcie sie o dofinansowanie do domku nawet do pokoju jesli wynajmujecie oraz na ogrzewanie i na paliwo i na te ubranka zawsze jakis grosz sie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
na mieszkanie mamy dofinansowanie i na paliwko tez a na ogrzewnie o tym nie pomyslalam ale dzis juz kupilismy wegiel tone a drzewo mamy za free po znajomosci. a dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! nie pamietam, czy przypadkiem nie witalam sie juz z Wami, jednak w watku nigdy sie nie udzielalam, choc podczytuje Was regularnie. Z tego co widze wiekszosc z Was jest z Dublina lub okolic.Ja od wieeelu lat mieszkam prawie ze na granicy z Irl Pln. w county z najsurowsza pogoda w IE, wiec czasem smetnie tu jak cholera..Kwestia przyzwyczajenia.W kazdym razie to moja pierwsza ciaza.Jesli nie macie nic przeciwko to popodczytuje Was i czasem popisze tutaj.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh fajnie macie, tez bym sobie czasem pofiglowala... :( ale nic to, w pl ide do specjalisty, zobacze co poradzi, nie mam ochoty dac sie kroic. Sylwucha a jak tam Blanka? Jak zobaczy choinke to pewnie oszaleje z radosci, tyle swiatelek i kolorkow ;) RoyalFlush witamy serdecznie, tu dziewczyny zawsze cos doradza, wiec pisz :) ktory to tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykrolik.. termin mam na srode :-) uderzam wiec do szpitala...wiecie jednak jak tu jest...naczekam sie dwie godziny, wezma probke moczu, zrobia szybki scan i odesla mnie do domu...Nie sadze bym wiele sie dowiedziala ;/ Rety, co za pogoda dzis, u Was tez tak strasznie wieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoyalFlusz witaj serdecznie, super ze do nas dolaczasz, szkoda ze dopier na koncowce ciazy, teraz gdy pojawi sie maluszek nie bedziesz miala za wiele czasu. Chcieliscie poznac plec? Imiona macie juz wybrane? Trzymam mocno kciuki za szybkie i jak najmniej bolesne rozwiazanie! :) Lilac jak mama sie czuje? Kroliku dzieki za zainteresowanie:) my tu kompletnie zbzikowalismy na punkcie naszej coruni, ale u was pewnie to samo:) nawet choinke kupilismy ze wzgledu na nia, jasne, ze tych swiat nie zapamieta ale jaka to bedzie radosc dla nas patrzac na jej reakcje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano chcielismy, chcielismy i wychodzi na to ze chlopak, choc ostanio niesmialo zasugerowano ze moze byc dziewczynka,wiec bedzie niespodzianka :) Co do imion...ehh...wariantow jest kilka i nie mozemy sie zdecydowac, wiec jak Malenstwo przyjdzie na swiat, zobaczymy ktore nam do Niego najbardziej przypasuje :) Nie wyglada na to bym miala jeszcze rodzic, a ze mam syndrom bezsennych nocy (bo i jak tu z takim brzucholem spac, w dodatku skopanym? :) ) to jeszcze niemalo sobie z Wami tu popisze.. jakbym zaczela za bardzo marudzic, prosze ustawic mnie do pionu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoyalFlush marudz do woli:) Chyba od tego glownie jest to forum, by mezom i partnerom juz nie dokladac to tutaj wystukamy kilka slow i chociaz troche lepiej:D krolik kiedy ty lecisz do PL? na swieta zostajecie? u nas coraz gorzej ze spaniem w nocy, tesknie za czasami gdy budzila mie sie raz o 5 rano ach, teraz min 3 pobudki plus o 7 rozpoczecie dnia...nie wiem czy nie dawac jej na noc jakiejs kaszy, ale te wszystkie kaszki maja w sobie cukier! bylam troche w szoku, czytajac sklad, pozostaje kleik ryzowy ale ten juz dodaje sie do mleka, a nie chce mi sie pompowac co wieczor:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry w ten piekny dzionek :) RoyalFlush juz ostatnia prosta przed Tobą, zagladaj poki mozesz ;) No to ciekawe co tam kopie w brzuszku, widocznie dzidzia tak sie ustawia, ze sami nie wiedza ;) teraz na koncowce w wiekszosci mamy chlopaczkow, wiec ciekawe jak to bedzie u Ciebie :) Sylwucha oj chyba kazdy bzikuje jak sie maluszek pojawia, teraz np wyslalam ich na spacer i juz mi teskno ;) gdyby nie te porody to moznaby miec z 5 dzieciaczkow w domu i patrzec jak rosna i sie ciesza ;) Lecimy w niedziele, na tydzien, juz sie nie moge doczekac jedzonka tesciowej mniamciu :) Dziwie sie, ze daja cukier takim maluszkom, nawet nie wiedzialam o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mozna przypalic wode? ano mozna... zaczelam gotowac zupke, zasiedzialam sie przy lapku i slysze co ta pokrywka tak tlucze i bulgocze cos w garnku, patrze, a tam kurczak zespolony z dnem garnka w kolorze czekoladowym i zero wody haha, dobrze, ze jarzynek jeszcze nie wrzucilam, bo by po nich bylo ;) milej niedzieli wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadoma87
Witam! Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc. Otóż zrobiłam test ciążowy clearblue ten z plusem w dniu spodziewanej miesiączki i wyszla ta pionowa kreska ale bardzo niewidoczna, bardziej byla widoczna jak otworzylam ten test. Na następny dzień rano powtórzyłam i wyszła taka sama (niczym włos) ale juz ją bardziej widać. Chciałam się zapytać czy któraś z dziewczyn miała podobnie i czy taka kreseczka może świadczyć i pozytywnym wyniku. oto zdjecie http://images38.fotosik.pl/1225/682bd9c6d8fdd301.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys gotowałam ziemniaki na sałatke :) tak sie zasiedzialam przy grze , że woda wyparowała a ziemniaki spalone były :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kobiety :) Niewiadoma,moze sprobuj z testem innej marki? U mnie dzisiaj (w miare..) ladny dzien..wiatrzyska ustaly..pora ruszyc szanowne cztery litery i zakosztowac troche ruchu...Na plaze mi sie chce!Choc jak znam zycie to plany planami a ostatecznie cos innego wypadnie... Co do przypalonych garnkow,narobilyscie mi apetyt na rosolek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiadoma, u mnie było podobnie, do tego kupilam jeszcze ten elektryczny na którym mi wyszlo 3+ i jak sie okazało byłam w 6 tygodniu ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadoma87
ja wlasnie zrobilam wczoraj (kiedy powinnam dostac@) przed poludniem ten i prawie nie bylo widac, robilam zdjecie i nic, wieczorem zrobilam elektryczny i wyszlo ze not pregnant, a dzis z porannego moczu wyszlo to, i jest juz widoczne na zdjeciu. wczoraj lekko plamilam a dzis susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiadoma,a moze masz problemy z jajnikami/hormonami?czasami testy sugeruja ciaze nawet kiedy jej tak naprawde nie ma.Zreszta ginekolog rozwieje wszelki watpliwosci.Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadoma87
no właśnie nigdy nie miałam takich problemów, już sama nie wiem. bo w tamtym cyklu robilam test i nic nie bylo. a teraz cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej udalabym sie do lekarza.Rozwieje wszelkie watpliwosci i zaoszczedzi Ci to zamartwiania sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek Ty tez dobra jestes ;) niewiadoma w moim przypadku kreseczka wyszla prawie niewidoczna wiec polecialam do tesco, kupilam pierwszy lepszy i tym razem wyszla juz taka jak trzeba :) poczekaj moze kilka dni i uzyj innego testu albo idz do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×