Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Aga zdziwilabys sie :D on zeby mu tylko dac to by gral ale ja staram sie nie pozwalac mu kompa, bo on sie rozbestwi to bedzie tragedia:D Na telefonie gra, u Ani z Pawciem na Playu tez probowal :D Jak nie jutro to w przyszlym tygodniu damy rade jakos:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja jeszcze nie dorwalam fb,jednak zamierzam niedlugo. Jak zobaczycie niejaka Kamile w zaproszeniach,prosze z miejsca przyjmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
ja terz jestem na fb. mam donie i jeszcze kilka was tam mam mi zostalo 17 dni do terminu porodu wczoraj bylma u gp i mowi ze dzidzius jeszcze posiedzi tydzien napewno a jak bedzie to sie okaze twierdzi i stawia ze bede miec syna i bardzo dlugie mam dziecko. ja coraz bardziej mysle o porodzie wszystko do walizki do szpitala wczoraj kupilam i czuje sie spokojniej , bo je sie ze bedzie mi ciezko urodzic i ze beda chcieli cesarke zrobic a ja tak sie boje znieczulenia w kregoslup a o porodzie kleszczowym to juz nie wspomne tyle sie nasluchalam ze az wlosy mi sie jeza . ja was podczytuje codziennie i regularnie ale nie zawsze jest czas na odpisanie. co do sukni slubnej ja mam swoja ale kolor cremowy gorset 10 jesli sie nie myle a dol spodnica 8 jesli dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w "srodku" widze za oknem, sloneczko sie pokazalo :) a jak u Was Dziewczyny na "wschodzie" ??? Do PL lece w polowie kwietnia na 2 tyg. bede u mamy a tesciowa to tylko odwiedze, niby nie jest jakas taka ciezka no ale cos musi byc z tymi tesciowymi :):) Sylwucha dziekuje Mama ma sie bardzo dobrze :) zakonczyla radioterapie normalna i "dosrodkowa" za miesiac kompleksowe badania w tym tez takie cz nie ma przerzutow :/ Laura rzeczywiscie sporo ma tych zabkow 4 na dole i 4 na gorze z tym, ze wlasnie te na gorze doslownie wychodzily naraz. Mam nadzieje, ze dziecko moje ma swoje tempo i ruszy "biegiem" na nozkach, teraz ruchem krecacym sie przemieszcza na rekach. Z problemem pupkowym zdecydowanie lepiej ale mimo to i tak dzis idziemy do lekarza. Dziewczyny jak Wasze pociechy maja zabki to ja polecam chrupki kukrydziane te moje kuplam w tesco nazywaja sie ORGANIX ja kupuje z marchewka i drugie z pomidorami nie maja soli, kolorow i takich tam Laura bardzo je lubi :) A nie wiecie Dziewczyny czy mozna tutaj kupic jakas masc na nogi? bardzo bola mnie nogi, bo mam prace stojaca, lekarka nic mi nie poradzila, bo mowi, ze ... tutaj nie ma aaa i jeszcze wspominalyscie swego czasu o antidotum na hemoroidy - kupilabym dla Mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania co do bagazu w ryanairze to: gdy lecialam w grudniu przy odprawie bagazowej (poszlam po nalepki na wozek) uprzejma pani powiedziala, ze tutaj u nich czyli w Dublinie zezwalaja na niewielka torbe z akcesoriami dla dziecka (ja mialam plecak napakowany do granic mozliwosci) w drodze powrotnej mialam jakas torbe a do niej wpakowalam przede wszystkim to co z wozka i jeszcze jedno nie wiem jak u Was ale ja juz w PL stalam w dlugasnej kolejce przy odprawie paszportowej z ciezkim dzieckiem na rekach a ludz mi powiedzial, ze z dzieckiem to bez kolejki ... jak jest u Was? Ciekawe czy sie ktos burzyc nie bedzie gdy tym razem pojde prosto do ludzia w budce ... RudiK jak sie czujesz? jak Malenstwo? kiedy przyjdzie na swiat? Marigo chyba sie przeprowadza a Donia sie nic nie odzywa ... Katarynka to chyba w PL ale moze zeka tutaj do nas:) Milego dnia Wam zycze, ja za jakis czas do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Lilac:-) Mieskzanka- ja do koncas mowilam, ze absolutnie zadnego znieczulenia- w ogole nie chcialam o tym slyszec-na pytanie czy chce jakies znieczulenie bez mrugniecia okiem"epidural please";-) moj porod zakonczyl sie kleszczami-nie jest tak zle, nie masz sie czego bac:-)POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz Justa to ja sie kompletnie nie znam na dzieciach, bo najpierw palnelam, a potem rozkminialam, ze taki maluch za maly na komputerowca, a tu sie okazuje, ze gracz z niego, ze hoho ;) Jak czajnik to w homestorze obadaj, najlepiej najpierw na ich stronce, argos i nie wiem, gdzie jeszcze maja. mieszkanko te ich obliczenia wielkosci i wagi dziecka to traktuj z przymruzeniem oka... grunt, ze walizka gotowa, to spokojnie teraz czekaj na maluszka :) ja tez sie zapieralam, ze nie chce znieczulenia, a potem blagalam o epidural haha, ale za pozno bylo. lilac u mnie wlasnie tez wyszlo slonce :) Milo slyszec, ze Mama ma sie lepiej, badania na pewno beda w porzadku :) z ciekawosci przeszukalam stronke boots.com i rzeczywiscie nia maja na nogi nic, przejrzalam tez irl gazetki w poszukiwaniu reklamy i nic. dziwne, bo w pl pelno tego jest. Pozostaje Ci masaz, nozki do gory i moczenie w chlodnej wodzie jesli puchna. Na hemoroidy jest Anusol, a takze na recepte Scheriproct, sama nie wiem, ktory lepszy. Ja i w Gdansku i w Szczecinie stalam normalnie w kolejce i jedynie starsze babki mamrotaly pod nosem, ze z dzieckiem to powinnam bez kolejki, na tym sie skonczylo. Na ogol staramy sie byc wczesnie i stanac z przodu, bo zanim jeszcze zlozyc wozek itp to i tak tlumy sie zleca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do Was, bo cos mi nie gra. Maly od kilku tygodni placze po nocach, uznalam to za zabki, wyszly dwa, ale wyje dalej... Budzi sie co 2 godz, jesc nie chce, placze, piszczy, mam wrazenie, ze cos go boli, ale juz watpie, zeby to zabki byly. Od wczoraj odstawilam wszelkie jabluszka itp, kilka dni zostawie go tylko na piersi. Juz myslalam, ze sie moze nie najada, ale on jesc nie chce, przytulam, glaszcze, spiewam a on sie prezy, wykreca na wszystkie strony i krzyczy, bo to placz nie jest. Zaczynam swirowac, bo to najgorsze co wyprawia od urodzenia, nie wiem jak mu pomoc, poza tym sama mam dosyc i jak wstaje po raz kolejny i probuje go uspokoic, to jakis diabel powoli we mnie wstepuje... w dzien tak nie robi... Branie do lozka nie pomaga, dzis ponad godzine go uspokajalismy, w koncu zabawialam go misiem o 3 rano i wyluzowal, ale jak zgasilam swiatlo to znowu krzyk, a widac po nim, ze wykonczony jest, oczy zamkniete i wyje. Nie mam sily ruszyc reka, a tu jeszcze pouczyc sie musze, sterta prania, balagan az wstyd, mleko sciagnac, wieczorem zaliczenie, a ja mam dziure w glowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z Aga moj Gp tez przezywal,ze takie duze dziecko itd maly mial 3.6 ale urodzilam 2 tyg wczesniej. I ja wiedzialam, ze znieczulenie to bedzie pierwsze co o co bede sie pytac i pilnowac by nie bylo za pozno :D No musze gdzies obadac czajnik bo bez tego nie da rady :P hmmm nie wiem co to moze byc moze to jednak ciagle zabki, bo wiesz moze nie widac a dopiero co sie przebijaja czy jak. Ale te prezenie moze brzuszek boli?? Ja swojego poilam herbatka uspakajajaca a jak bardzo swirowal dawalam Vibrucol masz te czopki?? jak nie to ja mam moge Ci dac, bo maly moj juz za wielki chlopina na takie czopy :D sprawdze date waznosci oj cholera moje juz po :( ale moze ktoras z dzieczyn ma to odstapi ??? One nie sa szczodliwe ja malemu od poczatku je dawalam, bo on bardzo nerwowy sie urodzil. Zostal mi eferalgan czopki no ale to typowe przeciwbolowe a Vibrucol byly by lepsze. Balaganem i praniem sie nie martw, wazne zebyscie sie nei meczyli. A zaliczenie pojdzie na bank :D Ania to sie nie chwalilas ze jednak epidural poszedl w ruch :D Ja Ci mowilam, zdanie sie zmienia ja sie boje zastrzykow jak ognia ale wiedzialam ze ten musze miec i koniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do stania w kolejce w pl tak zawolali mnie ze z dzieckiem sie pierwszemu wchodzi. Ale w Dublinie stalam na koncu i nic, na dodatek nie moglam znalesc miejsca bo w srodku z dzieckiem siedziec to srednio a jak juz usiadlam to mnie przesadzili, bo akurat tam tez bylo dziecko i nie mozna 5 osob siedziec:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja wykupilam pierszenstwo i mam w tylku:)ale mam nadzieje, ze tak jak Justys mowilas nie musze skaldac wozka bo sobie kupilam pierwszenstwo ale Pawlowi juz nie:O a mi kiepsko to skaldanie idzie... no mowilam, ze nie nie ale jak przyszlo co do czego to oczywiscie TAK, mialam gazy przez ponad godz ale jak przestawawy dzialc to pojawila sie mila pani azjatka i zaaplikowala epid\ural-akurat w sam raz zcasowo przyszla:D ale falt jak dostalam boli krzyzowych nad ranem to ani epidural nie pomogl... Lilac super, ze z mama juz dobrze!!! Krolik bedzie dobrze, glowa do gory!zaliczysz:) a Vincentowi moze rzeczywiscie te zabki ida-mojej kolezanki corce szly przez ponad 2m-ce...co 2h pobudka a zebow jak nie bylo widac to nie bylo,po 2 m-cach sie pierwszy pojawil, potem drugi,juz chyba 4 m--c ida te zeby a nie wiem czy z 4 ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat ten z fotelikiem to i tak jak zlozysz to nie ma prawie roznicy, po prostu go zostaw i dyla do samolotu daj :D No pierszenstwo jest ok ale pozniej i tak nie ma znaczenia, bo ludziska leca jakby tam zloto dawali :P wiec nim Ty z maluchem sie zbierzesz to oni juz moga buszowac za miejscami :P Nie no mnie po juz nic nie bolalo tylko glodna bylam i spiaca strasznie i chcialam zeby juz bylo po bym mogla jesc i spac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
ja corke bez znieczulenia rodzilam i teraz tez nie chcem :) a jak bedzie sie okaze dzis ubralam posciel do lozeczka i wozek naszykowalam walizka zdjeta tylko spakowac ale to moze jutro bo dzis mi tak nigu spuchły ze ledwo ustac moge :) dzieki za odpwiedzi :) a jak to jest z tym porodem klezczowym boli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykrolik dzieki wielkie :) Mnie sie wydaje, ze Twojemu synkowi zabki "ida" te placze, brak apetytu a trze moze uszko? ma moze goraczke? moja Laura bardzo tarla uszko, drapala sie bardzo. Kiedys przesypiala nocki cale - teraz sie budzi, mleka noca juz nie pije, bo przeciez i tak nie lubi. Z tymi zebami to jakis koszma, kiedy to sie skonczy? (ha jak wszystkie zeby wyjada :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykrólik szybko Twojemu zabki wyszły,moja nie ma jeszcze ani jednego,ale za to nauczyła się piszczeć i robi to całymi dniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykrolik to moze dalej zabki :-( ida ! Moj tez jeszcze nie ma a szaleje ze cos ,cala reke dzis mam podrapana od jego paznokietkow. Lilac super ze mama ma sie dobrze, duzo zdrowka dla niej. A co do picja w nocy to moj pije mleko 2 razy sie budzi okolo 1am, 5 am :-P Kurcze o tym porodzie kleszczowym to sie dowiedzialam juz po porodzie , bratowa mi powiedziala ze takowy miala i b.zle wspomina :-P Mieszkanka irl. nie mysl ze bedzie trudno mysl ze bedzie latwo :-) trzymam kciuki za latwy i szybki porod. A my tez juz po sesji z Danielem :-) Fotograf to kolega Sylwuchy ja go tez polecam bardzo sypatyczny czlowiek,super podejscie do dzieci :-) Milego wieczora , (zab mnie dalej boli.....brrrrr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkanko to juz? nie wierze, ze az tak szybko to zlecialo:) trzymam kciuki by poszlo sprawnie! ja od poczatku krzyczalam, ze od razu biore epidural, w szpitalu czekalam tylko kiedy powiedza mi, ze jest ta magiczna granica 4 cm, bylo 5 zawiezli mnie na gore, ja juz z usmiechem na twarzy, a na gorze juz tylko przec mi kazali i bylo po wszystkim :) dlatego nie sluchaj teraz strasznych historii, bedzie wsyztsko w porzadku, w razie czego epidural zrobi swoje. Pamietam, ze pislas, ze macie wybrane imie dla coreczki i miala to byc Michelle, a teraz jaki pomysl dla chlopca?? Kroliku wydaje mi sie, ze to zabki, moga dlugo sie nie pojawiac, u nas bylo to samo, placz i pobudki co godzine. Nawet dziasla nie byly opuchniete, mozesz sprobowac czasami podac nurofen nawet jezeli Vincent nie goraczkuje. U mnie uspokoilo sie gdy wyszly pierwsze dwa zeby, nawet 2 noce Blanka przespala ciagiem! Dzis obudzila sie o 4.30, jesc nie chciala, zaprezentowala w lozeczku wszystkie swoje umiejetnosci, czyli bila brawo, robila rybke i podnosila raczki by pokazac jaka jest duza, a rodzice dalej nie reagowali zbyt entuzjastycznie wiec zaczal sie placz, moj maz wstal pobawil sie z nia godzine, zasnela ok 6. wstala o 7.30 i od poczatku zaczela chwalic sie swoimi umiejetnosciami. dziewczyny gdybyscie chcialy sie umowic na spacer gdzies w okolicy city to ja dalej bardzo chetnie, najwyzej tylko rano wyrazcie swoja chec tutaj na forum i jakos sie juz dogadamy do szczegolow:) Sesje u Wojtka bardzo goraco polecam, nasza znajomosc zaczela sie wlasnie od sesji noworodkowej Blanki, we wtorek zapozowala do zdjec z okazji sw. Patryka, pewnie bedzie mozna je niedlugo obejrzec, chociaz mojej modelce tym razem kompletnie modelowanie nie bylo w glowie, a miala byc takim pewniakiem do udanych zdjec hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda pochwal sie zdjeciami Daniela, na fb mozna bylo je zobaczyc ale na pewno wszytskie dziewczyny ich nie widzilaly, jak chcesz to ja mam wiekszosc maili naszych forumowiczek. Lilac ciesze, sie ze mama ma sie lepiej:) Katarynka chyba tak relaksuje sie w PL, ze nawet nie ma chwili by do nas zastukac. Co do znajomosci facebookowych to znalazlam Anie:) Przysiade wieczorem to postaram sie wyszukac juste, krolika i royal. Mieszkanko ciebie bez podpowiedzi chyba jednak nie dam rady :/ Czy poza mieszkanka zaglada tu jeszcze jakas przyszla mama? carmen? Slodkich snow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
krolik a ja kursuje katowice-gdynia ;) moj tez teraz czesciej sie budzi w nocy i do cyca od razu mnie rozbiera ;) a dzis przed 5 sie obudzil i zachcialo mu sie gadac i piszczec do 6 jak juz sie nagadal to zasnol Ojj te nasze dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
Sylwucha12 staram sie nie myslec ze bedzie zle ze bedzie tak szybko i wspaniale jak bylo z corka ale wiadomo jak to jest :( dla syna mamy LEON, ADAM, DANIEL, a na 2 kazde nasze dziecko ma po rodzicu imie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkanko- nie boj sie kleszczy to tylko strasznie brzmi:) ja nie czulam bolu, czy jakiegos wiekszego dyskomfortu z powodu kleszczy-mysle, ze bez nich mialabym takie same odczucia;-)haha malutki mial czerwona kreche przez czolo,policzek,brode ale na drugi dzien juz nie bylo po tym sladu:) poszlo szybko sprawnie, nie ma sie czego bac:) naprawde! ja powtarzam, ze bol, kleszcze to wsyztsko piskus przy bolach krzyzowych...tego tylko bede sie bac przy kolejnej ciazy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry bardzo ;) Moj synus obudzil sie dzis szczesliwy i zajal soba, a mama mogla dospac :) Przed pojsciem spac "tak na wszelki wypadek" posmarowalam mu dziaselka, wlozylam gryzaka do lodowki, obudzil sie tylko raz! Wprawdzie pol godz plakal i wyzywal sie na gryzaku, ale przeszlo, zjadl i zasnal, od razu lepiej, jak sie czlowiek wyspi :) tylko pogoda na zlosc dzis zrobila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa nie mam nic na uspokojenie, ale dzis bylo ok, ten brzuszek to chyba po ciastku :/ Mi zawsze mowili, ze chyba mam ADHD hehe, wiec chyba odziedziczyl, bo tata oaza spokoju ;) Lilac uszka nie trze, goraczki nie ma, ale to zabki na 100%... Nie wiem po co te zeby-najpierw bola bo rosna, potem bola bo sie psuja, w miedzyczasie wypadaja... ktos na gorze chyba chcial, zeby dentysci mieli fuche hehe ;) Izuniek oj piszczenie to moj tez opanowal, az tak, ze sasiedzi mysleli, ze jest chory, zastanawiam sie, kiedy ogluchne. U sasiadow cory zabki wyszly na roczek, wiec nie ma co sie niecierpliwic ;) Magda dawaj fotki na maila :) Ania no zycze Ci, zeby cos dalo to pierwszenstwo, bo jak Justa pisze-leca na wyscigi ;) u mnie lecialy krzyzowe wlasnie, wciskali mi, ze po prysznicu sie lepiej poczuje haha a ja taka łosica zamiast od razu drzec sie o zastrzyk to uwierzylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k**** no!!!!!!!!!mieli ze szpitala wyslac list do mojej gp odnosnie powtorki tych badan i co?i dzownie bo mija m-c i mam powtorzyc badania a oni nie wyslali listu wiec moja gp nawet nie wie co za badania ma mi zlecic!!!dzwonie do szpitala i ona sie musi z nimi skontaktowac:O dali nr tel ja zadzownilam do przychodni ma do mnie gp oddzwnic musze jej pow co i jak i ona musi do szpitala dzownic!!noz przeciez mnie szlag trafi!!!!!!!!!!!!no po co mi mowili, ze wysla list???:O k****no!!!!111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja bylam szczesciara i konkretne bole krzyzowe przy porodzie mnie nie dopadly, ale z opowiesci nie jednej dziewczyny slyszlam, ze to wlasnie te sa najciezsze do zniesienia. Mieszkanko wiec juz wiesz, ze w razie czego, nie daj sie namowic na zadne kapiele, pilki i inne pomysly, lacznie z innymi srodkami przeciwbolowymi, to ci nie pomoze, jedynie w epiduralu nadzieja :) Imiona super, na to jedno konkretne zdecydujecie sie juz po porodzie? a siostrzyczka ma cos do powiedzenia w tej sprawie, czeka na nowego dzidzusia w domu? Aniu a jaka powtorke badan masz zlecona? Niestety jezeli chodzi o biurokracje, wyglada to podobnie wszedzie, kraj nie ma znaczenia. Cierpliwosci i powodzenia! Ja dzis uwieziona jestem w domu, winda znowu nie dziala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze na tym topicu nie pisalam wczesniej- bylam w lutym na pogotowiu i wyszlo cos z watroba (w sensie w krwi jakies te wartosci podniesione) dostalam tabletki i mam powtorzyc badanie-mieli wyslac list do gp i mieli z przychodni do mnie zadzownic sie umowic na wizyte-we wtorek bedzie m-c(mialo to byc po 3 tyg) i nikt nie dzwonil no to dzis zadzwonilam i pytam czy maja ten list kiedy wizyta a oni nic nie dostali!!! no to gp nawet nie wie jakie badanie, jakie byly wczesniej wyniki zeby porownac:O no kuzwa mac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Mieszkanko nie boj sie kleszczy,moj synek musial byc wcisniety spowrotem do srodka bo lekarka stwierdzila ze nie wyjdzie bez kleszczy,mial male slady ale zeszly mu Jest okazem Zdrowia ;) i pelnia zycia az mama pada razem z nim zasypiajac ;) no kochane pogoda na patryka nam sie zrobila.. az nosa z domku nie chce sie wychylac ;( i trzeba siedziec w domku z dzieckiem ;( mam nadzieje ze na sobete przyszla bedzie ladnie .. dobra sloneczka ide spac bo moj to dzisiaj malo spal i wymeczyl mnie a jutro kolejny dzien swistaka Dzis nauczylam sie gotowac grochowke nie wiem czy dobra bo moj maz nawet jej nie sprobowal jutro sobie zrobie piersi z kurczaka w sosie smietankowym z ryzem a mlodemu dam krupniczek ;) spokojnej nocki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×