Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Sita super ze masz pomoc i wsparcie męża :-) razem łatwiej przetrwać , może niedługo zrobi sie ciepłej to będziecie chodzić na długie spacery ! 3maj sie ! Mój syn budził sie 2-4 razy w nocy do 14 miesiąca od stycznia przestał pić mleko w nocy i przestał sie budzić ;-) myśle ze każde dziecko jest inne ! Moja bratanica budziła sie do 3 roku życia w nocy! Nie ma co sie przekrzykiwac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Zebralam sie i ja by napisac kilka slow:) U nas wszystko dobrze, wlasnie wrocilismy z urlopu, corcia rosnie, rozkreca sie z gadaniem, ale tez co raz to bardziej uparta i czesciej wyraza swoje niezadowolenie krzykiem, bunt dwulatka chyba mozemy uznac za rozpoczety, coz pozostaje chyba tylko robic swoje i to przetrwac:) Problemy z uczeleniami trwaja, ale szczerze powiedziawszy poki poza czerwonymi policzkami nic jej nie dolega, ja przestakam sie tym przejmowac. Na urlopie dopadly nas kwitnace i pylace drzewa, wiec w ciagu chwili moje dziecko mialo katar, przekrwione bialka oczu, kupilam syrop w aptece, 2 dni i bylo po sprawie, to chyba ednak zapowiedz, ze z alergiami bedziemy sie dopiero rozkrecac:/ Na szczescie uczulenia na siersc jak na razie nie zaobserwowalam, a moj szkrab ma kompletnego swira na punkcie zwierzakow, szczegolnie psow. Co do nocnego spania, u nas co najmniej jedna pobudka, czasami nawet na godzine lub dwie, przewaznie wtedy gdy ja ide na rano do pracy :/ Planujemy wyjazd do Polski na jej 2 urodziny, robimy niespodzianke dziadkom, moi rodzice wtajemniczeni, dojada na impreze;D Sita gratuluje i witam na forum, prawda jest, ze przycichlo ono ostatnio, ale moze gdy pojawi sie wiecej swiezo upieczonych i oczekujacych mam rozkrecimy sie na nowo.... az trudno mi uwierzyc, ze to juz 2 lata jak tutaj klikamy! Wspolczuje ci, te udreki z kolkami, ja szczesciara nie mialam tego problemu, pomagal nam sabsimplex i wlaczona suszarka 10 min i bylo po krzyku. Wiem, ze sa jednak mamy co mecza sie tygodniamia, z tego co pislas wczesniej corcia milala 11 tygodni, wiec jakby nie bylo ten etap dobiega ku koncowi, chyba tylko tym moge cie pocieszyc. Pewnie tez trudno ci teraz w to uwierzyc, ale jeszcze chiwla i nie bedziesz pamietala, ze bylo tak zle. Mam wrazenie, ze problemy z kolami przekaldaja sie tez pozniej na to, ze dziecko przyzwyczajone jest do ciaglego przebywania u rodzicow na rekach, do bujania, niecheci do lozeczka, niecheci do wozka itd., mam nadzieje, ze u ciebie nie bedzie jednak tak zle:) Chorykrolik jak egzaminy, masz juz to za soba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha jak sie udal pobyt w Polsce, dziadkowie pewnie przeszczesliwi? Nie moge uwierzyc, ze Blanka juz skonczyla dwa latka, jak ten czas leci! Nawet jak na mojego patrze to nie wierze, ze dopiero co byl taki malusi, a teraz wszystko sam chce robic. My kilka dni temu tez wrocilismy od dziadkow, maly sie strasznie przyzwyczail, choc nie widzial ich ponad rok, wybawil sie z psem, dziadki pozwalali na wszystko, dla niego jak w raju ;) Ja dopiero co skonczylam z uczelnia, wczoraj dostalam wyniki i koniec, mam z glowy i niby odpoczywam, ale troche zal, ze dalej nie ide, zwlaszcza, ze poszlo mi lepiej niz kiedykolwiek :) A z naszych dawnych mamusiek zadna nie powiekszyla rodziny? Pamietam, ze byly plany na drugie, ciekawe, czy ktos sie zdecydowal ;) Ja bardzo bym chciala, ale po pierwsze porod, a po drugie wczoraj tak patrzylam na dwojke maluszkow, jeden 6 mies a drugi 2 tyg i probowalam sobie wyobrazic to noszenie, wstawanie, przewijanie w kolko masakra... Gdzie mi tu z powrotem do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamela90
Czesc dziewczyny, jestem tu nowa, chcialam sie dowiedziec czy ktores dziewczyny rodzily w Cork,jak to wyglada i czy mam sie bac:))) Jestem w 4 m-cu ciazy z pierwszym dzieckiem i jeszcze nie wiem czego mam sie spodziewac..:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mieszkam w Irlandii, dokładnie w Limerick . Czy ktoś sie orientuje gdzie można wykonac w Irlandii prenatalne testy genetyczne krwi ?? Chodzi mi dokładne o test PAPPA po 10 tyg ciazy i potrojny test ( free beta hcg, Estriol , AFP) po 14 tyg ciazy . I jesli ktos wie czy tez amniopunkcje gdzies tu robia tez jestem zainteresowana ... Barzoproo pomoc . Musze wykonac te badania a wiem ze w tym okresie ciazy nie wolno larac do Polski ( bo tam bym je zrobila ) . A tutaj ? kazdy oczy wielkie robi jak o tym mowie . co za zacofany kraj ...... czy GP moze skierowac na takie badania do szpitala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani Aneta Sempka jest jak dla mnie bardzo dobrym lekarzem z duza wiedza...ale niestety chyba tylko w polskich warunkach. Pani doktor wystawila mi recepte, ktora mozna zrealizowac tylko w Polsce i nie potrafila dac innego rownowaznego leku, ktory bylby dostepny w irlandzkiej aptece ("paaani...gdzie tam"). Pozyskanie tego leku zajelo mi 2 tygodnie. W miedzyczasie bralam zgodnie z druga recepta inny lek z irladzkiej apteki, ktory jak sie potem okazalo mial rozpisane zle dawkowanie (tzn. za male). Moja dolegliwosc sie pogorszyla i leczenie zajelo mi ponad miesiac i udalo mi sie wyleczyc dopiero po zmianie gabinetu (grzybica pochwy, ktora normalnie leczy sie w ciagu tygodnia). Obsluga w recepcji jest niegrzeczna i nie ma informacji. Na moje naprawde grzecznie zadane pytania, gdzie w innych gabinetach w Irladnii nie ma problemu z odpowiedzia, uslyszalam od recepcjonistki ze "nie mam czasu zeby pania informowac o wynikach badan"; kiedy mam zadzwonic? "niech pani zadzwoni nie wiem, za miesiac". Ponadto pani doktor bez uprzedzenia o kosztach zrobila mi cytologie, ktora w Dublinie raz na rok mozna robic za darmo (Polmed nie jest zarejestrowany do zwrotu kosztow tych badan), w dodatku badania te wysylane sa przez Polmed do Polski (!) i trzeba czekac ponad miesiac na wyniki. Ponadto lekarka pracuje w ograniczonych dniach i godzinach. Dlatego zdecydowanie nie polecam Polmed. Polecam natomiast irlandzkie kliniki w Dublinie - Sexual Health Clinic (albo podobne - Well Woman Centre), gdzie na miejscu mozna zrobic kompleksowe badania, otwarte od rano do pozna poludnia i w soboty, mila fachowa obsluga, recepcjonistka udziela odpowiedzi na pytania przez telefon, lekarka spedzila ze mna ponad godzine na szczegolowym wywiadzie i problem, z ktorym w Polmedzie nie uporalam sie przez miesiac zostal rozwiazany w tydzien. I to za ulamek kosztow w porownaniu z Polmedem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ! jestemw ciazy i zamierzam rodzic w coombe .chciałabym sie dowiedziec jak tam jest z polskim tłumaczem? bo bardzo słabo znam angielski a jednak w czasie porodu i po porodzie na sali bede musiała sie jakos dogadac ,,,czy są moze jakies polskie położne ?? dajcie znać ! :))) Dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny! Jestem mama 2 latka w ciazy ,,bywalam,, na forum często ale coś ,,przygaslo,, a takie mamy baby bum ! Nie moge Wam pomoc jester z dublina , rodzilam w Rotundzie jest tala grupa na fb ,, polskie mamy w dublinie,, może tam sie kliknijcie I dziewczyny odpowiedza na Wasze pytania , dylematy! Gratulacje dla przyszlych mam, zdrowia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny jest tu jakas mama ktora rodzila w Portloaise ?? jesli tak prosze o opinie szpitaka ogolnego szachowania lekarzy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
staramy sie o dziecko dopiero!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asha Bright Sparks
Witam! Prowadze zajecia plastyczne w Dublinie dla dzieci 1-5 lat. Zainteresowanych prosze o kontakt przez FB. Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku. www.facebook.com/BrightSparksArt Znajdziecie tam wiele pomyslow, ktore mozecie realizowac w domu ze swoimi dziecmi, podczas dlugich deszczowych dni (oby bylo ich jak najmniej!) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak jest w Irlandii z cc? Czy można na życzenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trochę obszerny wątek i bardzo dużo postów więc pozwolę sobie być może na powtórkę tematu. Chodzi o szpital rotunda w Dublinie. Jestem w 2 mc****ani ginekolog z medical centre skierowala mnie do tego szpitala ze wzgledu na nowoczesna aparture i dobra opieke medyczna. To ciaza bliznacza. Czy pracują tam polscy lekarze a moze mozna miec tlumacza ? Jesli mozna miec tlumacza czy to cos kosztuje ? Na innym z forum ktos napisał że proponuja taka usługę, ale chcialabym wiedziec czy musze za to placić ? Czy opieka w szpitalu jest darmowa ? Czekam na odpowiedzi i opinie o tym miescu. A może ktras z pan miala bliznacza ciaze i cesarskie ciecie to chetnie tez sie czegos dowiem jak to przebiega i czy jest sie czego bac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
... nie bylo mnie to przeszlo 4 lata czy ktos tu jeszcze zaglada?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć rotunda jedt ok szpitalem , co do uprawnień lekarzy to mam ja wszędzie sprzed dobry ale uprawnień , doświadczenia kwalifikacji brak! Jak nic złego sue nue dzieje to wsio spoko ! Pracują Polacy pielęgniarki a czy lekarze to nie powiem na 100% mnie jakas Polka przyjmowała choć mówiła do mnie po angielsku dopiero dowiedziałam sue ze to Polka jak szlam rodzic a ona przyprowadziła pare Polaków na sale moeisc po PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tłumacza mozna miec tylko trzeba im to powiedzieć przy rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez tu nie zagladalam bedzie blisko 4 lata ...:-P za to codzień na fb PMwD :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto jeszcze zaglada oprocz .... lilac :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc lilak! Co u ciebie? Jak Laura? Ma rodzeństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha jednak ktos zajrzal a kto???? "wybilo jako gosc" :) - lilac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek
Lilac żyjesz, co u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Izuniek kurcze to juz tyle lat ... mam kafeterie w zakladkach i raz na "10 lat" zagladam, co tam u Ciebie? nowe bobaski:)? rzeknij slowo :) - lilac z tej strony recz jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej lilac co u Ciebie,jak Laura,jakies rodzenstwo juz ma :) nie masz konta na fb :) Moja Laura no coz,wredota mala :) Ma mlodszego braciszka,w czerwcu 2 latka juz skonczy :) klóca sie ze ojejku,bija,popychaja jeden drugiego :)Drugi porod zakonczyl sie cc bo maly byl glowka do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilakc
Witaj Izuniek :) A Ty mieszkasz nadal w IE ? Laura moja od wrzesnia chodzi do szkoly (!!!!!) nie ma rodzenstwa, niestety czasami i jak sie chce to ciezko no ale ... mam nadziej, ze jeszcze sie uda. Zdecydowanie mysle, ze tak jak Rudik - odrazu - drugie, bo pozniej naprawde moze byc ciezko. Po Laurze tez widze, ze inaczej by jej bylo fdyby miala siostre albo brata :) A Tobie Izuniek gratuluje Synka:) jak ma na imie? Oczywiscie zalaczam pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek231
Braciszek ma na imię Szymon :) ja cały czas w ie i cały czas w tym samym miejscu mieszkam :) a Ty tu czy w pl.Niewiem czy wiesz ale Sylwucha urodziła syna,Magdaeire córkę i Mysza tez ma corke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc ;) jejku z rok mnie tutaj nie bylo a moze i wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilakc1
ooo Mysza tez sie odezwala, to juz duzo z nas ma dwojeczke :) ja w tyle, ma ktoras z Was przepis jak ... przyspieszyc i miec drugiego bobasa???? plec obojetna ale skoro ja mam juc Corke to moze synek? corka dla taty, synek dla mamy jak to Izuniek u Ciebie, ktore bardziej za mama a ktore za tata? My w tym roku obchodimy okragla rocznice - 10 lat w IE, Mysza co u Ciebie??? ja nie mam fb ani innnych cudow wiec pisz :) buziaki dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ja niestety przepisu nie mam ;) wróciłam z Wloch i taka niespodzianka za pierwszym razem :) Różne bywa kto woli tatę a kto mame,siostra strasznie zazdrosna,kiedy rzucam z Szymkiem piłkę to i ona chce,strasznie nie lubi jak on się bawi jej zabawkami bo od razu mu wyrywa,ale też potrafią się bawić razem,razem się kąpią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaeire
Cześć Dziewczyny kupę lat! Tak jak izuniek napisał mam synka i córeczkę , przepisu jak zrobic nie mam , my sie staraliśmy o 2 dzidzie jak pierwsza miała rok i udało sie dopiero po 2 i troche czyli różnica mied y nimi jest 3 lata ! Tera. Jeszcze Ania bedzie miec dzidzie ale nie wiem jaka ksywę tu miała ! Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuniek231
Hello Lilac żyjesz? Coni Ciebie słychać,rodzeństwo jest :)Boże ale ten czas leci,Szymon zaraz 4 a Laura juz 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×