Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Witajcie po Świetach ale to szybko zleciało :) jak tam Donia i A co tam sie wpisze , cos sie ruszyło,czy nadal jestescie w dwu paku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek, ja jeszcze w dwupaku i już mi strasznie ciężko. Bardzo źle mi się oddycha. Wytrzymać do stycznia i Maxiu dostaje zielone światło do wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wszystkiego dobrego po swietach :) jak minely u Was? Mikołaj mam nadzieje zawital do wszystkich ;) moj maluch w Wigilie jak sie obudzil o 9 rano tak do 18 szalal, bez zadnej drzemki, chyba wyczul, ze mamusia chcialaby troche spokoju hehe. Upieklam, ugotowalam, stoj wyszykowany i wtedy ups-nie mam co ubrac ;D malemu wdzianko swiateczne kupilam, ale zupelnie zapomnialam o sobie kiedy robilyscie dzieciaczkom chrzciny? bo w moim tempie to chyba na pol roczku sie wyrobie i czy ktoras z Was brala obcokrajowcow na chrzestnych lub robila w irl kosciele? bo ja z pl nie bardzo mam kogo, a jak juz to trzeba by sprowadzac cala rodzine, bo sie kazdy obrazi, z kolei do pl nie chce mi sie leciec... czy robia problemy tu w kosciele z ochrzczeniem maluszka jak sie nie ma slubu? ja jak zwykle sto pytan do ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojej mam zamiar zrobic chrzsciny w maju w pl :) bedzie miala wtedy 9 miesięcy,moja siostra ochrzściła swojego jak miał 3 latka :) ja jeszcze tydzień i do Polski na 3 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czrnula00
Witam podczuje was czasami ale jakos niemam czasu napisac.Ja ostatnio chrzcilam synka nie bylo zadnych problemow.Ja akurat mam slub ale chrzestny byl po rozwodzie chrzestna tez bez slubu ,nikt sie o nic nie pytal ,zadnej spowiedzi nic.Potrzebna byla tylko moja metryka chrztu ,w kosciele tez wszystko na spokojnie . Najlepiej chrzcic w kosciele ir bo o nic sie nie pytaja ja chrzcilam w Balbriggan bo tam mieszkam ksiadz chcial w kopercie co laska.Tez sie balismy ze cos nie wyjdzie a wszystko poszlo dobrze jak jakies pytania to chetnie odpowiem i moze sie do was dolacze.Spokojnej nocki zycze moj synek juz spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wesolego po swietach:) jak zqwykle po ciemku pisze wiec sorry zaa literowki) lilac witaj :) trzymam kciuki za twoja mame-co sluzby zdrowia w pl-to juz sie ugryze w jezyk lepiej...a historie mojej mamy znasz:(( bebolek ja bylam tutaj u polskiego psychologa z synem....powiem krotko na temat mojego doswiadczenia-wez 50 euro do kieszeni,krzeselko przed lustro-i przez godzine gadaj o swoich problemach.....jestem pewna ze sama znajdziesz rozwiaqzanie lepsze o niebo.....w jakim wielku jest syn??? jesli chcesz napisz swoj email i opisze ci swoja sytuacje prywatnie-bo forum bardzo otwarte ;) euninka jestes-ostatnio myslalam o tobie-chcesz ten laktator?jesli tak zaczernij sie i sie umowimy wtedy co do wizyt i badan-podaje tylko vit d3 i czasem jakies suplementy witaminowe jak michele podupada;) bioderka mialysmy badane juz 3 razy!!!!pierwszy raz po urodzeniu,pozniej usg w szpiatlu i ostatnio 2 miesiace temu w HC. wizyty w HC srednik co 3 miesiace. jestem bardzo zadowolona z tuetejszej opieki-ale pewnie rowniez jako nieliczna;) wiec juz siedze cicho. lece bo maruda sie zalacza-pewniene klikam za glosno. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za informacje :) Izuniek no to milego spedzania czasu z rodzinka w pl :) czarnula witamy i zapraszamy, a w jakim wieku synek? marigo musisz nabyc wyciszacz na klawiature ;););) albo futerkowe ochraniacze na palce hehe Ty to pewnie mialas wesolo w swieta co? Dzieciaczki nie rozbrajają choinki? ;) to ja sobie spokojnie poczekam na wezwanie do hc i zapytam wtedy o te bioderka, choc mial badane po urodzeniu i pozniej przez pediatre, ale pytam, bo mam na biezaco kontakt z kolezanka w pl, ktora lata na jakies badania ciagle i zalecili jej podwojne pieluchowania (co czytalam, ze juz dawno sie nie stosuje, bo szkodliwe, ale chyba zalezy od lekarza...) moj maluch od pewnego czasu urzadza histerie z zasypianiem, wyje okrutnie i choc powinnam go przetrzymac to nie daje rady :( na rekach nieprzytomny, wlozony do lozeczka ryczy, na szczescie wreszcie zasypia, ale dopiero po 23, mimo, ze juz o 7 lezy wykapany w wyrku to nie ma na niego sily, cicho, ciemno, a on sobie zabawy urzadza i jakies bieganie i smiechy chichy, a od 21 to marudzi juz do zasniecia... skonczylam czytanie marketingu i spadam do wyrka, za tydzien egzaminy brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black_berries
Hej, Podczytuje Was od pewnego czasu, niestety nie przeczytalam calego watku :( Chcialam tylko zapytac sie Was o pewne sprawy... jestem obecnie w 29 tyg ciazy, bedac na usg u prywatnego polskiego ginekologa ( Anetta Sempka ) lekarka zauwazyla ze dziecko ma asymetryczne komory mozgowe. Od razu sie zapytalam co to znaczy, a ona na to ze to nic takiego i ze to normalne.. Jak worcilam do domu to obczytalam sie na necie i niestety ale to nic dobrego nie wrozy. Bylam tak zalamana, ze nie moglam spac tylko ciagle plakalam :( postanowilam pojsc do inengo ginekologa zeby to zobaczyl, Poszla,m do dr Dybkowskiego. Na poczatku zrobil pomiary i powiedzial, ze ok, sam nic nie zauwazyl, dopiero jak ja mu o tym wspomnialam to stwierzdzil,z etak sa one asymetryczne ale nie kazal sie tym martwic ! Powiedial natomiast, ze dziecko jest bardzo duze jak na ten wiek ciazy, Bylam w 27-tyg a dziecko wedlug usg wygladalo na 29 tydzien, dodam, ze wedlug Sempki dziezko jest o tydzien wieksze, ale nie mowila zeby sie tym martwic.... Ten lekarz Dybkowski dal mi list i z tym listem poszlam do szpitala ( rodze naHolles street ) i tam zrobili mi skan, robil to podobno jakis specjalista i powiedzial,z e wszystko jest ok z dzieciem i ze wazy ten normalnie... ja juz nie wiem co mam o tym wszystkim myslec ???? od tego czasu jestem zalamana ... Dr Dybkowski kazal mi rozniez zrobic badanie krzywej cukrowej w szpitalau, tego badania nie zobili wtedy tylko na teraz mam umowiony termin, ale ja poszlam i prywatnie je zrobilam w polskiej przychodni. Robila mi je pielegniarka i po wynikach strwierdzila ze sa one dziwne , wynik na cczo jest ok, ale pozniej po obciazeniu sa troche ponad norme, ale to nie cukrzyca ciazowa. Ale z kolei jak ja sprawdzalam na necie te wyniki i normy to wychodzi na to ,z e mam ta cukrzyce. Pielegniarka nie kazala tylko jesc slodyczy i tyle... ale ja sie tyle naczytalam na tym interenecie o tej cukrzcycy ze zastosowalam sie do tej diety ( w tydzien schudlam az 2 kg )... Ja juz odchodze od zmyslow :( jak nie ten problem z komorowami to z ta cukrzyca. Juz nie wiem co mam robic... bede miec te badania jeszcze raz robione w szpitalu za tydzien wiec zobacze co wyjdzie. Ale ja tak strasznie sie boje, ze malutka bedzie chora, ze ta cukrzyca nie byla wykryta wczeczsniej ( w szpitalu nie mialam robionyvh badan pod tym katem ).... wyszlo to teraz calkiem przypadkiem :( dziewczyny macie jakies rozeznanie w tej sprawie? czy wy mialyscie takie badania riobione? a mzoe mialyscie ta cukrzyce ciazawa? Juz nie wiem sama gdzie mam isc i co z tym robic,,, jutro ide do mojej gp, moze ona cos mi powie doradzi, co ja mam robic...kazdy mi mowi co inengo, a ja chce oszalec od tego wszytkieo i ciagle tylko mysle i modle sie aby z mala bylo wszystko ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Pierwsze co, to pytam o Anie, bo widze, ze Donia sie zameldowala:) Jak chlopaczki sie miewaja, nie szykuja sie jeszcze do wyjscia? Kroliku ja chrzcilam Blanke w Polsce, ale z tego co wiem w polskim kosciele u Dominikanow, nie robia zadnych problemow, jezeli rodzice nie sa malzenstwem, w irlandzkich parafiach tez nie, jedynie do takiej musialabys sie zapisac. W Polsce ksieza czesto zapominaja, ze to rodzice chrzestni maja byc katolikami i to oni zobowiazuja sie pomagac wychowac dziecko w wierze kosciola katolickiego, rodzice dzecka nawet nie musza byc wierzacy. Co do bioderek to tez spawdzali jej w szpitalu a potem na kontrolach u GP i polozna w HC rowniez. Na zadnym usg w szpitalu nie bylam. Z ta opieka zdrowotna tutaj jest podobnie ja wszedzie, w Polsce mamy tylko taka roznice, ze jezeli mamy pieniadze zawsze mozemy udac sie do specjalisty prywatnie i najwazniejsze to poczta pantoflowa dziala i z reguly wiemy, ktory lekarz jes dobrym specjalista, a tutaj tarfiamy z pzypadku na kogos i nie zawsze mamy szczescie by trafic na osobe kompetentna... kroliku ty ewidentnie mialas pecha :/ jak Vincent sie miewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej black berries , ja mialam ta cukrzyce ciążową,w sumie to jadłam wszystko :P co 2 tyg jedzilam na pomiary krwi i zawsze mialam ponad norme, córka mi się urodziła 3 dni po terminie z wagą 3475 i 49,5 cm , w 6 tyg po ciazy , mialam pomiar i cukrzycy juz nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eunnika
Marrigo juz dostałam laktator od jakieś miłej dziewczyny. Ale wielkie dzieki za pamięc. Ja tutaj tez nie miałam robionej krzywej cukrzycowej, bo nie byłam w grupie ryzyka. Na poczatku pytaja czy w rodzinie jest cukrzyca, u moich najbliższych nie ma, wiec nie robili. jedyne co to tylko cukier na czczo ale miałam ok. A potem to tylko badaja mocz na obecnośc cukru, białaka. Tylko tyle miałam. Ostatnio tez sie denerwowałam bo miałam robione badanie kwii na początku ciązy, a juz teraz wcale. A jak to u Was jest, miałyście badana krew w późniejszych tygodniach ciązy? ja teraz jestem w 36 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) ja na chwilke:) urodzilam:) Malutki zgodnie z umowa praktycznie przyszedl na swiat;)tzn do stolu wigilijnego zasiadalismy o 18, ja jeszcze postanowilam kibelek przed odiwedzic i tam mi wody odeszly;) wiec zjadlam talerz barszczu,kilka pierogow i pojechalismy do szpitala,:) skladajac zyczenia-powiedzilam mezusiowy standard+ odeszly mi wody;) Artus urodzil sie o 9:39 25/12/2011,zakonczylo sie na kleszczach...aleto jak juz bede miec wiecej czasu to napisze co i jak...ze szpitala wyszlismy 26, jest dobrze, docieramy sie:) ja sie czuje bardfzo dobrze, troche szwy ciagna ale ogolnie jest dobrze, Malutki tez, ta noc i dzis dzien tylko na jedzenie sie budzi:) buziaki dlaWas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu GRATULACJE !!! O jaka wspaniala wiadomosc, cudny Prezent:):):) Wszystkiego NAJ dla Ciebie, Synka i Meza:) To teraz Donia tak? Dziewczyny wszystkiego dobrego na po swietach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania GRATULACJE synusia !!! Duzo zdrowka dla Waszej 3czki 3majcie sie cieplo. Ja wczoraj cos popisalam i sie nie wsytawilo :-P Co do chrzcin to wlasnie slyszalam ze w Irlandzkim kosciele nie ma problemu ! i u Dominkikanow tez ,choc trzeba isc chyba na jakies spotkanie jak byc dobrym rodzicem ( ale nie jestem pewna) Witam nowe mamuski! Kurcze ja mialam ta cukrzyce i tez sie tak wystraszylam ze schudlam ale diabetyczka w szpitalu (Rotunda) powiedziala ze nie mam nie jesc i chudnac mam jesc tylko jedzenie gotowane ,pieczone nie smazone, owoce tz krajowe nie egzotyczne bo maja duzo cukru. wszystko bylo dobrze ,moj synek sie urodzil 3,340 a tak mialam jak Ty naczo dobrze a po zjedzeniu troche poza norme :-) Bedzie dobrze, poczekaj do badania w szpitalu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blackberries mnie na poczatku zapytali, czy ktos w rodzinie mial cukrzyce i tyle, zadnych badan nie mialam. Co do tych komor to lepiej trzymaj sie konkretnych informacji od lekarza, niz przeroznych rzeczy wypisywanych w necie. Najwazniejsze jest, abys sie nie denerwowala i spokojnie cieszyla sie ciaza. Sylwucha dzieki za info odn chrzcin. Z lekarzami masz racje - w pl o tyle latwiej, ze ktos kogos moze polecic i jak zaplacisz to masz, tu zreszta tez, tyle, ze lekarza nie znasz. Vincent super, rosnie, fika, teraz wlasnie robi maraton w lozeczku piszczac i rechoczac hihi, nie wiem, skad on bierze energie ;) Mamy juz mate kontrolujaca oddech, wiec ja tez spie spokojniej :) Ania gratulacje, wszystkiego dobrego dla Was!!! A widzisz jak sie dogadaliscie-mowisz i masz, niezly prezent :) A myslalam, ze na kawusie wyrobimy, wyslalam nr do Justy jakby co. Trzymajcie sie cieplo, odpoczywajcie :) eunnika mi krew tez badali tylko na pierwszej wizycie w szpitalu, jesli poczujesz sie zle to popros, moze zrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eunnika
Ja ogólnie czuje sie dobrze. Mam tylko zatrzymanie wody, spuchniete nogi, no i ręce juz mi drętwieją w nocy. Byłam u ginekologa, ale nic na to nie poradziła. Teraz jak bede w szpitalu to poprosze o badanie krwi, zeby byc pewnym ze wszystko dobrze. Mój maluszek juz ma wg usg 2,700 kg. Mam nadzieje ze z cukrem wszystko ok, jak mam mocz ok, co wy na to? Gratulacje dla nowej Mamy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czrnula00
Co do zebran to w irl kosciele byly 2 spotkania ale bardzo krotkie i po 5 euro na swiece .Ja jestem mama 10 miesiecznego synka ,urodzil sie miesiac wczesniej i mial tylko 2dwa kg bo mialam wysokie cisnienie ,i juz w brzuszku nie rosl.Wszystko nadrobil i jest zdrowy najwazniesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie mamusie i brzuchatki :-) Jak tam po świętach? Bardzo objedzone? Widzę,że dołaczyło do nas kilka przyszłych mam. Miło- świeżynki witamy serdecznie :-) Ja robiłam badania na cukier w Polsce i wyniki tu pokazałam, ale tu by teżmi zrobili tylko,że ja w tym czasie poleciałam do kraju więc tam je zrobiłam.Ale ja chodziłam do polskiej kliniki i pl. lekarza przez całą ciążę może dlatego miałam mieć robione. Aniu-moje gratulacje. Dużo zdrówka i radości niech Wam synus przyniesie :-) Super prezent na Święta ;-) Teraz czekamy na Donię i jej synka. Idę spać bo padam. Kolorowych snów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackberries
dzieki dziewczyny z odzew :) nwet nie wiecie jak mi pomoglyscie. ja nie jestem w grupie ryzyka, bo bmi mam wporzadku, ogolnie chuda jestem i nie jadlam za duzo przed ciaza. W rodzinie tez nikt nie choruje , a ten problem z cukrzyca wyszedl u tego polskiego goneikologaa, bo powiedzial, ze dziecko jest duze... od tego sie zaczelo. w sumie to na razie nikt mi nie powiedzial, ze mam ta cukrzyce, ale ostroznosci nigdy za wiele. Od 3 tyg zero slodyczy , a od 2 cukru :( do tego staram sie trzymac diete i zdrowo odzywiac, jesc malo a czesto. To dla mnie problem niestety bo zawsze jadlam malo ale porzadnie ! Izunia i MagdaIRE a mozecie mi powiedziec jakie wy mialyscie te cukry jak Wam je mierzono??? co na to lekarz mowil? MagdaIRE,a mozesz mi cos wiecej napisac na temat tych zalecen od diabetyczki ze szpitala?? czy dostalas glukometr ze szpitala , czy sama sobie go kupilas? bardzo bym prosila o te informacje... z tego co czytalam na necie to w Polsce jakos bardziej zwracaja lekarze uwage na te badania krzywej cukrowej i jak tykko lekko wyjdzie poza norme to kieruja do poradni diabetologicznej i scisla dieta i jak cukier skoczy troszeczke poza norme to daja insuline ... nie wiem jak tutaj jest, ale Irlandki w pracy mi mowily zeby sie ta cukrzyca tak bardzo nie przejmowac. Ja juz sama nie wiem :( tak bardzo sie boje o dziecko i nie chce mu zaszkodzic... oby wszystko bylo ok. Ide spac :) dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
Ania GRATULACJE synusia :) a wiec co do cukrzykow moja mama i tata mieli cukrzyce inne choroby napisalam to w karcie badan pacjeta i jestem w 6 miesiacu i mialam dopiero raz robione badania krwi i powiedzieli wczoraj na wizycie ze skoro jest ok to po co robic dalej i sie martwic no i jestem osoba dosc duzych rozmiarow :D ale pani w klinice powiedziala tylko zamiast miesa jesc wazywa hehe a ja jej na to ze krolik nie jestem i samych wazyw jesc nie bede ze mogla by dac skierowania do specjalisty dietetyka albo sama cos madzejszego powiedziec ale nic juz nie wymyslila. wizyty u gp sa bardziej owocne niz w klinice zero jak sie czujesz czy cos cie boli cm zmierzyla brzuch posluchalam serca i koniec :( porazka po swietach oj w swieta nigdzie sie nie ruszalam cale dnie odpoczywalam przed swietami sie narobilam ze w swieta odpoczywalam wyjatkowo bo zawsze w rozjazdach a teraz w domu na leniuchowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu GRATULACJE dla Was! Wszystkiego dobrego dla malego Artunia, niech Wam zdrowo rosnie:) Jednak Wigilie i Swieta Wam urzadzil pelne wrazen :D Oczywiscie czekamy na relacje, gdy znajdziesz troche czasu, odpoczywaj teraz na zapas:) blackberries tak jak juz dziewczyny cie uspokajaja, ja tylko dorzuce, ze sprobuj sie nie martwic. Sluchaj tego co mowia do ciebie lekarze i juz nie czyaj nic w necie bo, jak dobrze wiesz , stres nie jest wkaszany w twoim stanie. Cukier nie jest wysoki, wiec do cukrzycyc jeszcze daleko, ja przez pewnien czas mialam cukier w moczu i mialam robione badania krwi w tym kierunku, ale wystarczylo, ze odstawilam sprite, ktorego namietnie pilam na zgage i to bylo na tyle. A jak sama piszesz, BMI masz w porzadku, w rodzinie nie ma historii choroby to pewnie tylko chwilowe zawirowania. Co do wielkosci dziecka, oni nie sa w stanie tego tak naprawde stwierdzic poprzez badanie USG, mi na koncowce ciazy wmawiano, ze mam tak duze dziecko, a urodzilam coronie i wazyla 3.100, dla przykaldu moja siostra, ktora mialam miec takie male dziecko, nastersowalai ja, po kilka razy w tyg byla na badaniach w szpitalu, dodatkowych usg i ktg, urodzila dzidzie 3.400, a miala niby 2.5 wazy... Jezeli ta ginekolog cos wspomniala o nierownych polkulach, a potem stwierdzila, ze nie ma czym sie martwic to chyba tak jest, wiem, ze my mamusie wtedy juz wkrecami sobie wsztsko do glowy. Pamietam, ze mi na polowkowym USG polozna, nie mogla obejrzec serduszka malej i umowila mnie na kolejne dodatkowe, powiedzila mi, ze jest tak ulozona, ze nie jest w stanie sparwdzic dokladnie, a ja sobie oczywiscie i tak wymyslilam, ze pewnie cos jest nie tak i ona mi teraz nie chce tego powiedziec, tylko che sprawdzic to jeszcze raz za te 3 tyg... Kroliku a z usypianiem synusia, ciagle masz problemy? te wszystkie metody opisywane w ksiazkach, naprawde dzialaja... tylko nie zawsze jest sie w stanie wytrzymac te krzyki i histerie dziecka. Inne dzieci tylko placza, ale Twoj maluch, chyba podobnie jak moja niunia, stawiaja polowe osedla na nogi?? ja mam jeszcze meza w domu, ktory wszystkie metody ma w ... gdy corunia tak placze, gdy ja bardzo protestuje to mi powie, zebym sie nie zdziwila gdy sasiedzi policje wezwa haha i tyle mojej pracy z metodami... Milego dnia dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! A ja sobie leniwie odpoczywam na łóżku. Jeszcze później idę kupić szampana Picolo dla młodszej córki, bo w Nowy Rok będzie mieć 7 lat i kto wie może i braciszek wtedy będzie chciał wyjść. Wytrzymać dziś i jutro, a później zielone światełko ;) Dziś zaczynam 39tc :) Aniu, wielkie gratulacje. Niech maleństwo dobrze się rozwija. Życzę miłego dnia ********************************************************** Lilianna Julia 15.01.2001 Emilia Roksana 01.01.2005 Max Osasu .... w oczekiwaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Donia to moze i ja skocze jutro po ... picolo bardzo mnie glowa boli i glowy nie mam do procentow :( Dzis Laura dala koncert, postanowila nie spac i tyle ja juz padnieta, probowalam usypiac ja na rekach to szyje wyginala na 10 stron a mnie reca odpadaly to mysle koniec spania. Nie wiem moze to zeby zas? wyszedl sobie 3-ci zabek :) a pewnie "ida" kolejne, bo pare ostatnich dni bardzo marudne to dziecko. Sylwucha a jak Blanka z zabkami? RudiK a Ty zagladasz do nas? Julia moze tez juz zabek ma:) To Dziewczyny swietujemy jutro tak? Zatem do siego roku, zdrowka dla Was i wszytskiego co naj ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczeta! Melduje sie poswiatecznie! Ania-gratulacje! Piekne imie wybraliscie,tez mialam je na swojej liscie :) Kobiety mam do Was kolejne pytanie z serii 'niedoswiadczonej mamy'..Jak wygladalo u Was zasypianie pociech?Moj synek ma trzy tygodnie i teraz tak- przy piersi zasypia no problem,na rekach wtulony w mame spi jak kamien,na lozku przy mamie pomarudzi jednak w koncu zasnie (boje sie brac go do lozka)..jednak w lozeczku swoim,a raczej malej przytulnej kolysce za cholere spac nie chce.Ululam go na rekach,wloze do lozeczka,spi dziesiec minut i na tym koniec.Kiedy go jednak podnosze,ponownie na rekach zasypia.. Zastanawiam sie wiec czy z racji na to ze ma dopiero 3tyg tak bardzo potrzebuje bliskosci mamy czy moze juz go rozpiescilam i tak sie przyzwyczail?nie chce nauczyc go zasypiania na rekach bo potem bedzie problem...o ile juz nie zaistnial... Jak to bylo w przypadku Waszych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha gdyby on chociaz byl spiacy, to moznaby nazwac to usypianiem... od 21 to u niego czas na zabawe, jakis sie robi wtedy ozywiony, no ale w koncu ok 23 zasypia po krotkiej walce hehe ;) Donia najlepszego dla corci z okazji jutrzejszych urodzin :) lilac widze, ze u Ciebie tez niewesolo ze spaniem, ja nie wiem skad te dzieciaczki biora tyle energii, skoro my padamy z nog ;) RoyalFlush u mnie z zasypianiem na poczatku bylo ciezko (ok 1-2 tyg), czasem zostawal z nami w lozku albo spalam z reka w lozeczku, ale potem zaczal normalnie spac u siebie i byl spokoj, robilam rozek z kocyka i tak spal zawiniety. za to nigdy nie lubil spac w koszu mojzeszowym. niestety od jakiegos czasu znowu robi to samo co na poczatku-na rekach spi, odlozony budzi sie w sekunde ;) Mysle, ze Twoj synus za malutki jest, zeby sie juz przyzwyczail, po prostu boi sie tak nagle zostac daleko od mamy, sproboj go owinac ciasno, przyloz pieluszke, zeby czul zapach, ewentualnie sprawdz w ksiazkowych metodach, ja nie probowalam. Dziewczyny zycze Wam wspanialego Nowego Roku, aby byl jeszcze lepszy niz poprzedni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia bedziesz miala cala 3czke ze stycznia haha fajnie :-) Wczoraj pisalam o tej diecie i musialam skonczyc bo synus mnie ,,wołał,, ostatnio coś sobie pomylil dzien z noca brrr a i tak nie mam czasu Szczesliwego Nowego Roku 2012 , szampanskiej zabawy :-D Ja ostatnio nie moge sie z kafeterka dogadac brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrys ja mialam pozyczony ten do pomiaru cukru ,(nikt mi nie kazal miezyc) straszyli insulina w szpitalu ,,na nastepnym razem to juz mi podadza insuline,, ale w koncu 5 badanie krwi na czczo i po jedzeniu wyszlo dobrze i juz mnie nigdy nikt nie zbadal do kona ciazy a to byl 22tc tylko 6tyg.po porodzie zbadali ponownie krew i bylo ok :-) w tej diecie bylo pieczywo,ryz,makaron brazowy, na sniadanie owsianka (rodzynki,zurawina) 2-3 jogurty na dzien 0%, slodzik, duzo warzyw. i codziennie inne mieso , wolowe,wiepszowe, baranina,kurczak,kaczka ,indyk, nie pic sokow tylko wode chyba tam bylo 5 posilkow malych i 5 przekasek :-) Co do spania to moj maly spi do tej pory w koszu mojrzszowym ,nie chce w lozeczku :-P ale juz jest za duzy musze go przelozyc :-) i tak jak pisze krolik czest jak marudzi daje mu reke. Jeszcze raz milego swietowania :-D Ja wpisywalam zle haslo i dlatego posty,, nie chcialy,, sie wpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny w pierwszy dzień Nowego Roku!! I życzę Wam wszystkiego co najlepsze :) Króliczku, dziękuję za życzenia dla mojej córki. Od dziś ma już 7 lat! :) Magduś, tak tak, cała trójeczka za stycznia, teraz oficjalnie zaczynam robić wszystko, aby przyspieszyć poród :P Jeszcze raz wszystkiego THE BEST!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowia i szczescia dla Was i waszych bliskich w Nowym Roku! Donia wszytskiego najlepszego dla coreczki, nie dlugo dostanie jeszcze prezent w postaci brata, starsznie napiety terminaz masz kazdego roku w styczniu:) pewnie braciszek wstrzeli sie z narodzinami pomiedzy siostrami, biegasz juz po schodach? Poswietowalyscie wczoraj troche? Moj maz pracowal, przyszli jego bracia, nie chcieli bym siedziala sama w Sylwestra... a ja marzylam tylko o tym by pojsc spac, umeczona jestem starsznie, Blanka nie miala litosci wstala po 7 rano :/ Royal poczytaj o metodach usypiania i obawiam sie, ze jezeli teraz nie zadzialasz to bedzie z kazdym tygodniem trudniej, bo on dobrze wie, ze najlepiej u mamy na rekach:) ja sie troche naczytalam o tych metodach, i niektore stosuje, przewaznie dzialaja, ale gdy Blanka ma nie swoj dzien, to nic nie pomaga... mam ksiazke "Jezyk niemowlat" w pdf. wiec gdyby ktoras z Was chciala to moge wyslac na maila. Warto sobie cos poczytac, ale mysle,ze jednak trzeba podchodzic do tych wsyztskich metod z dystanesem, kazde dziecko jest inne i ciezko nalozyc tutaj jakies ramy postepowania. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×