Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość kamidia
Koleżanka rodziła tam 5 m-cy temu nie była na ani jednej wizycie trzeba tam po prostu pojechać i porozmawiać nawet można z położną ,powiedzieć że chce sie tam rodzić i tyle. Znieczulenie zewnatrzoponowe miała za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAgatki
co do ubranek to można jak najbardziej mieć swoje ubranka dla dziecka. Po porodzie ubierają w szpitalne ciuszki - zazwyczaj każda część ubrania z "innej parafii " tzn każda w innym kolorze , ale przecież to w niczym nie przeszkadza :) Potem po kąpaniu dzieci ubierane są w swoje ciuszki, jeśli dacie je wraz z dzieckiem siostrze, która kąpie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 29
Z tego co pamietam to trzeba miec ze soba 3 kaftaniki 3 pary spioszkow 3 body rozek i pieluszki kosmetyki daja oni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli dla dziecka wsyztsko oprocz kosmetykow. Moglybyscie powiedziec ile dni po porodzie zostaje sie w szpitalu? I co wziasc dla siebie, np podklady daja czy trzeba miec swoje? wiem ze to juz kiedys bylo ale nie moge sie do tego dokopac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lista rzeczy która jest potrzebna, przy przyjęciu pacjentki na oddział (dostępna w rejestracji): DOKUMENTY: - karta ciąży - dowód osobisty - wynik laboratoryjny grupy krwi - aktualny wynik układu krzepnięcia i morfologii (z ostatnich 2 tygodni) - adres poradni dziecięcej, do której będzie zgłoszone dziecko RZECZY OSOBISTE: - podkłady Semi - 5szt. - szlafrok - koszula - 2zt rozpinane (do porodu jedna bawełniana krótsza) - pantofle lub klapki - przybory toaletowe - piluchy bella - zestaw odzieży dla osoby towarzyszącej RZECZY DLA DZIECKA: - chusteczki nawilżone - pampersy 3-6kg - śpiochy, koszulki, kaftanik lub body (po 3 szt. z każdego rodzaju) - rożek dla noworodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merry 1978
Nescafe87 podkładów trzeba mieć 2 opakowania czyli 10 szt, 5 to za mało, to samo dotyczy pieluch bella 2 opakowania ( w moim przypadku były to nawet 3 opakowania, ponieważ ja musiałam z nich korzystać na sali przedporodowej ze względu na silne krwawienie z szyjki i odchodzące wody). Co do ciuszków dla dziecka to po porodzie ubrali moją małą w swoje ubranka a za ok godzinę zabrali ją do kąpania i już poprosili mnie o ciuszki dla niej. Po porodzie sn zostaje sie dwie doby a po cc trzy.Np. ja urodziłam we wtorek o 21.25 więc do domku wypuścili mnie w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwczyny to co napisałam w pośpiechu rano powyżej to jest absolutne minimum które jest wymagane a wiadomo, że każdy ma inne potrzeby co do podkładów to także wydaje mi się, że 5 to mało. Ale zawsze mąż może skoczyć do apteki (jest niedaleko szpitala) i kupić. Tak samo jeśli chodzi o koszule do spania moja siostra miała 3 a i tak było mało i zabierałyśmy z mamą do domu i na drugi dzień przywoziłyśmy czyste. Ciuszki dla dziecka też można w razie potrzeby przywieźć jakby maluszek bardzo brudził. Ja zamierzam również zabrać na wszelki wypadek laktator (gdybym na początku miała mało mleka przydaje się do pobudzenia laktacji). Pytanko do mam niedawno rodzących: czy dalej w razie czego dokarmiają dzieciaczki gotowymi buteleczkami mleka NAN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam polecam ten szpital choć nie mam dzieci ale chodze tam do lekarza i miałam tam operacje tam sa wspaniali lekarze a napewno bardzo sympatyczny i rzyczliwy ordynator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam polecam ten szpital choć nie mam dzieci ale chodze tam do lekarza i miałam tam operacje tam sa wspaniali lekarze a napewno bardzo sympatyczny i życzliwy ordynator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam polecam ten szpital choć nie mam dzieci ale chodze tam do lekarza i miałam tam operacje tam sa wspaniali lekarze a napewno bardzo sympatyczny i życzliwy ordynator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mam kolejną wizytę 28 maja u Dr Ślęczki, właśnie się umówiłam :) Fajnie, byle jak najszybciej lipca i rozwiązania! Mam pytanie do Was, jak to jest z płatnością L4 przez ZUS? Dostałam wypłatę w zeszłym miesiącu jeszcze od pracodawcy zgodnie z umową 10tego kwietnia. Teraz powinien przejąć mnie ZUS, kiedy on wypłaca zasiłek, tak samo 10tego każdego miesiąca czy pierw musi rozpatrzyć moją osobę itp.? Czy powinnam się gdzieś zgłośić w ZUSie czy jak?? Zielona z tego jestem.... Będę wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, właśnie umówiłam się na kolejną wizytę u Dr Ślęczki na 28 maja, niech już ten czas szybciej leci i bliżej będzie do rozwiązania. Dziewczyny mam takie pytanie odnośnie L4. W zeszłym miesiącu jeszcze wypłacał mi zakład pracy pieniądze zgodnie z umową 10tego kwietnia. Teraz powinien mnie przejąć ZUS, skąd wiadomo, że wogóle rozpatrują moją osobę, czy powinnam dostać jakieś pismo od nich? Kiedy ZUS wypłaca tak samo 10tego każdego miesiąca czy jak? Kurcze zielona z tego jestem... Może powinnam ja osobiście się zgłosić do ZUSu, słyszałam, że to zakład pracy przesyła papiery itd. sam ale czy to prawda... Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sedonia pracodawca zawozi Twoje zwolnienie do Zus, jeśłi jednak boisz się, że za długo będzie zwlekał możesz zawieźć L4 sama ale nie jestem pewna czy nie musi być z tyłu na L4 jakiejś adnotacji z pieczątką zakładu pracy czy jaichś dodatkowych dokumentow. Zus ma 30 dni na wypłatę świadczenia od momentu jak dostaną komplet dokumentów. Ja miałam ostatnio część L4 płatnego przez pracodawcę i część przez ZUS. Zwolnienie bylo do 16 kwietnia a 19 listonoszka przyniosła pieniążki z Zus-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sedonia pracodawca zawozi Twoje zwolnienie do Zus, jeśłi jednak boisz się, że za długo będzie zwlekał możesz zawieźć L4 sama ale nie jestem pewna czy nie musi być z tyłu na L4 jakiejś adnotacji z pieczątką zakładu pracy czy jaichś dodatkowych dokumentow. Zus ma 30 dni na wypłatę świadczenia od momentu jak dostaną komplet dokumentów. Ja miałam ostatnio część L4 płatnego przez pracodawcę i część przez ZUS. Zwolnienie bylo do 16 kwietnia a 19 listonoszka przyniosła pieniążki z Zus-u. Sosnowiec Wiek: 27 02.07.2010 płeć: dziewczynka :) Sosnowiec Wiek: 27 02.07.2010 płeć: dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 29
do sedonia- a ile osob liczy Twoj zaklad pracy?? jezeli liczy powyzej 20 osob to wszystkim zajmuja sie kadry Ty tylko donosisz L4 i nic Cie nie interesuje, zaklad pracy placi Ci przez pierwsze 33 dniz zwolnienia pozniej przejmuje Cie zus ale na tej zasadzie ze pracodawca sie z nim rozlicza przynajmniej tak jest u mnie i wyplata jest normalnie kazdego miesiaca 10 jeste przelew na koncie i wiekszosc moich kolezanek tez tak miala ale slyszalam tez iz jesli samemu sie wozi do zusu zwolnienia to oni maja 30 dni na wyplate pieniazkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 29
do sedonia- a ile osob liczy Twoj zaklad pracy? u mnie zaklad pracy wynosi powyzej 20 osob i to jest tak ze ja tylko nosilam do pracy L4 a kadrowe zajely sie wszystkim, przez pierwsze 33 dni wyplacal mi zaklad pracy a nastepne zwolnienia moj zaklad pracy mi wyplacal i rozliczal sie z zusem i tak jest super bo przelewy mialam normalnie bez rzadnych postoji przez zus kazdego miesiaca 10 mialam normalnie jak wyplate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ZUS nie przelewa tych pieniędzy na konto?Tylko za każdym razem dostarcza przekazem pocztowym do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ZUS nie może przelać tych pieniążków na konto?Czy za każdym razem przychodzi przekaz pocztowy do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi komp szwankuje;/ Raz wysyła post a raz nie wysyła;/Dlatego podwójnie wysłało;/Ale mówimy o osobach zatrudnionych powyżej 20 osób na Umowie o prace wyłącznie-tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi :D Ela 29, mój zakład pracy liczy poniżej 20stu zatrudnionych pracowników. Ogólnie panuje tak wielki haos, burdel i brak np. kadrowej! Zawiozłam wczoraj swoje L4 i tyle mi tylko powiedziano, że teraz będzie ZUS wypłacał, a nie pracodawca. Dla mnie to czarna magia, bo pierwszy raz wypłaca mi ktoś pieniądze z L4. Czyli rozumiem, że zakład pracy przesyła papiery do ZUSu. A czy ZUS poinformuje mnie np. że wypłynęły papiery, L4 itp. i że przejmuje opłaty czy coś w tym rodzaju? Lub kiedy np. będą wypłacane pieniądze, bo nie wiem czy istnieje jakiś dzień w ZUSie kiedy wypłacają zasiłki czy dzień ten pozostaje zgodnie z umową zawartą z pracodawcą? :O Strasznie to dla mnie zakręcone, a wiem, że muszę przypilnować tego, bo mojemu pracodawcy się NIE ufa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas oczekiwania na wypłatę świadczenia nie ma nic wspólnego z ilością osób pracujących w zakładzie. Zus ma zawsze 30 dni na wyplatę świadczenia od chwili gdy dostaną komplet dokumentów niezależnie od tego czy dokumenty dostarczy pracownik czy pracodawca. Problem w tym, że pracodawcy często nie mają czasu na dostarczenie naszego zwolnienia i leży sobie np. 2 tygodnie w kadrach. Różnica między ilością zarudnionych osób polega tylko na tym , że gdy forma jest mała liczy kilka osób to świadczenie od razu wypłaca Zus ale terminy są zawsze takie same. Co do wypłaty świadczenia z Zus na konto czy przekazem pocztowym. Jeśli chcecie aby pieniądze były przelewane na konto trzeba złozyć Zus-ie oświadczenie w obecności prawnika ZUS, że pieniądze mają być przelewane na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam nasze Urzędy - tak pozostawię ten komentarz..... A jeśli chodzi o składanie oświadczenia tak jak piszecie w obecności prawnika ZUS, by pieniążki były przelewane na konto, czy któraś z Was dziewczyny robiła coś takiego?Czy to się wiąże z jakimiś opłatami, prośba o informacje.Serdecznie dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 29
do aga 8207- jezeli zaklad pracy liczy powyzej 20 osob to za L4 placi pracodawca tylko rozlicza sie z zusem i wtedy kasa wplywa normalnie na konto tak jak wyplata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 29
chociaz jesli macie burdel w pracy z kadrami i tak dalej to moze warto samemu sie tym zajac u mnie tak to bylo zalatwione i nawet nie wiem jak wyglada zus bo nie musialam jezdzic dzwonic czy czegokolwiem pilnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela 29 sedonia pytała o sytuację gdy już zus płaci za l4. Pracodawca nawet w dużej firmie płaci tylko za pierwsze 33 dni w roku (wtedy pieniądze to normalna pensja i czas wypłaty się nie zmienia ) resztę płaci zus a zusu nie interesuje czy masz wypłatę w firmie do ostatniego danego miesiąca czy do 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karafka83
dziewczyny pomóżcie prosze bo są sprzeczne informacje. Chodzi mi odnośnie urlopu ojcowskiego. Czy mąż może wziąść ten tydzień urlopu w trakcie mojego macierzyńskiego czy jak go ukończę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karafka83
Pomóżcie Kochane Dziewczynki! Chodzi odnośnie urlopu ojcowskiego. Czy mój mąż może wziąść ten tydzień urlopu jak ja będę przebywać na macierzyńskim czy jak go ukończę? I gdzie to jest udokumentowane? jakim paragrafem bo w kodeksie pracy o tym nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziunia110
Witam! Dziewczyny mam do was pytanie, otóż ostatnio miałam robiony u dr Wieczorka wymaz z pochwy i wyszedł mi paciorkowiec typu B. Czy któraś z was to miała, co przepisał wam lekarz i jak wpłynęła ta choroba na dziecko? Proszę o odpowiedzi, ponieważ bardzo się martwię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziunia110
Hej! Dziewczyny miałam ostatnio brany wymaz z pochwy u dr Wieczorka i wyszedł mi paciorkowiec typu B. Czy któraś z was to miała, jak wygląda leczenie i jak wpływa to na dziecko? Broszę o odpowiedzi, ponieważ bardzo się martwię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×