Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

hej dziewczyny :) ja też rodziłam na łubinowej, dokładnie 23 listopada zeszłego roku. Lekarzem prowadzącym był Wieczorek. Jeżeli chodzi o moje odczucia to polecam jak najbardziej tą klinikę, jeżeli moge Wam coś doradzić to weźcie sobie znieczulenie zewnątrzoponowe (dla mnie na znieczulenie było za późno- za duże rozwarcie) ból jak jasna cholera :/ w skali od 1-10 ból 100. Rodziła ze mną dziewczyna która wzięła znieczulenie jej ból to 5. MASAKRA Przez pierwsze 2 tyg miałam delikatną depresję poporodową ale szybko minęła i jestem szczęśliwą mamą Mai :) ma już prawie 7m-cy, cudowne uczucie :) jestem pełna energii i postanowiłam coś z nią zrobić i otworzyłam swój biznes bo nie chciałam wracać do normalnej pracy ze względu na małą. Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia i oceny mojego biznesu www.butterfly-torebki.pl :) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZYGFISTACH
Witam, któraś z dziewczyn pisała, że ma problem bo dziecko ciągle ma przy piersi... Z tego co twierdzą położne i osoby które mają trochę stażu, taka sytuacja oznacza, że macie słaby pokarm i dzidzia jest głodna, więc trzeba dokarmiać sztucznie. Około 30 min co 1,5 3h wystarcza karmić dziecko. Wszyscy polecają pogotowia laktacyjne, tam Wam wszystko wyjaśnią i pomogą:)) Ktoś pytał o dr.Mniszka... Ja do niego chodzę i mi też go również ktoś polecił i jak na razie jestem zadowolona, odpowiada na wszystkie pytania, badania na każdej wizycie i ginekologicznie i robi usg. na samym początku daje wizytówkę i jak masz jakiś problem możesz dzwonić, ja skorzystałam bo miałąm spore problemy i nam wpomógł wtedy... nie musiałąm się wałesać po pogotowiach ratunkowych, gdzie pewno odsyłali by mnie z jednego do następnego szpitala.... Mam pytanie, która z dziewczyn ma termin na poczętek sierpnia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyćka
ZYGFISTACH - ja wg om mam termin na 3 sierpnia :) ale ostatnie usg pokazalo 21 lipca i mam nadzieje ze sie nie mylilo ;) dzisiaj mam wizyte to moze dowiem sie cos nowego. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYGFISTACH pokarm się ma albo się go nie ma - nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm !!! - radzę poczytać o tym trochę w sieci a dla mam karmiących piersią polecam forum http://forum.gazeta.pl/forum/f,570,Karmienie_piersia.html mnie osobiście bardzo pomagają dziewczyny kiedy mam jakiś pytania związane z karmieniem. też polecam dr. Mniszka - przyjmuje jedynie w swoim gabinecie na Wojewódzkiej. pozdrawiam dwupaki i mamuśki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, zastrzyki śniły mi się dzisiaj przez całą noc!!! Dzisiaj już o tym nie myślę (staram się) to może się wreszcie wyśpię, chociaż nocne kursowanie do ubikacji i tak na to nie pozwoli :D Mama1982 Dlaczego miałaś aż 3 razy robione znieczulenie do CC? I to jeszcze tak bolesne? Fakt, Pani anestezjolog miła ale baaardzo konkretna, miałam z nią przedwczoraj konsultacje, których nie chciała wprawdzie udzielić w niedzielę, ale dr. Ślęczka zrobił "porządek" i mnie przyjęła! 3 razy wkuła Ci się pomiędzy kręgi, bo za każdym razem nie trafiła czy znieczulenie nie zadziałało :O:O:O A jak wyglądała sprawa cewnika, bolało??? :O Miłego dnia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sedonia snią Ci się zastrzyki??? biedactwo.... tak, miałam trzy wkłucia.... pierwsze....p.doktor nie trafiła w odpowiednie miejsce drugie....nie rozeszło się.... trzecie.....sukces))) nie bój się, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was odbierała może "becikowe"? Słyszałam, że należy się zgłosić do MOPS-u blisko miejsca zamieszkania, czy tak jest? Jakieś dokumenty należy tam ze sobą zabrać? Macie może jakąś wiedzę na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wniosku o becikowe dołączamy następujące dokumenty: Kiciak Dokumenty do becikowego: 1.dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o becikowe 2. skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka; 3. pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe np. przez drugiego z rodziców 4. zaświadczenie lekarskie o opiece medycznej od 10 tygodnia ciąży Od listopada 2009 do otrzymania becikowego wymagane było przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu pod opieką medyczną przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży - do porodu. Wymóg został zawieszony do 31 grudnia 2011 r. Czyli może być ale nie musi. Wypełniasz druk urzędowy i czekasz miesiąc na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA1982 To miałaś pecha chyba z tym znieczuleniem, ale już za Tobą i teraz możesz tylko wspominać,a nie musisz w sumie hihi :D Lekarz mówił, że może (ale nie musi) rana po CC się dłużej goić, bo to będzie druga w tym samym miejscu,które jest już mało ukrwione :O Obiecałam sobie, że nie będę o tym wszystkim myślęć, bo dostanę na głowę i padnę z niewyspania :) Pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do happymummy Dzięki za info, potwierdziło się to co przeczytałam na necie:) No właśnie skoro zaświadczenie nie jest wymagane o wizycie do 10 tygodnia, to może nie będę męczyć o to kliniki - ale kto wie - może się jednak zdecyduje. A Ty może ubiegałaś się o nie w tym roku happymummy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łucja1976
Cześć dziewczyny Sedonia ja też już od tego myślenia wariuje dzisiaj całą noc nie spałam mysle o tej cesarce ja też mam już jedną za sobą całą ciąże sie nie bałam a teraz jakoś wyobraźnia mi sie uruchomiła dotarło że to już bardzo niedługo:) dzisiaj byłam na badaniach na krzepnięcie i zaraz wyniki a jutro konsultacja anestezjologiczna. Wczoraj byłam u mojej lekarki i przepisała mi nospe bo jakieś skurcze mi sie robią pewnie ze stresu, musze sie brać w garść:) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaKC
WIKULA to dzielna jestes jak tak dlugo chcesz sie trzymac :) ja najchetniej rodzilabym juz po pietnastym wrzesnia:) no mam taka skromna nadzieje ze moja corka zdecyduje sie wyjsc podobnie jak braciszek... on wyszedl 10 dni przed terminem z OM :) dr Mniszek jak juz tu pisala wczesniej ktoras dziewczyna prywatnie przyjmuje tylko na wojewodzkiej. Mnie dr Mniszek tam do swojego kompa wpisywal jak jeszcze nie mialam zalozonej karty ciazy wiec mysle ze z kazda pacjetka tak postepuje. Jesli ciaza rozwija sie prawidlowo i nic sie nie dzieje to kaze przychodzic co 4 tygodnie na wizyte... w pierwszej ciazy mialm skurcze od 6 miesiaca, wczesniej plamienia wiec chodzilam co 3 tygodnie... jak zaczela mi sie skracac szyjka to co 2... Doktor raczej nie przesadza z liczba wizyt. Jesli chodzi o cene wizyty to 130 zl bierze tez dr Koza... On przyjmuje na Mariackiej... w pierwszej ciazy robil mi usg to dokladne na lubinowej i zszywal mnie po porodzie... tez bardzo pozytywnie Go wspominam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁUCJA1976 Na kiedy masz planowaną cesarkę?? Bo tyyyle tych stron jest na forum, że nie chce mi się wracać i szukać :D A co do układku krzepnięcia, to teraz mam wyniki, a cesarka będzie 15 lipca, to będę musiała jeszcze raz robić to badanie czy wystarczą wyniki sprzed miesiąca? Nic nie mówił lekarz ani anestezjolog, ja też nie zapytałam... A już więcej wizyt nie mam przed CC (oby!). Pani w rejestracji jak brałam liste rzeczy, które mam zabrać do szpitala powiedziała, że podkłady SENI 2 paczki i tak samo pieluchy dla kobiet po porodzie też minimum 2,3 paczki. To tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łucja1976
Sedonia ja mam planowaną na 14 lipiec także prawie tak jak ty:)ja tez mam teraz wyniki i napewno nie trzeba będzie ich powtarzać pozostaje nam czekać cierpliwie i spokojnie:) jeszcze nie wszystko mam kupione i remont nie dokończony więc z tym spokojem to nie bardzo:) dobrze żę napisałaś o tych dwóch paczkach bo ja mam narazie po jednej i podkładów i pieluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciak tak odbierałam w tym roku - rodziłam w kwietniu a pod koniec maja dostałam becikowe - ja potrzebowałam jeszcze zaświadczenia z miejsca zameldowania że nie pobrałam tam becikowego i musiałam zanieść razem z dokumentami w miejsce zamieszkania - takie szopki. A z Pzu z polisy dostałam kasę w 3 dni po złożeniu wniosku bo wypadł weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łucja1972 czyli 14 lipca jedziesz już na cesarkę, tak? Ja mam być 14 lipca na godz. 20stą, a 15stego rano będą mnie kroić :O Dziewczyny, a jak to jest jeżeli chodzi o urlop macierzyński. Jestem teraz na L4, które mam wypisane do 24 lipca, a 15 lipca urodzi się dziecko, to pomimo tego dalej będzie się liczył okres chorobowy i otrzymam zasiłek chorobowy za okres ... do 24 lipca i od 25 przejde na urlop macierzyński? Aaa, i kto płaci pieniądze na urlopie macierzyńskim, ZUS czy pracodawca? Powinnam zgłosić gdzieś, że urodziłam? Nie znam się na tym kompletnie.... Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela29
do Sedonia- L4 ktore masz wystawione do 24 lipca w chwili porodu zostanie utomatycznie przerwane i jesli masz urodzic 15 lipca to od tegoz dnia bedziesz juz na urlopie macierzynskim, a urlop ten wyplaca zus tak samo jak Twoje L4 pracodawca placi tylko za pierwsze 33 dni L4, dostaniesz zaswiadczenie z Lubinowej ze Twoj urlop macierzynski rozpoczal sie z dniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Madzia 1980 chyba faktycznie jest juz po bo cos sie nie odzywa:) oby wszytko poszlo dobrze. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula26latek
dziewczyny czy ktoras z Was miala problemy z wyzszym cisnieniem w III trymestrze takim do 140/90 ? brak objawow zatrucia na szczescie. czy dostałyscie leki i jakie? czy w razie czego do szpitala na łubinowa was przyjeto na obserwacje? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, czy któraś jest już po terminie i czeka? Ja jestem dwa dni po terminie i jeżeli nic się nie będzie działo to za tydzień w pt mam iść na oddział. Boję się strasznie tej kroplówki na wywołanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula26latek Ja na początku 8 miesiąca miałam takie cisnienie, a nawet wyższe. Jak wieczorem wykryłam, ze mam 170/90, to zadzwoniłam na rejestrację czy mam przyjechać i powiedzieli, że tak. Albo przyjmie mnie doktor Ślęczka, albo lekarz dyzurny. Przyjął Ślęczka - biorę teraz Dopegyt 2 razy dziennie, w moczu nie miałam białka, więc zatrucia nie ma. No i od tego czasu jestem na L4. na obserwację mnie nie przyjęli - widocznie nie było potrzeby. byłam też spuchnięta, ale nie aż tak bardzo. jak masz takie cisnienie, to jedź na wizyte wcześniej i tyle :) i sie nie martw pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula26latek Hej ja miałam problemy z ciśnieniem w poprzedniej ciąży od końca szóstego miesiąca.Zażywałam Dopegyt 2 razy dziennie.Przez ciśnienie bardzo opuchłam,przez ostatni miesiąc nie dotykałam palcami u nóg ziemi.Na szczęście zatrucia nie miałam ale w 37 tyg.ciąży dziecko od tego miało złe tętno i musiałam mieć cesarkę. Nie martw się na pewno będzie wszystko dobrze,ja miałam o wiele wyższe od Ciebie ciśnienie. Zawsze w razie jaki by Ci się podwyższyło to możesz zadzwonić do lekarza prowadzącego albo pojechać na oddział.Na pewno Cię przyjmą na obserwację jak by Ci się pogorszyło.Ja leżałam na obserwacji ale w innym szpitalu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izaKC Hej.Mi się już bardzo ciągnie ta ciąża a to dopiero koniec 26 tyg.Też bym chciała urodzić tak w połowie września ale zaś z drugiej strony to fajnie było by urodzić 29 jak siostrzyczkę :-) Teraz tak piszę ale pewnie już na początku września będę czekała żeby wcześniej urodzić :-) Wiktorię urodziłam w 37 tyg ciąży a i tak mi się to okropnie ciągnęło. Postanowiłam dziś zadzwonić do doktora Kozy żeby umówić się na przyszły tydzień na wizytę ale niestety cały dzień nie odbierał telefonu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula26latek
dziekuje Wikulu i Mamo_Agusiu za odp pozdrawiam i wierze ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Orientujecie się może jak to jest na Łubinowej z noclegiem dla męża? Słyszałam, że są pokoje 1 osobowe, do których dostawiane jest łóżko, oczywiście odpłatnie wszystko. Jest tak faktycznie? Dla mnie byłoby to super rozwiązanie, bo 14stego mam być na 20stąi mąż musiałby wracać 2 godz. drogi do domu, po to żeby na następny dzień być na 8 rano spowrotem w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygfistach
dostawka dla męża kosztuje 500zł (ale na jaki okres to nie wiem - chyba na cały Twój pobyt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to warto przemyśleć, mam nadzieję, że ta dostawka dotyczy pokoju jednoosobowego i tak zależy mi tylko na tej jednej nocy, bo później mąż musi być w domu z drugim szkrabem :) A czemu robią lewatywę przed cesarką? Miałam 2 lata temu cesarkę i nic takiego nie robili!!!! Przecież to nic przyjemnego z tego co słyszałam, wręcz baaardzo nieprzyjemne. Jak widzicie temat mojego rozwiązania nieustannie mnie gnębi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygfistach
Bo 12h będziesz leżeć bez ruchu i dlatego, żebyś później miała spokój... Wszystko będzie dobrze, nie denrwuj się... Uspokajam innych a sama nie ma h w ciągu doby, zebym nie myślała o porodzie, pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi 34
ale maja cennik za ta dostawke za 500 wolalabym sie przespac w aucie pod szpitalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula26latek ciśnienie 140/90 zwłaszcza w III trymestrze, gdzie przeważnie ciśnienie się podnosi. To nie tragedia , tym bardziej, że nie masz innych złych objawów (zatrucia, czy białka w moczu). Ja jestem niskociśnieniowcem i zdażało mi się mdleć z tego powodu (raz miałam nawet głowę szytą) a na samym początku ciąży ciśnienie mi skoczyło 140/80 czasem 140/90 nawet 160\90 się zdażało. Pielęgniarka mnie przestraszyła , że nie ma żartów. Na szczęście lekarz był na tyle rosządny, że nie panikował. Takie ciśnienie miałam przez całą ciążę. Żadnych leków, jedyne co to kawy wogóle nie piłam. Teraz jestem już w końcówce ciąży , dziecko urosło dość duze i na ostatniej wizycie o dziwo ciśnienie spadło :) wbrew wszelkim prawom natury (bo to pod koniec zazwyczaj rośnie). Tak więc widzisz , że nie ma się o co martwić. Jedyne co to kontrolować czy się bardziej nie podnosi. menia 80 ja jestem tydzień przed terminem ale też już chciaabym być po. Może jeszcze do piątku urodzisz spokojnie i obejdzie się bez kroplówki. Ja jak do przyszłego piątku nie urodzę to w sobotę 3 lipca mam się stwić na pierwsze ktg. Póki co sprzątam piorę i prasuję, choć brzuch mnie coś zaczyna pobolewać więc nie wiem ile dam jeszcze radę :) sedonia na łubinowej jest jeden pokój jednoosobowy i tam może być z Tobą mąż. Cena jak już ktoś wcześniej pisał 500zł za cały pobyt. Niestety nie ma możliwości tzw. rezerwacji tego pokoju. Po prostu jak jest wolny to możecie go wybrać i za niego zapłacić Lewatywę z tego co wiem zawsze robią przed cesarką (moja koleżanka ni miała ale tylko dlatego , że cesarka była nagle wykonywana). A o wiele bardziej nieprzyjemne od lewatywy są inne niespodzianki :) Poza tym po cesarce nie wypróżnisz się od razu więc w ten sposób unikniesz dodatkowych problemów z wypróżnieniem i bólem brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×