Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Maryna77 dobrze, że u Ciebie też dobrze :) U mnie aktualnie skończony 31tc i maluch waży 2kg, doktor mówił, że pucatek :D, ja narazie z krzepliwością mam sobie dać spokój, zajmiemy się tym póżniej. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wero NIKA a u mnie 19 do tego z OM a 12 do cc jeśli bedzie taka konieczność. Ja już wypatruje symptomów porodu.Męża ciągle męczę czy aby auto zatankowane,telefon naładowany itp. Zastanawiam si czy to nasz ostatni weekend we dwoje czy może przedostatni. Mały wogóle 3 dzień rusza się często a wieczorem to już oszaleć można. Nie wiem jak Wy ale ja już czuję się bardzo ocięzale,nigdzie mi się nie chce chodzić,na dworku szybko sie męczę...brzuch urósł mi jeszcze bardziej w ostatnich dniach...ale już niedługo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wero NIKO, wybór awaryjnego szpitala to oczywiście kwestia indywidualna :) Wspominałam o tym, ponieważ sama biorę go pod uwagę. W każdym razie warto wcześniej sprawdzić szczegóły, w tym drogę dojazdu i miejsca parkingowe oraz to, co należy zabrać ze sobą. Np.: na endokrynologii ginekologicznej SP CSK SUM na Ligocie wymagano ode mnie dodatkowego poświadczenia o ubezpieczeniu (książeczka zdrowia lub RMUA), ważnego do miesiąca. Sama karta nie wystarczyła (luty/marzec 2010) Właśnie dlatego się ucieszyłam, że Muminek nie zamierza jeszcze się pchać na ten świat :) Niech mu się spokojnie płucka wyściełają surfaktantem, niech nabiera tkanki tłuszczowej i niech się zdrowo rozwija :) Yenno1, spore te maluchy, fakt :) Ale niech się tam dobrze chowają, z resztą sobie poradzimy :) X-ray girl, gdyby jeszcze ta hemoglobina chciała podskoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryna77 A masz ponizej normy hemoglobine? Ja miałam od 2 trymestru obnizoną do 11.2 przy dolnej granicy 12.0. Dr nie zapisywał mi niczego bardzo długo ale jakos w 3 trymestrze zapisał mi Sorbifer ale tylko raz dziennie.W sumie 50 tabl.zażyłam i HGB podskoczyła do 12.2 .Tabletki się skończyły i juz mi nie kazał brać. W sumie nie biorę już odprawie miesiaca.Wyniki bz. Dla mnie dieta bogata w żelazo akurat nic nie wnosi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryna77, to super, że wszystko u Ciebie i skrzata ok:) świetna jesteś z tymi badaniami, faktycznie to na sado-maso mi wygląda;) ale doskonale Cię rozumiem, przezorny zawsze... tak czytam, Twój i yenny1 maluszek fajnie już przybiera, nasza mała ostatnio jakieś 1500g szczęścia (w 32tc), ale lekarz kazał się zupełnie nie martwić, rodzice ( to sem ja i On:) też do koszykarzy nie należą, hehe.Więc córcia też raczej z tych większych nie będzie, chociaż kto wie..;) A co do hemoglobiny, mi wraz z tygodniami ciąży systematycznie malała, doszła najniżej do ok. 10.2 (wtedy przez całe dwa dni bardzo przejęta karmiłam siebie i lubego a to szpinakiem, a to gotowaną wołowinką, koniecznie z buraczkami, popijając sokiem z aronii:))) myślę, że dawka 2x1 ascoferu w zupełności mi pomaga, hemoglobinka teraz systematycznie...rośnie:) pozdrawiam Was deszczowo, ale ciepło:) idę dalej szykować jedzenie na imprezę, mamy gościów dzisiaj dużo, juhuuu. Obleję to jakimś soft drinem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X-ray girl, tylko się cieszyć, że tak ładnie Ci podskoczył poziom tej nieszczęsnej hemoglobiny i nawet po odstawieniu suplementów żelaza nadal nie spada. Aż zazdroszczę :) Mnie od początku ciąży systematycznie spadała wartość tego paskudztwa. 12; 11,8; 11,5; 11,1; 11. Dieta oczywiście (poza wątróbką) jak najbardziej nastawiona na żelazo w wersji maksymalnie przyswajalnej. I co? I podskoczyło do 11,1 :p W końcu lekarz stwierdził, że podajemy Ascofer 3x2, jak na ulotce. Po 3 tygodniach hemoglobina skoczyła do 11,5, po czy zmieniliśmy specyfik na Tardyferon Fol i Sorbifer Durules (1x1). Efekt po 3 tygodniach? 11,1 :p *pac* Choc_ellu, spokojna głowa, jeszcze pewnie dziewczątko nabierze wagi. Chociaż kiedy sobie pomyślę, że mam z siebie wyprzeć pod 4 kg żywej wagi (szybka wizualizacja - 4 kg cukru), to już jest mi słabo ;) Mam nadzieję, że impreza się udała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po prostu szpitala na Raciborskiej nie biorę kompletnie pod uwagę, tak jak szpitala w Bogucicach. Ja mam hemoglobinę ( ost. wynik ) 13.8 Pani dr mówi, że jestem jakimś rzadkim przypadkiem:P a wagą z usg nie ma się co sugerować, kumpela rodziła tydzień temu na Łubinowej;) i mały' ważył' na miesiąc przed porodem wg USG 3.200, a urodził się z wagą 3.200;) więc nie ma się tym co sugerować za bardzo;) Pozdro dziołszki;) p.s x-ray z jednej str. zazdroszczę Ci tej cesarki przynajmniej będziesz wiedzieć kiedy maluszek będzie na świecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
weroNIKA z wagą to jest róznie ja ostatnie usg miałam około 15marca waga była 2770g a Tomuś urodził się 18 kwietnia z waga 3880g więc sporo mu przybyło... a dr mówił że będzie max 3500g. Pozdrawiam Oczekujące!!! Dacie radę już niedługo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja, racja Gosiek, dlatego mówię, że nie można się sugerować w ani jedną ani drugą stronę :) najlepiej w ogóle temu nie ufać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x-ray girl a dopytywałaś się jak to jest po cesarce? czy zostawiają Ci dziecko na chwilę czy od razu zabierają? a jak jest z karmieniem? jeśli nie ma się pokarmu na początku to dokarmiają butelką czy innymi sposobami(łyżeczką, kieliszkiem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa_mamusia
yenna jesli nie masz pokarmu, to dzidziusia dokarmiaja gotowymi mieszankami (mają takie jednorazowe buteleczki z Hippa)-tak było 2 lata temu. A co do wagi dziecka to róznie to bywa, mi dr mówił, ze urodze dziecko ok. 3,300 (w 35tc. miał wage 2,400, a za 4 tygodnie jak rodziłam to miał 3,810, czyli dokładnie za 4 tygodnie waga wzrosła o 1,400, co mi sie w głowie nie miesciło (az boje sie co bedzie teraz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwcowa_mamusia dzięki za odp. Obawiam się właśnie, że po cc można nie mieć pokarmu, a mały przyzwyczai się do butelki i potem cyca nie będzie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wero NIKO :), oczywiście że waga z usg jest wagą bardzo przybliżoną. Oblicza się ją na podstawie pomiarów główki, brzuszka i kości. Tkanki tłuszczowej nikt nie jest w stanie sprawdzić, a maluchy ostatnimi tygodniami najbardziej przybierają. No i sprawa prawidłowego uchwycenia znaczników z aparatu, co też nie jest takie częste. Kiedy wszystko jest dobrze pomierzone, a dziecię rozwija się standardowo (ważne), to przyjmuje się średni błąd +/- 0,5 kg. Trzeba jeszcze pamiętać, że każde maleństwo rozwija się indywidualnie, a rozwój standardowy, to po prostu średnia :) Pomijając jednak te sprawy, lubię mieć świadomość, że mały człowiek wciąż rośnie. A dumna ciężarówka może powiedzieć, że aktualnie nosi rozpychające się OKOŁO ;) 2,2 kg :D Ponoć ilość pokarmu i tak stabilizuje się po kilku dniach dniach dopiero. Sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało u mnie. Pomęczymy się razem, a jak pokarmu będzie za mało czy nie będzie go z początku wcale, to będziemy się dokarmiać (fajnie się mówi w teorii jeszcze przed :p) Rozpakowane pisały o odpowiednich butelkach i smoczkach w takich sytuacjach. Muszę później doczytać. Nie martwcie się dziewczyny na zapas, przyjdzie czas i na to :) Ważne że na Łubinowej w razie czego można dokarmić. Na Markiefki i na Raciborskiej kładą duuuuuży nacisk na karmienie tylko piersią :O A za oknem leje jak z cebra :( Dobrego samopoczucia dla Was, Drogie Panie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryna77 tak, są butelki i smoczki specjalne np medeli. Można też karmić strzykawką, łyżeczką czy kieliszkiem, wszystko po to żeby maluch nie przyzwyczaił się do picia z butelki. Tylko nie wiem właśnie jak to jest na Łubinowej teraz, bo podejrzewam, że skoro mają jednorazowe butelki to niestety nikomu z personelu nie chciałoby się używać moich butelek czy bawić w karmienie łyżeczką...ale może się mylę. Również życzę miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenno1, fakt, może być problem. Najlepiej jednak zadzwonić i wyłuszczając sytuację, dopytać o szczegóły. A nuż się okaże, że będą chętne do współpracy :) Odrobina optymizmu nie zaszkodzi, choć to baaaardzo wątpliwe. Uważaj na siebie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale smuciasty dzień, postanowiliśmy nie wychodzić dziś z łóżka, yyyy w sensie dużo leniuchować i robić wielkie NIC;P a impreza oj, udała się, goście dopisali, huczne sto lat dla lubego też było, a nawet towarzystwo dwóch ciężarówek się załapało:) Właśnie ogarnęliśmy kuchnię i salon i z czystym sumieniem mówię grzecznie: miłej niedzieli dziewczynki, dobranoc:P:P Odpoczywajcie i majówkowo pogłaskajcie brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nitra
teraz na łubinowej daja jednorazowe buteleczki nan pro i na nie nakręcany jest smoczek jednorazowy taka otwarta butelka musi byc wykorzystana do 6 godzin po otwarciu, to na tyle wygodne że po otwarciu odrazu nadaje sie do picia i jak jest duzo noworodków to nie bawią sie w rozrabianie mlek. Ja do tej pory karmie w nocy moją małą tymi mleczkami a w dzień pije moje mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitra dzięki za odpowiedź, czyli rozumiem, że mimo dokarmiania dzieci butelką jest szansa na to, żeby karmić potem piersią, jak pokarm przyjdzie później. A powiedzcie mi dziewczyny, które nie są z Katowic, a rodziły na Łubinowej. Jak to jest z aktem urodzenia dziecka? Gdzie się go odbiera? W Katowicach czy w miejscu zamieszkania?. O czym należy pamietać i gdzie się trzeba udać jeśli chodzi o dokumenty, papierki?Wiem, że trzeba przypilnować zaświadczenia potrzebnego do becikowego. Co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a g a
akt urodzenia dziecka odbiera sie w usc w Katowicach. Trzeba do tego wypis ze szpitala i akt malzenstwa, jesli nie zawieralo sie slubu w katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magart
I z tego co wiem ten skrócony odpis z aktu małżeństwa musi być aktualny (tylko nie pamiętam czy ma mieć max 6 m-cy/12-m-cy/9m-cy)...w każdym razie dwuletni (w naszym przypadku) byl przeterminowany i zalatwilismy sobie nowy. Teraz czeka na Młodego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
Dziewczyny ja jestem z Sosnowca i akt ślubu mieliśmy z 2003 roku i w USC nikt nie robił problemu, że jest nieaktualny, a akt urodzenia maleństwa załatwia się i odbiera na miejscu w 3 kopiach, no i jeśli nie można osobiście to bez problemu może załatwić babcia lub dziadek dzieciątka tylko musi mieć wtedy dowody osobiste obojga rodziców i akt ślubu, jeśli był brany poza Katowicami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magart
No to ja juz nie wiem...przepisy sie zmienily czy co... 4 tyg. temu poinformowali mojego meza w USC w Katowicach, ze jak slub bralismy z Sosnowcu to musimy miec aktualny akt malzenstwa. Mezus sie pytal czy sprzed 2 lat jest aktualny to powiedzieli, ze nie i trzeba zalatwic nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękin dziewczyny za informacje. A czy jest jakiś termin ile po porodzie trzeba ten akt odebrać? Po cc będę pewnie ledwo żywa przez jakiś czas, a niestety nie mam na kogo liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
Dziewczyny akt urodzenia trzeba załatwić w USC Katowice na Wolności 12 w ciągu 14 dni od urodzenia dziecka, taki akt odbiera się na miejscu... Potem w ciągu 3 tygodni do odbioru w swoim mieście w UM jest nr pesel. Jak już ma się te 2 dokumenty można załatwić becikowe i kartę chipową z NFZ dla maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek a to zaświadczenie do becikowego to ze szpitala ma być czy od lekarza prowadzącego ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
kwietniowa :) Wiesz co ja patrzyłam na różnych stronach internetowych np.becikowe.com i wyczytałam, że teraz już nie trzeba załatwiać żadnych zaświadczeń od lekarza, podobno wymóg taki został zawieszony na 2 lata... więc chyba najlepiej dowiedzieć się w swoim mopsie lub urzędzie gminy, zalezy gdzie się będzie składać wniosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka152
To juz dzisiaj nastał ten dzień idę do szpitala a jutro rano cc.Dziewczyny strasznie się boję.Jak tylko wyjdę to napiszę relację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wózek odebrany, fotelik też. to teraz tylko majówki czekamy na Nasz Dzień :) ja jeszcze pewnie spokojnie zdążę zaliczyć wizytę 13.05 i spokojnie do terminu dotrwam:) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenka152 mocno trzymam kciuki za cc bez żadnych komplikacji. Będę czekała na Twoja relację, trzymaj się, powodzenia Gosiek dzięki za wyjaśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×