Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość mmal
No właśnie tak myślę, jak szybko zbierać się jak się zacznie. Wiadomo jakaś kąpiel itp. i dopiero wtedy zadzwonię po taxi, mam nadzieję że mnie nie będą odsyłać, jak trochę przeciągnę. Byle nie za poźno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MNie odeszły wody w nocy i jak dzwoniłam i pytałam czy mam przyjechać to szczerze mówiąc babeczki powiedziały, że mam czekać jeszcze, ale ja jakoś byłam spanikowana i pojechałam nie odesłali mnie ( za to męża tak) chociaż rozwarcie było na zaledwie 1cm. Nikomu nie polecam takiego rozwoju akcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiagesia
Ja miałam podobnie, dwa reazy odsylali, za trzecim razem zostawili, podali nospe, rozpieprzyly się skurcze i dwa dni lezalam z mega mocnymi i nieregularnymi skurczami, podali w dniu terminu oxy ruszyło się, ale po 9h od oxy byłam tak wycienczona z rozwarciem 5 7 5 7 ze zdecydowali się na cięcie. Okazało się ze mam dysproporcje macicy i mały nie urodził by się naturalnie. Dlatego teraz ma być cięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszule CIĄŻOWE, koszule DO KARMIENIA, koszule DO PORODU w cenie od 19,50 PLN! Staniki DO KARMIENIA już od 10 PLN! Szczegóły na www.sklep.brzuchatki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
misiagesia - a to lekarz prowadzący, czy na usg nie widzieli tego, że jest jakaś dysproporcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudniówka 2014
mmal położna na sr mówiła, żeby poczekać aż skurcze będą w miarę regularne i dopiero wtedy jechać do szpitala bo wiadomo w domu zawsze lepiej. Można pospacerować, poskakać na piłce czy wziąć kąpiel i pojechać do szpitala już z ładnym rozwarciem:) Mnie niestety za pierwszym razem odeszły wody i zero skurczy więc pojechałam od razu do szpitala a tam zero rozwarcia, główka wysoko i przez 4 h nic się nie działo. Dopiero po oxy i lewatywie rozwarcie ruszyło z kopyta i chyba w 2 h było 10 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmal
Moja mama i babcia miały tak, że nie czuły skurczów, mama rano do pracy poszła mimo, że jej wody odeszły, ale skurczów nie miała. Potem koleżanka po torbe leciała i mame do szpitala odprowadziła i o 15 byłam na świecie :) Babcia tak samo, od pierwszego skurczu który poczuła, polożna ledwo zdążyła do domu przyjść, minęly 2 h. Ciekawe czy to rodzinne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaesiowa
a ja po wczorajszej wizycie u Gina - termin wg USG 21 listopad ale: lekarz stwierdził, że są już skurcze macicy (nie odczuwałam ich z uwagi na duże dawki magnezu i duphaston - leki odstawione dzisiaj ale póki co nadal nic nie czuję), główka już ułożona w kanale rodnym i brzuszek także obniżony, szyjka skrócona więc: może się okazać, że start nastąpi dużo dużo wcześniej :). Siedzę więc na bombie zegarowej i spokojnie sobie czekam. Torba spakowana. Wszystkie dodatkowe badania zrobiłam wczoraj i dzisiaj, w poniedziałek wizyta u anestezjologa. Poród póki co planowo siłami natury. Liczę na znieczulenie ZO. Powiem Wam, że jak na "planowe" 3 tygodnie przed terminem to chyba czuje się całkiem dobrze - żadnych dolegliwości - chociaż to moja pierwsza dzidzia więc porównania nie mam żadnego. Staram się nie stresować i nie myśleć o tym jak to będzie, gdy wybije godzina "zero" bo przecież i tak nie mam na nic wpływu, więc jak się zacznie to chyba jakoś się pozbieram i do szpitala dotrę. pozdrowienia dla wszystkich czekających i już bawiących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak często po terminie jest przeprowadzane badanie ktg i czy w szpitalu jest ono dodatkowo płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmal
Od dnia terminu jeździsz co 2 dni na ktg, nic nie płacisz. Lekarze mają ok. 7-9 dób na przyjęcie do szpitala i wywołanie porodu. Info od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiagesia
Do gościa 10.15. Dysproporcja okazaną się po tym jak małego wyjeli z brzuszka. Na główce był odcisniety nie równo tylko po przekątnej. Jestem właśnie po wizycie u gin. I termin z miesiączki na 28.12 z USG na 21.12. Ale dziś zapisany termin na CC to 17.12. Dodatkowo wychodzi ze to z miesiączki to 32 tydzień a z usg to 33. A mała wazy 2020g a jak u was pociechy ważyły w tym czasie? Mała dodatkowo odwróciła się pupa do dołu i to dlatego mnie ta rana po poprzednim CC tak bardzo boli. Biorę luteine 100 dwa razy dziennie, żelazo, magnez, witaminy ciazowe co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam grudzień
Ja cały czas przed pierwszą wizytą, że tak powiem kwalifikującą. Nie wiem do kogo mam się udać? czy do dr Kozy? czy do Dr Ślęczki?, a może do dr Dyni? hmmm..no i kiedy? Wagi bąbla nie znam szczerze mówiąc- USG mam wprawdzie na każdej wizycie- ale Pani dr nie jest w stanie okresli wagi- takie USG :( misiagesia- 2020? to wydaje mi się dużo? (ale może się mylę?) skoro maluch moze przez te ostatnie miesiace przybrać ok 1kg/mc , a nam zostało 8 tygodni? najwazniejsze, że wszystko jest OK.:) Mnie ten grudzień jakoś trochę martwi, w sensie jak sobie pomyślę, że moja pociecha będzie musiała iść do I klasy jak będzie miała 5l9m to mnie ściska;/ Jeszcze nie mam nic przygotowane- jakoś na lajcie do tego podchodzę, ale chyba powoli trzeba się ogarnąć. Dobrze, że duzo zostało mi po pierwszym maluchu. Zamawiacie wyprawkę na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaesiowa
Witam wszystkie Panie. U mnie 37 tc. Wg usg z ostatniej środy termin na 21 listopada - waga małej to 2960. Lekarz stwierdził, że jeśli mała dotrzyma do terminu to jej waga może się mierzyć w granicach 3600 ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że urodzę dużo wcześniej bo sa już oznaki ale to nigdy nie wiadomo. Ja mam już wszystko przygotowane i ubranka kupowałam uzywane na allegro - mała przecież i tak nie jest w stanie ich zniszczyć a ceny są naprawdę warte uwagi. Ubranka można także zakupić w bardzo korzystnych cenach na szafka.pl - tam też się zaopatrzyłam i polecam gorąco. Dodatkowo dużo dziewczyn oferuje ubrania na facebooku - w jeszcze niższych niż allegro cenach. Kwestia: nowe czy uzywane to oczywiście sprawa indywidualna jednak ja myślę, że szkoda kasy na nowiutkie skoro używane można kupić w stanie idealnym za nieporównywalne pięniądze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaesiowa
Jesli natomiast zamierzacie dopiero kupować wyprawkę typu: łóżeczka, materacyk, akcesoria do kąpieli, karmienia, higieniczne itd. i wszystkie inne niezbędne dla maluchów to oczywiście także polecam allegro (nowe). Przeszłam mnóstwo sklepów dziecięcych i przejrzałam tysiące stron internetowych i ceny na allegro są dużo niższe - od kilku do nawet kilkudziesięciu zł. Warto zaopatrywać się u jednego sprzedawcy - wówczas koszty wysyłki są niskie ale ich zapłata i tak rekompensuje marżę nałożoną na produktach przez sklepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z waga podobnie z miesiączki mam 32 tydzień a na usg wyszło 33,4dni mały waży około 2100gram i jak tak dalej będzie przybierał to znowu czeka mnie rodzenie dużego dziecka (pierwszy syn 4kg) i trochę mnie to przeraża. co do wyprawki to ja jestem w połowie szykowania ale do połowy listopada chce być przygotowana bo nigdy nie wiadomo co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama grudzień
ja też dziś mam równiutki 32tc. ciuszki mam przygotowane mniej więcej -tylko poprać - wyprasować.. cała reszta w proszku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam cukrzycę,jestem na diecie i pomimo ze lece na wadze, mała zdrowo rośnie, jest dosyć długa!! I szykuje się powtórka z rozrywki. Mój mały miał 59cm i 3660.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym czekaniem na regularne skurcze jest różnie. Przy pierwszym dziecku po odejściu wód będąc juz na przedporodowej obudziłam się w nocy z regularnymi skurczami co 3 minuty i rozwarciem na 8. Wcześniejsze były albo tak słabe, że je przespałam albo ich wcale nie było. Przy drugim synku w lipcu tego roku pierwsze bóle jakie poczułam to były parte. Z tym, że ja chodzilam okolo 3 tygodni z rozwarciem na 3. Dodam, że obaj chłopcy to wcześniaki, z 32 i 35 tygodnia. Obaj urodzeni na łubinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle produktu mozna tera kupic w polsce trzeba sie speszyc bo za komuny tego nie bylo 333 www.youtube.com/watch?v=aNC-LLh2dn4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś ma jakieś sposoby na przyspieszenie porodu?, bo jestem po terminie a jak na razie nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie osobiscie pomogl dlugi spacer wczesnym rankiem niosłam tez ciezkie zakupy a tego samego dnia wieszalam firanki za dwa dni odeszly mi wody.ale to bardzo indywidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiagesia
Slyszalam że seks pomaga, chodzenie po schodach - dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadowa_mama
Mojej jednej koleżance pomógł olej rycynowy, drugiej jak pojechała do znajomych gdzie toaleta była na pietrze. Wrócili do domu i po paru godzinach wody jej odeszły :) jedynie to słyszałam ze nie wolno myć okien ani tym podobnych rzeczy robić bo to niebezpieczne dla ciąży. Podobno jest ryzyko ze lozysko czy cos sie odłączy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzela89
A bylas juz na ktg w szpitalu ? Co Ci powiedzieli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj mam pierwsze ktg w szpitalu, na wszelki wypadek pojadę już z torbą. Sama jestem ciekawa co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już po ktg, pojawił się tylko jeden skurcz i mimo że mam rozwarcie na trzy cm to odesłano mnie do domu. Lekarz powiedział że mam się zjawić gdyby odeszły wody lub pojawiły się skurcze co 10 min. A póki co nadal czekam, kolejna wizyta za 2 dni. Co do objawów to od kilku dni pojawiają się od czasu do czasu bóle w dole brzucha taki ucisk coś podobnego do bóli miesiączkowych oraz bóle w dole kręgosłupa ale nadal są nie regularne. Mam nadzieję że to się wkrótce zmieni bo chciałabym to już mieć za sobą takie czekanie jest najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VANKA
Ja obecnie mam 39tydzień i tak boli mnie kość blisko krzyża, że aż kuleję na prawą nogę :/ Coraz rzadziej odczuwam ruchy córki i oczywiście martwi mnie to. Wydaje mi się że jest to spowodowane tym że jest Ona coraz większa i ma mniej miejsca w brzuszku. Czy Wy też tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzela89
VANKA z tego co kojaze masz termin na ten sam dzien 9 listopada . Ja nie mam takich dolegliwosci aczkolwiek moja mała ciągle jest aktywna . Kiedy masz sie zjawić na pierwsze KTG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do -> gość 2014.10.31 Przyjęli Cię na oddział do porodu 8 tygodni przed terminem? Myślałam, że przyjmują tylko takie donoszone ciąże. no ewentualnie 2-3 tyg. przedterminem. to się zdziwiłam i podziwiam, że się nie bałaś. ja bym pewnie jechała gdzieś na oddział z Oiomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VANKA
Nic mi lekarz nie powiedział kiedy mam przyjechać na pierwsze KTG. Powiedział że mam przyjść do niego 6-ego ale wątpi czy się spotkamy, bo mam rozwarcie na 1 palec, skróconą szyjkę i miękką i jego zdaniem urodzę wcześniej. Nie wiem co mam robić, coraz mocniej kuleję. Co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×