Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość Ania0180
Myniu2- więcej nie przychodzi mi do głowy poza tym co już napisałam... ale Ci dobrze, ja dopiero dokładnie za tydzień mam wizytę czerwiec29 - czyżby to termin na wczoraj? Życzę powodzenia i czekamy na relację. Co do ktg to chyba jeszcze rano tam można przyjechac ale lepiej zadzwon dopytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 29 czerwca
No termin na wczoraj miałam:) jeszcze się trzymam, a doktor Wieczorek nie wierzył, że dochodze z małą do 26 czerwca!!! Wieczorek się ucieszy bo powiedział mi, że mogę rodzić 2 jak on wróci z urlopu:D tak sobie żartowali z moim mężem, że do 2 mam nie rodzić, no i proszę 30 a tu cisza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak się macie ? Mam termin dopiero na 22 lipca , ale mam nadzieje ,że moja mała wcześniej będzie chciała wyjść.. :) Mam pytanie do tych mamuś które już rodziły.. czuję ,że brzuszek mi się już obniżył , i odczuwam silne bóle w dole brzucha podobne jak na miesiączke , raz są ,ustają potem znowu wracają , i ten sam ból wraca jak leże na prawym boku - masakra mam tak już od tyg. Czy to może o czymś swiadczyć , np że wczesniej urodze ? Dziewczyny to moja pierwsza ciąża więc nie wiem jak to jest.. A wizyte mam dopiero w piątek bo dr Wieczorek jest na urlopie :) Pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
AnnaMaria nie wiem co ci powiedziec, ja w pierwszej ciazy tez mialam rozne bole przed porodem ale nic z nich nie wyszlo!!!najlepiej jak by Cie zobaczyl lekarz!jak mowisz ze sa to dosyc silne bole, to lepiej isc wczesniej do lekarza!!Mozna ktoras z dziewczyn co cos napisze i pomoze P.S. mimo wszystko zycze ci wczesniejszego porodu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
a teraz opisuje moja dzisiejsza wizyte!!! Ania0180 : dzisiaj jestem wyjatkowo zadowolona i z bardzo dobrym humorem!!!!! bylam u Śleczki on jest super, taki mily i do smiechu cos powie, bardzo fajny, lepiej mi podszedl niz wieczorek!!!! zaczne od tego, ze jestem w 36 tygodniu i dziecko wazy 3,5 kg, takze wielkosciowo kwalifikuje sie juz jak najbardziej do porodu. zrobil mi usg , ale mnie nie badal. wypisal mi juz skierowanie do porodu, powiedzial, ze jezeli juz sie zacznie cos dziac to bardzo dobrze, nie bedzie wcale za wczesnie, powiedzial ze po 35 tygodniu mozna spokojnie rodzic. kazal przyjsc za dwa tygodnie, wtedy mnie zbada i zobaczy jak wyglada sytuacjam kiedy mniej wiecej sie mozna spodziewac porodu. najprawdopodobniej jak pierwsze dziecko to tez sie urodzi po terminie, ale roznie to bywa wiec kazal sie juz przygotowac na kazda ewentualnosc!!!jestem bardzo zadowolona z tej wizyty i nic nie wskazuje na to, ze moze sie zdazyc tak ze nie bede tam rodzic!!skierowanie mam wszystko jest ok!!pytalam sie jeszcze pani w recepcji ona powiedziala, ze jak sie zacznie cos dziac zeby wczesniej zadzwonic, ze sie przyjezdza zeby sie przygotowali i tyle!!nie bylo zadnej mowy o jakims odsylaniu!!!i jeszcze mi powiedzial, ze jezeli do terminu tj. 24 lipca nic samo sie nie zacznie dziac to bardzo szybko bede miala wywolywany porod ze wzgledu na gabaryty dziecka, ktore juz pod koniec ciazy bardzo szybko przybiera na wadze, i ze wzgledu na moje klopoty z wysokim cisnieniem, powiedzial ze nie ma co za bardzo przeciagac porodu!!!takze Aniu0180 ja jestem naprawde bardzo zadowolona i podbudowana!!!kazal mi przyjsc za dwa tygodnie, wiec wydaje mi sie ze w tej koncowce ciazy to normalne i napewno tobie te tak wyznaczy nastepny termin!!! a i jeszcze jedno przed wizyta zglosilam sie do mierzenia cisnienia, do recepcji pani zmierzyla mi cisnienie i wpisala do karty ciazy!!nie wazyla mnie bo ja sie sama w domu zwazylam i wpisalam sobie sama wage do karty ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcowa_magda
Anna Maria- ja mam termin na 23lipca i mam podobne objawy jak Ty;-) Dzidzia sie musi wstawic w kanał rodny i troche nas pouciskac niestety. jesli nie masz regularnych skurczy to raczej nic zlego się nie dzieje. Ja mam wizyte w sobotę u dr Wieczorka, ale mowil, ze jak go nie bedzie a cos sie bedzie dzialo, to kazdy inny lekarz mnie przyjmie bez problemu, wiec jesli bardzo sie niepokoisz, to dla swietego spokoju zadzwon i zapytaj czy cie ktos nie przyjmie. Myniu2- duza juz ta Twoja dzidzia- u mnie dr Wieczorek szacowal ze nasza mala sie urodzi z waga 3,5 kg, ale nie wiem czy wierzyc do konca w te wymiary z Usg czy nie..waze zeby zdrowe były;-) A terminy mamy dziewczyny jedna po drugiej- moze sie wszystkie spotkamy na porodówce;-) Byle by sie nie przeterminowac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 czerwca Na KTG mozna przyjechac miedzy 10 a 12 albo miedzy 16 a 18 od poniedzialku do piatku a w weekendy jak dobrze pamietam do 12 albo 14. Ale to musisz sobie sprawdzic co do godzin w tyg to na 100% bo mam zapisane. A wracajac jeszcze do sal 2 osobowych to lepiej niz samemu bo zawsze to razniej a jakby sie cos dzialo to jest ta 2 osoba ktora wezwie pielegniarke. I jak sie idzie do toalety to tez ze tak powiem \"asekuruje\" czy czlowiek tam nie padl. A odwiedziny meza godzinke dziennie. No kazdy robi jak uwaza. JA rodzilam pierwszy raz i powiem, ze bardzo chcialam zeby maz byl bo bylam taka slaba ze sie nawet wykapac sama nie bylam w stanie bo mi sie slabo robilo. Zreszta same pielegniarki zalecaja kapiel jak maz przyjedzie na nastepny dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za info. :) O to widze,że nie jestem sama z takimi objwami :) No ale Niestety tak to jest jak sie pierwsze dziecko rodzi :) Panika i niewiedza ogromna hehe :) Narazie znośne są to bóle , więc poczekam do piątku. **lipcowa_magda ** no ciekawe czy się spotkamy :) wszystko zalezy od naszych pociech :) A co do wagi to moja mała w 35tc ważyła 2700g wiec też troche dużo stwierdził dr Wieczorek. Jutro zaczyna mi się 38tc więc zobaczymy ile mała w piątek będzie ważyć - aż się boje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0180
Myniu2 - jaka duża ta Twoja dzidzia! Mi w 32 tyg też dr Ślęczka wyliczył ,że mała miała 2200 także za tydzień też będę miała 36 tydzień, porównamy:)) ale 3,5 to strasznei dużo, to moja córcia miała 3170 jak się urodziła! :)) Cieszę, że jesteś tak zadowolona. Dobrze, że następnę wizytę wyznaczył Ci za 2 tygodnie (mi to wystarczy). Super, że wypisał skierowanie, mam nadzieję że i ja je dostanę bo to zawsze uspakaja :)) No i na recepcji Panie takie miłe? nonono :))) czyli co to możemy już przygotowywac sie do porodu? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
Ania0180 no mówie co jestem w baaardzo dobrym humorze po dzisiejszej wizycie!!!duzo dalo to skierowanie i to ze powiedzial, ze ze wzgledu na duze gabaryty dziecka z wywolywaniem nie beda czekac od razu zaraz po terminie bede miala wywolywane!!!mowie ci bedzie dobrze!!!!z ostatnich dwoch wizyt nie wychodzialm taka szczesliwa wrecz przeciwnie!!!ale dzisiaj czuje sie bardzo ekstra!!!!w czwartek ide sobie juz kopowac rzeczy do porodu i pakowac torbe!!!!!!!!!!!!!najwazniejsze to skierowanie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0180
Myniu2- jakie będziesz robic zakupy do porodu? Masz na myśli pieluszki dla mamy, podkłady i koszulkę do porodu? Ja chciałam poczekac z praniem i pakowaniem do połowy lipca ale moze jednak pewniej będzie juz o tym pomyslec? :)) w kazdym razie wstrzymam sie do wizyty za tydzien :) a byłas dzis z męzem na wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
nie ja chodze zawsze sama!bez męża!z reszta i tak go nie bedzie przy porodzie, przy pierwszym tez go nie bylo!mowi, ze sie boi woli tego nie ogladac!bedzie mi towarzyszyc moja mam tak samo jak przy pierwszym porodzie!z reszta wole mame, mąż niech siedzi z dzieckiem w domu i czeka!!najwazniejsze ze dostanie urlop jak urodze, takze Piotrusiem (starszym) juz on sie bedzie zajmowal! a zakupy robie te podstawowe rzeczy ktore byly na liscie, ja sobie wzielam dzisiaj taka liste, one leza przy recepcji i jest tam to samo co podala dziewczyna na forum! spakuje sobie juz torbe, rzeby wszystko co bedzie potrzebne mi w szpitalu bylo juz spakowane!a reszte rzeczy dla dziecka to planuje kupic w polowie lipca kolo 10, 11! no nie wydaje mi sie zebym urodzila do tego czasu, ale bede sie pewniej czula!a ty ktorego masz wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
MDream jechalam dzisiaj gornoslaską raczej w korkach!!!!nastalismy sie w tym ukropie, zajelo nam to okolo 35 minut, bez zadnych korkow jedzie sie 15 minut!! a powrotna droge wybralismy na katowice,ale tez byly korki tez wracalismy ze 40 minut!takze wydaje mi sie ze ktoredy by sie nie jechalo to przy tyh robotach teraz gdzie wszystko rozkopane to i tak beda kory i tak!!ale tak czy inaczzej i tak mamy najblizej !a korek w strone katowic zaczął sie juz na wysokości reala i mcdonalda!!ale pora byle tez niesprzyjajaca 15-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0180
Myniu2 - mam wizytę dokładnie za tydzień (we wtorek) :) Ja muszę jeszcze kupic higieniczne produkty. Wczoraj zamówiliśmy wózek na allegro i juro go dostanę! i dla dzidzi będzie już wszystko. W przyszłym tygodniu zabieram się do pranie wszytkich ciuszków dla bobaska. Ja na wizytę też idę sama albo z mamą :) bo mąz będzie na szkoleniu ale do porodu jedzie ze mną. Był przy mnie 3 lata temu i się sprawdził :)) no chyba, że jak zacznę rodzic to nie odbierze mojego telefonu albo będzie daleko to wtedy opcja rezerwowa czyli rodzinka :)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
a co do wazenia dziecka z usg, to na lubinowej maja bardzo miarodajne usg, za pomoca tego usg robia badania prenatalne, takze spokojnie moze mu wierzyc!! w mojej pierwszej ciazy dzien przed porodem lekarz ktory mi robil usg(nie moj lekarz) wywnioskowal, ze dziecko wazy 3300, a za pare godzin sie urodzil 4 kg, pomylil sie o 700 gram a to jest duza pomylka!!!z reszta usg tamtejsze dobrej jakosci nie mialo!!ale te usg do badan prenatalnych to jest pierwsza klasa!!tu pomylka moze byc okolo 100 gram, takze nie znaczaca!! Ania to teraz czekamy na twoja wizyte!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0180
Myniu2 - nie wiem czy już pytałam, w Twoim przypadku to będzie dziewczynka czy chłopczyk? Ja mam drugą dziewczynkę:)) i tak sobie myślę, że skoro miałam w 32 tygodniu 2200 to też będzie spora :) ale zobaczymy co będzie za tydzień na wizycie :) Dobranoc, spokojnj nocy i jak najmniej wstawania :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, dzisiaj ja mam wizytę u dr Ślęczki, zobaczymy co powie i czy wypisze skierowanie. Termin mam na 05 sierpnia. Na poprzedniej wizycie w 32 tyg. dzidzia miała 2000 i myślałam, ze to dużo ale okazuje się, że przy Waszych maleństwach myniu2 i Aniu0180 to nie tak wiele. Co do odwiedzin jestem tego samego zdania co Wy. Zapowiedziałam rodzince, że zobaczymy się w domu. Uważam, ze po porodzie kobietom należy się odpoczynek i trochę intymności a tłumy odwiedzających niestety tego nie zapewniają:( Ja już jestem spakowana od paru dni:). Po pierwsze to mój pierwszy poród a po drugie jestem z Cieszyna wiec dojazd zajmuje mi równą godzinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
Ania0180 u mnie bedzie drugo chlopak, pierwszy sie urodzil 4 kg i 61 cm, wiec raczej duzy, ale znowu nie jakis ogromny, i powiedzial mi sleczka ze drugi jak sie urodzi w terminie to tez bedzie wazyl kolo 4 kg, takze w sumie nic dziwnego, bo mowi ze przewaznie drugie sie rodzi takie jak pierwsze. ja mialam nadzieje, ze bedzie normalniejszych rozmiarów, bo jak jest dziecko mniejsze to zawsze latwiej urodzic!no ale trudno jak choduje w brzuchu takie bambaryłki to musze sie potem meczyc kilkanaście goszin!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0180
Sierpnióweczko i Myniu2 - no to dziewczyny mamy chyba najbardziej zbliżone terminy :))) Sierpnióweczko - cieszę się, że i Ty podzielasz moje zdanie z odwiedzającymi ale niestety jak to będzie tego nikt nie wie :))) a swoją drogą to z Cieszyna masz kawałek :)) Myniu2 - w takim razie to chyba mamy w brzuszku jedną formę na dzieciaczki :) ale jak Ty urodziłaś pierwszego syna, naturalnie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie - myniu2 - widzisz jedna wizyta a prawie cała strona zapisana :D ja również dziękuje za dodatkowe informacje :) zachwalacie tego dr Ślęczkę a ja się wybieram na swoją pierwszą wizytę do dr kozy - ponieważ mąż w delegacji - do centrum Katowic mam lepszy dojazd komunikacją miejską niż na Łubinową .... myniu 2 - współczuje tego ukropu - przejechałam się Na Niwke wczoraj i pomimo climatronica pierwsze parę minut było nie do zniesienia - duszno gorąco ... nie wiem czy Wasze maleństwa tez tak robia ale jak jest mi bardzo ciepło i przyłożę do brzuszka coś zimnego : loda w kubku, napój z kostkami lodu to mały się obciera i chłodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondas0508
do sierpnioweczki09 jak bedziesz po wizycie to napisz co ci powiedzial dr Sleczka i czy dal Ci skierowanie. ja bylam u niego 26.06 ale mi nie dal skierowania jeszcze,nastepna wizyte wyznaczyl mi na 31.07 a termin mam tak jak Ty na 05.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Była wczoraj u dr.Ślęczki. Jestem zachwycona.Lekarz przemiły. Zrobił mi USG i widzieliśmy malucha w całej okazałości. Ja mąz i nasza pięci letnia córa która była zachwycona maluszkiem. Co do drogi i przyjazdu z Częstochowy.Koleżanka rodziła w zeszłym roku w grudniu i nie miała problemów z dojazdem.Pytałam wczoraj Ślęczki co on o tym mysli .Powiedział że ma sporo pacjentek z Częstochowy.Mówił , żeby sie nie martwić i że powie mi wszystko jak i co jak będzie bliżej porodu. Dał mi do zrozumienia że można sie umówic na dany termin i pewnie pomoze żeby tak dziecko sie urodziło. No zobaczymy. Niestety w Częstochowie nie ma takiej kliniki jak Łubinowa , a jest tylko kilku lekarzy którzy maja nieco lepsze USG.Tylko w jednym miejscy mozna zrobic 3D i 4D i kosztuje 360 zł .Dlatego podjełam decyzje o porodzie w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondas0508
Ja tez mam troche drogi do przejechania, moj maz sie tego bardzo obawial ale dr Sleczka powiedzial ze nie ma obawy.na ostatniej wizycie przed porodem powie nam co i jak. ja bede jechala z krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia77
myniu2 Nie zawsze mniejsze dziecko oznacza lżejszy poród.Mój starszy synek ważył 3800 a drugi 3980.Zarówno pierwszy jak i drugi poród łatwy,ból do zniesienia(nie miałam znieczulenia),bez pęknięcia i nacinania.Znam przypadki gdzie rodziły się dzieciaczki 2500-2800 a porody nie były łatwe i kończyły się nacinaniem.Generalnie każdy poród jest inny ale jedno jest pewne:trzeba myśleć pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondas0508
mam pytanie odnosnie znieczulenia zewnatrzoponowego, czy decydujecie sie na nie?ja bylam przekonana na 100% ze tak a po rozmowie z dr Sleczka sama nie wiem,powiedzial mi ze generalnie nie jest zwolannikiem i zebym sie nie nastawiala bo moze nie bedzie mi potrzebne i porod zniose dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
blondas0508 ja tez bylam na 100% pewna ze bede brala znieczulenie, ale sleczka tak samo bardziej mi odradza niz namawia, takze teraz na 100% nie biore. przed porodem trzeba sie umowic na wizyte do anestezjologa i zrobic potrzebne badania, takze ja sie nie umawiam nie robie badan wiec i tak nie bede miala takiej mozliwosci. moj lekarz z sosnowca tez raczej odradza, a tym bardziej mowia ze to jest drugi porod i moze ono byc nie potrzebne i moze przebiegnie tak ze nawet nie bedzie potrzeby go dac, pierwszy pordo 17 godzinny bolesny i przezylam, podobno drugi jest juz lzejszy, takze rezygnuje ze znieczulenia! zawsze to lepiej wydaje mi sie bez takiej ingerencji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondas0508
wiec moze i ja tez przezyje,tj.moj pierwszy porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondas0508 Znieczulenie jest dostepne za kwote 500zl. Potrzeba miec zrobione badania na krzepliwosc krwi jesli chodzisz gdzies panstwowo do ginekologa jeszcze to popros o takie skierowanie robia to przy comiesiecznym pobraniu krwi na badanie. A czy bedziesz chciala znieczulenie czy tez dasz rade zawsze mozesz zdecydowac podczas porodu. Co do wizyty u anestezjologa to ja na takiej bylam jak sie potem okazalo niepotrzebnie :D Kosztuje 100zl ale jesli potem jest podawane ZO to doplaca sie tylko400 wiec suma dalej jest500. No ale jesli nie bedziesz go brac to tej100 nie zwracaja :D No i pani anestezjolog powiedziala ze oni zawsze sluchaja poloznej jak powie, zeby nie dawac to nie podadza. WIec mozna sie przygotowac z badaniami a zycie i tak pokaze jak bedzie. No ale badania warto zrobic bo to nic nie kosztuje a ma sie jakas dodatkowa furtke. Ktos pisal ze bedzie z Krakowa jechac!!! A czemu nie chcesz rodzic w Krakowskim prywatnym szpitalu. Tez jest taki jak Łubinowa. Albo w Suchej Beskidzkiej tam jest panstwowy szpital na poziomie swiatowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
odnośnie znieczulenia to te badania na krzepliwosc krwo mam juz zrobione bo mi kazali, a jezeli mozna zdecydowac podczas porodu to tez super, bo nigdy nie wiadomo, moze lepiej bedzie ze znieczuleniem jak porod ma trwac kilkanascie godzin to moze faktycznie lepiej, ale dobrze, ze mozna zdecydowac podczas porodu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
odnośnie znieczulenia to te badania na krzepliwosc krwo mam juz zrobione bo mi kazali, a jezeli mozna zdecydowac podczas porodu to tez super, bo nigdy nie wiadomo, moze lepiej bedzie ze znieczuleniem jak porod ma trwac kilkanascie godzin to moze faktycznie lepiej, ale dobrze, ze mozna zdecydowac podczas porodu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×