Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość myniu2
misiaqq moje pierwsze dziecko tez mialo obwód glowy 36 cm, a do tego wazyło 4 kg i miało 61 cm!takze jego gabaryty wydaje mi sie przyczyniły sie do długości trwania porodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0180
ale tu dzisaj cisza!!! :) moze cisza przed burza? albo wszystkie dziewczyny postanowiły urodzic :)) to pewno przez tą pogodę bo ja czuję się fatalnie... brakuje mi słońca :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myniu 2 tak jak napisalam do szpitala przyjeli mnie o 10 rano i godzine pozniej mialam podane wywolanie. Wiec wszystko tego samego dnia!!!! Znieczulenia nie mialam chociaz bylo zaplanowane, ale w zwiazku z moja akcja porodowa dosc szybo postepujaca a potem z tym ze skurcze slably polozna zdecydowala, ze nie zostanie podane. Tak jak juz pisalam najbardziej bolalo rozwieranie do chyba 9cm a potem to juz bylo z gorki. Ale to zalezy od kazdej z osobna. Nic sie nie martwcie naprawde jest komfortowo i super profesjonalnie. A dzis bylam na zdjeciu szwow i usunieciu klamerki z pepka malego i Pani polozna ktora z nami rozmawiala powiedziala, ze im sie zeszlotygodniowy nawal pacjetek skonczyl i ze maja czas dla wszystkich wiec glowa do gory!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
no to super bo ja najprawdopodobniej tez bede miala wywolywaną!tak jak pierwszą, lekarz powiedział, że jest to bardzo prawdopodobne!to bardzo fajnie, ze w tym samym dniu i tak szybko!ze znieczuleniem tez sie wacham!chocoaz pierwszy poroód mialam bardzo bolesny!jezeli któraś miała znieczulenie niech sie wypowie i napisze na czym to polega!!i jak wygląda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponieważ ja jestem ciągle przed porodem więcej WAS czytam niż pisze - czy możecie mi napisać jaka jest cena u dr.Wieczorka wizyt? Czytałam, ze dr koza 130 pln dr sleczka 200 i pewnie dr wieczorek 200 lub 250 ? Gratuluje kolejnym mamom :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lufcia
Dziekuje kochane za odpowiedzi:) Postaram sie tam zadzwonic i czegoś dowiedziec jesli chodzi o poród bez NFZ. Jak tylko sie czegos dowiem dam znac:) Gratuluje wszystkim mamusia i całuski dla maluchów tez juz marze przytulic Maje:) Ale dzis poczułam straszny ból w prawym boku brzucha który trwał godzine i nasilał sie przy kopnięciach ide do ginekolog zobaczymy co mi z tego wyjdzie. A mam jeszcze pytanie czy któras z was kochane chodzi do ginekolog pani Ewy Kapusniak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 29 czerwca
Wizyta u dr Wieczorka kosztuje 200zł, doktor wieczorek do 2 lipca jest na urlopie, tzn. 2 już chyba przyjmuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
zgadza sie 2 juz przyjmuje, sle podobno ma komplet pacjentek na ten dzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondas0508
chcialam zapytac jak jest z KTG?czy jest platne?i jak sie to odbywa? jestem po pierwszej wizycie u dr Sleczka miesiac temu a w tym tygodniu mam kolejna,jestem w 32 tygodniuciazy!i jeszcze jedno czy porod rodzinny jest platny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
z tego co sie orientuje, dr sleczka na pierwszej wizycie mi mowil , ze wszystko co jest zwiazane z porodem (ktg rowniez) jest bezplatne, porod rodzinny takze jest bezplatny!placi sie tylko za wizyty prywatne w szpitalu, nie wiem jak jest ze znieczuleniem. ale ktg i porod jest w ramach funduszu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondas0508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondas0508
dzieki za odpowiedz!mysle,ze tak bedzie!a znieczulenie jest platne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
do Ania0180 przyszly ci jakies pytania do glowy??bede sobie musiala zapisac, bo inaczej zapomne!!juz sie nie moge doczekac tej wizyty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
dziewczyny teraz pytanie z innej beczki : ja jestem z sosnowca, czy ktoras z was tez?? bo mam takie pytanie w ktorym sklepie robilyscie zakupy odziezowe dla malucha??(oprócz SMYKA)!nie mam pojecia gdzie jest jeszcze jakis sensowny sklep gdzie kupila bym wszystko w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0180
myniu2 : a kiedy masz wizytę? nowe pytania... chyba przede wszytskim jak to jest w końcu z tymi przyjęciami do porodu, ile tych wizyt jest wymagane, czy to ma jakiś wpływ i czy nas nie odeślą? :))) no i może jeszcze czy dzwonic przed wyjazdem aby się upewnic? co do ubranek, mogę CI napisac jak ja zrobiłam. Ze względu na to, że po mojej córci, która ma teraz 3 latka nie za wiele mi zostało praktycznie wszystko musiałam kupic. Tak więc kupowałam już o wiele wcześniej i często na przecenach i obniżkach np. z okazji dnia dziecka :)) np. w h&m czy w smyku ale jeżeli chcesz zrobic większośc zakupów w jednym miejscu to bardzo polecam Ci Tesco. Ja kupowałam tam śpioszki i bodziaki. Mają bardzo dobej jakości śpioszki, pakowane po 3 szt. w cenie od 32 - 39 zł za opakowanie. Te po 39 to zazwyczaj dodatkowo disneya. Kupiłam tam po 2 paczki 56 i 62 . Co do body to też tam tylko w rozm 62 bo na 56 wolę kaftaniki (bezproblemowe zakładanie nie przez główkę). Kaftaniki opłaca się kupic na allegro, ja kupiłam za 5,8 za szt. Mam nadzieję, że pomogłam. Daj znac kiedy masz wizytę bo z tego co pamietam to chyba jutro ? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[kwiat ]myniu2 - witaj ja jestem z Sosnowca i większość zakupów robiłam na Allegro jednak :) jeśli chodzi o sklep to masz do wyboru TESCO lub w Plazie chyba łącznie 4 sklepy dla dzieciaczków na I piętrze w tym 5 10 15 , bardzo fajny sklep jest również na przeciwko poczty głównej (tak jakbyś szła do szpitala nr 2)taki rodzaj hurtowni i tam body pajace już od 6 pln można kupić , baby max na pewno znasz w tzw. EUROPIE koło Plazy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
dzieki za odpowiedzi!!!Ania0180 moj syn tez ma 3 latka i po nim tez mam troche ubranek jednak zdecydowanie musze sobie jeszcze dokupic!!a wizyte ma 30 czerwca dopiero za tydzien, na ostatniej wizycie bylam tydzien temu 16 czerwca, ale nic sie wtedy nie dowiedzialam, bo jak pisalam weszlam miedzy pacjentkami, bo mi mi sie dni pomylily i zapisana bylam na 17 a przyjechalam 16, to nie chcialam innym dziewczyna miejsca zajmowac. takze na wymyslanie pytan mamy jeszcze tydzien, a ty masz chyba wizyte po mnie 1, albo 2 tak?? do maxi babe musze wlasnie zajrzec bo jeszcze nigdy tam nie bylam, a podobno sa tam same ubranka wlasnie dla malutkich dzieci!! Anbia0180 a na kiedy masz termin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0180
myniu2 - no ładny zbieg okoicznosci z naszymi dzieciaczkami :) Jezeli wizyta za tydzien to jeszcze cos wymysle :) a sama mam 7 lipca kolejna wizyte. Nie wiesz czy lekarz zgodzi sie aby kolejną wizytę miała za 2 tygodnie? Przy pierwszej ciązy pod koniec miałam już często wizyty, nie mówiąc już o tym, że mój lekarz poza wizytami u niego w gabinecie zapraszał mnie do szpitala na swoje dyżury, sam pokazywał porodówkę... ach. Teraz brakuje mi tego najbardziej, takiego kontaktu z lekarzem prowadzącym ale to nie najważniejsze. CHcemy przeciez urodzic w godnych warunkach? :))) Co do terminu, mój poprzedni lekarz na początku ciązy wyznaczył mi termin na 12 sierpnia, natomiast dr Ślęczka wyznaczył mi termin na 31 lipca i myślę, że tern drugi termin jest bardziej prawdopodobny bo mała w 32 tygodniu miała już 2200g. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
Ania0180 : mi tez brakuje mojego lekarza i to bardzo ja juz tak dlugo do niego chodze i strasznie sie do niego przywyczailam!!o wszystko moglam sie go zapytac, niekiedy nawet z nim gadalam o rzeczach wogole nie zwiazanych z tematem!!no ale tak jak ty nie mam zmiaru juz rodzic w miejskim szpitalu i meczyc sie z glupimi i hamskimi pielegniarkami i lezec tydzien w brudnej poscieli bo nikomu nie chialo sie jej zmienic!!!najwazniejsze pytania jakie nas interesuja to takie, czy nas nikt nie odesle do domu jak przyjedziemy rodzic (ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne)!ja mam nastepna 30 wiec wydaje mi sie ze jeszcze jedna przed porodem mi wyznaczy, a jak ty masz 7 , to tez przed terminem kaze ci przyjsc jeszcze na wizyte. bo przeciez od 7 do 31 to jeszcze 3 tygodnie takze za dwa tygodnie kolo 25, 28 sam ci wyznaczy wizyte, .ja sie zglaszam przed wizyta na wazenie i cisnienie i wolami mnie stamtad nie wyciagnął!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniferek79
Mmyniu2 jeszcze na Zagórzu jest taki sklep Kaja, tam kupisz wszystko dla dzidziusia, można powiedzieć, że taka hurtownia. Sklep Kaja ul.Braci Mieroszewskich 120. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 29 czerwca
Ważcie się dziwczyny i mierzcie ciśnienie przed wejściem:) mi dr Wieczorek po 32 tyg. ciąży sam wyznaczył wizyty co 2 tygodnie a teraz na końcówce (byłam na wizycie w 38 tyg) wyznaczył mi wyzyte po tygodniu czyli ok. 4 dni przed terminem porodu:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniferek79
Myniu ja rodziłam miesiąc temu na zagórzu, lekarze są wspaniali zarówno z ginekologii jak i z neonatologi. Natomiast siostrzyczki pozostawiają wiele do życzenia, przeżyłam koszmar. Zdecydowałam się na poród w szpitalu miejskim ze względu na mojego lekarza prowadzącego i miałam cc. Też chciałam rodzić na Łubinowej ale wyszło że będę miała cc i zmieniałam decyzję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagórze już jest zamknięte teraz wszystko jest w 2 :( jeśli chodzi o kaja sklep to polecam - ja kupiłam ponad 14 rzeczy z hurtowni KAJA na allegro to jest ich link http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4968704 - podoba mi się , ze za łóżeczko materac i inne drobiazgi zapłaciłam jeden koszt przesyłki 15 PLN :) baby max natomiast jest duży troszkę jest ubranek ale mały wybór za to masę wózków, łóżeczek i innych przyborów :) ten sklep na przeciwko poczty głównej na 3go maja ma nazwę jak się nie mylę JUTA - wszyscy mi go polecali i jak weszłam to byłam miło zaskoczona cenami i jakością ubranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda168
cześć dziewczyny mam pytanie, kończę właśnie 35 tydzień, po skończonym 33 mała ważyła 2200 g, termin porodu mam na 30 lipca ale .... no właśnie ale wydaje mi się że mała urodzi sie wcześniej. Teraz chodzę do dr Kozy , wizyte mamy na 10 lipca, dlatego piszę tutaj. jakie mialyście objawy i na ile przed porodem? mnie troche boli krocze np. jak niosę coś ciężkiego albo chce podbiec gdzieś, brzuszek mi się obniżył ale malutka nadal aktywna może troche mniej niż tydzień temu ale jednak. Chciałabym wiedzieć czego mogę sie spodziewać i kiedy. z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do objawów poprzedzających poród należą: 1. Obniżenie dna macicy. Wiąże się ze wstawianiem się części przodującej (część ciała zagłębiająca się w miednicy matki, najczęściej jest to główka). U pierworódek występuje to w ostatnich 2-3 tygodniach ciąży, a u wieloródek najczęściej dopiero w trakcie rozpoczęcia akcji skurczowej. Rodzące z reguły wyraźnie to odczuwają. Określają: \" łatwiej mi się oddycha, zmniejszył się ucisk na żołądek, czułam, jakby cały brzuch obsunął się do dołu\". Wtedy pojawiają się też inne dolegliwości: częstsze oddawanie moczu, wrażenie ucisku na pęcherz moczowy, zaparcia stolca, częste bóle mięśniowe kończyn dolnych. 2. Częste skurcze macicy (w podręcznikach położniczych określane jako skurcze przepowiadające). Są to skurcze o charakterze zbliżonym do skurczów porodowych, z tą różnicą, że są one zwykle krótsze, słabsze, nieregularne i nie powodują rozwierania szyjki macicy. Występują one najczęściej w ostatnich dniach przed porodem. 3. Odejście krwistego czopu śluzowego zamykającego szyjkę macicy. Dzieje się to na kilka godzin, ewentualnie dni, przed porodem. Domieszka krwi pochodzi z bardzo drobnych naczyń krwionośnych szyjki macicy, które zostają uszkodzone podczas rozpoczęcia jej rozwierania. 4. Dojrzewanie szyjki macicy. Niedojrzała szyjka macicy jest zamknięta, ma twardą konsystencję, długość ok.. 2 cm i znajduje się bliżej kości krzyżowej. W ostatnich tygodniach przed porodem staje się ona miękka, bardzo rozciągliwa. Dojrzałość szyjki macicy, czyli tzw. gotowość porodową u pierworódek stwierdzamy, gdy szyjka jest częściowo lub całkowicie \"zgładzona\" znacznie skrócona) i otwarta co najmniej na 1 cm. Procesowi temu towarzyszy przemieszczanie się szyjki macicy w oś kierunkową porodu. O gotowości porodowej u wieloródek mówimy, gdy szyjka jest skrócona, a jej ujście otwarte jest na 2 cm. Świadczy to o tym, że macica przygotowana jest do wystąpienia akcji skurczowej. Są to objawy bliskiego porodu. 5. Objawy ogólne. Przed porodem może wystąpić ogólny niepokój, kołatanie serca, nerwobóle uciskowe (najczęściej w okolicy nerwu kulszowego), nawracające bóle okolicy krzyżowej itd. Mogą pojawić się objawy ze strony przewodu pokarmowego, jak wymioty, biegunka, uczucie parcia na kiszkę stolcową oraz objawy ze strony narządów płciowych, np. w postaci zwiększenia wydzieliny pochwowej. Kobieta najczęściej zgłasza osłabienie ruchów dziecka przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
dzieki dziewczyny za odpowiedzi!!na pewno skorzystam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myniu2
reniferek - no wlasnie te miejskie szpitale!!ja gdybym miala miec cesarke tez bym rodzila w miesjiim ze wzgledu na swojego lekarza, wolala bym zeby on mi ja robil!ale doskonale wiem jak tam jest z opieka po porodzie jezeli chodzi o pielegniarki, takze mysle ze uda mi sie bez problemwo urodzic na lubinowej!! najpierw zajrze do tego sklepu na przeciwko poczty po stronie 2, a potem do kaji, wiem gdzie to jest bo kupowalam juz tam wozek!! dzieki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_inka
Witam. Jestem nowa na tym forum.Mieszkam w Częstochowie ale koleżanka poleca mi szpital na łubinowej.Jestem d 11 tc to moje drugie dziecko. Chciała bym uzyskać informacje co do opłat w tym szpitalu co i ile sie płaci.Byłam przed zajściem w ciążę u dr Ślęczki zapłciłam 200 zł za wizytę. I co dalej ile trzeba wizyt miec u niegożeby tam rodzić ? 30 czerwca mam wizytę chciałam zrobić USG genetyczne czy zato sie coś dopłaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem nowa na tym forum.Mieszkam w Częstochowie ale koleżanka poleca mi szpital na łubinowej.Jestem d 11 tc to moje drugie dziecko. Chciała bym uzyskać informacje co do opłat w tym szpitalu co i ile sie płaci.Byłam przed zajściem w ciążę u dr Ślęczki zapłciłam 200 zł za wizytę. I co dalej ile trzeba wizyt miec u niegożeby tam rodzić ? 30 czerwca mam wizytę chciałam zrobić USG genetyczne czy zato sie coś dopłaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja może w skrócie napisze : jest wymagana 1 wizyta przed porodem ale prawda jest taka , ze najlepiej mieć minimum 3 wizyty np. od 30 t.c u lekarza z łubinowej aby tam się dostać. możesz wybrać dr Koze u niego koszt wizyty 130 pln :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×