Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość czerwcowa_mama2014
Dziewczyny do pierwszego terminu z usg mam 5 dni do drugiego z miesiączki 10dni , powiedzcie mi co robilyscie jak minal termin ? Dzwonilyscie do lubinowej z informacjami ze jestescie po terminie i wtedy umawiali was na ktg ? Czy trzeba sie jeszcze wtedy umawiac na jakies dodatkowe wizyty u lekarza - platne itd ? Tą kwalifikacyjną u dr. wieczorka mam za sobą jak rowniez u anestezjologa , tylko nie wiem co gdy do terminu nic sie nie wydarzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś slyszal jakies swieze informacje jak sprawa wyglada z opieka w SIMINIE w Chorzowie? jaka jest tam opieka ze strony poloznych lekarzy pielegniarek itd? czy z podaniem znieczulenia zzo nie ma problemu? ktory szpital jest lepszy Simin czy Łubinowa do polecenia? na Łubinowej zdaza sie ze pacjentka prosi (ma konsultacje u anestezjologa za soba moze miec podane zzo) a w trakcie porodu nie doczeka sie tego znieczulenia poniewaz polozna bagatelizuje prosbe rodzacej. Czy takie syt zdazaja sie w Siminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KM_85
czerwcowa_mamo2014 kiedy będzie dzień terminu wg OM to zadzwoń na łubinową powiedz i umówią Cię na konkretną godzinę na ktg ja chodziłam co 2 dni na ktg i badanie i kiedy miałam przyjść na ostatnie 6 dni po terminie mała zaczęła się rodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
17lipcowaa jesteś pewna, że lekarz mówił że po 2 h robią cc jak nie ma postępu? To by było bardzo szybko... Ja mam termin na 10.07, ale już się boję... gość_81 nie wydaje mi się, żeby położna bagatelizowały prośbę o zzo, tylko czasem już jest za późno żeby podać znieczulenie. Podobno jak położna już widzi, że poród już niedługo się skończy to już jest za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość_M Rozmawiając z moim lekarzem który pracuje na łubinowej z zapytaniem o cesarkę, powiedział że nie czekają aż coś sie dzieje, bo nie mogą sobie na to pozwolić.. bo jakby się coś działo z tobą albo z maluszkiem to muszą przewieżć na ligote... i że jak nie ma postępu to 2 h i cesarka.. a jak wygląda w praktyce niedługo się przekonamy... Któraś z was ma termin ok 17 lipca ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam nieplanowana CC nas lubinowej, o 15 lekarz mi juyz powiedział ze dziś sprawa sie rozwiąże i faktycznie dali mi czas aby akcja w ogóle się zaczeła było to około 19 a o 21 jjuzbylasm na operacyjnej bo pomimo oksy szło jak krew z nosa, mam cud miód dziecko:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki za pismo pośpiech :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 lipcowa daj jakis namiar na priv na siebie ;) możliwe, że się spotkamy na Łubinowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganioq
Mam zaplanowane cc na 15 lipca (wskazania różne :) ) i mam pytanie do mam, które w ostatnim czasie tam rodziły, lub miały cc, czy spoza listy podanej na stronie warto coś jeszcze ze sobą zabrać? (chodzi mi o rzeczy związane z pielęgnacją malucha lub takie okołoporodowe). Czy mąż może być przy cc? Jak wyglądają szczepienia dzieci, na co i czym szczepią? Pierwsze cc miałam prawie 6 lat temu w Bogucicach i o ile wiem co mi się wtedy przydało, to jednak co szpital to inaczej (zresztą w Bogucicach też się od tego czasu sporo zmieniło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majówka1981
aganioq, ja urodziłam synka na Łubinowej końcem maja tego roku. Zaczęłam rodzić naturalnie, jednakże w trakcie porodu syn obrócił się i ze względu na ułożenie twarzyczkowe musiel zrobić mi pilne cesarskie cięcie. Jak najbardziej mogę polecić szpital na Łubinowej, lekarzy tam pracujących i położne - zwłaszcza Panią Ewę Damas - świetna kobieta, Ale wracając do tematu i Twojego zapytania - dla maluszka miałam wszystko to, co jest na stronce szpitala. Dodatkowo, już od siebie - wzięłam maść na odparzenia do pupki i więcej śpioszków. Niestety nie wiem, jak jest z obecnością męża przy cc - u mnie wszystko działo się szybko i mąż czekał na zewnątrz, także nie wiem jakie są standardy przy planowanym cc. Z książeczki zdrowia synka wynika, że szczepią przeciwko gruźlicy, oraz wzw B - Hepavax. Cesarkę miałam robioną o 3 rano w niedzielę, wyszłam we wtorek po 12tej. Jedno co mogę jeszcze podpowiedzieć, to to byś zabrała ze sobą więcej koszul nocnych - na salach panuje upał:) Gdybyś jeszcze chciała jakiś informacji, to pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganioq
Majowka1981, a długo leżałaś po cc? Miałaś znieczulenie zzo, czy w ogólnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dalajla
Orientujecie sie dziewczyny jaki jest koszt badania prenatalnego w II trymestrze ciazy ? I czy jesli wlasnie na nie sie udam to dostane skierowanie ? Bardzo chcialabym rodzic w tym szpitalu aktualbie jestem w 17tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Zgodnie z cennikiem na ich stronie koszt badania to 250zl. I raczej nie ma opcji by wizyte na te badania traktowac jako wizyte kwalifikujaca do porodu, bo taka musi sie odbyc blizej terminu porodu. Oni przyjmuja tylko ciaze fizjologiczne (czyli donoszone, bez powiklan), a w 20 tc nikt nie stwierdzi ze twoja ciaza wlasnie taka bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalajla badania prenatalne nie kwalifikują do porodu na Łubinowej, jest to za wcześnie.. Ciąża musi być zdrowa i donoszona takie skierowanie może Ci wystawić Twój lekarz ok 36 tyg. ciąży albo dr Ślęczka na konsultacji za którą musisz zapłacić. Oczywiście nie może być przeciwwskazań..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majówka1981
aganioq, po cc standardowo - jeśli wszystko jest ok - trzymają 3 pełne doby. W mój poprzedni wpis wkradl sie błąd, napisałam że wyszlam we wtorek, a powinno być w srodę:) 3 pełne doby. Znieczulenie było w kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganioq
Majówka 1981, a po ilu godzinach pionizacja? Naprawdę trzeba leżeć 24h, trochę mnie to przeraża, ostatnio leżałam 12h ale to na Bogucicach. Jutro umawiam się na konsultację anestezjologiczną, więc pewnie dowiem się więcej szczegółów, ale trochę mnie te 24h przeraziły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majówka1981
aganioq, pionizacja niestety po 24 godzinach. Urodziłam w niedzielę o 3 nad ranem, później leżałam na sali przez całą niedzielę i wtedy tylko mogłam ruszać głową, absolutnie zabronili podnosić głowę. Ciężka to była noc, gdyż bardzo bolał mnie kręgosłup i znieczulenie zaczęło schodzić. W poniedziałek rano, jakoś ok. 7, przyszła położna podniosła mi oparcie w łóżku, tak bym mogła najpierw usiąść, po ok. 30 minutach przyszła ponownie i pomogła mi usiąść na łóżku z nogami spuszczonymi na podłogą, zdjęła cewnik i pomogła wstać. Niestety swoje trzeba "wyleżeć":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam przez cięcie o 19 i po nocy rano wstawałam po drugim cięciu , które było 0 10 rano wstałam dopiero na drugi dzień rano bardzo wcześnie jednak zazwyczaj słyszę, że szybciej i lepiej dochodzą do siebie dziewczyny , które wstają wcześniej i u mnie też tak było choć może 2 cięcie ogólnie gorzej odczułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi czy za ZZO się płaci na łubinowej ? I czy któraś z Was załatwiała na Łubinowej cesarkę ? Ostatnio sie tyle słyszy o stracie dzidziusia bo lekarze za późno coś robią, że aż ciary przechodzą.. !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za zzo nie placi sie tylko trzeba pojsc i zaplacic za wizyte u anestezjologa kosztuje to 100 zl. Z ta cesarka na NFZ nie jest latwo na Łubinowej sa nastawieni na porod sn i tylko cesarke wykonuja jesli sa powazne ku temu wskazania ale o tym decuduje lekarz prowadzacy z Łubinowej. Jedynie mozna odplatnie wykonac cesarke na tzw zyczenie chyba kosztuje to 7 tys cena jest podana na ich stronie. Faktycznie teraz sie slysze tyle o tych nieszczesciach dzieci rodza sie kalekie bo lekarze za dlugo zwlekaja tez mam stracha bo to moja pierwsza ciaza termin porodu mam na poczatek pazdziernika ale zawsze jakies obawy sa. Strach przed bolem i komplikacjami. A z tym zzo to wczesniej kobiety na forum pisaly i tez z tym podobno tam jest roznie ze kobieta prosi a nie podaja bo albo za wczesnie albo za pozno to chyba zalezy na kogo sie trafi zreszta nie wiem co o tym myslec a tez bym chciala dostac to zzo o ile anestezkolog stwierdzi ze moge je miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe i obecne mamusie! Wróciłam do forum po raz drugi bo znów chciałabym szczęśliwie urodzić w klinice w Ochojcu i cieszę sie ze wątek nadal istnieje bo bardzo sie przydaje choćby takim ponownym ciężarnym jak ja :) widzę ze niewiele sie tam zmieniło od czasu kiedy dwa lata temu tam rodziłam i dobrze, bo bardzo dobrze to miejsce wspominamy :) mam jedno pytanko, może któraś z Was wie, czy nadal dyżury ma tam dr Jędrzejko z Tychów? Jest to jedyny element cudownej porodowej układanki, którego nie wspominam dobrze. Jakby któraś chciała pytajcie śmiało, moje wpisy tez znajdziecie w okolicach 08. 2014, kiedy to na świat przyszła na łubinowej córeczka Martinka :) pozdrawiam Was ciepło i brzuchy do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganioq
Ja będę miała cc ma Łubinowej, ale ze wskazań, tak bez to też słyszałam, że tylko za opłatą - 7000 zł. Osobiście wolałabym sn, niestety 6 lat temu nie było mi dane, a teraz tylko wskazań przybyło :/ Co do długiego zwlekania, to podobno tam tego nie ma, po prostu nie mogą sobie pozwolić na poważne komplikacje. Jak poród nie postępuje i wspomagacze nie pomagają to tną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam kiedys wpis od jednej z mam ktora miala okazje rodzic przy tym lekarzu Jedrzejko ze jest on przeciwko znieczuleniu zzo bo niby porod to ekstaza, a ciekawe czy jakby sam mial rodzic czy tez by tak mowil ze to ekstaza. Podobno z tym znieczuleniem zzo jest roznie nie zawsze daja niby lepiej bylo jak bylo kiedys odplatne te 500 zl bo wtedy jak kobieta prosila a mogla miec to podawali nie odmawiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość wrześniowy Mati
Mnie właśnie odradzał znieczulenie argumentując, ze kobiety od pokoleń rodziły w lesie i dawały radę...do tego nakłanianie na vacum i takie tam...ech. Szkoda gadać. Dlatego pytam bo pewnie zapytam dr Kozy jak pójdę na wizytę ale myślałam ze może któraś z Was wie. Na ich stronce jest, ale czy to aktualne...coś mi się porobiło z loginem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowy Mati Daj znać co do Dr Jędrzejko, prowadził moją ciążę.. Wydaje mi się że to cudowny lekarz, czyżbym się myliła ? Wydaje się tylko nadopiekuńczy, ale to chyba dobrze... ! Właśnie wróciłam z wizyty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowy Mati Tzn. Prowadzi Moją ciążę... termin mam na 17 lipca, właśnie wróciłam z wizyty na Giszowcu.. Myślałam, że dostanę dziś skierowanie na poród ale stwierdził że jeszcze za wcześnie i wypisze mi 11 lipca.. mam nadzieje, że nie będzie za późno !! Co do pytań o ZZO które zadałam mu dzisiaj, także stwierdził, że wszystko jest do przeżycia, ale lepiej jak jest możliwość bo gdzieś z tyłu głowy robi się lepiej, że jest takowa możliwość.. ! Ja jestem zadowolona z prowadzenia mojej ciąży, ale może coś przeoczyłam. Zaniepokoił mnie dziś brak skierowania bo powiedział, że mi wypisze, a dzisiaj że jeszcze za wcześnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17lipcowaa
A mam pytanie, chodzę do Jędrzejko który jest na Łubinowej jeszcze nie wypisał mi skierowania b stwierdził że 36,5 to jeszcze wcześnie. Jakby coś się zaczęło dziać to przyjmą mnie na Łubinową ? Czy musze mieć to nieszczęsne skierowanie ? Czy wystarczy książeczka ciąży i pieczątki dr. Jędrzejko ?? Bo zapomniałam go zapytać co w takim wypadku ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majówka1981
17lipcowaa, ja swoją ciążę prowadziłam u dr. Nowosielskiego. On również pracuje na Łubinowej. Mnie wypisał skierowanie do szpitala w 36 tygodniu ciąży, o ile się nie mylę, to mówił, że i tak od 36 tc nawet bez skierowania, gdyby sie coś działo, to na Łubinowej przyjmą bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×