Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość PrzezornaMama
Gosc 9:43, poproś lekarza o masaz szyjki. Podobno nie jest to przyjemne, ale wiele dziewczyn pisało, ze zaraz po masażu ruszyły im skurcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P gosc
Mi lekarz niedawno robil taki masaz, niestety ale duzo nie dal. Choc przyznam, ze od tej wizyty czesciej pobolewa mnie brzuch, mysle, ze to dobrze. Moj doktor prowadzacy postanowil sobie wyjechac na urlop. Ok, rozumiem, kazdy ma prawo, ale ku*a bez przesady??:/ Bardziej mnie przeraza wywolywanie niz cc, wole ciecie zdecydownie. Wywolywanie jest o d**e rozstrzas, wiekszosc i tak sie cieciem konczy, a kobiete po co meczyc?? Juz i tak duzo znosimy. Chcialam to uzgodnic z lekarzem, ale niestety urlopik. Wiec nie wiem czy cos sie uda, on by na pewno zrozumial...zreszta dziecko siegnie juz 4,3kg prawdopodobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tez wlasnie slyszalam,ze z tym masazem roznie bywa -moja bratowa miala i nie pomogl. Po 2 tygodniach od terminu w koncu wzieli ja na wywolanie,tylko ze to bylo w Anglii,a tam daja jakas tabletke dopochwowo,ktora po kilku godzinach wywoluje skurcze (dwojke dzieci miala wywolywana w ten sam sposob - urodzila szybko i lekko-jedno i drugie dziecko po ok 4 godz). Ale w Polsce jakos inaczej sie wywoluje chyba...czy ktos wie jak to sie odbywa na Lubinowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.02.16 ćwiczę tzn- rozciągam mięśnie i ud i ogólnie siebie całą rozciągam i ćwiczę oddychanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.02.16 Jak widze ten ich cennik ile co kosztuje a zwlaszcza cesarka jest bardzo droga to zastanawiam sie kto sie decyduje u nich tyle placic za cesarke przesadzaja z tak wygorowanymi cenami. W Eskulapie jest duzo taniej chyba 2500zl. rodziła na Łubinowej przez cc na życzenie Natalia Lesz http://pl.wikipedia.org/wiki/Natalia_Lesz jeśli kojarzysz :D to tylko taka ciekawostka bo akurat byłam na recepcji jak ją lekarz przyjmował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P gosc
Liscie malin podobno dobrze dzialaja na szyjke, mieknie, powoduje tez skurcze. A wiesiolek..chodzi Ci o olejek? Moja znajoma masowala tym krocze zeby potem lepiej poszedl porod, bez nacinania na przyklad. Czy to dziala? Wiadomo - na kazdego co innego. Na mnie nie specjalnie dziala ani ten masaz szyjki, ani seks, ani orgazmy, kremy na rozstepy tez srednio :D co ma byc to bedzie, juz po prostu czekam ciepliwie. A na Lubinowej, ostatnio sie dowiedzialam, ze w 7 dobie podaja oksytocyne gdy porod nie chce sie zaczac. W 7 dobie..rozumiem, ze w 7 dobie po terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P gość
Cesarka baardzo droga;) choc slyszalam cene 3tys tu na forum, a nie 7 jak pisze na stronie.... Nie wiem za co taka cena.. ja wiem, ze kazdemu sie czasem pracowac nie chce, ale cesarka trwa do 30minut bodajze, meczarni bym tego nie nazwala. Ostatnio na KTG bylam u kontroli (mam co 2dni, bo jestem po terminie) u lekarza, ktory mial CC nagle wczesniej, oj jaki wkurzony byl i niemily..SIE NAROBIL PRZECIEZ. Zaluje, ze nazwiska nie zapamietalam. Kazal mi sie nie pokazywac w szpitalu dopoki skurczy nie bedzie co 2-3minuty. P.S. Mam miec znieczulenie zzo, zdaza je podac jak pojade tak pozno? :D Okropny lekarz ogolnie..jakby mi taki cc robil to bym padla tam. Sa lekarze, ktorzy ida na medycyne zeby pomoc ludziom, a sa tez tacy ktorzy tam ida zeby potem zarabiac kase, ktora i tak ich nie zadowala. Widac roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo lekarze są bardzo różni, ja swojego bardzo sobie chwalę. Zawsze ma dobry humor, miły, uprzejmy...pocieszy i powie dobre słowo :) no i nie ma tendencji do straszenia... jak coś się dzieje złego to powie o co chodzi i co z tym robimy i że będzie wszystko dobrze :) nie wiem jak postępuje z innymi pacjentkami- ja już do niego chodzę od 2011 dosyć regularnie- jak to powiedział mi ostatnio gdy go się spytałam czemu mam taki duży brzuch "znamy się nie od dziś... po ciąży na 100% będziesz tak samo szczupła jak i przed!" :) szczerze polecam go - dr Bystrzejewskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ten doktor Bystrzejewski jest bardzo sympatyczny przyjemny mialam okazje poznac jak przychodzil na obchod gdy lezalam po urodzeniu corki , widac ze to lekarz z powolania a na dodatek ordynator a ludzki nie mysli sobie kim ja to jestem. A co do tych platnych cesarek za 7 tys no szkoda kasy zeby placic za cesarke na zyczenie az tyle kasiorki ale jak ktos ma duzo kasy jak Natalia Lesz albo nie ma co z kasa robic to jego sprawa. Kazdy robi jak uwaza ale ten cennik i tak maja wygorowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam na wizycie u lekarza wczoraj (dzis 5 doba po terminie). Probowal dostac sie do szyjki macicy,zeby ja troche rozruszac,ale ciezko bylo jej dosiegnac tak konkretnie,wiec poki co nic nie pomoglo. Dzis mam zamiar wypic olej rycynowy, a jak to nie pomoze,to jutro na ktg i lekarz,ktory mnie zbada zadecyduje czy juz zostane na oddziale na wywolanie,czy jeszcze poczekamy. trzymajcie kciuki bo coraz bardziej mnie to wszystko przeraza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginger 84
Hej dziewczyny czy któraś z was miała konsultacje z anestezjologiem 2 tyg. przed porodem bo zdecydowała się na zzo? wiem że wizyta jest płatna 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeszcze wizyty u anestezjologa nie miałam, ale na szkole rodzenia mówili , że nawet osoby które nie myślą o zzo podczas porodu powinny tą wizytę odbyć chociażby ze względu na to, że gdyby wystąpiły jakieś nieoczekiwane zdarzenia i poród trzeba by było zakonczyć cesarką mają już przeprowadzony wywiad anestezjologiczny i wszystko sprawniej idzie, nie muszą już wtedy rodzącej męczyć tymi wszystkimi pytaniami. Ja mimo , że raczej nie będe chciała zzo dla świętego spokoju i tak pójde na tą wizytę do anestezjologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam na takiej wizycie bo nie wykluczam zzo i szczerze to w sumie dla mnie była bardzo pomocna. Pani dr odpowiedziała na wszystkie moje pytania wyczerpująco i generalnie też mnie to uspokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda,wiztye u anestezjologa warto odbyc,mnie takze przemila Pani dr wszystko dokladnie wyjasnila. No i razie niespodziewanego CC nie bedzie juz klopotow. Ja sie bardzo nastawialam na porod naturalny i ewentualne zzo,a tu juz jestem 6 dni po terminie,syn jest bardzo duzy i nie wiadomo czy nie skonczy sie CC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a własnie dziewczyny apropo wizyty u anestezjologa to wynik GBSu jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GBS nie jest potrzebny. Powinnaś mieć badania dot. krzepliwości i morfologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gbs nie jest potrzebny na wizyte,tylko do porodu. Za to trzeba miec wynik badania na krzepliwosc krwi ze soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Was miala wywolywany poród na Łubinowej? Jak to sie dokladnie odbylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem zainteresowana jak wygląda wywołanie porodu, w niedzielę mam być przyjęta do szpitala gdyż jestem 7 dni po terminie i będą wywoływać poród ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm_wrzesien
ja pod koniec wrzesnia 2014 miałam wywolywany porod. Bylo to tak... w 7 dobie po terminie z OM mialam z rana stawic sie do szpitala z torbą. Tam zrobiono mi KTG i poszlam na sale przedporodową. Po kilku h lekarz zalozyl mi cewnik Foleya na szyjkę macicy, ktora miala zaczal wywolywac skurcze czy tam powodowac rozwarcie. Zalozono mi to ok 12:00 i do 21:00 mialam to miec zalozone. Po 3 h polozna mnie zbadala, rozwarcie sie nagle pojawilo na 3 cm i zaczelam miec pierwsze w zyciu skurcze, delikatne, jak przed okresem uczucie. Niestety okazalo sie wtedy, ze cewnik wypadl, wiec wyjeto mi go calkiem ok 15:00 i to tyle z pierwszego dnia wywolywania. Na drugi dzien rowniez w poludnie zalozono mi kroplowke z oxytocyną i musialam lezec 5-6h i przez caly ten czas pod ktg bylam podpieta. to bylo najgorsze, bo niewygodnie, nudno no i zaczely sie skurcze, nawet w miare regularne, duzo silniejsze niz te po cewniku. Niestety znow po wyjeciu kroplowki, skurcze zniknely. Odpadl mi natomiast czop. W trzeci dzien z rana o swicie nie umialam spac, cos mnie bolalo w podbrzuszu jak na okres, tak co 30min. Ok 10:00 mialam juz takie przeszkadzajace skurcze i skakalam na pilce. Przyszedl lekarz, zapytal mnie jak tam i powiedzial, ze zaraz mi zaloza znow kroplowke z oxy na pare h, na co krzyknelam ze nie ma szans, umre chyba leząc tyle h pod ktg, to lekarz odparl, ze skoro cos mnie boli to jeszcze poczekamy. i tak czekalam chyba godzine, przyszla polozna, spytala czy moze mi zrobic lewatywe, tkroa byc moze przyspieszy porod, zgodzilam sie, zrobila i po 10min od tego zaczelam miec skurcze co 1,5min, coraz silniejsze. poszlam pod prysznic, odeszly mi wody, przeniesiono mnie na porodowke, przyjechal maz, pluskalam sie w wannie, skakalam na pilce. poprosilam o znieczulenie, urodzilam, a teraz mam 5 miesieczna corcie:) Porod liczony byl od tej 11:00 po lewatywie, urodzilam ok 17:00. Naczekalam sie na porod, ale sam nie trwal zbyt duzo. Aha, gdyby w ten trzeci dzien nie udalo sie wywolac to w czwarty z rana jest cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm_wrzesien
zadne spacery, seks, herbata z lisci malin, olej rycynowy, skakania na pilce, domowe lewatwy NO KOMPLETNIE NIC nie chcialo mi wywolac porodu, a zaczelam to stosowac od 37tyg. urodzilam po 41... kolezanki po oleju mialy tylko biegunki i wymioty, wiec odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzezornaMama
mm_wrzesien a jak Twoje odczucia związane z zzo? Jak przebiegło wkłucie? Po jakim czasie odczułaś różnice i czy ulga byla duza? Jak dlugo działało znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku takze zadne metody naturalnego wywolywania porodu nie dzialaja,probuje od 3 tyg wszystkich mozliwych i nic. Z tym, ze ja mam sie zglosic na wywolanie dopiero w poniedzialek (bedzie to moja 9 doba po terminie z OM). Lekarka,ktora mnie ostatnio badala powiedziala,ze na wstepie dostane kroplowke z oxy,nie wspominala nic o tym cewniku. Trzymajcie kciuki kochane zeby w koncu cos sie ruszylo,bo synus juz jest bardzo duzy i coraz bardziej boje sie tego porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś może napisać jak wygląda sama sala porodowa- chodzi mi o klimat: czy włączają muzykę relaksacyjną, czy światło jest przygaszone itd. z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satelitarna
Ja miałam na sali porodowej muzykę z radia normalnie chyba RMF FM natomiast światło było przyjazne i przygaszone. Ogólnie fajny ciepły klimat panował. Światło włączyli dopiero jak mnie szyli o ile dobrze pamiętam lub jak dziecko mi wyciągali wiem ze prawie na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
satelitarna dzięki:) ogólnie jak wspominasz poród tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już tutaj pisałam Ale napisze raz jeszcze bo wiem co to znaczy szukać. Napisze wstępnie ogólnikowo natomiast szczegóły na.świeżo znajdą się pod datą 10 grudnia. Wszystko po szybko i sprawnie bez cackanią się Warunki super opieka tez. Ciepło przyjaźnie. Ja miałam pełne poczucie bezpieczeństwa. Poród dość szybko położna działała a nie się obijala. Szczególnie polecam pomoc studentek przy porodzie. Wbrew pozorom położnej nie ma.cały czas przy bólach tylko dochodzi sprawdza bada wiec studentki mogą się przydać. Mi jedna tak pomogła zw wyparłam przy Jej pomocy najmocniej i najskuteczniej. Szycie bezbolesne skóra do skóry książkowo 2 godz jeśli wszystko jest oki. W porównaniu do miejskich szpitali luksus a tak naprawdę porównując do Europy to normalne porządne i ludzkie warunki takie jakie powinny wszędzie panować. Polecam i jestem zadowolona. W razie pytań chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Satelitarna- dzięki, znalazłam Twoje wpisy z grudnia- bardzo pomogły. Masz teraz jakieś dolegliwości po zzo? często się czyta o jakiś długotrwałych bólach głowy itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×