Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Zaraz położe małą spać i zajrzę do was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeh,wiem cos o okupowaniu kompa przez meza,dlatego zawsze rano jestem,bo juz po14 to nie mam dostepu...i tak wlasnie mam nie 2 tylko 3 dzieci...same siusiole... no to okonku jeszcze z 2tyg.ale dziwne bo wszedzie gdzie tam na strony wchodzilam juz nie wiem jakie to pisalo,ze bezdomni i rodziny z malymi dziecmi maja pierwszenstwo,pewnie dlugo sie czeka,bo duzo ludzi,no ale zeby dostac d jak sie ma 3ke dzieci...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenko uwazaj na prywaciarza,znajomy dzisiaj wyjechal do kanady,,,ale na tydzien musial sie wprowadzic do nas,bo go wywalili,byc moze trafisz na spoko ludzi,ale jesli spodziewasz sie dziecka...wiem ze nie wolno ciezarnych i z malymi dziecmi wyrzucic,spiszcie jakas umowe czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RENI14
okon u nas na jedno mieszkanie jest chętnych od 200 do 350 osób wzeszły piątek do jednego mieszkania byłam 12 a do drugiego 3w kolejce ale nie wiem czy to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reni-ważne,ważne!! Jak długo się czeka to oni to też biorą pod uwagę. Ja zauważyłam,że ludzie którzy dostają mieszkania są zarejestrowani w lutym,marcu tego roku. Widac to na końcu tego Home-linku. Tam jest taka tabelka,a w niej adres mieszkania,nr osoby która go dostała i od kiedy jest zarejestrowana.I wiecie co??? Najstarszy chętny,który dostał dom był zarejestrowany w lpażdzierniku ubiegłego roku.Muślę,że to krótki czas oczekiwania.Tyle,że takich domów jak dla mnie nie ma za dużo. Aneciu!!Ja mam 3 dzieci i kat C...........ale przyzanano mi ten dom ze względu na to,że powinnam mieć 4-bedroom,ale może być i 3-bedroom,tyle,że duże.Mój młodszy syn ma tak mały pokój,że jest tam tylko łóżko i szafa,no i krzesełko.Tyle,więcej nie wejdzie!!! To jest jakiś pokój chyba komputerowy?????No bo nie dla ludzi??? Nie narzekam,ale wiem,że on czuje się z tym żle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reni!! Staraj sie raczej wynająć przez agencję!! Na prwdę nie warto ryzykować.Moja koleżanka wynajęła od Hindusa(bo to miejscowość hindusów i Pakistańców)......no i jak jej nie było w domu...to on wszedł przez okno,wybił szybę(ona była w Polsce na operacji)......siedział 2 godziny!!!!Sąsiadki jej wszystko powiedziały. Nie ma prawa do niczego.W sądzie też nie,może złożyc skargę,ale to nic nie da.Tam wszędzie hindusi w urzędach i sądach. Poza tym przez agencję jestes pewniejsza,że z dnia na dzień cię nie wygoni,a z małym dzieckiem więc potrzebna jest większa stabilizacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RENI14
OKON JAJESTEM ZAREJESTROWANA OD 6 MARCA TEGO ROKU A PIERWSZĄ OFERTE SKŁADAŁAM 30 MAJA PONIEWAŻ MUSIAŁAM CZEKAĆ NA NUMER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RENI14
kochani ja też mieszkam w dzielnicy gdzie są sami hindusi i consilu i w przychodni , banku to rasiści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MI PANI W URZEDZIE POWIEDZIALA ZE JAK CHCE DOSTAC SZYBKO MIESZKANIE TO MAM POGADAC Z LANDLORDEM,ZEBY MI DAL WYPOWIEDZIENIE 2 MIESIECZNE I AUTOMATYCZNIE WSKAKUJE NA PIERWSZE MIEJSCA DO OTRZYMANIA CHATY BO BEDE MIEC STATUS BEZDOMNNEJ,NARAZIE NIE BEDE TEGO ROBIC ALE KTO WIE JAK NIC NIE BEDZIE SIE DZIALO TO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RENI14
ja dzisiaj pójdę do consilu i zapytam o tłumacz może się czegoś dowiem to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reni Ja podobnie jak ty długo czekałam na nr. Poprostu chyba mieli mnie w nosie,bo po 3 miesiącach złożenia podania (gdzie powiedzieli,że wszystko jest OK) na pisali pismo,że potrzebne są męża peyslipy......a potem jeszcze umowa i tak ciągle coś:( Jednak teraz jak juz mam wszystko to się zastanawiam,czy mam jakies szanse.W końcu są ludzie w gorszej sytuacji.....np bezdomni lub w gorszych warunkach. Olenka!! Na razie nie rób tego,bo faktycznie landlord da wam wypowiedzenie jak sie dowie,że szukacie mieszkania consilowskiego...........a poza tym jak wam da faktycznie?????a ty w ciąży!! Poczekaj,na razie,zgłóś ciążę jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. Ty masz dzieci??? Jeśli nie,to to będzie duży atut,a jak masz dzieci.....to jeszcze większy atut:) Z dziećmi dużo pracy.....ale bez dzieci pusto i smutno:( Wiem bo mój straszy synek(17lat)wyjechał 4dni temu na wakcje do Polski:) Ja lecę za 2,5tyg. więc muszę nauczyć mężą licytacji prze internet......bo to może dobry czas na to-wakacje!! Ludzie wyjeżdżają i może nie zajmują się tak przyziemnymi rzeczami.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okonku w wakacje też będzie dużo osób do licytacji nawet się niełudz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie pocieszyłas:( A myslałam,że mam wtedy większe szanse:( Aha!! Jak macie dzieci w wieku szkolnym to ja jakis czas temu otworzyłam nowy topik: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3780483 Tam gadamy sobie o szkole i dzieciach polskich w szkole ang.Zawsze czegos można się dowiedzieć:) Lecę na prasowanko i szykować obiadek🌻 papatki!!!Zajrzę wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewamaj
ja jestem w 14 tyg ciazy mieszkam wwynajmowanym pokoju mam nadzieje ze jak zloze podanei o council flat dostane bo n apewno nei moge zostac tu poporodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ewamaj.......:) Odwiedż consil,weż papierki-wypełnij i myślę,że masz duże szanse,zwłaszcza,że dzidziuś w drodze!!! Jesteś samotną mamą,czy z mężem???? Jak by na to nie patrzeć,na pewno prędzej ci przyznają,niż tym którzy dzieci nie mają(nawet mi się rymuje)...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ewamaj!skladaj szybko papierki jestes w ciazy to powinno to krocej trwac...duzo osob mowi,ze jak ciezarna i wzlych warunkach to szybko,tym bardziej ze tu jest tak ,ze dzieci musza miec osobny pokoj,tym bardziej jak sa roznej plci,trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzewczyny byłam w czoraj w concilu i po rozmowie doszłam do wniosku żeby dostać mieskanie to trzeba mieć znajomości powiedziala mi babka że na mieszkanie mogę czekać nawet 8 lat i dostałam papier w którym napisała tylko niewiem zabardzo co ponieważ mam problem z czytaniem po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiecie co zeby az tak po znajomosci kurde,chociaz tu u mnie to nie wiem czy tak samo nie jest,bo tez nie daja za duzej szansy,powiedzieli zeby lepiej szukac cos tanszego,moj maz w koncu przechodzi na kontrakt,to wiecej bedzie zarabial!!!!to jakos sobie poradzimy,a jak podszkoli jezyk to bedzie robic kurs na spawacza,ma polski kurs,ale kazali mu zrobic ang,i na mig mag czy jakos tak bo ma inny,i wtedyu go przyjma,musi sie dowiedziec ile taki kurs kosztuje tu... reni moze napisz czego nie rozumie i ktos ci to przetlumaczy,moze moj maz syn,albo syn okon,a masz jakis slownik,ja duzo tlumacze sobie ze slownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczęta!!! No niestety mojego syna nie ma,wyjechał prawie tydzień temu. Sama mam kłopot z tłumaczeniem,bo translator w kompie tłumaczy tak,że bzdury wychodzą,a wg.słownika tez nie zawsze dobry kontekst się znajdzie. Mam papierki ze szkoły i z NHS i też się wczoraj namęczyłam nad tłumaczeniem.W końcu wieczorkiem syn sie odezwał i łamaną angielszczyzną przeczytałam mu. Reni nie załamuj rak nad chałupą.Ta jedna może tak ci powiedziała,ale myslę,że jak pójdziesz do innej to ci powie coś innego.Ty masz prawo się ubiegać i ważne aby wszystko było na papierze.Wtedy muszą się dostosować.Jak im dziurę w brzuchu woercić to w końcu coś można wskurać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Her bidding number is taki itaki and she can bid for 2 bedroom and she is under priority . Customer states that , she lives with a combined family in private accomodation , not planning to move out, so explained the customers that she has to keep bidding regularly and when the offer will be made the lettings will write to her . If she wants to register for Housing association property , she needs to go to that dffice and register with them , have explained that council is not part of Housing association

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaabi
Reni tu jest napisane mniej wiecej,ze przysluguje Ci 2bedroom i ze jesteś poniżej priorytetu,a więc twoja sytuacja nie jest najgorsza i nie jesteś pierwsza w kolejności.... Dalej piszą o Twojej sytuacji mieszkaniowej,ze mieszkasz łącznie z rodziną i nie planujesz się wyprowadzic. Piszą,ze powinnaś licytowac regularnie i jeżeli wygrasz licytację,to oni do Ciebie napiszą. Jeżeli chcesz sie zarejestrować w Housing association,powinnas isc do ich biura i zarejestrowac własnie tam,ponieważ Housing association,to zupełnie osobna instytucja i Council nie jest jej częścią... To chyba tyle..mniej więcej.. :) Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo ci dziękuje mieszkam z rodzicami męża ijego bratem alkocholikiem w 2 bedroom ja i moje 2 córki + mąż mieszkamy w 1pokoju livingroom przecież napisałam im w aplikacji całom sytuację opisałam przecież mogą to sprawdzić w każdej chwili ale powiem wam coś ja mieszkam w dzielnicy hinduskiej a oni traktują polaków a ludzi z trzeciego świata wogule się z nami nie liczą jesteśmy czymś gorszym im się wszystko należy tylko nam nic oni tak uważają czy to w concilu banku ,przychodni wszystko jedno dzięki wszystkim za wsparcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to za instytucja proszę o wyjaśnienie i gdzie ją znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaabi
Reni jeżeli chodzi o tą sytuacje mieszkalną, oni wzięli pod uwagę,że mieszkasz jeszcze z kimś "combined family". Co do housing association,to jest to odpowiednik,naszej polskiej spółdzielni mieszkaniowej,ale niestety nie wiem jak wygląda system przyznawania mieszkań ...Tutaj dziewczyny bardziej się orientują,więc napewno któraś Ci pomoże... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×