Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Może własnie dlatego,że potem doszły benefity na dzieci. My mieliśmy najpierw wszystkie benefity na dzieci+CHB,WT,no a dopiero na końcu złozylismy podanie na HB.Miesiąc temu mąż dostał podwyzke-niewielką,ale zawsze:) Zaniosłam więc im nową jego umowę z kwotą dochodu.Teraz czekam jaka bedzie ich decyzja,czy duzo nam zmniejszą.I tak dawali co miesiąc inna kwote,do tego jakies wyjasniające obliczenia,z których nikt nic nie rozumie i na którym nie ma kwoty HB. Powinno cos przyjść ok. 1-ego 07.........więc czekam i mam nadzieje,że nam całkiem nie zabiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie złozyłam przez internet swoje propozycje w HOME-LINK-u na 3 domy.Wreszcie wszystkie są w mojej miejscowości no i są ze spółdzielni,a nie consilowskie.Domyslam się,że mam małe szanse.Domy są nowe,ja mam kategorię-C,więc i szanse tez małe:( Jednak licytuję i czekam 2 tyg.jak na ścięcie:) Czy spółdzielcze też mozna kiedys wykupić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
a propo benefitów, to i my złożyliśmy aplikcje (na nowe)i też Mąż troszkę więcej zarabia, więc się boję że i nam coś utną. Czekam tez na decyzję. A przepraszam, czym się rózni mieszkanie spółdzielcze od tego councilowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkanie consilowskie jest tańsze,a spółdzielcze droższe.Jednak consilowskie są często mniej zadbane,starsze,czasem bardzo stare. Róznica w opłatach nie jest duża.Miesięcznie jest to ok.60Ł różnicy między consilowskim a spółdzielczym.Przynajmniej w moim rejonie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
hay, noi wedle przewidywania troszkę nam ucięli benefity wrrr!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda,ze ucinaja inne benefity,jak dostajesz housing benefit,my z 700 mamy 400,z CB takze uwazajcie,CB nie ucinaja tylko reszte,kolega,ktory zna b.dobrze jezyk pojdzie z nami dowiedziec sie co i jak z tymi mieszkaniami,pozbieram wszystkie ulotki jakie tam beda mieli,znalazlam strone tlumaczona,ale ze stowazyszeniem mieszkaniowym tu gdzie mieszkam jest jedno,ciekawe czy to wlasnie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pirwszym roku otrzymywania Tax-ów(WT i CHT)zmienia sie stawka na mniejszą,bez względu na to czy ma sie HB czy też nie. Moi znajomi nie mają HB i tak jak nam [po roku obcięli o 100Ł. HB mamy nie duzo,bo ok,100Ł na miesiąc,ale stawke tą zmienili po roku,a nie w momencie uzyskania tax-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytlumacze to inaczej,wtc,ctc dostajemy od pazdziernika,od listopada zaczelismy wynajmowac sami dom i napisalismy o hb,ktory dostajemy od lutego,w styczniu nam ucieli wtci ctc,pozniej w kwietniu dostzlismy z revenue aplikacje nowa po tym znowu ucieli i teraz nam zwiekszyli hb i taxy nam zmiejszyli,i znowu dostalismy z revenue nowa aplikacje ktora mamy oddac do konca lipca,nie wiem o co chodzi maz ma tam zadzwonic i zapyta sie,martwie sie troche ze moze zxa duzo nam dawali i teraz trza bedzie oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę,że nie będziecie musieli oddawać.Jednak to dziwne,bo w końcu WT i CHT zależą od dochodu rodziny,a co ma z tym wspólnego HB to nie wiem.Przecież to jest zupełnie inna beczka. HB dostaje się z consilu a te pozostałe z innego urzędu państwowego,nawet wysyła się je w inne miejsce. Wszystkie dokumenty na HB składalismy w consilu i zgłaszalismy tam tez zmianę dochodów męża,ale nie miało to żadnego wpływu na kwotę pozostałych benefitów.To jest trochę dziwne!! Może jest inna przyczyna zmniejszenia WT i CHT. Może trzeba zadzwonić tam i zapytać dlaczego zostały zmniejszone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
My straciliśmy 100 F miesięcznie, też myślę czy nie każą nam oddawać *Mąż mniej więcej od kwietnia więcej zarabia (nie podwyżka tylko bonusy miesięczne). Pisma oficjalnego nie dostaliśmy jeszcze, ale na operacjach bankowych widnieje już pomniejszona kwota!cóż, trzeba zacząć mniej wydawać>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i bardzo dobrze
wez sie lepiej do pracy a nie tylko wydajesz pieniadze od panstwa - ja nic nie pobieram i swietnie sobie radze wiec inni tez moga nieprawdaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko kochana!! Ty masz takie poglądy,jak ci co u nas w Polsce w urzędach siedzą i łaskę robią,że pomogą,choć wiadomo,że to oni są dla nas,a nie my dla nich-urzędasów.Jak nie masz nic ważnego do powiedezenia to się nie wtrącaj.Widać nie masz dzieci,albo zarabiasz kokosy,bo inaczej tak byś nie pisała:p To forum istnieje po to by ludzie mogli sobie pomagać,wspierać,ni każdemu Bozia daje mannę z nieba. Yardleyko ty sie nie przejmuj,bo nigdy nie wiadomo co komu pisane. Chciałabym móc pracować i zarabiać tak,aby ta pomoc nie była potrzebna.....ale tak nie jest..........choć może ????kto to wie???? W Polsce dostawałam tylko zasiłek macierzyński,potem coś jakby wychowawczy,ale w pokoju 20mkw. to trochę ciasno matce z 3dzieci.Zadnych widoków na mieszkanie,bo trzeba by było zrabiać min.3000zł,a to raczej mało realne:( Tu pomoc jest większa,ale każdy sobie zdaje sprawę,że kiedys ona się skończy.Mimo to łatwiej zyć,łatwiej o pracę i człowiek się nie martwi,że z dnia na dzień zostanie bezrobotny i nie będzie miłą co do garnka włożyć........nie mówiąc o kredytach!!! Każdy chciałby mieszkać w Polsce i móc pracować i mieszkać tak jak tu na wyspach,ale to chyba jeszcze długo nie będzie realne!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
Niestety, masz rację Okon, mądrala niech się nie wcina *pewnie jakaś młodociana, co to dzieci nie ma, ani Męża i skręca ją z zazdrości, że ona musi tyrać w magazynie, podczas gdy inne Matki-kwoki z Polski (z gromadką dzieci)nie pracujące, leniwe-krowy wyłudzają pieniądze od Królowej Elżbiety. Otóż mój Mąż ciężko tyra drugi już rok na to państwo, a ja zajmuję się dziećmi i domem i tymczasem szukam pracy (niekoniecznie na zmywaku):) Generalnie to mam w nosie to co ta osoba napisała...ja też świetnie sobie radzę(to do i bardzo dobrze, zwanej pomarańczką). Kurcże czemu ludzie są tacy wredni? Zamiast się wspierać to szpile sobie wbijają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety takich ludzi jest trochę,ale trzeba ich ignorować,bo to z nudó takie głupoty ich się czepiają:P Ja teraz siedzę jak na rozżażonych węglach,bo do środy zbierane są wyniki licytacji mieszkań..........a do końca następnego tygodnia zawiadamiają jeśli komuś przyznano............mam mierne szanse,ale zawsze:) Pozdrawiam cielutko,słonko świeci,więc lece z małą na spacerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
Okon, będę trzymała kciuki, za Wasze mieszkanko:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co z tym chodzi,bedziemy wyjasniac ta sprawe.a ty pomaranczowko jak ci tak dobrze to swietnie,ale nie kazdy ma tak cudnie jak ty!TRZYMAM KCIUKI OKON!!!ide lezec,bo pecherz chory,a lekarz oczywiscie paracetamol na bol kazal brac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneciu!!! Idż do innego lekarza,albo powiedz,że prosisz o inne leczenie,bo to nie skutkuje.:( Ja miałam z Polski przywiezione antybiotyki,bo inaczej by mi się dziecko wykończyło.Na zapalenie uszu,któro ma od urodzenia(teraz dużo rzadziej)dał też konował-paracetamol!!!! Jak zaczął wyć z bólu dałam antybiotyk i już!!!!!! Mała miała zapalenie dziąseł też-paracetamol!!!Niech se sam wsadzi.... Ja teraz też sama biorę antybiotyk,bo nabawiłam się zapalenia dróg moczowych......poczytałam w internecie,zadzwoniłam do koleżanki z Polski-pielęgniarki,ona ma ten problem ze sobą od lat,poradziła jeszcze się lekarza........no i wyszło na to,że leczę się tu sama.:) Dzięki Bogu leki pasowały-miałam takie jak trzeba!!! Yardleyko!!! Ty też masz system coś jak mój home-link(proszę przypomnij bo nie pamietam!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nie wiem co tu na to mozna kupic,moze ktos sie tu leczyl,albi kupowal cos bez recepty na zapalenie drog moczowych,maz wroci z pracy to pojedzie mi po cos,przepraszam za zmiane tematu i dziekuje za porady...boliiiiiiiii n ajlepsze jest to ze zaden p[rzeciwbolowy nawet na ten bol nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są rózne specyfiki.Ja już pytałam o coś w rodzaju Uro-cranu,czy w ogóle cos innego na drogi moczowe,bo troszkę się wystraszyłam,gdyż pojawiła się ktrew.Wtedy może dojść do zapalenia całego układu łącznie z nerkami:( Dlatego dłużej nie czekałam,zwłąszcza,że powinno się zrobić w takim przypaqdku badanie moczu.Ale jak widać oni tego nie robią:( Idż jeszcze raz kobieto,bo to na pewno nie minie,a w aptece zapytaj o coś na drogi moczowe.Powinno buć coś bez recepty(tak jak u nas w Polsce)tyle,że w nazwie z Uryno......Uro......itp. CZy ktoś słyszał o tym,aby trzeba było oddać mieszkanie socjalne z consilu lub spółdzielni jeśli np.zarobki wzrosną??? Myślę głównie o tym,co będzie jeśli dostaniemy dom,a ja pójdę do pracy.Czy wtedy nie trzeba będzie oddać bardziej potrzebującym. Dla mnie byłoby to zupełnie zrozumiałe,ale jednak wolałabym wcześniej to wiedzieć:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za błędy,ale tak to wygląda jak się pisze z dzieckiem na kolanach.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaabi
Moj mąż miał problem z drogami moczowymi i niestety (albo i stety) farmaceuta wysłał mnie do lekarza..Powiedział,ze to jest za poważna sprawa i muszę mieć receptę Mężowi zrobiono badania,ale już przedtem podano mu antybiotyk... Także trzymam,kciuki Aneciu,żeby i Tobie udzielono fachowej pomocy,o którą tutaj niestety trudno :( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
Api-urin lub Cipronex...Aneciu faktycznie masz problem, Okon Ty też. Nie miała jeszcze tu za bardzo styczności z lekarzami, ale słyszałam o Paracetamolu i wolę narazie tej styczności nie mieć.:) Okon Ty się nie martw na zapas! Jednakże nie rozumiem o co Ci chodzi z tym Home-linkiem? Tutaj jestem pomarańczowa...dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu na nowo się zarejestruj-to będziesz czarna,albo coś żle zrobiłaś:) Ja już jestem prawie wyleczona,antybioty biorę 4 dzień. Tu też odezwały mi się stawy,na które chorowałam jak byłam dzieckiem......i cóż dała mi też jakis środek który tylko leczył skutek ale nie przyczynę niestety. Najlepiej jak możecie znależć polskiego lekarza.U mnie niestety nie ma go..:( No i odbiegłam od tematu znowu!!! Home-link to system przyznawania mieszkań przez licytację. TZN.Wybierasz 3 domy z takiej gazetki,która nazywa się Home-Link(ze swojego rejonu).Ta gazetka wychodzi co 2 tyg. Po tej niby licytacji tuż przed wydaniem następnego Home-Linku dają znać osobom które zostały wybrane do obejrzenia mieszkania i które mają pierszeństwo.Oczywiście osób na jedno mieszkanie jest ok.50 lub 200, a pierszeństwo mają ludzie z kat.A,potem B, a dopiero potem C(czyli moja kat.) Myślę,że to może dobry system,bo można samemu wybrać,ale czekać można i 7lat :( A jak jest u was???? Wiem,że nie wszędzie jeszcze jest ten system wprowadzony.....dopiero ma być do 2009r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sobie poszlam do counsilu,zapomnialam,ze u nas sie spalil niedawno...podobno w biblotece sa potrzebne formularze,ale nie wiem czy udzialaja info. tu blisko w grantham jest polska lekarka,dzisiaj sie dowiedzialam,przyjmuje prywatnie,zaraz ide do apteki po cos,w ktorej pracuje polka,moze cos mi doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze,że znalazłaś,szkoda tylko,że prywatnie......ciekawe ile zapłacisz........ale w takim przypadku to nie ma znaczenia........ Jednak poszukaj potem może w jakiejś przychodni przyjmuje polskilekarz!!!! U mnie była,ale wyjechała:( Lecę teraz na spacerek z małą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza jak w Kościele!!! Nikt nic nie pisze,słonko was przyciągnęło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneciu!!jak twoje dolegliwości????? U mnie już ok.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ass Masz zupełną rację!!! Ja też nie cierpie takich ludzi i to ,że Polak Polakowi wrogiem za granicą to prawda.Moja koleżanka mieszka w Austrii i też to potwierdza.To chyba nasz mętalność.Zawsze w olsce ze wszystkim ciężko było,więc zazdrość ludzie we krwi mają...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ass!! Teraz nie ma sensu składac podania o HB.....to długo trwa czasem....a potem będziesz prostować wszystko???? Nie ma sensu,te 2 miesiące to niedługo:) Przepraszam za błędy,ale jak mi mała pod klawiaturę się pcha,to nie moge pisać...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×