Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Dziękuje za podpowiedż!!:) Chyba własnie tego bym chciała!! Nie spieszy mi sie aż tak bardzo,bo w końcu bezdomna nie jestem......ale następnej zimy w tym domu to bym nie chciała:( Nie chodzi już nawet ogrzyba,bo tego to u nich wszędzie pełno,ale.....rachunki za ogrzewanie koszmarne,a w chałupie i tak zimno:( Najgorzej dzieci!!! Jestem dobrej mysli jednak:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoli2
my z mezem czekamy juz 4 lata i nic mieszkamy w zasranym miescie luton miasto opanowane przez pakistanuw mamy 3 dzieci i nic nawet niejestesmy na zasranej liscie trzeba miec szczescie lub mieszkac w normalnym miescie zeby dostac mieszkanie nie jest tak latwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..a nie myśleliście o przeniesieniu się gdzieś indziej?? Ja wiem,że praca i że przyzwyczajenie,ale może warto?? Najpierw szukać pracy,potem mieszkania,no a potem socjalnego!! Ja sie właśnie zastanawiam nad przeniesieniem,choć mija miejscowośc jest ładna i spokojna....ale syn ma daleko do szkoły codziennie ponad 2godziny jazdy(tam i spowrotem),a od września w collegu będzie od 9-16,więc już tylko przespac sie przyjedzie. Mój mąż nie bardzo ma ochotę,ale póki ja nie pracuję,to może łatwiej by było. Pomyślcie o tym,jeśli was tam nic nie trzyma!!:))Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoli2
wlasnie tak chcemy zrobic w lipcu przeprowadzamy sie do hatfield to piekne miasto i niema pakistanuw jest tam duzo szkul mam nadzieje ze tam bedzie nam lepiej nawet zlozylismy juz podanie o mieszkanie i powiedzieli nam ze jestesmy na liscie tylko bedziemy musieli czekac dluzej poniewarz tam niemieszkamy mozliwe ze jesli tam zamieszkamy to wkrutce dostaniemy mieszkanko ,pozdrawiam i zycze wszystkim powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawa-wawa
to juz lepiej do Watford . Duze miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoli2
no niewiem a co ty tam mieszkasz wiecie co obawiam sie tylko ze znuw moje oczekiwania legna w gruzach niewiem na jakich zasadach onj daja te mieszkania ludzie maja 1 dziecko i dostaja bez problemu ja mam 3 i nic trudno moze niemam szczesci zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawa-wawa
tak ja mieszkam w Watford.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Karoli2
czy ty to tak specjalnie nieortograficznie piszesz? Bo nie moge uwierzyc, ze to tak naturalnie moze komus wychodzic .... rany!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie patrz na błędy tylko na treść.:D Nie każdy umie pisać bez błędów!!! Karoli2 Nie martw się na zapas.Ciesz się,że wam w ogóle obiecali. Najważniejsze,abyście mogli tam znależć pracę.Na początku wynajmijcie od agencji,a potem czekajcie na waszą kolej.Trudno,żeby wam dali tak od razu,na wjazd do miasta!!:) Jeśli to nie jest za duże miasto,to pewnie długo czekać nie będziecie. Ja mieszkam w średniej wielkości miasteczku.Niedaleko mam Cambridge,właśnie takie większe miasto.Tam mój syn jeżdzi do Collegu.Myślałam aby sie tam przenieść,ale mój mąż nie bardzo chce rezygnować tu z pracy.Trudny orzech do zgryzienia,ale cóż siedzę i czekam na numerek o d Consilu i kategorię,pewnie-D. Uszy do góry-ciesz się tym co masz i możesz mieć i nie martw się!!!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoli2
pisze tak bo tak hce jak ci sie niepodoba to niemusisz czytac pa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoli2
a pozatym robie to szybko bo z dziecmi niemam zabardzo czasu koncetrowac sie czy pisze poprawnie pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoli2
dziekuje za dobre slowo i trzymam kciuki za ciebie i twoja rodzine zeby wam sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POPRAWIACZKA
Wiesz, jak sie umie pisac poprawnie, i zna sie ortografie , to robi sie to odruchowo.:D A jak mowisz w tlumie ludzi ? Tez cie rozpraszaja ze zapominasz mowy polskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że pusto,głucho,cicho!!!.................... Wszyscy wszystko wiedzą,więc siedzą jak myszy pod miotłą......... Ja myslę,że póki nie wydarzy się cud,to nikt sie nie odezwie......... Ja na cud nie liczę,tylko na traf szczególnie,że na jedno miejsce w ofercie domów jest ....dziesiąt osób!!! Pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszę si bardzo,że ktoś tu zyje i oddycha czasem.....:)) Szkoda tylko,że nikt nie dzieli się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami:( ale cóż .....może ktoś się odważy🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO amikaaa
czesc chcialam zapytac jesli mozna jak dlugo czekalas ze swoim partnerem na mieszkanie i jak przed tem mieszkaliscie:czy wynajmowaliscie pokoj czy samodzielne mieszkanie??? Jestem w podobnej sytuacji,dlatego tez Twoja odpowiedz moze doda mi sil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja złożyłam dokumenty na mieszkanie w lutym jeszcze,ale jakakolwiek odpowiedż przyszła dopiero na początku maja. Niestety napisali,że mogą nam przyznac mieszkania,bo mój mąż nie pracuje w Anglii roku. Pracuje 2lata.Zaniosłam więc umowy męża do Consilu,zrobili xero,potem do tego jeszcze chcieli homofis męża,więc też dostali.Już myslałam,że na prawdę bardzo długo będziemy czekali na jakąkolwiek decyzję................ale...................własnie wczoraj przyszła decyzja,że dostalismy kat.C i nr.homolinku. W internecie po zarejestrowaniu sie wg tego homolinku dowiedziałam sie,że nalezy nam sie większe mieszkanie,bo mamy 3dzieci,a 3sypialnie. Należą nam się 4sypialnie.Niestety mało jest takich domów tutaj,więc pewnie szybko to nie będzie. Możemy wybierac domy i licytowac przez internet,w całym subregionie Cambridge. Może to i dobrze,ale niestety domy z 4sypialniami trafiają się żadko.Dlatego zastanawiamy sie nad przeprowadzką do Cambridge. Na samej górze tej strony podałam link do polskiego tłumaczenia zasad przyznawanych mieszkań w systemie Home Link. Poczytaj,poznasz zasady!!:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okon---nie wiem dlaczego ale mnie sie ta stronka nie otwiera.Mozesz wkleic ja jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszm ,ale brak tu jednego małego wekslarza,no i błąd:( Ale ten poprzedni jest prawidłowy.najpierw otwiera się program do otwarcia z kolei niku do Home-link,spróbuj jeszcze raz.Ja nie mam z tym problemu:) Jak nie to spróbuję go podac jutro raz jeszcze,bez błędów. Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagienka71
Witam wszystkich serdecznie! Z uwaga sledze watek mieszkan socjolnych na roznych forach i im wiecej czytam tym mniej wiem....:( Mam pytanko:czy ktos z was stara sie o mieszkanie socjalne z programu Locata Home?jesli tak to prosze o informacje co oznacza gdy status jest "shortlisting" oraz"withdrawn" Czy ktos moze jest tym szczesliwcem, ktory otrzymal juz mieszkanko z tego programu?Bede wdzieczna za wszystkie informacje! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagienka71
Oj zapomnialam zapytac o mieszkania spoldzielcze. Czy tu takze kazdy council zadzi sie swoimi prawami?jak sie zabrac do tego tematu? Pozdrowka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Jagienka!! Nie wiem za bardzo o jaki system ci chodzi?? Ja jestem w systemie-HOME-LINK,czy to to samo?? Jeśli tak to link podakję wyżej. Jeśli nie ,to nie wiem,co oznaczają te sformułowania o których piszesz:( Jeśli chodzi o mieszkania spółdzielcze,to nie wszystkie consile współpracują ze Spółdzielniami mieszkaniowymi. Niektóre działają osobno.Jest to zaznaczone w systemie(znajdziesz w internecie). W systemie Home-link jest od razu opisane jaka spółdzielnia współdziała z Consilem. Szczegółową informacje uzyskasz w Spółdzielni. Jesli masz dostęp do internetu to się dowiesz jakie są spółdzielnie na twoim terenie,i które działają w porozumieniu z Consilem. Życzę powodzenia!!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagienka71
Dzieki za odpowiedz!i informacje!bede dalej kopac!ja jestem w programie pod tytulem LOCATA HOME nie wiem czy cos slyszalas o tym moze ktos ze znajomych probowal?wszelkie informacje sa przydatne! Pozdrowka i takze powodzonka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagienko!! Poczytałam o tym LOCATA HOME,to jest dokładnie to samo co HOME-LINK,tyle,że dotyczy on innego rejonu Anglii i prawdopodobnie ma też troszkę inną nazwę. Tłumaczenie tej strony jest oczywiście bez ładu i składu,ale link który podałam wcześniej jest napisanu po polsku,a nie po polskiemu:) W Home-Link nie ma tych pojęć o których pisałaś,ale myslę,że jak wrzucisz w wyszukiwarketo może coś znajdziesz,Ja nie bardzo mam czas kopać,ale po przeczytaniu paru artykułów wiem,że zasada przyznawania i licytacji jest dokładnie ta sama. Jeszcze nie wszystkie rejony kraju mają ten system(może i lepiej),bo ten sprawia,że dużo trudniej dostać mieszkanie,a może i wcale:( Niektórzy czekają kilka lat,a inni parę miesięcy.To na pewno zależy od tego jaką kat.przyznają rodzinie,ale też od rejonu w którym sie mieszka. Nam przyznano dom z 4 sypialniami.A jak na razie nie znalazłam żadnej oferty z tyloma sypialniami.Jak nieznajdę,a oni sami nie zadzwonią,to musimy szukać w innym rejonie. Czasem jest nawet700osób na jeden dom:(( Powodzenia!!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagienka71
Witaj Okonku Bardzo wielkie dzieki za odpowiedz i to wyczerpujaca do konca!.Masz racje ja tez jak wczytalam sie w Twoj link to stwierdzilam, ze to bardzo podobny program. nam mija rok od zaistnienia w tym systemie mamy przyznany dom 3 bedroomale ale co z tego bedzie...czas pokaze!trzeba bedzie duzo wytrwalosci czego tobie sobie i innym ktorzy proboja zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×