Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

mnie to za przeproszeniem gówno obchodzi czy tyny dzieci będą umiały norweski czy japoński.tylko niech nie robi siebie bóg wie czego tylko,dlatego że studiuje.co to teraz studia każdy głąb może iść.wielka mi rzecz.jak ja sprzątam czy ktoś inny to już jakieś tępaki niby jesteśmy czy jak.poprostu wkurzają mnie takie osoby ,bo ja odnoszę wrażenie że ty tyna próbujesz coś komuś udowodnić ,domyślam się nawet co ale nie mam zamiaru sobie zaprzątać tym głowy. bo ja mam poczucie własnej wartości,ambicję i nie muszę na każdym kroku pisać ile języków umiem,jakie szkoły skończyłam ,jakie mam zainteresowania żeby poprawić sobie humor tak jak ty to robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klinga a ja się wkurzyłam na maxa bo sie już napaliłam ,że za tydzień soki na holmenkollen a tu jak na złość przełożyli na jutro.a jutro to ja dopiero będę w drodze do norwegii. masz ci los!!!! kinga ja już dwa razy w oslo na skokach ,atmosfera super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra dziewczynki juz juz, spokoj ma byc:) Nie no, nie ma sensu sie klocic, ze ten taki owaki sraki. A niech tyna ma swoje plany, sama zobaczy co z tego bedzie, ja uwazam ze nikt nie ma prawa wpieprzac sie w czyjes prywatne zycie i tyle. Ma plany, niech se ma, ale kiniaminia to jednak przegiela z tym tekstem o jej corkach. Dowalaj kochana tynie, jak az taka masz ochote, ale nie rozumiem co do tego teraz ma jej rodzina? Moze Ty z mafii jestes? Pozabijam wszystkich na \"m\"? :D zwykla, kinga, skoki w tym roku normalnie? Bo w tamtym pamietam w Oslo byly tylko. Nieprzytomna jestem, to pewnie nie doczytalam, ja ostatnio cos kiepsko doczytuje, stara jestem, okulary chyba sobie kupie:D Dla wszystkich dziewczyn 🌼 na dzien kobiet i nie klocic sie tam, bo zlosc pieknosci szkodzi:) Gadam jak facet normalnie hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna pamietasz co napisalam kiedys na twoj temat teraz po kilku miesiacach podpisuje sie podtym obiema rekami i ciesze sie ze sie co do ciebie nie pomylilam dziewczyny nie przeginajcie nie po to tu wchodzimy a wychodzi na to ze zadnej nie mozna powiedzec prawdy co sie mysli bo zaraz sie obrazamy niech kazdy sobie robi co chce i jak chce sie tym podzielic z innymi to niech to robi jedni majaambicje drudzy ich nie maja i to jest kazdego problem , ktorego nie trzeba komentowac co innego wyrazic grzecznie swoja opinie na ten temat nie opluwajac rodziny do nastepnego razu aha i nie wierze ze pomaranczowe nie zmieniaja koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykła kiniaminia a ile jestes juz w norwegii bo ja prawie 3 latka ,mi sama w sobie norwegia nie przeszkadza,chodzi mi tylko o tęsknąte za rodziną i nie możność realizowania się. w Polsce zawiesiłam studia i jak teraz patrze na koleżanki ,które już kończą to tak bardzo im zazdroszczę ja czuję,że stoję w miejscu to twojeslowa zwykla wiec mi nie pierdol.jestes jak piesek gdzieci zagwizdza tam lecisz i co nie zazdroscisz studiow?wiesz najpierw pomysl zanim napiszesz cos bo to o tobie swiadczy dziewucho!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykła kiniaminia a ile jestes juz w norwegii bo ja prawie 3 latka ,mi sama w sobie norwegia nie przeszkadza,chodzi mi tylko o tęsknąte za rodziną i nie możność realizowania się. w Polsce zawiesiłam studia i jak teraz patrze na koleżanki ,które już kończą to tak bardzo im zazdroszczę ja czuję,że stoję w miejscu to twojeslowa zwykla wiec mi nie pierdol.jestes jak piesek gdzieci zagwizdza tam lecisz i co nie zazdroscisz studiow?wiesz najpierw pomysl zanim napiszesz cos bo to o tobie swiadczy dziewucho!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinga wiesz jeslitwoj ci bronichodzic dokosmetyczkiczyfryzjerki to miprzykro. Ja mam chyba patrzac na wasze posty naprawde wspanialegomeza, ktory dba onas i chce bysmy mialy wszystko. Ja w tym nie widze nic złego,a jesli wam posiadanie dzieci i bycie w zwiazku małżeńskim kojaży sie wam z baba siedzaca przy garach i zapuszczoną to wspołczuje przyszłości ktora was czeka hehehe. wogole wymacie jakoś mał pojęcia o życiu.Jesteście jakies zacofane a potem wywnętrzacie się na innych forach nie dzideczka? A miara huja to nie do mnie bo ja mam wiekszy zasób słownictwa niż tylko wulgaryzmy. Jak bedziecie miały coś mądrzejszego dopowiedzenia tozajze tuza miesiać i sobie poczytam. Czarna dzieki za ludzkość i wartości jakie masz bo to ważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj głupia tyniu,odwal sie odemnie bo mam już dość twoich postów,jak ci sie nie podoba to wypierdalaj z tego tematu,bo jak sama widzisz temat jest ,,polki z Norwegi odezwijcie sie...,, a tobie jeszcze do Norwegii dużo,ale to bardzo dużo brakuje:P Nawet nie pałasz jakąkolwiek wiedzą na tema tego kraju,ciekawa jestem wogóle czy wiesz gdzie wogóle Norge leży hehehehehehehe:P:P:Pja przestałam odzywać sie na twój temat więc ciebie proszę o to samo,bo nie mam zamiaru wkurwiać sie od samego rana na taką prostaczkę jaką zapewne jesteś,bo czytając twoje głupie wypowiedzi w tym i innych tematach to pomimo iluś tam fakultetów jesteś prosta.To tyle co miałam ci do napisania.Bużka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny...bo rece zalamie nad wami. hej dzidka w ogole, Ty wredna, do mnie to sie juz nie odezwiesz:( No nie kloccie sie, no po co, no? A ja tez w Norge nie jestem teraz, no i co teraz, cholera... kobi tez jest w Polsce...hmm, to zaczniemy rozgraniczac? Kto w Norwegii ten lepszy kto w Polsce ten gorszy? No dajcie spokoj. Kazdy moze pisac co chce, a ja tak szczerze nie zauwazylam, zeby tyna was atakowala wczesniej, a skoro sie czepiacie do niej to nic dziwnego, ze sie broni. Poza tym, jesli uwazacie, ze nie wie nic o Norwegii to moze by jej tak powiedziec? A nie, twierdzic, ze jest prostaczka, bo cos tam. Co to w ogole za argument? Znacie ja? Chyba nie raczej. I zeby nie bylo, ze tyny bronie, bo nie jestem zadnym adwokatem, bronic sie dziewczyna moze sama, ale co to za podejscie? Bo do fryzjera poszla? A co w tym zlego? Kurwa, jak prosto wydac opinie o kims kogo sie nie zna. A skad wiecie co ona tak naprawde robi w Polsce? No nie wypowiadam sie wiecej na ten temat, bo mnie to drazni tak szczerze. Nie wpierdalajmy sie nawzajem w swoje zycie, tylko o to was prosze. Bo skoro ja tez bylam w Norwegii i tylko moj facet pracowal, to co teraz? Mnie tez ocenicie tak jak tyne? Nie wiem teraz, czy mam pisac dalej na topicu czy nie, w koncu temat brzmi \"polki z Norwegii odezwijcie sie...\", wiec prosze o opinie, jesli mozna. A tak poza tym to u mnie ok. ale to chyba malo istotne, wazniejsza ta klotnia durna, nie wiadomo o co. A jakby tak ktos byl tak dobry i powiedzial mi o co w tej calej aferze chodzi to bede bardzo wdzieczna. Buziaki dla wszystkich, bez wyjatku 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno, czy moglabym dostac jakies linki na te tematy co to tam pisze dzidka, a co to tyna? dzidus, daj namiar gdzie to sie tam podziewasz, ze tutaj sie tak rzadko zjawiasz:) No ciezko mi prowadzic dyskusje jak nie mam wszystkich danych, a dyskutowac lubie:) Macie jeszcze raz buziaki i kwiatka: 😘 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarn nie licz na odpowiedz wzgledem tematu kłótni bo tego to raczej napewno nikt z zainteresowanych nie wie. i sory ale chamstwo jest jednak cecha charakteru Polaków. Pozdrawiam i nie komentuje wypowiedzi nie ktorych bo naprawde szkoda słów i JA rowniez czekam , czy jako ta co nie jest w norwegi to nie mam prawa pisac na tym topiku dodam tylko ze czytac i sluchac umiem wiec cos tam o Norwegi wiem .No moze nie za duzo o pracy na szmacie / podejrzewam ze nie rozni sie za bardzo jednak od pracy w polsce/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczka01
helouuu dziewczyny :) ostro tu ... :) ale kij tam sporom i takim tam ... ważniejsze sa rzeczy ;)) wiosennie trza by u siebie jakies renowacje przeprowadzic !!!!!!! ;) niby autosugestia ze zawsze jestesmy piekne i mlode moze dac efekty ale by one i dla otoczenia byly widoczne jakies mazidla czy cos by pasowalo zastosowac ;)))) znacie i wypróbowałyście cos z domowego asortymentu w tej kwestii ??!?!?!!?!?!? jesli tak to podzielcie sie doswiadczeniami .... :)))) pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaminia
i takim własnie sposobem tyna dala popis ze nie mozna byc imbecylem do potegi entej i byc zwykła prostaczka a konczyc 2 fakultety:P oj dziewczyno szkoda mi ciebie zyjesz w jakims swoim wyimaginowanym swiecie wierzac w jakies wierutne bzdury wymyslone przez siebie, widze ze nie tylko ja cie szybko rozgryzlam jaka jestes beznadziejna ,,uzdolniona studentko":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm....czy cos zostalo wyciete? Bo nie wiem o co chodzi, kobi mozesz wyjasnic: czym sobie zasluzylas na co? W ogole to czesc kobi:) hej kropeczka:) Mam gdzies w chacie jakas encyklopedie medycyny naturalnej, czy cus takiego, kropeczka jak chcesz moge Ci stamtad cos przepisac:) Tylko powiedz co, tonik, krem, blyszczyk, czy co tam? Kiedys nawet chcialam robic, ale leniwa jestem, a nie dosc, ze po skladniki by sie trzeba udac, to jeszcze to wszystko np. podgrzac i pomieszac, albo co tam:) Jedyne moje osiagniecie to wymazianie sie polowka ziemniaka:D Podobno jak peeling dziala:) I jeszcze raz walnelam sobie maseczke ze smietany i platkow owsianych:) Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna ty to wogole z kosmosu chyba przylecialas niczego nie rozumiesz hahaha / zartuje /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty wiesz kobi, ze ja to sie autentycznie czasem tak czuje:D Ale tak na powaznie to ja chyba jakas niedostosowana spolecznie jestem, jesli chodzi o spoleczenstwo polskie. Kiedys sie dziwilam jak niektore Polki zagranica potrafia udawac, ze nie sa Polkami. Ale teraz je czasem rozumiem. Jesli to nie wynika oczywiscie z jakichs innych pobudek. Poza tym Polacy potrafia byc naprawde chamscy. Bylismy kiedys w knajpie ze znajomym Norwegiem, no to chyba normalne, ze po angielsku z nim rozmawiamy, to sie zdazylismy dowiedziec, ze sie wywyzszamy ze angielski znamy:o No brak slow normalnie. I to od Polakow, ktorych pierwszy raz na oczy widzialam. A co, ja mam z nimi obowiazek gadac? I czesto jakies glupie komentarze lecialy, co niektorzy sie zdziwia kiedys jak sie okaze, ze jakis Norweg zrozumie. Sama mialam taka sytuacje, jak jechalam taksowka i dzwonilam do swojego faceta, a pozniej taksowkarz mnie pyta, czy ja z Polski jestem i po polsku do mnie:) Okazalo sie, ze mial zona Polke, od 20 lat byli malzenstwem i zdazyl sie nauczyc co nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kingi :jak nie - to ok. Nie pisalam o co mi chodzi bo mogłoby dotyczyc tylko nas a nie calego swiata,Ale moze to jakies techniczne przyczyny wiec wyjasnie ci to kiedys przy okazji . ciesze sie ze sie pomylilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja już w norge.właśnie się wykąpałam i tak sobie czytam jak mnie tyna obsmarowała.ale mam to gdzieś szkoda słów . tyna mogłabym o tobie wiele rzeczy napisać,które wynikają z twoich postów tylko po co?????? nie dam ci tej satysfakcji . żeby była jasność nie pisz więcej do mnie ani o mnie bo sobie tego nie życzę!!!!!!!!!!!!! całuski dla pozostałych dziewczyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to czy ja moge pisac na topicu, czy nie moge, bo ja nie wiedziec. Piszcie co u was dziewczyny, bo wyjdzie na to, ze tylko sie klocic potraficie. No bo u mnie kiepsko dzisiaj to nie chce nikomu humoru psuc, ale chetnie bym posluchala co tam w Norge sie dzieje:) kinga pracuje ciezko, a zwykla? dzidka? kropeczka? Polske tez wywoluje:) kobi, tyna. Tylko jak znow sie zaczniecie klocic to pozabijam:) Ostrzegam, dzisiaj jestem zla na caly swiat. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim:) No i faktycznie wygląda mi na to,że tylko kłócić się potrafimy,niestety:( czarna co się głupio pytasz czy możesz pisać? Pewnie,że możesz:) a tak wogóle to zmęczona jakaś jestem ciągle bym spała i spała. Miałam zrobić pranie ale coś się zebrać nie mogę i coś mi się wydaje,ze już się dziś nie wezmę za nic. Czarna nie martw się będzie dobrze:) :) :) nie trać wiary i 3maj się dziwucho. Całuski dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim:) No i faktycznie wygląda mi na to,że tylko kłócić się potrafimy,niestety:( czarna co się głupio pytasz czy możesz pisać? Pewnie,że możesz:) a tak wogóle to zmęczona jakaś jestem ciągle bym spała i spała. Miałam zrobić pranie ale coś się zebrać nie mogę i coś mi się wydaje,ze już się dziś nie wezmę za nic. Czarna nie martw się będzie dobrze:) :) :) nie trać wiary i 3maj się dziwucho. Całuski dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko wszystkim ja tylko nachwilę,tak żeby wszystko było tip-top,każdy bez wyjątku może sobie pisać,co chce:Pwięc mamy już co do tego jasną sytuacje.Pozdrawiam serdecznie:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczka01
czesc dziolchy :)))) czarna... hmmm... jakos nigdy inwencji mi nie straczalo na domowe specyfiki ;) duzo latwiej jakies mazidlo bylo kupic tylko ze .. teraz tyle mrucza iz domowe sa lepsze i bardziej efektywne wiec czemu by sie nie skusic i nie sprobowac :) i w zasadzie jest mi obojetne co machne... bo w skutek i tak watpie ;) zeby nawet nie wiem jaki cud mojej urodzie i tak juz nic nie pomoże ;))))) ale z kolei jesli dziewczyny macie cos wyprobowanego to dawac to tu to !!!! :) n... niby nie wierze ze mi cos pomoże ale... co szkodzi miec złudne nadzieje ;)))) hmmm.... drogie panie... zapytam o cos .. dziwnego ;).. jak zrobic wydmuszkę?!?!?!? kurcze cos jaj dzis stłukłam :))))))))))))))) i albo mi nic z niego nie wyjdzie albo robie dziury o zasiegu niemalże kosmicznym ;))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PATI 20
Cześć jestem od 6 miesięcy w Norwegi przyjechałam z mężem mam pytanko pracowałąm w firmie kelly services przez miesiąc ale nie pasowały mi dojazdy i musiałam zrezygnować teraz mam problem bo nie chcą wypłacić mi pieniędzy chcą żebym im dostarczyła skattekort lub pesel norweski .Ja dostłam pismo ze skatteetaten ze nie moge byc zarejestrowana nie znam norweskiego wiec dokladnie nie wiem o co chodzi coś że nie przebywam tu 6 miesięcy lub nie dostałam umowy na 6 miesięcy.Co mam zrobic żeby dostać ten pesel i skattekort. I jeszcze jedno pytanko jaką powinnam dostać w przyszłości perwszą umowe żeby nie mieć takich problemów. Z góry dzięki za pomoc pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobiety! Witam pati. Rozumiem, ze pracowalas tam miesiac i nie mialas kontraktu, ani pozwolenia na prace? Bo jesli bys miala pozwolenie to skattekort dostajesz normalnie, tylko musisz sama tam isc, albo zalatwia to pracodawca. Z peselem norweskim to jest tak, ze jesli masz pozwolenie na okres dluzszy niz 6 miesiecy to dostajesz normalny norweski pesel, a jesli krotsze to wtedy dostajesz D-number, czyli pesel tymczasowy. Jakbys mogla podac wiecej szczegolow. A czemu nie chca Ci wyplacic pieniedzy? Jesli nie masz karty podatkowej to po prostu odciagna Ci 50% podatku, a wyplacic musza. Kobiety co u was? A u mnie zimno normalnie, przeszlam sie troche dzisiaj i tragedia. Ktoras chetna na popoludniowa kawke?:) kropeczka, ja dalej sie upieram i proponuje sie wymaziac ziemniakiem:) Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, nie doczytalam. Skoro z mezem przyjechalas to chyba masz pozwolenie na pobyt? A Twoj maz pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati jeżeli pracowałaś tam przez miesiąc ,mając pozwolenie na pracę,to nie ma żadnego problemu.Idź na politi i zgłoś to że masz problem z odzyskaniem pieniędzy za prace.Nie wypłacenie wypłaty nie może być tłumaczone tym że nie dostarczyłaś skattekort,mogą Ci w takim przypadku pobrać 50% podatku a reszte muszą wypłacić.No chyba że byłaś zatrudniona i nie masz papieru na pobyt czyli i na prace.To inna bajka.Napisz czy masz pozwolenie.Co do pisma ze skatte to musiałaś coś źle zrozumieć bo do zarejestrowania wystarczy choćby umowa na miesią albo pozwolenie ze statusu łącznia rodziny i też ten czas może być mniejszy niż pół roku.Pół roku jest wymagane do zameldowania się w Norwegi ale nie do dostania numeru D(polski nip)i skattecort.Jak masz problem z przetłumaczeniem pisma z norweskiego na polski to wklej tutaj na forum,jak będę umieć pomogę i postaram się przetłumaczyć.Napisz tylko czy jesteś tu z mężem na zasadzie łączenia rodzin i co za tym idzie masz pozwolenie na pobyt. Witam Wszystkich,byłam na pięć dni w Polsce żeby polską kiełbasę przywieść:),bo niestety na święta będziemy tylko ja mój mąż i syn.Reszta rodziny w Polsce,trochę smutno ,ale już licze dni i tygodnie do sierpinia kiedy to moi rodzice przyjadą do nas. Zmachałam się okropnie tą drogą.1400 km. w jedną strone no i było smutno mi tak samej przez tyle godzin podczas podróży,ale najważniejsze to że biała polska na stole będzie na święta.No i oczywiście ogórków kiszonych nawiozłam trzy wiaderka, o kiszonej kapuście już nie wspomne:).Jakby co to zapraszam na świąteczny polski bigos:),przypomne że mieszkam w okolicach Alesundu. Jutro nadrobię zaległości w czytaniu topiku. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobiety! Witam ida. No ciesze sie, ze powtorzylas to samo co ja powiedzialam, moze lepiej dotrze jak dwa razy sie napisze. A pytanie mam ida, skad Ty to wzielas, ze D- number to polski nip? Przeciez to pesel tymczasowy norweski jest. Buziaki kochane, co u was? Co taka cisza? 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×