Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Gość gość
Do gosc 7.28 ... znajomosc jezyka to podstawa , nawet jak bedzieci chcieli przyjechac to przynajmniej jedno z was niech ma legalna prace min na 3 mies.zeby dostac nr.psl norweski aby moc pozalatwiac wszelkie formalnosci a ty jako zona jak juz twoj moz dostanie ten nr.to nawet nie pracujac nadadza ci ten nr, psl, zawsze pozniej mozecie zmienic prace , zamiast pracowac u polakow za mniejsza stawke znalezc prace w norweskiej firmie, ale jak juz wspomnialam trzeba znac jezyk perfekt, mozna zarejestrowac sie w tutejszym urzedzie pracy i oni moga skierowac na test (egzamin) ze znajomosci jezyka jesli zobacza ze umiecie mowic, pisac, to pomoga znalezc prace , a jesli bedziecie znac jezyk srednio to moga skierowac do szkoly i jednoczesnie praktyki za ktore placa, ale na poczatek musicie lub jedno z was miec zapewniona prace min.3 mies aby dostac ten nr.psl.nie majac nego nr.nic nie mozna zalatwic.kiedys dawali zaraz po przyjezdzie ten nr, ale podobno jest bardzo duzo cudzoziemcow i dlatego zmienili przepisy , ze najpierw praca legalna min 3 mies, a pozniej nadadza ten nr, psl i bedzie mozna zalatwiac rozne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanko czy znacie może kogoś kto pomaga załatwić sprawy w Norwegii, dotyczy to rodzinnego na dzieci i dofinansowania do mieszkania, Mam problem z dogadaniem się bo nie znam języka, może znacie kogoś kto zna w miarę dobrze chociaż angielski i pomoże, oczywiście odpłatnie. Pozdrawiam kontakt marciaz@o2.pl jestem z stavanger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, pytanie do dziewczyny - przedszkolanki, czy na tym portalu http://www.pracanorwegia.pl znalazłaś wstępnie jakieś oferty dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 14.47, a może zajrzyj na stronę mojanorwegia tam kilka razy widziałam temat, ludzie opisują co i jak po koleji z rodzinnym itd a Twój mąż czy partner nie zna angielskiego? Albo ktoś znajomy z okolic? Pozdrawiam Aga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał1981
poznam miłą fajna kobiete mieszkam przy lotnisku 40 km od oslo smutno mi samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cytat:;Witam, mam pytanko czy znacie może kogoś kto pomaga załatwić sprawy w Norwegii, dotyczy to rodzinnego na dzieci i dofinansowania do mieszkania,...; W Norwegii nie ma czegos takiego jak dofinansowanie do mieszkania.Tutaj reguly sa proste:stac cie zeby sie tutaj utrzymac dostaniesz pozwolenie na pobyt,jesli cie nie stac mozesz pomazyc o pozwoleniu na pobyt i prace w Norwegii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chodzi o te ogłoszenia z http://pracanorwegia.pl to na moje oko głównie do fachowców kierowane. Ale kogo innego w Norwegii szukają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewuszka19
Hejka polaczki :) Jest tu kto ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewuszka19-Ja Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce do Norwegii
witam:) Byłam w Norwegii i teraz bardzo chciałabym znowu jechać. Niestety muszę mieć najpierw pracę, a z tym ciężko, bo znam tylko angielski:( znacie może jakieś stronki gdzie można znaleźć ogłoszenia o pracę bądź gdzie ogłaszają się kobiety polki szukające np. niani. Dodam, że znam moja norwegie, nav, ale tam niestety nie ma żadnej pracy jakiej szukam czyli np. sprzątania. na ogłoszenia w navie nie wiem czy jest sens odpowiadac skoro nie jestem na miejscu:( w Norwegii miałabym gdzie się zatrzymać, ale niestety muszę wcześniej załatwić sobie jakąś pracę. Kiedyś udało mi się przez moja norwegia znaleźć dziewzynę, która szukała do sprzątania kogoś i tez tak wyjechałam wtedy z Polski, ale teraz jak na złość żadnych ogłoszeń. Wiem, że ciężko obecnie z praca, ale może ktoś tutaj nawet zna kogoś kto szuka dziewczyny do pomocy do sprzątania? No wiem, że to nie forum od tego, ale w sumie co mi szkodzi zapytać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Ci pomogę i dam pracę w sprzataniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce do Norwegii
a, przepraszam w jaki sposób możesz mi pomóc?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdy mozliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce do Norwegii
w takim razie poproszę o maila do ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamkaKa
Jestem w Norwegii od ponad tygodnia, mieszkam w Oslo i chodzę póki co na intensywny kurs języka norweskiego (3 tygodnie po 3h dziennie, grupa sami obcokrajowcy a nauczycielka Norweżka, która nie używa innego języka jak norweski). Bardzo mi się tu podoba, natura, przestrzeń i cała aglomeracja Oslo też jest przyjazna dla przyjezdnych jak i tubylców :) Już wiem, że chciałabym tu zostać dłużej i zaryzykować :) Gdyby ktoś miał jakieś namiary na sprzątanie, pracę w kantynie, magazynie byłabym wdzięczna. Mogą to być wzkazówki :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na jakieś przydatne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a masz numer personalny? ja bym ci radzila najpierw nauczyc sie jezyka a potem szukac pracy, bo w sumie bez norwerskiego to nic nie znajdziesz, chyba, ze na czarno lub w jakims wyspecjalizowanym zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysior38
Witam, jestem z Jessheim i szukam kolezanki z ktora fajnie byloby pogadac przy kawie, pojsc na spacer czy wypasc na zakupy. Dwa mies temu zostalam mama po raz drugi. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×