Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Leokadia 123

Straszne skurcze podczas miesiączki... czasami to zwijam się z bólu!! Normalne??

Polecane posty

Gość Leokadia 123

dziewczyny !!! Czy to normalne, że ZAWSZE pierwszego i CZASAMI drugiego dnia okresu mam co jakiś czas chwilowe i krótkotrwałe bóle przypominające skurcze? Czasami to aż musze się powykręcać, powywijać... by puściły :( a jak robię siusiu albo to drugie ... to wtedy najbardziej się nasilają. Sczególnie przy tym drugim :D ... mam je tylko na początku miesiączki ... i występują może 4-6 razy dziennie po kilka sekund więc nic strasznego ... ale ostatnio zaczeło mnie to martwić ... że może ja bagatelizuję coś złego :( ??? takie napieranie ... Też tak macie ? czy tylko ja :( ? czy to moze normalne bóle i nie ma się czym martwić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
co ??? Boże ... nie strasz ?? a nie jest to przypadkiem PO PROSTU ból miesiączkowy na który cierpi większość kobiet ?? i po to własnie są te wszystko No-spa, Apapy, panadole itp ?? Zawsze myślałam, że każda tak ma i dlatego mówi się, że bolesne miesiączki itd :/ ale ostatnio jakoś tak zaczełam się zastanawiać czy tak odczuwają to też inne miesiączkujące kobiety ... a tu odrazu z jakimś mięśniakiem ?? :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
Wyczytałam właśnie, ze kobiety mające Mięśniaka albo Raka szyjki macicy skarżą się najczęściej na obfite, ze skrzepami krwi, bolesne i przedłużone krwawienia miesięczne, na nieregularne, międzymiesiączkowe krwawienia oraz plamienia z dróg rodnych. ja mam skąpe miesiączki ... i krwawie tylko 4 dni w miesiącu! Podczas okresu... Żadnych innnych krwawień nie mam :( ani po stosunku a ni w środku cyklu - Nic ... tylko podczas @ ... około 4 dni raczej skąpego krwawienia! może gdy teraz dokłądnie opisałam mój stan ... ktoś coś wywnioskuje :) ?? Ma któraś tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
nie biorę tabletek ! z tym wyginaniem to jest tak że ... jak mnie "ciśnie" tak jakby z tyłu przy kości ogonowej ... trwa to chwilkę ... to muszę szybkim ruchem zmienić pozycję i jest ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Doktor
a słyszałaś o czyms takim jak endometrioza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
nie używam żadnych tabletek podczas okresu ... a to źle :D ?? w sumie w ogóle nie używam tabletek ... na ból głowy nigdy nie narzekam ... nic mi nigdy nie dolega wiec tabletek nie biorę ... tylko tyle ze narzekam podczas @ przez te pierwsze dwa dni ale... nawet chyba nie mam w domu tabletek bo serio nie używam :/ może to być przez to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
słyszałam ... ale słyszałam też, że kłopoty z oddawaniem stolca w pierwszych dniach okresu to normalne ... a o to własnie mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Doktor
OBJAWY: "Objawem endometriozy są bóle w okolicy podbrzusza pojawiające się w okresie przedmiesiączkowym i podczas miesiączki. Mają one miejsce na kilka dni (nawet do tygodnia) przed spodziewaną menstruacją i nasilają się aż do ustąpienia krwawienia. Bolesne miesiączkowanie jest tym dotkliwsze, im bardziej zaawansowany proces chorobowy. Ból, który jest następstwem miejscowego krwawienia i rozciągania tkanek (przy ogniskach pozamacicznych), powoduje uczucie jakby rozdzierania, może się pojawiać w okolicy biodra, pachwiny lub promieniować do odbytnicy i zależy od umiejscowienia ognisk gruczolistości. Bóle podczas stosunków płciowych sugerują gruczolistość w obrębie jajników i zagłębienia odbytniczo - macicznego. Bóle podczas oddawania stolca mogą być objawem gruczolistości w ścianie jelita grubego lub w polu przegrody odbytniczo - pochwowej. Warto jednak dodać, że ok. 1% pacjentek nie skarży się na żadne dolegliwości bólowe. Gruczolistość jajników może się także objawiać obfitymi i często występującymi krwawieniami menstruacyjnymi. Krwawienia z odbytu lub pęcherza moczowego występujące jednocześnie z menstruacją są charakterystycznym objawem gruczolistości również tych narządów. Podczas zaawansowanych stopni endometriozy tworzą się twarde, włókniste zrosty, które powodują zniekształcenia narządów objętych chorobą. Macica staje się nieruchoma w tyłozgięciu, a zagłębienie odbytniczo-maciczne całkowicie zarasta. W obrębie jajników pojawiają sie smołowate torbiele o różnej wielkości (niektóre dochodzą do średnicy ok. 10 centymetrów!) wypełnione gęstą, ciągnącą się treścią w brązowym kolorze. Jest to pozostałość dawnych wylewów krwi, która w okresie menstruacji nie miała gdzie odpłynąć. Jeżeli kobiecie chorującej na endometriozę uda się zajść w ciążę, objawy tej choroby w większości przypadków ustępują podczas ciąży. Po urodzeniu dziecka często dochodzi do samoistnego wyleczenia oraz do martwicy i rozpadu ognisk gruczolistości. Po menopauzie rozwój i aktywność ognisk endometriozy zostają zahamowane, ale pod warunkiem, że w tym czasie nie stosowano leczenia dużymi dawkami estrogenów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko - czasami mam podobnie, aczkolwiek nie zawsze - wtedy najchętniej kulę się do pozycji niemalże embrionalnej i zasypiam w bólu, jestem przebadana od a do z (lecze się z niepłodności) - nie stwierdzono u mnie żadnych zaburzeń hormonalnych ani mięśniaków ... ale do lekarza i tak powinnaś się udać ... nie łam się - będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
do Pana Doktora :) Moje bole mają miejsce TYLKO 1 i max 2 dnia krwawienia i są lekkie!! Pomijając te krótkotrwałe i rzadkie jednak skurcze :) ... a nie tak jak jest tam napisane, że "pojawiające się w okresie przedmiesiączkowym i podczas miesiączki. Mają one miejsce na kilka dni (nawet do tygodnia) przed spodziewaną menstruacją i nasilają się aż do ustąpienia krwawienia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
do Pana Doktora :) Moje bole mają miejsce TYLKO 1 i max 2 dnia krwawienia i są lekkie!! Pomijając te krótkotrwałe i rzadkie jednak skurcze :) ... a nie tak jak jest tam napisane, że "pojawiające się w okresie przedmiesiączkowym i podczas miesiączki. Mają one miejsce na kilka dni (nawet do tygodnia) przed spodziewaną menstruacją i nasilają się aż do ustąpienia krwawienia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Doktor
no to w końcu lekkie czy czy takie, że "czasmi to zwijam się z bólu"? a w opisie sa podane objawy.. jeden ma tak drugi ma tak... to nie znaczy, że wszytkie objawy muszą wystepowac i zawsze jest tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
chodziło mi o to, ze czasami skurcz jest na tyle mocny, ze musze zmienić pozycję (wykręcić się) ... śmiesznie przy tym wyglądam ... ale czasami jest normalny, znośny ... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz Leokadio - twój pierwszy post zabrzmiał bardzo poważnie więc pani Doktor udzieliła rady - i nakierowała pod jakim kątem na to patrzeć :) jeśli jest jak mówisz teraz to ja nie widzę problemu :) pani Doktor - Jak zdiagnozować endometrioze? Czy te badania które przeszłam do tej pory i stałe monitoringi ujawniłyby gdyby było coś nie tak w tym temacie? Bo w sumie to nigdy nie miałabym nic pod kątem typowo endometriozy. Byłabym wdzięczna za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia 123
Chyba niepotrzebnie panikuję :( przepraszam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Wcale nie musza to byc miesniaki - moze to byc spowodowane niedoborem hormonow tarczycy. Badania TSH i fT4 dadza odpowiedz :) Ja co prawda mialam miesiaczki regularne i w normie, ale przez pierwsze dwa dni goraczka nawet do 40st, wymioty, biegunka, i bol brzucha, ktory uniemozliwial normalne funkcjonowanie. Odpowiedz wiekszosci lekarzy: po pierwszym dziecku pani przejdzie..... n/c A winna byla niedoczynnosc tarczycy... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez tak mialam w wieku szkolnym:mdlalam i na pogotowiu czesto z tego powodu ladowalam.Po urodzeniu dziecka nie czuje ze mam okres!To jest tzw.ENDOMETRIOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiia
ja w dniu kiedy wystąpiła mi miesiączka miałam takie straszne skurcze że myślałam że sie wykończe albo pojade na szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy Ci pomoge ale ja na bole miesiaczkowe stosuje ocna harbate z dziurawca. Dziala podobnie jak tabletki przeciwbolowe ktorych ja sie wystrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam miałam jak byłam w liceum. Co miesiąc z tego powodu wymiotowałam, parę razy straciłam przytomność. I żadnego mięśniaka, ani raka nie miałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaretde
cześć.. jestem w 4 dniu miesiączki.. mam straszne skurcze w podbrzuszu, nie jest to gdzieś koło kości ogonowej czy biodra, ale na środku tam gdzie jest macica.. miałam takie skurcze odkąd pamiętam, mam strasznie obfite miesiączki, lecze się hormonalnie od paru miesięcy, reguluje miesiączki, ale nadal są obfite. najbardziej chodzi mi o te skurcze, przeczytałam że to jest mięsniak lub rak szyjki.. dodam że ostatnio zauważylam że moja macica jest jakby niżej.. kiedys jak zaczełam stosować tampony to xl mi normalnie spokojnie wchodziły.. teraz najmniejsze nie wchodzą do końca, wsadziłam palec i po wsadzeniu do połowy czyli jakieś 2,5cm poczułam szyjke macicy.. kiedyś tak nie miałam. badania miałam zrobione, usg, cytologie mi robiono, nic nie wykryto, ale to mnie niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja teraz to już mam luz, bo biorę antykoncepcję i miesiączki mam bardzo skąpe i bez bólu, ale wcześniej to czasami nawet dwie pyralginy musiałam wziąć, żeby ból odpuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak mam miesiaczke to jakbym dziecko rodzila a mam 2 wiec wiem co mowie , na nogach nie moge utac , do tego bol kosci jak na grype , rozwolnienie albo straszne smierdzace gazy a leje sie ze mnie jak z prosiaka , przez poltorej godz do pracy mam zalanego tampona i podpaske ( uzywam rownoczesnie ) Ginekolog mi powiedzial ze taka moja uroda i dal mi tramal Ot tak sie ginekolodzy losem kobiet przejmuja W D***E MAJA DURNE BABY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio tez mam takie bole ze boje sie wyjsc z domu bo nie ustalabym na nogach podczas skurczu... wczesniej tak nie mialam, a miesiaczki zawsze byly bardzo obfite przez pierwsze 3 dni a potem jeszcze 5 dni lekkiego krwawienia. Do ginekologa w Anglii prawie nie mozliwe sie dostac, wiec mam nadzieje ze tabletki antykoncepcyjne mi pomoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bralam różne antykoncepy ale dopiero najtańsze jeanine mi pomogły. A tak to pierwszy dzień to była katorga. Głównie kończyło się wizyta karetki. Ból taki ze myślałam że umieram, drgawki raz gorąco zaraz trzepalo mnie z zimna, wymioty, sraczka, ledwo kontaktowalam. Taki ból ze ujsc na nogach nie mogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza, łatwo powiedzieć ja się go najpierw musiałam naszukac. Bo ci lekarze guzik się znają v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jas tak miałam , poszlam do lekarza i okazało się, ze mam mięśniaki i początki endometriozy. Mialam zabieg wyluszczania miesniakow- bol trochę minal ale i tak nie jest wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze towarzyszy ból w czasie okresu, z resztą skurcze podbrzusza mam nawet na kilka dni przed okresem, nie wiem czy też tak macie, ale ja bez tabletek nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, wszystko mnie boli, skurcze są strasznie bolesne dlatego tabletki vemonis femi są idealne bo działają i przeciwbólowo i rozkurczowo, dlatego warto się w nie zaopatrzeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×