Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Angelica220

Paszport

Polecane posty

Gość ala25
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelica220 ---> w momencie złożenia dokumentów nie musisz, ale przy odbiorze nowego paszportu musisz zdać poprzedni paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga renatko, w sierpniu 06 roku ja i mój mąż robilismy nowe paszporyt, obydwoje nie pokazaliśmy starego bo nawet nie widzieliśmy gdzie kazde z nas ma swój, oczywiscie pani w paszportowym wiedziala, ze obydwoje mamy stare paszporty. bez problemy dostalismy nowe a stare gdzies pewnie jeszcze \"walają\" sie w jakiejś szufladzie, wiec skarbie jak nie wiesz o czym mówisz to sie nie wypowiadaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Problem mam taki, że stary mam ale nie umiem go nigdzie znależć, po prostu znikł, wszytsko juz przekopałam a wiem, że w pokoju gdzieś jest. Chyba więc wole pwoeidzieć , że go po prostu zgubiłam. Czy z tego tytułu, tzn w razie zgubienia paszportu trzeba coś płacić dodatkowo?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odświeżam topik otóż podobnie jak autorka zgubiłam paszport nie wiem jakim sposobem, ale dosłownie rozpłynął się w powietrzu mimo, że leżał w szufladzie nieużywany od paru lat i nieważny już niedługo odbieram nowy, ale wtedy trzeba oddać stary i w związku z tym mam pytanie co mam zrobić w takiej sytuacji? czy mam to jakoś wcześniej załatwić - złożyć jakieś papiery czy coś w tym stylu? czy po prostu przy odbieraniu nowego mówię, że zgubiłam stary i wtedy? no właśnie co wtedy? może ktoś był w takiej sytuacji i wie co trzeba zrobić? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi starego paszportu nikt nie zabieral, tylko go przedziurkowali dziurkaczem i osteplowali wszystkie strony, ze nie jest juz wazny, dostalam go z powrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paszportowa pani
tylko jeśli paszport jest ważny to należy okazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko zadzwonić
albo wejść na stronę odpowiedniego urzędu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraź sobie mądralo, że wszystkie informacje podane na stronie urzędu już dawno przeczytałam byłam tylko ciekawa jak to wygląda w praktyce i myślałam, że może znajdzie się tutaj jakaś życzliwa osoba, która była w podobnej sytuacji no ale to przecież kafeteria tu siedzą same zadufane w sobie ideały tylko pouczające innych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawa już załatwiona :) jeśli ktoś ma podobny problem, to wygląda to tak, że jeżeli zgubiony paszport jest jeszcze ważny, to trzeba zapłacić karę w wysokości 200% jego wartości; jeśli natomiast już stracił ważność, to podpisuje się tylko oświadczenie, że się go zgubiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diaaaaaa
witam, a co w sytuacji kiedy zaginął mi nieważny już paszport ( stracił ważność + zmiana nazwiska) w którym była wiza do usa - nie wiem czy jeszcze ważna ponieważ zmieniłam nazwisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×