Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość imili86

Praca w Zarze

Polecane posty

Gość asertyw
Wcale nie jest tak najgorzej, na forum pracowników gowork.pl/opinie_czytaj,1305 ludzie pisza, że spoko, by dorobić do studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pracą w sieciówce jest tak, że zależy do jakiego sklepu trafisz oraz na jakiego kierownika. Wielu moich znajomych pracuje w inditexie i do dziś bardzo sobie tę pracę chwalą. Awansowali na wysokie stanowiska w bardzo młodym wieku. Każdy kto chce aplikować do tej pracy musi zadać sobie podstawowe pytanie: czy jestem gotów ciężko pracować fizycznie oraz być dyspozycyjnym na każde zawołanie? To nie jest praca typowego sprzedawcy z luksusowego butiku (chociaż klienci tak uważają). Zdarzają się tacy klienci, którzy potraktują Was bardzo poniżająco, przecież klient przyszedł do luksusowego butiku Zara, a Ty tu tylko sprzedajesz i jesteś nikim. Na samym początku zawsze jest pięknie, nie oszukujmy się. Fascynacja nowym miejscem pracy, koleżankami, kierownictwem (które przy zatrudnianiu opowiadało same cudowne rzeczy o tej pracy), socjalem. Wszystko jest pięknie dopóki nie pokażesz, że masz swoje zdanie i potrafisz się sprzeciwić. Bardzo częste zmiany w grafiku. Wychodzą z założenia, ze ta praca jest Twoim jedynym celem w życiu! Oczywiście nie posiadasz życia osobistego. Nie możesz przyjść? Trudno i tak przyjdziesz, nie podoba się? Pozwij mnie lub zgłoś do Inspekcji Pracy. Trzeba się przygotować, że w Twoj jedyny dzień wolny w tygodniu, będziesz mieć telefony, smsy o zmianach w grafiku, a czasem nawet ściągnąć Cię danego dnia do pracy, bo "coś tam". Jeżeli zatrudniasz się jako zwykły szary pracownik, musisz się pogodzić z faktem, że praca będzie zmianowa, głównie popołudniowa. Nie ma co liczyć na awans, jeżeli nie podlizujesz się kierownictwu. Niestety. Starszymi zostają osoby, które wychodziły sobie ten awans. Dla mnie było to demotywujące, gdy awansowana była osoba, która jest kompletnie zielona. PODSUMOWUJĄC: - z tego co wiem podstawa nie zmieniła się od wielu lat, przy takiej pracy fizycznej stawka za godzinę powinna być wyższa. - socjal generalnie ze wszystkim wygrywa (uniform, premia za sprzedaż przy wyrobionym budżecie, opieka LUXMED, możliwość wykupienia karty Multisport, bony na święta oraz urodziny) - ciągłe zmiany w grafiku - telefony z pracy w dni wolne - praca w najniższym obstawieniu na ogromny sklep (3 sprzedawców na 4 do obstawienia miejsca - good luck! kiedy sprzątać? jak dobrze obsłużyć klienta?) - często zostaje się dłużej i nie jest to uwzględniane w grafiku - tajemniczy klient - główny nacisk na wyrabianie budżetów niż na obsługę klienta - prestiż pracy w Zarze? Nie wiem skąd to się wzięło? Bo tylko w Polsce ten sklep ma tak wysoką rangę. - zmuszanie do szkoleń poza godzinami pracy (niepłatne) - umowa 1/2 etatu (a tak naprawdę: łączna liczba godz. do przepracowania ustalona dla pełnego etatu minus jedna godzina) więc nadgodziny nie są nadgodzinami, tylko zwykłymi normalnie płaconymi godzinami. - również była sytuacja: zmuszanie do urlopu wypoczynkowego - gdy pracujesz na kasie módl się by nie bylo różnicy - 30min lub godzina wiecej z głowy! Generalnie polecam tę pracę na krótki okres czasu, po dluższym okresie dopada monotonia oraz wypalenie. Nie pracuję już w tej firmie. Nie znam osoby, która by takiej decyzji żałowała. Czytając wcześniejsze opinie potwierdzam - pracując w tej firmie, żaden mobbing nie będzie Ci straszny! Bo tutaj dostajesz w tej dziedzinie niezłe szkolenie! Każdej osobie, która aplikuje do Zary życzę, aby nie trafił na takiego kierownika jak mnie było dane. Na pewno lepiej aplikować do mniejszych sklepow z tego brandu. Każdy sklep ma inne kierownictwo, oby trafiło Wam się to, które pozwoli Wam się rozwijać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpaulina
Piszę pracę magisterską odnośnie sklepu ZARA, bardzo prosiła bym o pomoc pracowników/byłych pracowników o wypełnienie ankiety odnośnie zadowolenia z pracy w ZARA, ankieta ma dosłownie 6 pytań zamkniętych. Dziekuję bardzo za pomoc ;) http://www.survio.com/survey/d/J3F7Q2R8I5C0X1E8H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytrafiła mi się ostatnio bardzo dobra rzecz i postanowiłam się nią podzielić :) A mianowicie zastanawiając się nad zatrudnieniem w sklepie ZARA w jednym z centrów handlowych w Warszawie trafiłam na stronę, gdzie wypowiadają się pracownicy lub byli pracownicy tej sieci sklepów gowork.pl Dzięki temu dowiedziałam się, że nie ma problemu z pogodzeniem pracy tam ze studiami dziennymi, bo można sobie spokojnie ułożyć grafik :) Także, że atmosfera jest fajna i zarobki dobre. Z resztą poczytajcie same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vita 225
Hej. Mam bardzo pilną sprawę. Czy może mi ktoś powie gdzie lepiej pracować i gdzie mniejszy ruch z ZARZE w Galerii Katowickiej czy w Sisesii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Mam prośbę do wszystkich, którzy pracowali w branży odzieżowej w firmach, które deklarują działalność biznesu społecznie odpowiedzialnego np firmy LPP, Inditex, H&M. Potrzebuje was do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety na ten temat. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w pracy magisterskiej. Z góry dziękuje :) https://docs.google.com/forms/d/1j-xQ3Wm_yjM3RnhBs74lLoughlwdxtncIOUJS0PpjL4/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem kto pisze bzdury, że cokolwiek da się pogodzić z pracą w Zarze. U mnie na rozmowie o pracę były inne warunki, czyli moja dostępność, która im pasowała, a w praktyce wszystko co było ustslone na rozmowie jest nieważne. Pomiatanie, złośliwe odzywki i 9h w pracy, to norma. Nie polecam - jedynie jeżeli ktoś chce zarobić szybko (ale dużym kosztem, bo zmęczenie psychiczne i fizyczne następuje szybko) to polecam góra na 2 miesiące (po 1 miesiącu dostaje się premie, zniżki itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś pracowałam w odzieżówce i dobrze wiem, że lekko nie jest, zwłaszcza w tych sklepach gdzie jest spory ******* są wysokie standardy obsługi klienta. Prawda jest taka że w handlu i usługach jest najwięcej miejsc pracy, pewnie nie tylko na śląsku. Tutaj fajnie ktoś opisał sytuację http://slask-praca.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×