Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość katrina03
Sorki ze sie wtracam. Moj Maks po kazdy mleku tez mial z kupkami i kolkami problemy. Nie podawlam jemu mleka za zezwoleniem lekaza od 5 miesiaca zycia . Byl na zupkach i deserkach i pomoglo skonczyly sie tez wysypki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem nowa moja córeczka mając 2,5 miesiąca przeszła zapalenie bakteria coli teraz musimy kontrolować mocz co dwa tyg ma teraz 8 miesięcy i z tym moczem różnie bywa ostatnio wyniki był zły zrobiliśmy jeszcze raz wyszedł dobry z tego moczy zrobiliśmy posiew wyszła bakteria coli P.doktor z poradni kazała powtórzyć mocz bo jeżeli nie ma leukocytów to posiew w woreczka nie uznaje mocz poraz drugi wyszedł dobrze oszaleć można odczyn wyszedł obojetny a powinien być kwaśny? jestem ciemna w te tematy i mam do was takie pytanie czy takiemu małemu dziecku można podawać żurawine?????i jeszcze słyszałam cos o tabletkach vitabutin???? ale sie rospisałam mam nadzieje że was nie zameczyłam moim rzępoleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, to jeszcze ja zanim pobiegnę scalać mój związek;-P Ailona my tu o refluksie przełykowym, a nie moczowym, ale napiszę Ci co wiem: powinien być kwaśny, ale u takich maluchów to rzadka sprawa (bo zbyt mleczna dieta), obojętny to już sukces:-) u nas zaczął być kwaśny dopiero po 1 ur. żurawina to chyba za wcześnie, nam kazali zakwaszać tylko i wyłącznie Cebionem (5 kropli/dzień) i po prostu kontrolować mocz, ale też patrzeć na stan ogólny córci (nie ma opcji zakażenia dróg moczowych przy dobrym humorze, apetycie i dobrych kupach malucha). Skoro badania ogólne ok, nie ma leukocytów, białka itp. to nasza lek. uznaje, że to koniec tematu i nie mamy robić posiewu (co innego u noworodków, ale nie u takich "staruchów";-)) a złe ph moczu, może być wynikiem bakterii przy cewce, z pochwy, a nie w nerkach i to nie jest żaden problem. poza tym ph zmienia sie też na zasadowe lub obojętne, jak za długo potrzymają mocz w laboratorium. Skoro robicie co jakiś czas posiewy (w sterylny pojemnik, a nie do woreczka) i badania ogólne regularnie, to nic innego nie wymyślisz. można zawsze zrobić eksperyment i tę samą próbkę rozlać na dwie do 2 laboratoriów, bo może to oni coś nie są rzetelni, ze raz tak raz siak wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze ponawiam moje pytanie sprzed wielu miesięcy, bo teraz jesteśmy w większym gronie: słyszałyście cokolwiek o leczeniu refluksu metodą osteopatii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka chyba zadowolona, duzo dzieci, zabawek, przynajmniej sie nie nudzi, apetyt podobno tez jej w złobku dopisuje, spanie ok. A choróbska...no cóz...juz sie chyba powoli do nich przyzwyczajam, tydzien jest ok, a ppotem zielone gile z nosa, kaszel...chociaz na szczęscie bezgoraczkowo. Ratuje nas Lipomal - naprawde moim zdaniem - cudowny srodek, dwa dni i po przeziebieniu. Skayla - jesli podejrzewasz niet.laktozy, to sa takie kropelki w aptece - cos na zasadzie espumisanu, sab simplex - tylko, ze wlasnie pomagaja trwaic laktoze, ale za cholere nie pamietam jak sie nazywają. Julka dostala próbke od lekarki, bo podejrzewala u niej wlasnie niet.laktozy. Nie zdazylam ich jednak uzyc, bo niedługo potem okazało sie, ze to jednak refluks. Ailona - w tym temacie Ci niestety nie pomoge, bo Twoja córcia ma chyba refluks moczowy? A nasze dzieciaczki pokarmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ailona mi pomogło takie zdanie: leczy się pacjenta a nie jego wyniki, więc skoro nic innego Cię nie niepokoi i mała jest w dobrej kondycji, to czy ph ma takie czy owakie, to wynik miliona zafałszowań, albo niemowlecej diety, albo złego domycia z kupki (choć wydaje Ci sie że wymyłaś do połysku)! Ja też jestem b. ciekawa, jak Julka sobie radzi wśród dzieci? a Ona jest 2-języczna? jak to rozwiązuje w swoim słownictwie? Chica, już dawno marudziłam, ze musisz poczekać z tym rozszerzaniem diety. Dzieci refluksowe traktuje sie jak alergików - wszystko z kilkutygodniowym poślizgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia, to proszę wymyśl tę nazwę kropelek, bo to moze nie tylko Oliwce pomoze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrina03
ja podawalam herbatke z żurawiny. Gotowalam suszona zurawine i po przegotowaniu ten sok od cieczalam i dawalam Maksowi do picia jak mial skonczone 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrina03
mam pytanie czy wasze pociechy tez odstaja z waga i wzrostem od rowiesnikow bo moj synek tak a lekaze mowia mi ze to normalne u dzieci z refluksem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny...zaczełam wczesniej,ale wszytsko okey...daje po 3 -4 łyzeczki na razie...kupki sa ładne i sa codziennie...trakze na razie bez stresu,poza tym Oliwia juz w 3 miesiacu miała podane marchew i ziemniak bo pediatra mi poleciła jka diagnozowali czego ojna sie tak drze....tez nic sie nie działo...wiec tak jak radzicie na razie po kilka łyzeczek i tak polowe ląduje na sliniaku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej te kropelki na nietolerancje laktozy to Delikol mamy je lekarz nam polecil jak lila miala chyba ze dwa miesiace ale nie podawalam po przeczytaniu ulotki juz nie pamietam co tam bylo potem jak mala wstanie to poszukam i poczytam . A u nas znowu placz co piec minut i budzenie sie moze to te zeby jeszcze niewiem do kiedy one sa bolesne te dziasla jak juz caly zab wyjdzie ? jeden przebil sie ale chyba doo konca jeszcze nie i moze to on tak daje popalic juz sama niewiem ale znowu jak glodna teraz jest i nic jej nie podchodzi to spi i nic ja nie rusza brrr oszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki wiem że tutaj piszecie o innym refluksie ale myslałam że coś może wiecie dzieki za odpowiedz a co do waszych problemów mojej siostry córeczka miała refluks ulewanie dostawała bebilon pepti i lekarrz kazał być cierpliwy że sie to ureguluje i tak było ale jak sie jej ulało tym mlekiem to taki nie miły zapach że przebieraliśmy ją co chwile a co do delicol używałam go na kolke ma w sobie egzym laktazy nie zaszkodzą dziecki jak mnie nie wygonicie to czasami do was zagladać moze i ja bede mogła wam w czymś pomóc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, zapraszamy do naszych bleblań:-) dzięki Dziewczyny za namiar na Delicon, podpytam lek, jak się z nią zobaczę. u nas dzisiaj jeszcze gorzej: apetyt siadł całkiem, po ok. 10 łyżkach odbija i nie chce dalej jeść, od wczoraj jak zaczyna między posiłkami memlać języczkiem, to pokazuje mi palcem na buzie i mówi "ble" i robi skrzywioną minę, wiec przypuszczam, ze jej się ulało kawasami do buzi. język oczywiście znów w kolorze bieli. opadają mi już ręce po kolana, ile to potrwa, Wy macie chociaż na co czekać (ze może siedzenie albo chodzenie pomoże), a ja juz nie wiem, jaką nadzieję mam sobie wkręcać:-( i najgorsze nie wiem co sie stało, bo przecież na pocz. roku było ekstra przez kilka tyg. zero refluksu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga trzymaj sie!!!!Ja juz tez nie wierze,ze bedzie super...mi mowili najpierw ze pierwsze 3 miesiące teraz juz wiem,ze to nie prawda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupka na posiew zawieziona. W poniedziałek mam zadzwonić i już się denerwuję. Ten delicol to chyba dla takich maluszków-noworodków, ale może i starszym się podaje... Kupiłam dziś w normalnym sklepie Szymkowi kapcie Renbut. Podeszwa troszkę sztywniejsza niż befado ale w podbiciu szerokie i ogólnie fajne i nawet troszkę tańsze http://allegro.pl/kapcie-pantofle-sandalki-renbut-r-21-106-gr-i2105668651.html Witamy nową mamę i zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te ulewanie to taj jak z kolkami po 3 miesiącach przejdzie a moja mała miała do 5 miesięcy a inni lekarze mówią ze koki moga trwac nawet do 9 miesiąca i tak tez jest z tym refluksem kaze dziecko przechodzi innaczej i w innym czasie a ulewanie nie jest przyczyna mleka??? bo tak tez słyszałam niektóre matki zmieniały 3-5 rodz mlek i dopiero to ostatnie poskutkowało albo po prostu juz przeszło dziewczynki jakimi środkami oczyszczacie uszy dziecku ja mam takie krople Cerumex le tez słyszałam o dobrych sprejach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ulotce podana jest dawka tez dla takich starszych maluszkow ale pisze ze potem ciezko to odstawic i podawac pod nadzorem lekarza wiec najlepiej poradzic sie pediatry a do tanich lekow to on nie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ,mi już ręcę opadają ,Oliwka cały dzięn nie spała ,padła o 18:30 po czym o 19 tnastej sie obudziła i teraz tatauś ją usypia.Nie płacze tylko odbija i pręży nózki i brzuszek jak na bąki . Ja zaczynam niestety podejrzewać laktoze ,jest w Bebilonie Pepti a ona tylko to mleko pije od4 dni,wcześniej dodawałam po 1,2,3 4,5,miarek do Nutramigenu aby stopniowo przejść . Pamietam jak była malusia piła bebilon ar i też podkurczała i prężyła nóżki .Brzuszek był wzdęty ,kupki lużne ,śmierdzące i wyglądały jak nadmuchana powietrzem czekolada milka -zupełnie tak jak teraz.. Kilkanaście minut po zjedzeniu tego Bebilon Pepti lub nawet kaszki na tym mleku ,zaczyna się prężyć,odbijać ,jest niespokojna.A po zupce jarzynowej ,bananie ,dyni z indykiem (dzisiejsze menu) wszystko było ok . Mąż mówi aby poczekać chociaż z dwa tygodnie i przetrzymać ją na tym mleku ,a ja chcę wrócić do Nutramigenu w poniedziałek . A może stosować na przemian te oba mleka aby uzyskać tą optymalną dawkę tolerancji tej laktozy ? Daga,Edafii ,Dulca ,dziewczyny co radzicie? Co do Delicolu ,Daga stosowłam go jak mała była na zwykłym mleku ,u Nas nic nie pomógł a zużyłam 4 butelusie -są bardzo malutkie .A koszt ponad 45 zł . Ale może u Was się sprawdzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skayla - a dlaczego przeszłaś na pepti? Skoro Nutramigen się sprawdzał? Pewnie coś przeoczyłam, ale przez moje choróbsko ciężko u mnie z myśleniem :P Ja bym wróciła do poprzedniego mleka bo skoro wszystko się pogorszyło po przejściu na pepti i tak samo było kilka m-cy temu to żal patrzeć na męczące się dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dulca byłam u alergologa i przepisała to mleko w zastępstwie Nutramigenu -który nie jest już refundowany i jednak puszka trochę kosztuje . MYsslałam ze zaakceptuje mała to mleko .Niestety nie ,na bank nietolerancja i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim wypadku wróć do Nutramigenu. Pepti spróbowałaś i się nie sprawdziło i tutaj koszty niestety nie mogą być priorytetem (i dla Ciebie na pewno nie są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrina03
hej. dzieki za odpowiedz. wiem ze od paru dni dopiero weszlam ale moglybyscie odp. skayla mojemu maksowi pomagaly czopki vyburkol kosztoja ok25 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej noc do bani pobudki co pól godziny.Ni dałam jej mleka w nocy tyllko sok bananowy .Wstała zjadłą dynie z ziemniakiem i teraz poszła spać .Mam nadzieje że trochę po śpi ,bo przecież noc miała do bani .Szkoda mi tego kruszaczka mojego . Dulca oczywiście koszty nie grają roli jeżeli chodzi o dziecko ,jutro kupię już Nutramigen ,dzisiaj rano pojechałam do apteki ale nie chceieli mi sprzedać bez recepty ,a w tej co zawsze się zaopatruje sprzedają mi bez problemu . Idę się położyć Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie racje....przestaje jeszcze z ta marchewka na połtora tygodnia...male moje jakby bardziej marudne i Oliwcia znowu sie bardziej drze...a tydzien wcinala az sie jej uszy trzęsły...wiem,ze i tak bede przechodzic przez to niebawem....pewnie bedzie jazda dopóki nie beda miały z póltora roku;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chica - a ustalałaś z pediatrą rozszerzenie diety? Szymek nie chciał usnać na drzemkę. Najpierw nawet smoka nie chciał i do łóżeczka. Znalazł w szufladzie swoje stare smoki (takie które się nie sprawdziły, bo nie pasował mu kształt) i z nimi biegał, a potem w łóżeczku płakał, wiercił się, gadał do zabawek i w końcu zasnął z 2 smokami - jednym w buzi a drugim w rączce i coraz częściej mu to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrina o wagach dzieciaczkow pisalysmy wczesniej kilka stron u nas raczej nie ma problemow z waga ale przy refluksie tez slyszalam ze sa problemy poniewaz dzieci nie maja apetytu i do tego jescze ulewaja jedzonko ale moze twoj Maks ma bo jak pisalas nie dostaje mleczka. A ile teraz wazy i na ktorym centylu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrina03
moj Maks wazy 10;70 kl i ma 79 cm wzrostu i ma 19 miesiecy. mleka nie pija bo lekaze mowili ze nie musi pic mleka jesli zawsze go zwroci i tez probowalismy nutramigeny pepti bebilony i bylo zle wymioty kolki i cely czas biedny plakal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×