Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość gość
Witam,mój syn skończył 6 miesięcy i dopiero teraz mądry lekarz stwierdził refluks a biegamy z nim po specjalistach od urodzenia bo nie przybiera na wadze. Mam pytanie czy któreś z waszych dzieci miało podawany Halacid?czy pomagał? Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem mama 3 miesięcznego chłopca. Od Ok 1,5 miesiąca zaczęły sie nasze problemy. Mały zaczął strasznie marudzić przy piersi, wyginał sie, ssał chwilke poczym zaczynał sie prężyć, uznaliśmy z mężem ze to kolki i zaczęliśmy podawać kropelki, mały coraz gorzej znosił karmienie zachowywał sie jakby miał uraz do cycka. Zaczęłam odciągać pokarm i karmić butelka jednak nie byłam w stanie odciągnąć tyle ile trzeba wiec zaczęło sie dokarmianie mm. Najpierw enfamil, ale był problem z kupkami, i przeszliśmy na hipp. W miedzy czasie pojawiły sie plesniawki i doszłam do wniosku ze pewnie przez to były problemy z karmieniem bo zeszły na gardło. Braliśmy syrop i lekarz przepisał nam także debridat na brzuszek. Plesniawek sie pozbyliśmy a z karmieniem było coraz gorzej. Mały jest juz prawie całkowicie na mm bo z tego stresu nie mam juz prawie co odciągać. Karmienie wyglada u nas jak jakaś wojna, on ryczy, pluje mlekiem, odwraca głowę, mam wrażenie ze jak tylko widzi butelkę to wpada w szał. Badania moczu mamy okej, byliśmy na usg brzuszka wszystko w normie. Ostatnio udaliśmy sie do laryngologa zeby spr czy to nie infekcja ucha jakaś utajniona. Z uszami jest w porządku ale lekarz powiedzial ze jest zaczerwienienie w gardle które może świadczyć o refluksie. Powiedział zeby udać sie do gastrologa i zagęszczać mleko. Od wczoraj stosuje preparat bebilonu do zagęszczania ale nie wiem czy jest lepiej. Generalnie mały przybiera na wadze, dziennie udaje sie wcisnąć w niego Ok 600 ml mleka. Najlepiej je w nocy na śpiocha. Nie mam juz siły, dzisiaj w desperacji zaczęłam mu podawać mleko strzykawka zeby zjadł chociaż troche bo od poprzedniego jedzenia minęło 6 godzin a on ryczy i nie chce butelki. Boje sie ze w końcu wogole nie dam rady go nakarmić. Teraz musze odpalać suszarkę i kiedy juz jest taki otumaniony tym szumieniem wciskam butle i karmie na sile. Mąż jest juz taki zafiksowany ze chce go położyć do szpitala na obserwacje, ja przy każdym karmieniu siędzie z ta butla jak kat i płacze razem z dzieckiem. niewiem jak mam mu pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaKajtka
Witam, mamy to samo; problemy pojawily sue w3miesiacu; dziś synek ma prawie9miesięcy i dalej jest wesolo; refluks ukryty nikt nie chce postawić diagnozy, bo dziecko nie traci na wadze (ale przybiera marnie); je z placzem, niechetnie i male ilosci; mleko tylko w nocy na spaniu; przerabialiśmy wszystko, odciagane mleko z piersi, w koncu mm -zagestniki (powodowały bóle brzucha), kleik ryżowy ratował sytuację przez jakiś czas, teraz jemy co się uda podac, niestety każdy posiłek to poligon; gastrotuss baby pomaga czasami ale podaje regularnie, od dziś zaczęliśmy omeprazol; jeszcze będziemy robić macerat z lnu do popijania w międzyczasie; mały ma kwaśne wymioty (od niedawna), ciągłe cofanie treści, czkawki itp. Ból przy przelykaniu(prawdopodobnie zapalenie przełyku ) byliśmy w szpitalu jak miał 3miesiące ale badania były ok, usg brzucha nic nie wykazało i jak tylko nauczył się jeść z butli to się nas pozbyli...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga rz
Dziewczyny rozmowy o refluksie przeniosły się na fb. Proszę wyszukajcie grupę refluksowe dzieci i dołączcie. Ważne by odpowiedzieć na pytania wejściowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga rz
Napiszcie te ze jesteście z kafeterii zeby można was było zidentyfikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedne dzieci . Z drugiej strony sie nie dziwie. Probowalam jesc sloiczki dla dzieci w celu odchudzania i taki sloiczek np z ziemniakami, marchewka i indykiem wywoluje u mnie potworna zgage i bol nie do wytrzymania , gorsza niz po sokach owocowych jogurcie czy soku pomidorowym.To jakis koszmar sprobujcie sami jesli macie sklonnosci do zgagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a byłyście z tym problemem u jakiegoś osteopaty? Wierzcie mi, miałam ten sam problem i po wizytach u pani Honoraty Kotowskiej-Tytonik z Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Mazur problem został rozwiązany. Co do terapii to jest ona całkowicie bezbolesna i przeprowadzana bardzo delikatnie, także nie macie się o co naprawdę martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Zielonkatusia, mam córeczkę 21 miesiecy ma patologiczny refluks zoladkowo-przelykowy, chcialam Pania prosic o jakis kontakt zebysmy mogli porozmawiac, bo interesuje mnie kwestia operacji w CZDZ.

Bede bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

Hej zagldnijcie na strone Refluks u dzieci na fb. Tam jest tez link do grupy rodzicow z dziecmi refluksowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×