Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość Mala89i
Edit82 u nas noce sa najgorsze,spanie w milionie pozycji,mała apetyt ma u nas zawsze tak było ze mimo zapalenia przełyku jadła bardzo duzo bo w ten sposob chciała zagłuszyc swoj bol-wiec jadła jadła i wyła dzien i noc jak opętana.cały czas słysze jak jej sie cofa,ciagle trze oczy,10 razy na godzine odbijanie,i to tarcie sie po buzi wrrrr..miałam nadzieje ze z miesiaca na miesiac nedzie lepiej a tu d..a.gasprid podawałam przez 2tyg.zero poprawy wiec odstawiłam,omeprazol podawałam na własna reke ale dalej ulewała i tak jest do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszkahh
Witam ponownie nie pisałam przez jakiś czas bo nie było zbytnio czasu . A więc jestem bo badaniach PH metri i o dziwo wyszła całkiem dobra niema dużo kwasów w żołądku stwierdzono Leciutki refluks a więc żadnych leków a wyglądało wszystko tak strasznie a usg wykazało mocny refluks . Kazali nam zmienić mleko na pepti i zageszczac kleikiem no i dziecko zaczęło mi wymiotowac masakra lekarz powiedział jak nie pomoże to za jakiś czas będzie trzeba spróbować mleko bez laktozy niewiem juz sama zobaczymy napewno dam znać co i jak ale radze naprawdę walczcie o ta PH metrie bo jednak wykazuje wszystko gorzej jak nic nie wykaże i co wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala89i
Anuszka wkoncu sie odezwałas super!tp dobrze ze macie mały refluks przynajmniej cos wiesz.moze malenstwo nie toleruje kleiku ryzowego bo ma na niego alergie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga rz
Cześć dziewczęta. My wynieśliśmy sie tymczasowo do rodziców bo po prostu ja juz sama nie dawałam rady. Moj mąż ma prace pół na pół wyjazdowa i jak sama zostawałam z mała to miałam ochotę po prostu ja zostawić i trzasnąć drzwiami. Teraz zajmujemy sie nia we czworo. Dziadkowie i my. Jak czytam Basia o tym w jakim jesteś stanie psychicznym to tak jak bym o sobie czytała... Lekarstwem jest czas.. Kurna ale ile człowiek jest w stanie wytrzymać.... Teraz jak jesteśmy u rodziców to jest łatwiej. Jak juz nie daje rady to babcia wkracza. Siedzimy tu od 29kwietnia i zostajemy do Bożego ciała. Potem maz idzie na tacierzyński i chcemy wrócić do domu a potem zobaczymy. Basia odezwę sie na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszkahh
Mała89i tak dzisiaj nie bediemy więcej zageszczac kleikiem zobaczymy jak to będę wyglądać zasanawiamy się na kupnem kleiku kukurydzianego może wtedy będzie lepiej niewiem nic nie pomoglo lekki refluks a stwierdzony zespół sandifera juz sama niewiem mam już obsesję boje się każdego ruchu malucha być może to jest alergia zobaczymy narazie mamy bez białka krowiego jak nie pomoże to przejdziemy na mleko bez laktozy to mi cały czas siedzi w głowie bo co niego może być ??? Ja też to miałam jak byłam mała wiec może genetycznie zobaczymy spimy na zmianę teraz już 2 ogóle jak mały wymiotuje od razu po jedzeniu a czasami godzinę czy dwie po . W szpitalu mieliśmy EEG powtarzane USG neurolog badał wszystko jest oki a z dzieckiem coraz gorzej . A jak u Ciebie sytuacja wygląda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszkahh
Mała89i może masz jakiś kontakt np fb fajnie by było z kimś czasami wymienić się doświadczeniami co i jak a tutaj jakoś nie zawsze udaje wysłać mi się wiadomość kilka razy musze probowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baassiia
Eh dziewczyny, widze ze dzis jakis dzien dola... Wieczorem zycze wszystkim duzo sily I poprawy u maluszkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga rz
Basia wyslalam Ci wiadomość na fb. Moznaby na fb stworzyć grupę i tam wymieniać sie doświadczeniami i kwękać z bezsilności... Ja wlasnie uspilam swoją Niunie ponawiaj godzinach płaczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga rz
Miało byc po dwoch godzinach płaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga rz
Mala89, omeprazol to IPP i on działa tak ze kwasu jest mniej i rym samym mniej drażni. Ulewanie bedzie nadal ale nie bedzie tak palić i wkurzać dziecka a tym samym nas. I na działanie omeprazolu trzeba około 3 tyg poczekać. Moja je lansoprazol i widzę poprawę dużą. Płaczu jest duuuuzo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baassiia
Stworzylam gr zamknieta na fb refluksowe dzieci, takze jak macie ochote to dolaczajacie:) Aga wyslalam CI zaproszenie. Grupa jest zamnieta, wiec znajomi nie beda naszych postpw widziec. A no I jak cos moge zmienic nazwe. Ja tez od niedzieli wieczor u rodzicow:/ boje sie stad ruszac, bo mama mi nocami z nia siedzi, zebym ja nie musiala tych stekow sluchac. Takze wreszcie spie, dzis po 3 nocy przespanej juz czuje sie w miare normalnie psychicznie I nawer humor lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baassiia
Dziewczyny doradzcie mi w przyszly wtorek mam szczepienia umowione 5w1 + zoltaczka, mala bedzie miec wtedy 9t3d szczepic czy odraczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga rz
Ja szczepilam Ninę tez 5w1 i żółtaczka w 7t5d. Nie ma sensu odraczać. moja miała cudowny objaw poszczepienny. Dziecko było nnormalne-jadło i spało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala89i
Bassia podaj dane facebooka chetnie dołacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baassiia
Wyszukaj grupe refluksowe dzieci, albo podaj swoje imie nazwisko fb to ci wysle zaproszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit82
Baassiiaa super pomysł z tą grupą na fb..ale ja nie mogę jej znaleźć, podaję link na fb do mnie wyślij mi proszę zaporoszenie!:-) ja odraczalam szczepienia robiłam zawsze miesiąc później i w zasadzie próbowałam celować w lepszy okres refluksu :-) bo taki się zdarza raz na jakiś czas...pozdrowienia dziewczyny! https://www.facebook.com/edyta.koscielak...jeśli to nie wejdzie to jestem tam pod nazwą Edyta Sza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baassiia
dodałam Cie do znajomych najpierw bo inaczej nie mogę Cię do grupy dodać. Także jak zaakceptujesz to Cie dołącze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala89i
Basiu zaakceptuj moje zaproszenie do grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baassiia
Zaakceptowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Dziewczyny jak sobie radzicie z dopajaniem dzieci w upałach? :( młody ma już 15 msc ( skończył, teraz leci 16 ) i ulewanie zdarza mu się bardzo rzadko jak ewidentnie coś mu nie pasuje z jedzenia (objaw nietolerancji/alergii) , a po piciu kilka razy odbija czasem tak "mokro" . U nas jednak problem tkwi w tym, że podczas spania cofa mu się i non stop ciągnie nosem. Jak za długo to i choróbsko się zaczyna. Od czasu do czasu zapobiegawczo robię inhalację z soli i wody, by nawilżyć i troszkę oczyścić drogi oddechowe. Najgorzej jest teraz latem kiedy są upały i chcąc nie chcąc dziecko pić musi. W dużej mierze refluks przynajmniej z moich obserwacji (i nie tylko) wywodzi się od alergii i nietolerancji pokarmowych. U nas najgorzej było po wywarach z mięsa ( nie może mięsa, pojawiły się zaparcia z krwią) , po brokułach, żółtku, burakach. Nawet kilka dni temu po żółtku ulał :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga rz
Hej. Jakoś tak wszystkie chyba sie przyniosłyśmy na fb . ZaprasAm do grupy refluksowe dzieci. Moja pije wodę ile wlezie jakoś nie widzę problemu. Chętniej pije wodę niz mleko (13 tygodni). A teraz to właściwie je tylko na śpiocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga rz
Moja córa tez ulewa czasem po wodzie czy herbatce ale radzi sobie z rym . Tylko ze my jesteśmy na lansoprazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valery27
Ja też poproszę o wysłanie zaproszenia na facebook-Justyna Krzysik- Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimama
hej mamy :) chciałabym dołączyć i ja do rozmów :-) też zmagamy się z tym okropnym refluksem i do tego mamy zespół Sandifera :( widzę prośby o dołączenie do grupy, mogę i ja w takim razie poprosić również o dołączenie? czy mogę pisać tu jako gość tylko czy muszę się logować? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn też miał z tym problemy, ale znaleźliśmy w końcu dobrego pediatrię w tej przychodni http://www.larmed.pl/. robią szczegółowe badania u dzieci, również badania słuchu u niemowlaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, również jestem mamą "refluksowej" dziewczynki, mała przez 4 miesiące była leczona omeprazolem przez co prawdopodobnie teraz mamy grzybicę układu pokarmowego :( czy ktoś z rodziców leczących swoje dziecko omeprazolem również walczył z candidą? wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak po antybiotykoterapi grzybica całego układu pokarmowego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jak sie ciesze ,ze na was trafilam:> mój synek ma objawy o jakich piszecie jutro ma neurologa bo juz nie wiem gdzie szukac pomocy -trafiłam tu dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi82 u nas jest bardzo podobnie , chciałabym porozmawiać odnośnie tego stridoru. Proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×