Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

anted22 niemartw się ja miałam to samo z tym liczeniem i nadal niebardzo rozumiem pewne sprawy...na moje powinnam urodzić w połowie stycznia a lekarz twierdzi,że 5lutego...jakoś to się dziwnie wylicza...ehhhh...niemam głowy do tego. Ja to patrzę na swoja wagę i na Waszą i niedobrze jest chyba...niedobrze....za mało przybieram w porównaniu do Was...:( O tym tez porozmawiam z lekarzem...martwię się słuchajcie,bo może wine za to ponosze ja.Przed ciążą paliłam od bardzo dawna około paczkę dziennie....teraz od kiedy zobaczyłam dwie kreski na teście staram sie to zwalczyć całkowicie ale niejest łatwo,bo całe moje najbliższe otoczenie to chodzące lokomotywy....teraz palę 2-3 fajek dziennie.Sięgam z wielkim poczuciem winy jak juz niedaje rady,ale fakt jest jeden...nadal palę....mam nadzieję,że to nie jest przyczyna.Matko co ja mam zrobić,żeby rzucić to gówno:(...nawet niewiecie jak ciężko jest mi rzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dzieczeta:) odpoczelam troszke i juz milepiej malpeczka nie martw sie waga ja jeszcze nic nie przytylam tylko moje kilogramy zmienily miejsce schudlam na udach i posladkach za to mam to teraz na brzuchu:):):) a waga taka sama caly czas ale moze to tez przez to ze ja przed ciaza wazylam swoje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widzisz malpeczko to nie takie proste ja juz bym poszla na zwolnienie gdybym byla w Polsce,ale niestety Anglii mi sie zachcialo :( siedze w zimnej fabryce po 8 godzin nosze jakies ksiazki obsluguje maszyny i wogole o zwolnieniu ni widu ni slychu lekarz pokrecila na mnie glowa jak jej cos wspomnialam o zwolnieniu a do mojej poloznej nie moge sie dodzwonic ale w sumie co ona mi moze pomoc pewnie tez glowa pokreci i tyle jedyna data dotyczaca zwolnienia jaka slyszalam to 19,12,2007 wiec jeszcze trszke:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coś Ty katarina...jestem zaskoczona,bo ja w porównaniu do Ciebie mam bardzo lekka pracę,a lekarz wysyłał mnie na zwolnienie uparcie pytając od dawna czy juz chce iść na nie.Ty w fabryce po tyle godzin,jeczsze noszac coś w zimnie i przy maszynach....i lekarz pokręciła głową??????????....nic juz niekumam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z ranka, u nas póki co szaruga za oknem, ale jest jeszcze wcześnie i moze coś się zmieni. małpeczka co do tycia to ja też przytyłam tylko jakieś 3,5kg i też troszkę mnie to martwi, ale przez pierwsze meisiące miałam ciągle biegunki i wtedy nic nie przybywalo, teraz wszystko w brzuszek weszło. co do słodkości ostatnio zrobiłam kokosanki, bo znajomi mieli przyjechać, ale jakoś to nie wypaliło i sama się objadam :) mąż juz ma jeden etacik, tylko niewiadomo jak długo, ale póki co trzymamy sie tego, bo to dobra firma i lepiej, żeby w niej został, bo tam ma \"pewną\" robotę, no chyba, ze wyjdzie wsystko na jaw, w pracy nic nie przeskrobał, tylko w domu kiedyś tam, ale to mozę sie odbić niestety! wczoraj jak padłam z syniem około 20 to ściągnął mnie z łóżka o 6,30 :/, tz. ja się ze 3 razy obudziłam, ale o dziwo synio spał spokojnie całą noc a teraz moze kawusia??? miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja dziś wstałam jak zwykle po 7 i to z ogromnym bólem głowy :( pogoda fatalna a ja jeszcze w piżamach chodzę... Miłej soboty Wam życzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry mimo fatalnej pogody i samopoczucia..dzisiaj dalszy ciąg kuracji antyprzeziębieniowej, tylko że dzisiaj mam kompletnie zatkany nos :( nie lubię się tak czuć.. dzidzia chyba poszła spać bo nie daje znaku..wcale jej się nie dziwię ze śpi przy tej pogodzie ;) co do katariny i Anglii to tam tak niestety jest..do 6 miesiąca należy pracować, oczywiście jeśli nie ma faktycznego zagrożenia ciąży..a to z tych względów że tam do 6 miesiąca można ciążę usunąć i nikt lewego zwolnienia nie wystawi..ale pracodawca powinien zapewnić odpowiednie warunki pracy dla ciężarnej, więc żadnego noszenia marznięcia i pracy ponad godziny..także katarina dowiedz się czy nie ma możliwości przeniesienia Cię do lżejszej pracy..walcz o swoje..oni tam się takich rzeczy boją bo za niewłaście warunki płacą słone kary.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! u mnie też dzisiaj pogoda nieciekawa. Moja dzidzia nieźle dzis poskakała, aż brzuch drgał. Mąż zachwycony, że wreszcie coś widzi :) Mam jakiś problem z kompem. Na weekend wzięłam laptopa z pracy, więc jest kontakt, ale stacjonarny nie chce gadać. Nie wiem o co chodzi. najbardziej załamany jest oczywiście mój synek. Szczerze mówiąc to nic mi się nie chce. Miłej soboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:)dzisiaj zle mi sie spalo chyba mialam za cieplo w pokoju wstalam wczesnie ale ogladalam filmy a Artur robil sniadanie:) ja dzisiaj tez caly czas laze jescze w pizamie i chyba nie chce mi sie ubierac wogole i tak raczej nic nie bede dzisiaj robic to po co:P malpeczka-->ja bede rodzic w anglii wszyscy mnie przekonuja ze to lepszy start dla dziecka,a co do warunkow w pracy to nie mam mozliwosci mniej pracowac albo wykonywac lzejsza prace taka fabryka ale co tam dam rade musze:( zycze Wam milego dzionka buzka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam malpeczka przyrost wagi prawidlowy, wiec to nie przez fajki a przytyłam tez 4 kg, a teraz bedziemy szybciej tyc to nadrobisz, ale ograniczaj palenie jak tylko mozesz bo to jednak wpływ na dziecko ma. Mnie tez dzis głowa od rana boli i nic mi sie nie chce wdodatku jest u mnie zimno bardzo a chcialam jechac na grzyby i nici z grzybów :( Współczuje ze lekarz nie chce ci w Anglii dac zwolnienia no ale przynajmniej sie oszczedzaj w pracy i uwazaj na siebie Kurde szkoda ze ten Sorbifor na recepte bo do lekarza mam isc dopiero po 19.10 chyba ze pojde tylko po ta recepte bo on mowił ze musi mi cos dac na to zelazo a potem chyba sam zapomniał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych tygodni to mi z USG przesunal sie termin na 01.02 jak tak dalej pojdzie to urodze w styczniu :) oby tylko nie w grudniu a ja licze tak jak lekarz bo on pytał mi sie jak długie miałam cykle i w ogóle to napewno dobrze liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postanowilam ze caly dzien bede sie dzis lenic:D:D:D za to jutro pojade na taki ryneczek i popatrze ciuszki dla dzieci ale chcialabym juzwiedziec na kogo kupowac a usg dopiero 10.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej przerwie...coż tydzien urlopu,ktory mielismy wyklozystac w polsce zamienił sie na tydzien tu tyulko ze w domu,moj R nasciagał sobie gier i całymi dnimi okupował komputer:) oczywiscie ja nie miałam nic przeciwko nich sobie chłopiec troche pogra wkoncu ma urlop! Nadrobiłam wszystkie 12 stron i teraz mam metlik w głowie:) Slicznie Olcia pomalowałas pokoik...u mnie mały bedzie z nami jakies pol roku(mam nadzieje)Anted ja równiez chciałabym karmic jak najdłuzej piersia ale jak to bedzie zobaczymy...ale cos czuje ze to bedzie bolało...wiec hcyba bede sciagac do buteli i wtedy karmic:) Panno Klaro gratuluje wyczucia pierwszych ruchów:) Katarina urlop macierzynski nalezy ci sie i teraz zobacz na kalendarz..wez swoja datę porodu...znajdz niedziele przed porodem..i od tej niedzieli policz 15 niedziel do tyłu...to jest data kiedy mozesz zaczać swoj urlop!(Mam nadzieje ze jasno wytłumaczyłam :) Musisz is do lekarza albo połoznej po ...to sie tak nazywa MAT B1 to jest karteczka z data twojego porodu i podpisem lekarza i musisz ja zaniesc swojemu pracodawcy...I to wszystko ! A słyszałas o tym ze po urodzeniu nasze malenstwo dostaje 250 funtów od \"krolowej\" i musisz dzieciaczkowi otworzyc konto w banku bo ta kase moze wypłacic tylko maluch:D:D plus do tego dostaniesz 500funtów za urodzenie w anglii no a potem moesz starac sie o zasiłki..ale to inna bajka:) Małpeczka jak ja ci zaszdroszcze ze tak mało przybieraasz wiec ty sie nie zamartwiaj...u mnie pewnie tyle skoczyło bo odstawiłam fajki a paliłam duzo i długo bo prawie 7 lat a odstawiłam z dnia na dzien i chec zapalenia zagryzałam czymkolwiek... Laseczkie bedziecie chodzic do szkoły rodzenia?? Ja bym chciała ale zabardzo nie mam czasu a jeszcze to zemoj R pracuje do 22-23 to wogole odpada bo chciałabym z nim chodzic ...Co myslicie o skzole rodzneia na Dvd widziałm ze mozna kupic.. a robicie jakies cwiczenia??moja znajoma poradziła mi zebym jak najczesciej napinała miesnie kegla..co niby pomoze mi przy porodzie jak i po... My mamy taki problem z imienim dla naszego synka....powiedzialam mojemu zeby wybrał imie bo to syn....jakby byla coreczka to ja bym wybierała...oczywiscie to imie ktore wybierze musi mi sie podobac:D:D:D ale juz mam taki zamet o tych imion ze juz mi sie zadne nie podoba:) A dodtego jeszcze tesciowa sie wtraca co jej sie podoba i jak sie ma mały nazywac...a najgoresze jest to ze ciagle powtarza ze siostra mojego bedzie chrzestna i cigle gada jak beda razem slicznie wygladac i ine takie głupoty(bo moj R był chrzestnym swojej siostry małej) a my nie dosc ze nie myslimy jeszcze o chrzcie(najpierw o porodzie) to postanowilismy(tzn ja postanowilam R sie dostosował) ze moja siostra bedzie chrzestna i nie ma bata jak tesciowej przetłumaczyc ze jej corka nie bedzie(córce zreszta tez nie bo jest swiecie przekonana ze bedzie chrzestna nawet sie nas nie pytajac)...oj czuje ze bedzie niezła burza jak dojdzie do chrztu.. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jennny dziekuje Ci slicznie za podpowiedz dotyczaca urlopu wychodzi mi ze 4 listopada powinnam juz miec urlop!ale by bylo:D:D:Dnajgorsze jest to ze nie moge sie dodzwonic do ojej midwife i nawet jak jej sie nagrywam na poczcie ta do mnie nioddzwania:/ w czwartek mam usg i pozniej pojd do przychodni do lekarza moze on mi wypisze to zaswiadczenie. wiesz jennny ja mam jeszcze taki problem ze nie mam home officce ani insiurance numbe(jakos tak sie to pisze)i martwie sie tym strasznie ale nie mam kiedy tego zrobic :/ na home office nie mam kasy ale wiem ze musze to zrobic:(chyba wszystko w ten czwartek pozalatwiam napewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_uroda_cialo_forma_cwiczenia_w_ciazy_artykul,1152,1.html http://www.fit.pl/cwiczeniadlaciebie/dla_kobiet_w_ciazy,33,20,20,1053,0,0,0,0.html To odnosnie cwiczen hehe ciekawe czy to cos daje?? ja nigdy nie byłam zabardzo cwiczaca anie wysportowana ale wizja ze mam miec lzejszy porób jakos mnie bardziej moze zmobilizuje hehe Katarina nie jestem pewna czy home office musisz mnieć( tzn musisz) jak pracujesz ale do zsiłków ,wiem ze musisz koniecznie zrobic ten IN bo to chyba podstawa do ubiegania sie...ekspertem nie jestem hehe ale sama zrobiłam home office po 2 latach bo mi w pracy kazali Nie wiem czy znasz ta strone ale na wszelki wypadek www.mojawyspa.co.uk tam jest wiele artykułów ktore moga ci wiele wyjasnic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka kochane!:) Dziękuję Wam dziewczyny za pocieszenie w sprawie przybierania na wadze...mój mąż też wczoraj mnie pocieszył jak juz szliśmy spać mówiąc,że brzuszek dosłownie rośnie w oczach...ja tam tego jakoś niezauważam,ale mam nadzieję że jest tak jak on mówi i że jak za dwa tygodnie pójdę do lekarza to efekty będzie widać jak stane na wadze,bo w domku nie mam wagi...więc muszę oceniać moje przybieranie kg.na podstawie obserwacji. Mój Kacperek wczoraj wieczorem i dziś rano fikał że hej:) Mąż śmieje się,że biorąc pod uwagę że najbardziej dzidziuś rusza się wieczorem,w nocy i rano to raczej nieda nam pospać...ale my też to takie nocne marki...pózno kładziemy się spac i póżno lubimy wstawać. Pytałam Was ostatnio o plamienie z sutków czyli tzw.siarę...a teraz mam prośbę powiedzcie mi proszę czy to jest normalne??? Siedzę sobie dzisiaj NASZCZĘŚCIE w domu...patrzę a tu na prawej piersi,na bluzce plama....czy tak silne wydzielanie się siary jest normalne?Dodaję,ze lewa pierś wcale nieplami.Czy powinnam iść z tym do lekarza??????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajrzałam na sekundę, małpeczka spokojnie to normalne!!! też tak mam tylko ja mam wiecej z prawej piersi ;) milego popludnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpeczka nie przejmuj sie to całkiem normalne, co prawda ja nie mam nic takiego i nie miałam w poprzedniej ciąży, ale ja miałam niezadużo mleka i nie musiałam wkladek nosić przy karmieniu, bo nic mi nie ciekło, co nie za często sie zdarza pozdrawiam cię i odpoczywaj ja idę z syniem jeszcze na spacerek, niech sobie pobiega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dzięki dziewczyny,jestescie takie kochane...zawsze mi odpowiecie i uspokojicie!:) Myślicie,że powinnam sobie jakieś wkładki kupic np.już takie jak po porodzie się kupuje kiedy mleko leci??? Qurcze jaka ja ciemna jestem co nie?....hehe...ale co mam zrobić...nigdy w ciąży niebyłam i korzystam z Waszego doświadczenia...dziękuję Wam jeszcze raz za pomoc. Lula ja też tylko mam z prawej piersi. Zabka miłego spacerku...:)Zajrzyj jeszcze póżniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mamusie !! byłam dzisiaj na zajęciach, było spoko, więc wróciłam zadowolona, ale na następne 2 tyg. sporo pracy do zrobienia, ale damy sobie radę. malpeczka, widzisz, ty się martwisz , że masz siarę, a ja czytam, że wiele osób już ma , a ja nie , i znowu sobie myśle , czy to może nieoznacza , że niebędę miała wcale pokarmu :( katarina, wykorzystuj to zwolnienie jak najszybciej, za ciążka masz pracę, ja sama nie wzięłam długiego zwolnienia, choć mogłam, ale ja pracuje tylko 5 godz. dziennie w cieple i zupełnie w innych warunkach, z obiadkiem i całym personelem martwiącym się czy aby dbam o siebie wystarczająco :) jennny ja mam tak samo z chrzestną jak ty , tesciowa jest pewna żeto bęzie moja bratowa, ale ja nigdy ani mój mąz tego jej nieproponwaliśmy, myslimy barziej o męża kuzynce, która jest pochodzi z b. biednej rodziny, ale za to jest bardzo czuła miła, opiekuńcza i taka chcę mieć matkę chrzestna, dla mojego maleństwa. dzisiaj z mężem uzgodilismy , że przylepimy do ściany i paneli koło łóżeczka te gotowe ozdoby i o moje zdziwenie, ucieszył się , i powiedział , że koniecznie musi być też jakis kotek ( on jest strasznym miłośniekiem kotów, tak że aż czasmi bywam zazdrosna o naszego kota :) ) pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie !!!! gdzie się podziewacie !!!, a może tak jak ja przerzucacie strony inncyh topików, ponieważ u nas cisza, moje maleństwo szaleje w bodbrzuszu, tak smieznie, słabo czuje kładąc dłoń na brzuchu, zato doskonale czuje uderzenia po swoich wnętrznościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam. Objedzona po brzegi i zmeczona. A przed chwila wmusiłam w siebie jescze 2 kanapeczki z masłem i czosnkiem, bo chyba zaczynam łapac od męża przeziębienie. Mam nadzieję, że czosnek w czystej postaci zawalczy. Na szczęście go lubię. Anted ja tez nie mam siary. Nie wiem czy to jest objaw ilości pokarmu. W pierwszej ciazy miałam nieduzo i pokarmu też. Ale chyba jeszcze czas. Widziałam dzisiaj po 3 tygodniach moją 1,5 roczna bratanicę. bardzo sie zmienia. Jest super! Urodziła sie w 7 miesiącu, ale od początku ma w sobie ogromną chęć życia. Niesamowity apetyt i nastrój do zabawy. A mój synek jak fajnie sie z nią bawi. Aż miło było patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Sylwia !! ciekawe, czy odpowiednią dietą, można wpłynąc na ilośc pokarmu ? tak bym chciała karmic, i nie wyobrażam sobie sytuacji, że brakuje mi pokarmu. coraz częściej spotykam sie z opiniami, że mam mały brzuszek jak na 6 m-c, nie wiem ile w tym prawdy, mi wydaje się, że jest całkiem pokaźny :) fajnie, że twój synek ma podejście dla małych dzieci, to juz jest jakaś próbka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anted wydaje mi sie, że wcale nie masz takiego małego brzuszka. Nie przejmuj się takimi opiniami. Ja poprzednio pracowałamdo końca 7 m-ca i nikt nie wiedział, że jestem w ciązy. Teraz uważam, że mam wiekszy brzuch a i tak nadal wchodze w swoje ciuchy. ja tez bardzo chce karmic. Któraś z naszych dziewczyn pisała, że to może byc bolesne. Jesli cos przebiega nie tak, to pewnie boli, ale ja to wspominam cudownie. Ta bliskość malucha, który zasypia przy piersi jest wspaniała. Poza tym organizm szybciej dochodzi do siebie, macica sie ładnie obkurcza, szybciej sie chudnie. No same plusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam , że sa czasami jakieś niedogności w karmieniu, ale wogóle nie biorę ich pod uwage i myślę tylko o pozytywnych aspektach i własnie nie mogę się doczekać tej bliskości, która chyba już nigdy potem aż w takim stopniu się nie powtórzy :), wogóle juz stram sie podczas prysznica masować brodawki szorstką myjką, a czytałam, że warto też kilka dni przed porodem chartować je kładąc woreczek z kostkami lodu. Ja nosze jeszcze 4 pary spodni starych ale sąto niskie biodrówki, pod brzuchem, więc w udach, pupie , biordach niewiele się zmieściło, gdzie jest te 7 kg to nie wiem, chyba w brzuszku. Sylwia narobiłaś mi smaka i już zjadłaam kanapke z czosnkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Moje Zuzia dziś wysoko podeszła no i czuję ją ale zdecydowanie lepiej jak przyłożę rękę :) Teraz fajnie, bo czuje ją praktycznie codziennie :D no i mój mąż też :) oj ja nigdy nie miałam tak wycałowanego brzuszka ;) Ja też anted myślę o pozytywnych aspektach karmienia i o cudzie blikości, nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×