Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

A tu znów cisza:) A my znów szamiemy:) To ile sie dzis rozpakowuje? Oj szkoda mi was jak tak was czytam,ze was wszystko juz boli...:( Aniat:) zazdroszcze optymizmu,trzymaj sie kochana,pisz co u Ciebie! Mamy karmiące co szamiecie na obiadek? Nie mam pojecia co zrobic. Agnes badz dzielna,jak przetrwasz najgorszy okres adaptacji brodawek,pozniej bedzie bolało (lekko)tylko pierwsze przyssanie.Rada mojej babci to by kilka razy posmarowac brodawki spirytusem lub wódka...podobno działa,oczywiscie nie tuz przed karmieniem tylko na 3 godz przed zeby wyparowało.Babcia wykarmiła 4 dzieci wiec moze wie,nie wiem bo jak mi sprzedała rade ja juz nie cierpiałam,natomiast w ksiazce o karmieniu wyczytałam zeby nie dawac butelki dłuzej niz 24 godz,bo sposob ssania piersi jest inny niz smoczka i pozniej mała moze juz nie chciec piersi bo dzieci to leniuszki i jak maja do wyboru zeby im samo wpadało do buzi lub ciezka praca ssacza to wybiora to pierwsze,a nawet najlepszy laktator nie oprózni piersi tak jak dziecko wiec mleko moze zaczac zanikac.Walcz dzielnie kochana!nie poddawaj sie. O ja tu gadu gadu a moj odpłyna,jak łaskocze go po policzku to tylko sie usmiecha cwaniak:)no koniec drzemki pracuje dalej. Kurcze mam takie wyrzuty sumienia jak patrze na moja kotke:( wczoraj bylismy z nia na podwiazaniu jajników,wycieli jej kawał futra i pod narkoza zrobili zabieg,teraz widze jak ja boli,i w dodatku ma taki niewygodny dla niej kołniez plastikowy zeby szwów nie zdjeła,i tak ma 10 dni sie meczyc bidulka:( ma takie smutne oczka i tak czołga sie po pokoju:(szkoda mi jej ale to la jej dobra bo podczas rui sie strasznie meczy. Miłego dnia wam laski zycze:) Anastazja jak ja Ci zazdroszcze tylko 4kg....i miescisz sie juz w spodnie...super..ehh a ja mam uda jak słon...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małpeczka bedzie dobrze:) nie kracz bo wykraczesz,mysl pozytywnie ,lub wcale nie mysl a bedzie szybko i bezbolesnie,nie ma inego wyjscia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malpeczko Malpeczko! Ja tam ciebie tak podziwiam ze hoho! A podswiadomie czuje ze podziele twoj los...;) Sa dni kiedy staram sie zrobic wszystko zeby Niunia wyszla, i przezywam to strasznie..a sa dni kiedy mowie sobie ze przeciez ja nic nie zrobie i Ona sama zadecyduje... Ale to czekanie najgorsze, presja, bol.. Kupilam sobie wczoraj szampon koloryzujacy...moze Niunia czeka az mama sie troszke odpiękni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !!!! Malpeczka trzymam mocno kciuki, ja mialam podana oksytocyna, wtedy nasilaja sie skurcze a ze skurczami powinno postepowac rozwarcie, wiec nie martw sie , po tym powinno byc lepiej i szybciej :) poczytam was pozniej, dostam poznym wieczorem a teraz dopiero odebralam od zapki: \"hejka, urodzilam corcie 3220 i 54 cm , ok. 21.40, pozdrawiam Asia zapka\" no to mamy kolejna dziewczynke, aMateuszek ma siostrzyczke :) gratulacje🌻❤️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
dzis w gdyni piękna pogoda pojdziemy na spacer chociaz sama nie wiem, moje dziecko ledwie po 3 tyg wyszlo z kataru dziś pokasłuje, ja chyba dostanę ku.... cy. Ile można siedzieć w domu. Zanim zaczęła przedszkole były przerwy w wizytach u lekarza nawet roczne , aż lekarz się dziwił, a teraz 2 razy w m - cu zawsze, a jeszcze trzeba by więcej ale nie chodze bo pomysli, że ze mnie jakaś matka walnieta i lata tylko po lekarzach. jak pomyslę, że przyjdzie Igor a my nawet sobie nie pochodzimy na spacerki to bardzo mi przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malpeczka81..26......Gdynia..........29.04.......05.02 ->Kacper Żabuleńka...20.....Wrocław...trudno wyczuć....ok.14.02-> Milenka idrisi...........31.......Łódź.............09.05 ......16.02 katarina3x3..21....Szczecin-St.Ives.13.05.......17.02 ->Filipek panna Klara. 28.....Katowice......... 10.05........17.02 ->Natalia AnnaSzn.......32.......Szczecin..........16.05.........2 0.02 ->Tymon natimp1.......24....... Poznań...........15.05.........20.02 fruskawka....25........wrocław..........16.05….... .21.02 ->synek Sylwia72.....35........Gdynia............18.05…... 22.02 >dziewczynka tilli............24.......Londyn.............18.05.....2 2.02 - Oliwka martella.......25.......Kalisz.............15.05.....22. 02 ->Tośka paula1984kra.22........kraków...............?........23. 02 ->Mikołajek danis...........36......... Gdynia............20.05.....25.02Igorek betkaa........31........łódzkie..........25.05.....29.02 Nasze narodzone maleństwa nick....tydz.ciąży...data.........imię.........waga/c m..........poród Antoś.....36........28.12.2007...Szymek.......2350/48... ..........cc Lula.......35........07.01.2008...Zuzia..........3400/55 ............cc Jenny.....38........14.01.2008 ..Robcio........3600/50.............sn myszsza..36.......19.01.2008....Tadeuszek...2900/54..... ....... sn AngelikaWrocł.38..22.01.2008..Kamilka.......3820/57.... .........cc Anastazja.39 ......25.01.2008...Piotruś.......3780/57.............sn Mania 84..39.......28.01.2008 ...Mateuszek..3330/53.............sn Mala86....37........29.01.2008...Wiktor.......3010...... ...........cc oga........39........29.01.2008...Wojtek.......4000/60.. ..........cc paty.......40 ....... 04.02.2008...Oleńka.......3520/59.............cc anted .....40........05.02.2008...Mateuszek...3820/57............. cc Blondi......39........05.02.2008...Kasper ......3710/58..............cc ziuuutek..39.…......06.02.2008...Marysia......2800 /53.............sn neska......40........06.02.2008...Mikołaj.......3880/58. ............sn Olcia_M....40........06.02.2008..Oliwier........3800/57. .............cc Lidka81...40.........07.02.2008...Emilka........3340/55. .............sn agnes 23..40.........09.02.2008...Zuzia..........3370/52.......... ...sn nikita27...39.........12.02.2008...Karolek.......3800/54.... .........cc Mala fu....42.........13.02.2008...Jasmin........4230/58........ ......cc 9 luty......40.........14.02.2008..Vanessa.......3400/52...... .......cc mamba9...39.........15.02.2008..Viktoria.......2300......... .........sn titi.........39.........16.02.2008...Zosia..........3400/54. .............sn gosiaczek 41.........17.02.2008..Oliwer.........5500/66............... cc zapka......39.........18.02.2008..córcia.........3220/54...............sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie nadal cisza, Małej ewidentnie się nie spieszy..a ja doszłam do wniosku że i tak będzie już rybka więc teraz niech wychodzi kiedy chce ;) tilli-tilli my też w końcu przestaniemy być brzuchate..ale to czekanie też mnie wykańcza..ale pomyśl, będziemy mogły się radzić bardziej doświadczonych mam które wcześniej od nas urodziły ;) GRATULACJE dla nowych mam!!! brzuchatki trzymajcie się dzielnie..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, no ja rowniez dostalam smsa od zapki : \\\\\\\\\\\\\\\"hejka, urodzilam corcie 3220 i 54 cm , ok. 21.40, pozdrawiam Asia zapka\\\\\\\\\\\\\\\" o 22.20, nie wlaczlam neta jzu bo maly przysypial przy cycu, a dzis dopiero sie dorwalam do kompa ale widze ze wiesci sie wczesnij rozniosly :D Gratulacje oczywiscie i dla zapki i dla gosiaczka :) gosiaczka Oliwierek to jak dwa moje Tadzie :D:D:D moj ma dzis miesiac i ma 3400 i 60cm :) jenny co do obiadku to ja roznie czasami wcale nei ejsm ale gotuje sobie pierogi z jadgodami, truskawkami i serem, gotowane miesko, warzywa duszone z patelni, jajecznica ; wczoraj mialam duszone miesko i mlode ziemniaki, pstrag duszony z peikarnika, losos panierowany lekko podsmazony, krewetki tez pzrelknal maly, zaczynam jesc coraz wiecej normalnych rzeczy ale zalezy od dnia czasami ma koleczke a czasami nei ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czescdziewczyny! dopiero wczoraj wieczorem dotarlam do domu. jescze nic nie przeczytalam:) zaraz bede nadrabiac. chcialam sie tylko zamledowac ze wszytsko ok. Gratuluje nowymrozpakowanym:) aha cos bylo nie tak z waga jak zmierzyli Viktorie po urodzeniu i wiem napewno ze przy wyjsciu ze szpitala wazyla 2800. Niestety nie wiem czy przytyla czy schudla wiec ta wage bede uwazac za narodzeniowa takze zmieniam w tabelce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malpeczka81..26......Gdynia..........29.04.......05.02 ->Kacper Żabuleńka...20.....Wrocław...trudno wyczuć....ok.14.02-> Milenka idrisi...........31.......Łódź.............09.05 ......16.02 katarina3x3..21....Szczecin-St.Ives.13.05.......17.02 ->Filipek panna Klara. 28.....Katowice......... 10.05........17.02 ->Natalia AnnaSzn.......32.......Szczecin..........16.05.........2 0.02 ->Tymon natimp1.......24....... Poznań...........15.05.........20.02 fruskawka....25........wrocław..........16.05….... .21.02 ->synek Sylwia72.....35........Gdynia............18.05…... 22.02 >dziewczynka tilli............24.......Londyn.............18.05.....2 2.02 - Oliwka martella.......25.......Kalisz.............15.05.....22. 02 ->Tośka paula1984kra.22........kraków...............?........23. 02 ->Mikołajek danis...........36......... Gdynia............20.05.....25.02Igorek betkaa........31........łódzkie..........25.05.....29.02 Nasze narodzone maleństwa nick....tydz.ciąży...data.........imię.........waga/c m..........poród Antoś.....36........28.12.2007...Szymek.......2350/48... ..........cc Lula.......35........07.01.2008...Zuzia..........3400/55 ............cc Jenny.....38........14.01.2008 ..Robcio........3600/50.............sn myszsza..36.......19.01.2008....Tadeuszek...2900/54..... ....... sn AngelikaWrocł.38..22.01.2008..Kamilka.......3820/57.... .........cc Anastazja.39 ......25.01.2008...Piotruś.......3780/57.............sn Mania 84..39.......28.01.2008 ...Mateuszek..3330/53.............sn Mala86....37........29.01.2008...Wiktor.......3010...... ...........cc oga........39........29.01.2008...Wojtek.......4000/60.. ..........cc paty.......40 ....... 04.02.2008...Oleńka.......3520/59.............cc anted .....40........05.02.2008...Mateuszek...3820/57............. cc Blondi......39........05.02.2008...Kasper ......3710/58..............cc ziuuutek..39.…......06.02.2008...Marysia......2800 /53.............sn neska......40........06.02.2008...Mikołaj.......3880/58. ............sn Olcia_M....40........06.02.2008..Oliwier........3800/57. .............cc Lidka81...40.........07.02.2008...Emilka........3340/55. .............sn agnes 23..40.........09.02.2008...Zuzia..........3370/52.......... ...sn nikita27...39.........12.02.2008...Karolek.......3800/54.... .........cc Mala fu....42.........13.02.2008...Jasmin........4230/58........ ......cc 9 luty......40.........14.02.2008..Vanessa.......3400/52...... .......cc mamba9...39.........15.02.2008..Viktoria.......2800......... .........sn titi.........39.........16.02.2008...Zosia..........3400/54. .............sn gosiaczek 41.........17.02.2008..Oliwer.........5500/66............... cc zapka......39.........18.02.2008..córcia.........3220/54 ...............sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz przychodzi polozna takze musze sie przygotowac bo jescze jestem malo zorganizowana:) jak sobie pojdzie i Viktoria pozwoli to przeczytam wszystko i opisze dokladnie co i jak:)W kazdym razie mam mojajuz jest. Przyleciala o razem z mezem mnie ze spzitala odebrali takze jestem zadowolona bomam pomoc. Lece sie szykowac dopoki mala spi:)postaram sie szybko zajrzec i wyslac pierwsze fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !!! widac zeu nas juz wiecej mam, poniewaz aktywnosc na forum wyraznie spadla, mamy zajete malenstwami i styczen 2008 tez rzadko widac. mamba fajnie ze jestes juz w domku u mnie byla polozna i wszytko o.k, byla juz drugi raz. dzisiaj moj Mati ma cos plytki sen i tylko by siedzial przy piersi. pozdrawiam mamusie z brzuszkami trzymam za was kciuki, zycze pelnego rozwarcia i porzadnych skurczy ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Was moje drogie oj jak ja Wam zazdroszcze:) Ja czekam i czekam, dziś moje urodzinki, może dostane od dzidzi jakiś prezent??? I powiedzcie mi jedno jeszcze jak temat przy położnych, termin mam na 28 luty, jakbym nie urodziła to do położnej 3 marca... jak urodze to kto da jej znać że nie przyszłam bo urodziłam??? I skąd sie dowiem kiedy przyjdzie na wizyte???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted to dokladnie jak mok tadzio, tez by chetnie spal ale z cyckiem w buzi :D:D:D ale on ostatnio sie taki pieszczoszek i przylepka robi, jest taki kochany jak raczkami obejmuje mi szyje i sie tuli ;d;d niepokoi mnie tylko ze on ciagle by wszystko ogladal i caly czas trzyma glowke w pionie i odchylona pomimo ze mu jeszcze lata na prawo i lewo musze tak pilnowac bo niekiedy jak mu pacnie to z taka sila spada ze nie wiem czy go to nie boli, ale ciekawski strasznie i nei umiem tego opanowac u niego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elenass wszystkiego dobrego z okazji urodzinek! a Ty w anglii czy w polsce? bo u mnie to samemu tzreba byloz glosic dziecko do przychodni i automatycznie zglosic poloznej ze ma przyjsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski! Co do sutkow i karmienia, to tez przezywalam koszmar, najgorszy byl 3 i 4 dzien. Strupy mi sie porobily, jak maly sie przysysal to myslalam ze umre, ale dalam rade jakos i teraz jest dobrze. Z cyckami odpukac tez juz dobrze, nie twardnieja i sa chyba w sam raz. Mowili mi ze jak nie musze to zebym nie stosowala tych nakladek. Chociaz jak zacznie bolec na maksa to napewno bede miala gdzies to co mowili haha A co ze smoczkami dziewczyny, tez wam mowili zeby nie dawac? Moj maly cwaniak pierwsza noc przespal super, za to nastepne, nie chce spac w lozeczku tylko z nami w lozku? Boje sie ze jak nie wywalcze teraz to pozniej bedzie chcial spac tylko z nami, nie wiem co mam robic. Jak w ogole u was nocki? dajecie rade? Co ile sie malenstwa budza? Najgorsze wam powiem to jest to jedzenie, takie nijakie, masakra. Mam ochote na tyle rzeczy a tu figa. Plus tego taki, ze szybciej zrzuce kg. Po porodzie zeszlo mi 9 takze jeszcze 6 i bedzie gicio. Nosiscie te pasy po porodowe? Dla mamusi 5,5 kg bobasa gratulacje. Zapka tobie tez. Dziewczyny nierozpakowane zycze jak najszybszego rozwiazania. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapka GRATULACJE :) nikita mój Piotrus budzi sie 3 razy w nocy cos tak co 3 h dzis wstał o 5.30 i juz nie chciał spac ale o 8.00 padł to spal do 11.30 i teraz juz spi, zauwazylam ze jak go brzuszek nie boli to bardzo ladnie i długo spi. A w nocy najpierw go wkładam do lózeczka, ale jak ja juz spie a on sie budzi to tez karmie go w łózku i spi z nami mam nadzieje ze z czasem bedzie mniej jadl w nocy i wtdy nie bede go brac do łózka zobaczymy smoczka chciałam podac jak plakal a piersi nie chciał ale lapie i wypluwa nie chce go ssac, moze i dobrze hmm to widze ze gapa ze mnie pewnie trzebabylo zglosic w przychodni małego, dlatego połozna nie przyszla dzisiaj cos tu cichutko moze dziewczyny zbiorowo na porodówce :) oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do lozeczka to ja odkrylam sposob: otoz po jedzeniu trzymam malego na rekach i owijam go w kocyk w ktorym spi w lozeczku czy wozku i jak sei jzu rozgrzeje to wtedy takiego polspiocha daje do lozeczka, okazalo sei ze on sie rozbudzal i krzyczal jak go kladlam do takeigo neirozgrzanego lozeczka i poscielki, a teraz idelanie to dziala:) niekeidy tez sa akcje ze on chce w naszym lozku spac to wtedy dale mu jaska z mojego lzoka i tez jest ok, podobno dziecko jak czuje nasz zapach to jzus ei uspokaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do lozeczka to ja odkrylam sposob: otoz po jedzeniu trzymam malego na rekach i owijam go w kocyk w ktorym spi w lozeczku czy wozku i jak sei jzu rozgrzeje to wtedy takiego polspiocha daje do lozeczka, okazalo sei ze on sie rozbudzal i krzyczal jak go kladlam do takeigo neirozgrzanego lozeczka i poscielki, a teraz idelanie to dziala:) niekeidy tez sa akcje ze on chce w naszym lozku spac to wtedy dale mu jaska z mojego lzoka i tez jest ok, podobno dziecko jak czuje nasz zapach to jzus ei uspokaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki cos mi sie powielilo.. ze smoczkiem ja nie daje bo maly nie chce i juz i tez nie ma takiej potzreby, a wstawanie w nocy na pocztaku budzil sie na jedzonko co 2,5/3 godz a teraz juz od kilku dni sypia po 4-4,5 godz wiec wstaje tylko 2-3 razy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! GRATULACJE DLA ZAPKI!:) Ja dziś dzień zaczęłam od kolejnych prób wywołania porodu,które znów skończyły się tragicznie:(Sex nawet niedziała:(....chodzę i ryczę,a na 19:30 prawdopodobnie na zaaplikowanie tabl.rozkurczowej pojade.Jutro juz o tej porze w szpitalu będe:( Jeszcze mój mąż kochany mnie pocieszył...\"wiesz co kochanie chyba się nieuda samoistnie urodzić,bo Ty za ciasna jesteś\":(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj malpeczko wspolczuje:/ ale bedziesz miala pewnei duze dzidzi :D jak tak dlugo mamusia tuczy w brzuszku :) a ja od kilku dni pzrezywam druga mlodosc... jak cudownie po tak dlugiej przerwie sie pokochac :D:D:D cos wspanialego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie myszsza moje dzidzi na ost,usg w czwartek 3070,więc jakieś duze niebedzie raczej.Lekarz mówi,że waga urodzeniowa powinna wachac się mu między 3100 a 3200....tylko że jakoś narazie to on się urodzić niechce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej GRATULACJE DLA NOWYCH MAMUS 🌼🌼🌼🌼 Małpeczko współczuje... Zuzia śpi po ok 2 h często w nocy się pręży i sobie stęka co nie zawsze niesie ze sobą kupkę. Podobno dzieci tak czasem robią. Jak weżmiemy ją do nas do łóżka to budzi się o 2 i po 5 :D cwaniara :D ja ze ją biorę bo przy nas śpi spokojniej a ja nie chodzę na rzęsach. W ciąży zarzekałam się, że maleństwo będzie spało tylko w łóżeczku ;) he życie weryfikuje :) Ze smokiem jest różnie czasem ssie, czasem jakby ją dławił, ale generalnie rzadko, choć pomaga nam na płacz np, u lekarza. Dziś byliśmy w poradni ryzyka okołporodowego, Zuzia miała usg główki i wszystko jest ok :) jutro jedziemy znowu na kontrolę wzroku i na szczepienia.Także moja mała ma jutro ciężki dzień ;) Szkoda że te niektóre badania są tylko dla wcześniaków, bo tak sobie myślę, że warto byłoby badać wszystkie dzieciaki. A i moja małą waży już 4700g ;) pięknie przybiera na wadze, przez tydzień 400 g :) Buziaczki Idę teraz zjeść obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malpeczka...ja nie wiem jak ty to robisz...jestes taka dzielna:) Ja juz odpadam...nie mam sily, czuje ze przez ostatnie pare dni moja Niunia strasznie przybrala na wadze. Mysle ze bedzie ponad 4kg..ledwie sie ruszam. Spuchlam strasznie i dzisiaj w sklepie poryczalam sie bo nie bylam w stanie sie ruszac tak mnie wszystko boli. Leze i jecze, wszystko mnie irytuje i kaze wszystkim schodzic mi z drogi...i jeszcze te glupie sms-y...\'urodzilas?\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli-tilli doskonale Cię rozumiem..ja nie spuchłam, ale chodzenie i spacery to makabra, czuję dziecko bardzo nisko a jak wchodzę po schodach to mam brzuch na udach.. i też wszyscy mi schodzą z drogi bo widzą że humor mam do d.. i codziennie rano telefon z pytaniami czy aby nie jestem już w szpitalu :/ a przecież wszystkim mówię jak się zacznie to dam znać :/ ehh..te nasze dzieciaczki na taką próbę cierpliwości nas wystawiają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×