Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Ania-luty , dzięki za rade, czyli teraz małe leżanko, weekend przedemną, więc sobie odoczniemy, japije dużo mleka, tzn.jem mussli na mleku :) 🌻14 tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anted ja to w ogóle 1,5 h dziennie staram sie spać i nawet mi to sie spodobało, ale podobno w I tr. tak ma być, dzidzie potrzebują snu i mamy też. Ja brałam nospę przy większych bólach a na początku gin kazał mi brać 2 razy dziennie, bo mnie bolał brzuch mocno w dole i tak zaczęłam L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula, czyli mnie 9 sierpnia czeka to badanie przezierności karku tak? Czy od razu lekarz mówi, że jest ok? Cieszę się, że już masz za sobą prawie ten I tr., mi robi się lżej na myśl, że największe obawy (czas 3 m-cy) mam prawie za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA - LUTY 08 Robi usg i bada fałd karkowy, od ręki mówi jaki jest, jak jest cos nie tak to odrazu daje skierowanie na szczegółowe badania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA - LUTY 08 nie ma sprawy :) nie ma co sie stresować, bedzie wszystko dobrze :) musi byc :) to twoje pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to moje pierwsze dziecko, jesteśmy z mężem razem juz 8 lat i własciwie 1,5 m-ca po odstawieniu tabl. powiekszyliśmy rodzinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!:) Byłam dziś na badaniach prenatalnych - nieinwazyjnych. Bardzo miły pan doktor zrobił mi szczegółowe usg - zwykłe, przez powłoki brzuszne. Dzidzię było super widać, skakała, ma na miejscu rączki, nóżki i organy wewnętrzne. Serducho bije jak oszalałe 160 na minutę. Długość dzidzi od głowy do pupy to 5,43 cm. Z pomiaru wynika, że to pełne 12 tygodni, a ja jestem w 11 tygodniu i 3 dniu (od 1 dnia ostatniej @). Przepływy są prawidłowe, przezierność NT- 1 mm (czyli super), uwidoczniony sierp mózgu, wszystkie struktury płodu prawidłowe i adekwatne do wielkości ciąży. Do opisu usg dostałam 5 fotek dzidzi. Niestety nie nagrywali badania, a szkoda. Pójdę sobie na 4D za parę tygodni i nagram:) Pobrano mi też krew na test podwójny, ale wyniki będę miała za tydzień. Nikito, warto iść na te badania, jestem teraz spokojna, że wszystko jest ok:) No i wcale nie musiałam czekać, przyszłam pół godziny przed czasem i od razu zostałam obsłużona:) Jeju, jak mi błogo i aż wierzyć mi się nie chce,że we mnie siedzi taka mała istotka:) Pozdrawiam Dziewczynki, idę poleżeć i odpocząć po całym szalonym dniu:) Dbajcie o brzuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lula! Dopisz sie do naszej tabelki. AnnaSzn - dobrze, że już jesteś po. Fajnie, że napisałaś jak to wygladało. Ja się waham. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką w moim wieku, która niedawno urodziła i pytałam o jej badania itp. Powiedziała, że lekarz odradzał jej badania prenatalne, jesli nie ma w rodzinie problemów genetycznych. Pytał czy byłaby gotowa na zabieg gdyby okazało się, że jest coś nie tak. Ona sie nie zdecydowała. Wiem, ze byłabym spokojniejsza gdybym zrobiła te badania, ale nie potrafię sobie wyobrazić, że mogłabym usunąć ciąże. Nie wiem jakie są statystyki, ale dlaczego miałoby mi się wydarzyc sie cos takiego? Nie jestem jeszcze w grupie ryzyka - 35 lat kończę w listopadzie. Prowadzę zdrowy tryb życia, nie piję, nie palę uprawiam sport itd. Brzmi tak jakbym sama siebie przekonywała. Nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia sama musisz zdecydowac czy chcesz zrobic te badania ja mysle ze wszystko bedzie dobrze ale moze lepiej sie zbadac i uspokoic po co masz sie martwic a ciąży tez bym nigdy nie usunęła, ja mam 27 lat i nie bede robic żadnych szczegolowych badań wierze ze bedzie dobrze :) kocham to dzieciatko jakie by nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mialam jeszcze mierzonej przeziornosci karkowej ale mysle ze jak bede w poniedzialek to lekarz zrobi USG chciałabym zobaczyc dzieciątko bardzo, póki sie nie czuje ruchów to sie teskni za jego widokiem na ekranie :) witam nowe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero zaczęłam 12 tc, więc mam jeszcze troche czasu na podjęcie decyzji. Dzisiaj znowu troche poszlałam z jedzeniem i myslę, że jutro rano moja waga pokaże nowy wynik. No ale kiedys to przybieranie na wadze musi sie zacząć, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też za tym tęsknię. Idę w czwartek i juz nie moge się doczekać. Chyba sie popłaczę ze wzruszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak a\'propos płaczu to ja się zrobiłam od kilku dni bardzo humorzasta. Chyba hormony buzują. A jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecę spać. Jutro wcześnie wstaję, bo muszę jechac na dworzec po mojego synka. Nie moge się doczekać! Pogadamy jutro. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anted: super widok, jak widzisz swoje malenstwo takie skaczące, ogólnie bylo spokojne, ale ruszalo rączkami i nóżkami, a jak przestalo sie ruszac, to caly czas trzymalo rączke na główce, lekarka mówi ze jakis mysliciel nam sie urodzi haha. (Po cichu licze na chlopca..,) podobno jak ma sie ochote na kwasne to sie meżczyzni rodza, więc jestem pelna nadzieji, potrafie zjesc sloik ogórków dziennie, a na sam ich widok dostaje ślinotoku :-) Do lula 53, witaj wśród mamusiek, ja tez poronilam pierwsza ciąże, miejmy nadzieje ze teraz nam sie uda, najgorsze miesiące mamy juz za sobą wiec tylko sie cieszyc...Podali ci powody tamtych poronienien? Do AnnaSzn: To super ze lekarz spoko na tych badaniach. Szkoda ze nie nagrywa filmiku, ale wazne ze wsztstko pomierzy jak trzeba i mozna byc spokojniejszym. Do Sylwia72 i Anastazja, to nie są badania inwazyjne, czyli prenatalne. Jest to usg, na którym dokonuje sie wszystkich pomiarów, w sumie kazdy lekarz je robi tylko mniej dokladnie. Naprawde dobry specjalista zna sie na tym co ile powinno miec milimetrów i jak to odczytać. Sama nie wiem co bym zrobila jakby coś sie okazalo nie tak. Nie usunęłabym pewnie, ale tu chodzi chociazby o to ze teraz wiele wad mozna leczyc jeszcze w brzuchu mamy, jesli mamy taką możliwość, dlaczego jej nie wykorzystać. Dzięki takim badaniom częto mozna malenstwo nawet uratowac! Krew pobiera sie tak jak do kazdego innego badania. Nie zagraza to ani tobie ani dziecku. Ale sie rozpisalam haha Ania-luty 08 (ale masz dlługą nazwe) :-), milego pobytu nad morzem, moje malenstwo ma go pod dostatkiem bo mieszkam w świnoujsciu :-), oby ci sie udala pogoda, do tej pory czuje sie jakby to byla jesien nie lato... Uciekam spac bo coś mnie zmoglo... Milych snów dla wszystkich mamusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita 27 pierwsza obumarła :(, druga była poza maciczna :( No ale ja z całych sił wierzę że teraz już będzie dobrze :) kolorowych snów dziewczęta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita27 zapomniałam dodać że w żadnym przypadku nie udało się lekarzom ustalić dlaczego tak się stało.. gosiaczek76 jesteś z warm- mazurskiego, ja też skąd dokłądniej??? U mnie wyszło słońce :) i zapowiada się piękny dzień. i Wam życzę słonecznej pogody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny! Lula Ty ostatnia piszesz i pierwsza zaczynasz dzień :) U mnie też świeci słońce, więc oby tak pozostało. Dobrego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! U mnie też dzisiaj piękna pogoda. Fajnie, bo jutro wyjeżdżamy w plenery. Jeszcze czekam na mojego synka, bo pociąg ma kilkugodzinne opóźnienie. A jak on wróci, to nie będzie mi łatwo dostac sie do kompa. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA - LUTY 08 ja zawsze tak rano zaczynam dzień :) jestem na zwolnieniu i tak się właśnie przyzwyczaiłam wstawać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mamusie!, jaka dzisiaj niespodzianka, taki ruch z samego rana, u nas też słoneczko, więc korzystając z okazji pranko już się kręci w pralce, małe porządki i czeka nas miła sobota, wam też takiej życzę. Naczytałam sie wczoraj wieczorem co pisałyście i i troche się obawiam, ja nie robiłam badania na przeziorność karkową, tzn. moja gin. ma dobry sprzęt i zawsze wpatruje sie w te badania usg, może tego poprost głośno nie nazwała, no ale jesli nie to i tak zapóźno, tzn. wiem, że napewno ma wszysko na miejscu paluszki, kregosłup, wszystkie narządy wewnętrzne, serduszko bije jak należy, ... o.k już nie marudzę 🌻14tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita, twój będzie mysliciel, to dobry znak :), a mój to chyba jakis głodomor , ponieważ min. 6 razy ssał kciuk :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry witam mamy których jeszcze nie powitałam lula i ania :-) u mnie pogoda taka se tzn świeci słońce ale mocno wieje..a ja zabieram się za porządki bo dzisiaj moja siostra z 4 letnią córą przylatuje do Pl więc jakoś trzeba je ugościć;-) a ja na usg nie miałam mierzonych tych parametrów ale może dlatego że doktorowi wyszło że to dopiero 9 tydzień, poczekam jeszcze chwilę.. a wczoraj zrobiłam ciasto bananowe, pychotka, jeszcze ciepłe było a już połowa dużej blachy zniknęła ;-) więc je na wszelki wypadek schowałam ;-) a co do podróży to ja ostatnio jechałam w Bieszczady, 7 godzin w autobusie i wszystko było w porządku, więc jeśli nie ma zagrożonej ciąży to nie widzę żadnych przeciwwskazań do podróży :-) miłego dnia wszystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Wróciłam z moim dzieckiem. Ale jestem szczęśliwa, że już jest. A on taki brudny, że będzie sie moczył w wannie chyba godzine. Co u was? Jak spędzacie sobotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Sylwia72 ja smażę pieczarki bo mi się zapiekanek zachciało :D a poza tym siedzę w domu cały week - end :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lula. Jak sie czujesz? Na kiedy masz termin? Napisz cos o przebiego swojej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Sylwia to pewnie wysciskałąs malucha,ze mu tchu zabrakło:) Ale masz wkoncu rodzinke w komplecie:) Również witam nowe mamusie:)Im wiecej nas tym lepiej:) Nikita co do podrózy to naprawde nie masz co sie martwic ja ostatnio jechałam dwa dni po 12 godzin do PL i spowrotem i wszytsko jest ok,także nie masz co sie martwic.Przed podrózą oczywiście spytałam lekarki i powiedziała ze podrózowac moza:) Co do tych badań to jest racja ze jesli cokolwiek(odpukac)jest nie tak to teraz mozna to leczyc i to chyba najwazniejsza przyczyna dla któej warto je zrobic.Niestety ja musiałam odrazu podjac decyzje czy w razie gdyby cos co zamierzam zrobic...i mimo,ze wiele z was pomysli ze jestem wyrodna matka to jak by było bardzo zle chyba jednak wolałabym zdecydowac sie na zabieg,niz do konca zycia meczyć dziecko i patrzec jak ono sie meczy.Nie wiem sa rózne opinie i tak naprawde zadne rozwiazanie nie jest idealne ale na tym własnie polega zycie...na trudnuch wyborach.. No ale koniec na takie pasqdne tematy,jest piekna pogada widze ze wszystkie mamusie w dobrych humorkach wiec zycze miłej sobotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×