Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

hej pogoda nie ale spanie tak;-) poza tym byłyśmy z moją chrześnicą na Shreku trójce..całkiem fajny :-) mi brzuszek wywala najczęściej wieczorem ale to chyba raczej wzdęcia a nie dzidzia ;-) witaj betka..jak samopoczucie?? a powiedzcie jak wasza chęć na alkohol?? musicie z tym walczyć?? bo ja czasem chętnie bym się chociaż lampki wina napiła..i tak sama nie wiem bo zdania na ten temat są podzielone..jedni mówia że nic a nic a drudzy że jak mam ochotę to lampka nie zaszkodzi..co sądzicie na ten temat?? ja jak na razie się wstrzymuję.. miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć p Klara! U mnie z tą sennością nie jest najgorzej. Co prawda chętnie ucinałabym sobie drzemke w ciągu dnia, ale jakoś zajęcia tak mi się układaja, że nia ma na to szans. W sprawie alkoholu to ze mna jest dziwnie. Właściwie nie pije, jeśli już to wino do posiłku. Natomiast teraz mam od czasu do czasu ochote na piwo, którego zazwyczaj nie lubię. Dzisiaj mój mąż usiadł obok mnie ze szklaneczka whisky, od której zapachniało całkiem przyjemnie. A normalnie mi śmierdzi! Sama tego nie rozumiem. Mój brzuch wieczorem też jest większy. Ale teraz nie wmówię już nikomu, że to od jedzenia, bo go widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to fajnie..może faktycznie zacznę do posiłku popijać od czasu do czasu małą lampkę wina..i na trawienie to ponoć pomaga;-) a piwo jak lubiłam tak teraz nie jestem wstanie się go napić, jakieś takie gorzkie.. no a ja jeśli nie powiem że jestem w ciąży to się nie orientują ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamba9
hej dziewczyny! nie bylo mnie tu prawie miesiąc ale tak jak pisałąm nie miałąm dostępu do netu. Szybko postaram się nadrobić zaległóści:)termin mam na 23 luty tak jak ty iwcia_7 :) a żeby było śmiesznie to są to także urodziny mojego męża:) wczoraj zacął mi się 13tc. miałam usg i słyszałąm serduszko a dzidzia się wierciła. niesamowite wrażenie!! muszę trochę poczytać postów bo jescze nie miałąm kiedy. W każym razie wróciłam i będejuż regularnie zaglądać na topik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Mamusie!!! i szczególnie Betkaa i iwcia_27, zaglądajcie często, ja bardzo lubie pocztać co słychać u naszych dziewczyn :) ja chociaż dzisiaj miałam wolny dzień od pracy to wcale nie odpoczęłąm , zrobiłam duże zakupy, kupiłam prezent na roczek, na sobote i zrobiłam 12 słoików konfitur ze śliwek, i dopiero teraz siadłam. I martwie sie, ponieważ mam katar , boli mnie głowa i mam ropą wydzielninę na gardle, i nie mam pojęcia skąd , takie upały teraz, prawdziwe lato, a tu niedośc , że choroba to jutro pracuje 10 godzin z grupą 25 dzieci :( a teraz to co mnie bardziej cieszy, :), zaczęłam 15 tc dzisiaj, wydawło mi sie raz że masze maleństwo się ruszyło , ale nie jestem pewna, brzuszek już mi ładnie urósł i bardzo się cieszę. Dzisiaj jak kupowałam sukieneczkę, bluzeczkę i rajstopki dla rcznej dziewczynki, to czułam sie tak dziwnie, już niedługo takie zakupy dla mojej pociechy :) Sylwia, dlaczego się martwisz tymi badaniami, czy czujesz coś niepokojącego ? ja mam wizytę 14 .08 i liczę na to , że poznam płeć. I ani przez moment nie przeszło mi przez głowę , że może być coś nie tak, dziewczyny i lepiej tak się nastawiajcie , lepiej się nie martwić :) 🌻15tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, rzeczywiście nie mozna sie na zapas martwić..Ryzyko choroby płodu rośnie u kobiet, które wykazują nadmierny lęk i \"złe przeczucia\" odnośnie choroby swojego nienarodzonego dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..wyczytałam to na stronie pewnego ginekologa specjalizującego się w chorobach genetycznych i rozwojowych płodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betkaa, też slyszałam gdzieś taka opinię, dlatego nawet nie zaglądam na strony moeiące o mozliwych chorobach... cieszę się , że moje maleństwo ma dobry układ kostny rączek, nóżek , kręgosłup ok, narządy wew. , prawidłowo się rozwija i to już mnie uszczęśliwia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja koncze 10 tydz. jeszcze nie miałam robionego usg..czasami tez dopadaja mnie \"lęki\" o maleństwo- chyba jak każdą z nas..tak bardzo nie moge sie doczekać tego usg i usłyszenia ze wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam robione usg za każdym razem, mam juz 3 zdj i plyte jak maleństwo bryka i ssie kciuk, super uczucie, nie mogę się doczekać kolejnej wizyty. dzisiaj mam ochotę na sałatkę z tuńczyka i ryżu, i choc jest już późno to jeszcze ją ziem, ugotowałm ryż, czekam aż ostygnie , mniam :), dzisiaj skusiałam się na namowy męża abym zjadła batonik czekoladowyi potem żałowałam, słodkie naprawdę mi nie służy ❤️15tc❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd u mnie ten niepokój, nic sie nie dzieje. Miałam nadzieję, że po dzisiejszej wizycie uspokoję sie na dobre. Ale mysle, że tak będzie za tydzień, po usg. Panno Klaro - napisałam nieprecyzyjnie o tym winie - pijam wino do posiłku, ale nie teraz. Przez okres ciąży nie zamierzam ani kropli, mimo, że sa tacy, którzy mówią, że wino jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia, ja nie spię, choć leżę, i od czasu do czasu zaglądam, czy ktoś się odzywa, i nawey się zdziwiłam, że o tej porze ktoś się odezwał, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam maumusie:) Witam równiez nowe dziewczyny betkee i iwcie 27 Co do Alkoholu ja tez uwazamz e w ciazy nie,wiadomo to jest idywidualna sprawa i nie sadze zeby odrobina zaszkodzila ale ja jakos jestem sceptycznie nastawiona i nie ruszam:) U mnie od jutra bedzie 15tc jak to leci...wczoraj w nocy moja znajoma rodziła i powiem wam ze jestem w szoku...albo wam nie powiem bo nie bede was straszyc hehe. wizyte mam dopiero za dwa tygodnie i bedzie to moja druga wizyta(dopiero!!!!)tzn wizyta....usg w szpitalu robione przez pielęgniarke, wyobrazcie sobie ze przez cala ciaze nie mam i nie bede miec kontaktu z ginekologiem no chyba ze zlapie jakas infekcje.szok!co dwa miesaice mam spokanie z połozna i 3 usg przez cala ciaze.Jak ja wam zazdrosze ze tak czesto macie usg ze widzicie swoje malenstwa...ze macie płytki ehhh Wsumie to dopiero poczatek ciazy a ja juz nie moge sie doczekac az bede trzymac malenstwo:) Przez ostatnie dwa dni mam krwawienia z nosa raz z jednej dziurki raz z drugiej..miala tak ktoras z was? ok uciekam nie bede was zanudzac ..zycze milej nocki, pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie alkoholu to ja też nie tykam, i jakos nawet sie nad tym nie zastanawiałam, ponieważ przed ciążą , piłam tylko okazjonalnie w nieweilkiej ilości, pól piwa na raz byłó dla mnie max, piłam raczej tak w towarzystwie. Jenny z tym rzadkim usg to reczyiście trochę szkoda, choć jeszcze tak niedawno i tutaj tak było i dla każdego było to normalne, my teraz współczesne mamy mamy trochę poprzewracane w głowach i korzystamy z każdego cudu techniki aby być bliżej naszych maluchów. A poza tym duża konkurencja na rynku ginekologów też robi swoje, każdy stara się mieć jak najlepszą opinię, za tym idzie przecież kasa, choc ja mam dosyc tanie wizyty a jestem zadowolona z jakości usług, nowoczesny sprzet i miła atmosfera ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki :) Ale się wczoraj rozpisałyście :) Witam nowe mamusie ;) Jennny nie martw sie krwawieniem z nosa ponieważ jest to częsta dolegliowść prawdopodobnie dlatego że podniesiony poziom estrogenów i progesteronu powoduje zwiększony przepływ krwi przez błonę śluzową nosa.Ulega ona nabrzmnieniu i staje się delikatniejsza.Stan ten może stopniowo się pogaraszać, a poprawa nastąpi po porodzie.Nie należy stosować kropli do nosa ani żadnych leków, chyba że zostaną przepisane przez lekarza :) Bezpieczne i skuteczne są spraye na bazie soli :) Spożywanie 250 gr witaminy C (po uzgodnieniu z lekarzem), jako dodatek do bogatej w witamine C diety, powoduje wzmocnienie ścian naczyń włosowatych i obniża ryzyko krawienia (nie należy przedawkować witaminy C).By zatrzymać krwawienie należy usiąść lub stanąć i lekko pochylić się do przodu, anie kłaść czy odchylać do przodu. Potem należy uciskać nozdrza palcami przez 5 minut. To na tyle :) może komuś jeszcze się później przyda :) W zimę można stosować nawilżacz powietrza :) Ja miałam 3 usg i jestem bardzo ciekawa czy za 2 tyg też będę miała :) Co do alkoholu czytałam że lepiej wcale i jestem na \"nie\" ale kązdy ma swój pogląd...:) Miłego dzionka życzę :) Idę sprzątać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, co prawda jestem w pracy ale czasem do was będę zagladać, ja również nie tkne żadnego alkoholu chociaż czasem w upał napiłabym sie zimnego piwka z soczkiem. A jak tam dziewczynki porawiłyście sie już troszke, brzuszki już widać czy tylko wieczorem? Bo mi dzisiaj jedna koleżanka powiedziałą że po brzuchu nei wiedać ale tak ogólnei lepiej wyglądam, może i tak po ubraniach troche czyje i z 1kg mi przybyło. a po brzuszku tez widac ale to pewnei z jedzenia bo wieczorem jest dużo wiekszy. W poniedziałek ide do lekarza wiec mam nadzieje że wiecej zobacze bo narazie miłam w 8 tc USG to neiwiele było widać, a teraz to już sobie popatrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej iwcia u mnie widać :) i mam normalny ciążowy brzuch :D to już 14 tydzień i za 2 tyg do lekarza ale ja już się nie mogę doczekać....a brzuch uwidocznił mi się w 11 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A używacie już jakiś specjalnych balsamów na brzuszek dla kobiet w ciąży? Bo ja jak narazie to takiego jak zawsze nawilżająco-ujędniającego, ale moze trzeba zaczać na wszelki wypadek żeby nei zrobiły się rozstępy juz jakiegoś dla kobiet w ciąży. A co myślicie o samoopalaczu bo rożne są opinie , a że ie bardzo można sie opalać to chociaż samoopalaczem bym się posmarowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwcia ponieważ to moja 3 ciąża (2 poprzednie straciłam :( ) w tej ciązy nie używam niczego narazie oprócz oliwki dla dzieci ponieważ zrobiły mi się rozstępy na piersiach już :) ale takto wolę nie.Wiem że niezbyt bezpieczne są kosmetyki zawierające Retinol.A ma go dużo podkładów do twarzy ;) więc ja jestem bardzo ostrożna, może aż za bardzo :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was, gdy robiłam kurs masażu moja instruktorka poradziła, że najlepiej smarować brzuch zwykłą oliwką np. Ziaja jest niedroga i podobno skuteczna. Dostępne są w sklepach produkty Ziaji przeznaczone dla kobiet w ciąży. Ja osobiście używam zwykłej oliwki dla dzieci, na razie jestem zadowolona, smaruję brzuch i piersi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamba9
dziń dobry, Jeśli chodzi o alkohol to ja też nie ruszam wogóle. Niby mówią, że mała ilość nie zaszkodzi ale wydaje mi się że lepiej nie. Ja wczoraj miałam lekkiego stresa bo moja dzidzia pierwszy raz leciała samolotem. Czułam się dobrze tylko trochę bardziej niż zwykle odczuwałam zmiany wysokości. Czy któraś z was już latała w ciąży? Bo mnie to jescze czeka trochę lotów. Moj gin mówi że do 7go spokojnie można ale wolałabym się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamba9
jeśli chodzi o kremy to używam Palmer's cocoa butter formula. Specjalny przeciw rozstępom. Miałam już go bo smarowałąm piersi bo mam rozstępyod dawna także wykorzystam do końca a potem może jakąś oliwkę kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Właśnie zajadam ciepłe ciasto bananowe według przepisu panny Klary. Niezłe! lula - niestety serca też nie słuchał i dlatego jestem wkurzona. Wszystkiego dowiem się za tydzień na usg genetycznym. To mnie uspokaja. Zaraz ruszam na Jarmark Dominikański do Gdańska. Odezwę się po powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia72 dziwny ginekolog...moj jak nie robi dziewczynom usg to bada ginekologicznie i słucha bicia serca :) chodzisz panstwowo czy prywatnie? oj jak bym sobie nad woda polezala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry widzę że wszyscy są raczej na nie jeśli chodzi o alkohol..ja też się wstrzymuję chociaż nieraz miałabym ochotę ;-) Sylwia ciasto jest najlepsze na następny dzień ale takie ciepłe też lubię;-) a tak w ogóle to jestem zaskoczona że tak często usg macie robione..z tego co słyszałam nie powinno się go robić częściej niż trzy razy w ciągu ciąży, oczywiście jeśli przebiega prawidłowo..to dla takiego małego dziecka duży stres takie usg, jakby mu samolot nad głową przeleciał..no ale podobno lekarze wiedzą co robią.. miłego dnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×