Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

tilli-tilli wspolczuje , duzo caluskow dla naszej malej chorej, trzymajcie sie 🌻 AnnaSzn fajnie ci twoj Tymus narozrabial. A tymi przepisami sie wymieniacie jak za czasow ciazy, kiedy to zachcianki bywaly, hehe, to byly czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia fotki beda, i nawet moj tata ,czyli dziadek maluchow wezmie kamere. ale wiecie co chlopaki to rozrabiaki, razem ich kapalismy dzisiaj Zuzia siedzila jak myszka, mama ja umyla w kilka minut, a nasz jak wparowal do chlapal woda, piszczal, raczkowal po wanie lapiac zabawki, , a jak zaczelam mu myc glowe coreczka brata sie wystraszyla ze jej tez beda myc o odrazu chciala wyjsc, a moj Mati tak zaoferowany woda ze nawet chyba nie wie ze jest myty, hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
widzę, że choroby atakują więcej z nas. Ja gdziekolwiek się obejrze wśród znajomych to słysze tylko jedno choroba. Dzieciaki mam juz zdrowe mam nadzieje, że na dłużej, a ja nadal kaszlaca, ale cóż. Igor lata już pieknie, ale nie przynioslo to poprawy jakiej sie spodziewałam czy też wyczekiwałam. myślałam, że wtedy już nie bedzie siedział stale uczepiony mojej nogi, a tu d.... blada. Wystarczy, że na ulamek sekundy wyjdę z pomieszczenia w ktorym siedzi, a beczy nieziemsko. Cóż taka jego uroda ...... paskudna. Teraz odliczam dni do wiosny gdy zaczniemy wychodzić na podworko. Pamietam ten moment z Ulcią było pieknie! Dziś Urszulka brała udział w przedstawieniu w przedszkolu z okazji Dnia Babci i Dziadka i wypadlo super! Widziałam moją mlodą artystkę. W sobotę mamy iść na impreze urodzinki 2 latka. Zastanawiam się co kupić. Może jakąś drewniana ukladankę, albo coś do ćwiczenia rączki widzialam takiego dziurawego motyla i trzeba było poprzekladać sznurek przez te otwory. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakie sa lekarstwa oslonkowe?????????????????????????/ poradzcie mi prosze mu sze cos kupic bo jak antybiotyk boje sie o Olivcie nie znam sie cos musi miec jakies bakterie jelitowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo tilli niestety nie pomoge, nie znam nic oslonkowego :( a swoja droga to mojej siostry synek mial zapalenie krtani, i przeszlo mu dosc szybko, ze 4 dni moze sie meczyl... kazali mojej siostrze podawac mu paraacetamol i jakis jeszcze chyba na kaszel i uwaga... zimna wode pic, zeby doszlo do momentu najgorszego po ktorym zaczelo sie robic lepiej i przeszlo szybko wiec Slonko trzymam kciuki zeby szybciutko doszlo do najgorszego tfutfu i przeszlo szybko!!! niestety jak byl w pl i tez mial zapalenie krtani to podali mu antybiotyki i chlopak biedaczyna gorzej to przeszedl jak picie zimnej wody.... ale w przypadku tylu chorob.... biedna Olivka.... trzymam kciuki Sloneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooo no pewnie ze tak moj Paczek w szpitalu bral to jak miala rotawirus WSKAZANIA: Probiotyk. Preparat należy stosować: w czasie i po antybiotykoterapii, przy biegunkach m.in. podróżnych, profilaktycznie dla utrzymania prawidłowego składu mikroflory jelitowej; w poantybiotykowym zapaleniu jelit - rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy. DAWKOWANIE: Preparat podaje sie doustnie. Przyjmować 3-4 razy na dobę po jednej porcji. Bezpośrednio przed użyciem ampułkę otworzyć poprzez ostrożne naciśnięcie szyjki ampułki ku dołowi. Punkt nacisku ampułki jest oznaczony „kropką”. Dodać niewielką ilość przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej wody lub mleka, dobrze wymieszać. Krawędzią otwartej ampułki dotknąć do ścianki łyżeczki. Na łyżeczkę wypłynie zawiesina. Pić bezpośrednio po przyrządzeniu. a tu kupilam to w polskim sklepie wiec mysle ze u Ciebie tez tam bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i one sa jedne i dla doroslych i dla dzieci. i w szpitalu brala rano i wieczorem jedna ampulke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilli! Wspólczuję choroby Olivki, oby z każdą chwilą było lepiej! Koniecznie dawaj jej lakcid, lacidofil lub lacido baby dwa razy dziennie, też to przerabialam kilkakrotnie, i Zosia bierze teraz też, przynajmniej 2 tyg po zakonczenu brania antybiotyku ma brać. No ale ona brzuszek ma wrażliwy bardzo. A wszystko przez to ze przy pierwszym antybiotyku jeszcze w szpitalu wlasnie nie dostała nic oslonowego i konsekwencja byla grzybica ukł pokarmowego. NAJEPSZE ZYCZONKA DLA NASZYCH ROCZNIAKOW ROBCIA, KAMILKI, PIOTRUSIA I TADEUSZKA!!! STO LAT I SAMYCH RADOSNYCH DNI:)!!! Zdrówka dla naszych chorowitków wszystkich!!! Moja wychodzi z tego zapalenia oskrzeli, ale jeszcze gardlo ma rozpulchnione i w nosie wydzielina jej splywa, przynajmniej tak lekarka powiedziala dzisiaj. Daje jej echinacee, zyrtec i vibovit, i musze zrobic badania krwi, i wymaz z gadła - ciekawe jak? Mój mąż wlasnie dzisiaj spi w drugim pokoju na materacu, bo mówi ze czuje ze go bierze, nie chcialabym zeby zarazil malą, wiec spi oddzielnie, a ona prawie pol nocy zawsze z nami spi... Chociaz z drugiej strony bedzie z nia jutro po poludniu, kiedy ja w pracy, ale i tak jakos spanie z osobą przeziebiona wydaje mi sie bez sensu... No to spi na wygnaniu :P Zosia tez charczy jak się zmęczy, czli jak się bawi lub śmeje, robi coś intensywnie, i wg lekarki to wiotkosc krtani lub przerosniety 3 migdal, dostalam skierownaie do larngologa. Nie dostalabym, ale moj maż niedowierza w wiotkość krtani i uwaza ze to co najmniej utajone zapaleni pluc - powiedzialam mu ze sam bedzie do larygologa z Zosia szedl, skazywał dziecko na meczarnie.... Ta wiotkosc moze trwac do 12-18mcy.... dziewczyny przepraszam, ze ostatnio nie pisałam, ale normalnie czasu to ja nie mam wcale;) Ściskam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry o poranku :) Jestem w pracy, ale tylko do 12 i znowu kilka dni z córcią :D Noc taka sobie, ale poranne uśmiechy sprawiły, że o wszystkim zapomniałam. Zapraszam na poranną kawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli wspolczuje ale sie nei pzrejmuj ta choroba, wychoruje sie i potem bedzie zdrowsza na dluzej, ja tak podchodze do chorob mojego urwisa, on mila na jesieni zapalenie oskzreli z zapaleniem gardla i tchawicy, dusil sie okrutnie ale wyszedl... gdyby dostal pozradny antybiotyk pewnei by sladu nie zostalo z choroby ale lekarka uznala ze bactrim wystarczy i tak zapaprala mi dziecko... a co do oslonek to tak jak pisaly dziewczyny chociaz jak bylam prywatnie u dobrej lekarki, (jeszcze mnei leczyla jak bylam niemowlakiem, i jest prof na AM) poradzila mi ze te chemiczne probiotyki sa do kitu, owszem maja dzialanie ale... najlepszy jest kefir, jogurt itp... wiec teraz moj Tadek wcina dziennie serek i kieliszek jogurtu do kaszki :) a probiotyki odstawilam bo ile mozna dziecku chemii ladowac dziennie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha a ja dzis znow mialam wedrowki mojego syna po moim lozku nad ranem :/ wczoraj wyczytalam na forum ze mozna koldre do pzrescieradla na guziki przypinac zeby sie nei odkrywal :> tylko czy wtedy sie nei bedzie darl, on choruje pzrze to ze sie w nocy odkrywa :(:(:( i rano jest jak sopelek :((( nie pozwala sie wlozyc w spiworek a kocyk w sekunde laduje poza lozeczkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anted - moja dziewczynka zachowuje sie w wannie tak jak twój chłopiec :) Tilli - dziewczyny Ci już napisały o tych osłonowych, ale zaleca sie tez jeść jogurty, więc jeśli Olivka lubi to jej dawaj. Chociaz jesli ma chore gardełko to może byc kiepsko z apetytem. Idrisi - ciekawa jest ta diagnoza, ale dobrze, że to zwiotczenie może przejśc samoistnie. Danis - rok temu miałam problem z zakupem prezentu na 2 latka, dla mojej bratanicy. Wszystkie fajne zabawki sa albo do roku, albo od 3. Ale mysle, że jakies układanki będa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza - on sie może poczuc w tym uwięziony, więc ewentualne darcie jest prawdopodobne. Ja ubieram córcie do spanie na cebulke, bo ona tez sie odkrywa,a w domu najcieplej nie mamy. Dzieki temu spi nieźle mimo odkrycia sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj tez jest ubrany dosc grubo i zwykle 2-3 warstwowo, ale mimo to rano ma zimne raczki i policzki :( a poza tym nie wiem czy mu wygodnie w takim "ubraniu" spac , ja np nie lubie spac w ubraniu tzn takim zauzmy dresie pelnym ja juz jestem zrezygnowana co do kolderki i chyba zaczne pro bowac takie wynalazki maz mnie namawia na zakup koca elektr ale ja sie boje poparzen itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia jak działa taki koc, ale może warto spróbować. Tylko czy w tym sie nie bedzie odkrywał? Młoda rano jest ciepła, więc raczej nie jest jej zimno. Jej było od jakiegoś czasu niewygodnie jak ją ubierałam w spiworek, bo miała ograniczone ruchy. A w podwójnych śpiochach jest ok. Albo zakładam body z długim rękawem i rajtuzki pod śpioszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza a może on ma po prostu takie krążenie? Moja córcia ma też ciągle zimne rączki, nawet jak ma wypieki na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam..... Oj zaczyna sie czas chorowania... Tilli trzymaj sie a mala na pewno szybko dojdzie do siebie. W koncu dostala antybiotyk wiec poprawa bedzie szybka poprawa. A oslonowe leki to bardzo przydatna sprawa i na pewno potrzebna. Bedzie dobrze. Fruskawka - na pewno chetnie sie wybiore.Tylko uzgodnic czas i dzien. I czekam na Ciebie dzis z Oleczkiem :D AnnaSzn - gołąbki imponujące. Też się zbieram do zrobienia jakiejś wielkiej ilości ale jakoś czas mi trudno wygospodarować. A co do brojenia Twojego Tymka....Moja Kamilka ma tez takie zabawy. Ostatnia ulubiona to wyszukiwanie piasku i jego jedzemnie, Czyli szuka gdzie sa buty (wozek ma ostatnio zakaz wstepu do domku) wyciaga je na srodek przdpokoju i z calych silych uderza o podloge. Piasek sie pojawia a ona pac raczki w niego i do buzi. Smiejemy sie ze widocznie do trawienia jak ptaszkowi jest jej to potrzebne. Wczoraj schowala tatusiowi portfel tak skutecznie ze szukal przez 3 godziny :D Anastazja - bedzie dobrze i bardzo duzo zdrowka dla Piotrusia. Oby do wiosny. Myszsza - twoj maly rzeczywiscie je sporo. Ale mzoe z czasem mu przejdzie. I tak jego uroda. A moja Kamilka tez nie lubi byc sama w pokoju. Ale wtedy (jak musze np pojsc do wc, albo kiedy maz sie nia opiekuje a chce zapalic na balkonie) wsadzam ja do lozeczka z zabawkami i tam siedzi. Oczywiscie sa placze i lamenty. Ale rozumie ze to na pewien czas i sie z tym pogodzila i czeka ladnie bawiac sie. A i juz dawno zmeinilam jej drewniane lozeczko (nasza jak kornik zjadala drewno wiec sie balam ze polknie jakies drzazgi i po za tym tak skakaala ze zalamala stelaz pod materacem i zadne zbijanie nie dawalo poprawy). Spi w turystycznym na swoim materacu. Skonczylo sie budzenie w nocy z powodu zaklinowanych nozek miedzy szczebelkami albo uderzeniem sie w glowke. Anted22 - co do wymiany przepisów rzeczywiscie...Ale kto wie moze cos wisi w powietrzu :) I Anted22 nie tylko chlopaki to rozrabiaki - moj adokladnie tak samo zachowuje sie w wannie jak Twoj Mati. Zywiol w wannie Danis - duzo zdrowka dla Ciebie bo widze ze dzieciaki do siebie juz doszly. A widziec swoja core jak wystepuje przed wiekszym audytorium to mysle jest przezycie. I tez czekam na wiosne. Bo i swoboda wieksza i dzieciaki beda mialy wiekszy kontakt z innymi rowiesnikami w paiskownicy. A i my mamuski odzyjemy. Sylwia - jzu wpracy?? Idrisi - witamy ponownie Jesli kogos pominelam to przeppraszam,,,,, A co do spania......Ja na noc mala ubieram w pajaca polarkowego. Do tego troszke bardziej w jej pokoju odkrecam kaloryfer i wiem ze jak spi odkryta to jej i tak cieplo. Sprawdzam kark - nie raczki. Raczki to neistety nie jest wyznacznik u dzieci. Moja potrafi meic zimne raczki a kark cieplutki. Padl u mnei dzis system i poza netem nic nei dziala. Wiec czekamy na informatykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym kocem to myslalam o polozeniu go pod pzrescieradlo, wiec nawet gdyby sie odkryl to od pupy mu by bylo cieplo :) a ubieram go w raktuzki i bodziak z kr rek a na to welurkowy lub polarkowy dresik, i 2 pary skarpetek, a kark to on ma zawsze spocony bo to jzu takie ma geny... ja zamiaruje kupic wieksze lozeczko, bo mam 60x120 i on sie w nim obrocic nie potrafi, ja nei weim jak ja do 5 roku zycia spalam w takim malym lozeczku a on ma rok i sie nei mieci :/ teraz na szczebelki zawijam koc ale on to w nocy zszarpie i tak :/ moze gdby bylo wieksze to by sie nei budzil jak sie obraca, a z turystycznych to tylko kojce sa wieksze, ale jeszcze zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza taki wielki facet Ci rośnie to widocznie potrzebuje miejsca :) A pod prześcieradło to dobry pomysł. I tam sie chyba reguluje temperature, więc chyba nie ma obawy, że go poparzysz. Angelika - systemy padły, ale net jest! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny zaraz strzele poeamat chyba ze mi mala przeszkodzi strasznie sie bije z myslami co do podania tego antybiotyku pamietacie poprzednie przeziebienie? wygladalo grozniej a wyszla po tygodniu na paracetamolu... chociaz przeciez lekarka powiedziala zapalenie i bez antybiotyku sie nie obejdzie ale moze to takie polskie podejscie? antybiotyk i koniec? nie wiem noc minela calkiem niezle strasznie sie wiercila to ja do lozeczka zanioslam dalam 120ml mleka i spala 4 godziny nons top bez ani kaszelku ani zatkanego noska ale moze dopiero sie to wszystko zaczyna wiec lepiej zapobiec bo moga byc powiklania? ehhh...zaufam lekarce chyba dam ten antybiotyk. mam nadzieje ze dostane ten probiotyk myszsza - wlasnie u nas problem z podaniem czegokolwiek innego niz mleko...a wolalabym dac jogurt albo kefir naturakny albo podam jej w strzykawce podobno po antybiotyku beda biegunki wiem..strasznie to przezywam glodna jestem jak cholera a wczoraj maz mnie zszokowal bo jak bylismy w przychodzni to bylo malzenstwo z 2 dziewczynek i one sie tak fajnie bawily i razem z Olivcia biegaly po przychodni i po powrocie maz do mnie ze trzeba by zaczac przyrzadzac rodzenstwo dla Olivci za pol roku do roku chce zaczac starania :) i gadalismy godzine i mnie przekonal hehe powiedzial ze zaczelibysmy i teraz ale sie boi bo ten caly kryzys itd. zeby poczekac na lepszy moment, boz robic nie problem , tylko co potem prawda? a tak...poczekamy:) ale powiedzial za rok gora... hehe szybko udalo mu sie mnie namowic ;) tylko tak sobie mysle ze straszne jest jak dwoje dziecki choruje i tutaj np. danis.. hmm jak ja jednym dziekiem tak sie przejmuje to co bedzie z 2??? albo i 3?? bo jak pisalam kiedys z dwoch stron blizniaki wiec mam duze prawdopodobienstwo a maz chce blizniakow chlopcow :D no zobaczymy ide ok 12 do apteki po ten antybiotyk klaricid sie nazywa kojazycie? moja mama mowi ze lagodny... wczoraj juz nie dostalam bo wszystkie apteki pozamykane bede musiala ubrac Mala i isc na szczescie to jakies 200m od nas wiec nawet wozka nie musze brac.. ale chyba pada za oknem.. o..cisza a pokoju Malej, czyzby sama zasnela tak szybko? dziekuje Wam wszystkim za pomoc, Alantoina, Idrisi, Myszsza, Sylwia i kochana cala reszta milo sie robi zawsze na serduszku ze jestescie, pomozecie, sluzycie rada i porada... dziekuje kochane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli to olivka nigdy nie dostala jeszcze antybiotyku?? moj tez bral klacid ( polsce tak sie zwie ale to chyba to samo) generalnie to najlagodneijszy antybiotyk i mojemu nie pomogl nic :/ ale za to tez lagodny vercef pomogl wiec zalezy od dziecka u nas summamed i augmentin pomogl ale etraz nei chca mu dac bo niby jest osluchowo czysty dobra ja spadam bo sie zasiedzialam na anecie atadek na tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilli - no to mnie zaskoczyłaś z tą decyzją! Ale numer! Jak widzisz na przykładzie Danis nie jest łatwo, ale przy takiej różnicy wieku dzieci sie razem chowają. Fajnie jest. Chociaz wiadomo, że jak choruja to dół podwójny. No to trzymam kciuki, żeby kryzys szybko minął :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo Myszsza moja tez sie odkrywa przez co tez lapie zaraz katar i kaszel z moja guziki by nie przeszly bo i tak by sie wygramolila, ona ni ewiem jakim cudem ale w poprzek lozeczka potrafi spac, nozki zadziera i przekreca sie :O a moze te spiworki dla dzieci co sa wyprobuj? ja moja kiedys pakowalam do tego ale jak zaczela spac na brzuszku to pozniej nie moglam jej w tym odkrecic ale moze u Was przejdzie to? tilli ja jestem zdania jak juz pisalam wczesniej ze w pl to tylko antybiotyk, oni by na kazde kichniecie dawali, wiem ze to ciezka decyzja jak jeden lekarz Ci mowi antybiotyk bo sie nie obejdzie a drugi daj paracetamol.... :O kurcze lipa sama nie wiem co bym zrobila tilli a moze przejdz sie do gp zobacz co oni powiedza? czy bylas juz? kurde :( moja niestety miala antybiotyk ale na rotawirus, to wierze ze by sie nie obeszlo bez niego, trudno moja kuzynka ma teraz 18 lat i przez cale zycie od urodzenia na kazdy katar lekarka dawala jej antybiotyk. to wiecie co? jakiez ona zdziwienie miala ze ja nigdy w sanatorium nie bylam.... ona jezdzi co rok, bo z roku na rok jest coraz gorzej i dostaje kolejny antybiotyk, na przeziebienie i grype, ale to tego juz poraz nty zapalenie pluc i inne, przykre to. mam nadzieje ze ustrzege moja mala od tego, to jest naprawde masakra, ja wiem ze antybiotyk to raz na pol roku mozna dac, a ona miala raz na 2-3 mce!! i tak ja lekarze leczyli ze jest coraz gorzej. aktualnie ma cos z oczami, biedaczka... nie wspominam juz ile razy w szkole nie byla, przez co coraz gorzej z nauka bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek chorował sporo jako małe dziecko. Pierwszy antybiotyk dostał jak miał 4 m-ce. Potem w przedszkolu był chory w każdym miesiącu, oczywiście najczesciej z antybiotykiem. I jak poszedł do szkoły to sie skończyło. Tak jakby wyczerpał już swój limit chorób :) a moja gwiazdę znajduję czasem rano z głową w "nogach" łóżeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pospalam :) Alantoina - ja tez jestem przeciw antybiotykom ale tak sobie mysle ze skoro zajrzala do gardelka i widzi ze tam masakra sie dzieje to moze faktycznie gdyby byl tylko wirus to ok ale skoro to juz zapalenie to moze faktycznie nie warto czekac myszsza ;) to masz zaznajomienie z antybiotykami uspokoilas mnie ze faktycznie lagodny kraricid jest :) moj brat chorowal od urodzenia do 3 roku caly czas. nie bylo dnia przerwy. antybiotykow dostal tony. i przestal teraz ma 32 lata i pd 3 roku zycia do teraz zachorowal 3 razy ;) wielkie bydle z niego i nie ma zadnch problemow zdrowotnych takze na wszystko znajda sie plusy i minusy zadzwonilam do niego bo zaqwsze konultuje wszystko z nim poniewaz Maja jak wiedzie (jego corka) urodzila sie w 25 miesiacy ciazy i mieli mnowtwo problemow, kolsuktacji lekarskich, jezdzili po roznych placowkach i spotykali sie z najlepszymi lekarzami - wierze mu w 100% powiedzial mi tak. Paula jestem przeciwny antybiotykom. Ale jak jest zapalenie gornych drog oddechowych. bez tego sie nie obejdzie. Dam jej lek jezeli nie dam a to sie rozwinie i beda powiklania - bede sobie plula w brode ! do gp nie ide bo moja sie tam nie da zbadac, wrzeszczy jak popazona jak hindusa ma ja badac, gozej niz przy potrojnej szczepionce. przespalam sie z tym i podjelam taka decyzje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilli - dobrze, że możesz komus w tej kwestii zaufać. A jak często bedziesz podawać - tzn co ile godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×