Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wyciszona

50 to dużo? .....to zaledwie pół wieku

Polecane posty

Gość do edulki
jestes kobieta o wielkim sercu 👄 mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochanie, to nie musi być juz dzisiaj, gdybys więc jutro np. podejrzała w swoim kalendarzu, to nadal będe wdzieczna 🌻 wielkie dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma problemu - przejrzę kalendarz .... szkopuł w tym. że nie mam na następny rok - ja w ogóle żyję bez kalendarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Babeczki wszystkie razem - włączam się po odłaczeniu od t v Zagubieni i przyłączam do neta. Przypomiała mi się impreza - typu zakładowa,też jajka,worki, no i beczki - takie bez dna.Udział brai przeważnie szefowie,aby ucieszć gmin.Zostali wybrani sportowcy - w śród nich dyerktor - no i jazda.Wszystko byłoby fajnie,gdyby nie to,że dyrektor po przepełznięciu przez beczkę,dostał pomiesznia kierunkówi pobiegł w stronę nie tą co trzeba,czyli na start - wygrał.Smiechu było oj było,po kątach stały skrzynki z browarem,była też ciepła parówka,to byly imprezy. Hyrpa - ale masz pomysl z tym grzybkiem od Wyciszonej.Dzisiaj mojemu Mm,chyba bym mogła zapodac,że się tak wyrażę. Rano 8,30 - wstaję - slyszę - idż spać,co łazisz, Kładę się więc - budzę - 11,30,tym razem nie ma sprzeciwu,siedzi przy komputerze do godz.18,-tej.Nie mam dostępu, Wyszlam z psem na spacer - i widzę sąsiada jak zasuwa przy domu,kladzie pięknie szpachel,dom pięknieje w oczch w tempie jak mój brzydnie.Niedokończone sprzed lat pierdy,drobiazgi ale rażące moje poczucie piękna i estetyki.Sama mogłabym zrobić,ale mi nie wolno,w domu przecież jest chłop,mogłabym wynająć kogoś,aby tego mojego wiecznie chorego wyręczył,ale jego ambicja mu na to nie pozwala.Przecież to takie bzdury,on sam to zrobi - uwierzcie,mija już naprawdę rok za rokiem i si ę poddalam. Balagan go drażni,ale czy ja muszę akurat dzisiaj sprzątać?? Chyba samana te grzyby się wybiorę. U mnie pada,więc liczę na poprawe samopoczucia.To nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarooka - o twoich grzybkach myslalam,nie wiem dlaczego ciągle mylę cię z Wysiszoną.U mnie w pufach też ciągle znajduję pogniecione puszki,nie wolno mi ich wyrzucać,zaczął biedaczek zbierać na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wracając do sprawy wyciszonej - mało pieniędzy, nie można rozbijać się o ilość imprez - lepiej zorganizować 2-3 imprezy, ale takie, które miałyby jakiś zasięg - jesienne swięto plonów to juz naprawdę cudowna impreza - rozstrzygnięcia konkursów na nanjjpiękniejszy balkon, taras, posiadłość - wystawy płodów rolnych,wieńce dożynkowe, i moje ukochane - cudowne bukiety tworzone z roślin - zasuszone kompozycje- z zasuszonych kwiatów, traw i zbóż - pomysłów ma tysiąc na minutę - koleżanko, masz ochotę na ten temat podyskutować - zapraszam - moje gg 4424136 - w miarę możliwości pomogę Wszystkim Paniom z tego topiku - spokojnej nocy życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stara hyrpa - przykro mi, ale ze względów oszczednosciowych nie uwzględniłam takich świąt, lub uroczystości jak - Walentynki.Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, Dzień , Pozdrawiam wszystkie kobietki z tego topiku, jeżeli zrobiłam coś nie tak - przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edulka, odezwe sie do Ciebie jutro na GG teraz już padam buziaczki do jutra! ❤️ baaardzo bym chciała wytrwac i nie zasnąć jeszcze na kropce nad i... kto dziś? zaraz sie przekonam :) pa kochane jutro upragniony piatek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok wyciszona - odezwij się, Wszystkim kobietka na topiku - życzę spokojnej , , relaksującej nocki miłych snów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to - dzisiaj ja pierwsza??Ukłony dla Wszystkich pań.Siedzę sobie w domu samiutka,bo MM poszedł do sklepu - nie będzie go pewnie z 2 godziny - chociaż sklepik malutki o 200 m od nas.On tam znalazł swoją \"grupę wsparcia\",taaam to sę dopiero dyskutuje,politykuje,plotkuje,dlatego więc wyręcza mnie z tego jedynego obowiązku.(dla niego) Baby lubią sobie poplotkować,pogadać,ponarzekać - ale chyba żadna - jak zaobserwowałam - nie dorówna w tym facetom. Korzystam więc,że go nie i zabieram się do sprzątania jego pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam buziole wysylam Edulka fajna jestes pisz ja stara hyrpa miałam wczoraj dzień trujaka Zamarzył mi sie taki pod sklep co Libra napisala\ale z babami\ czy Twoj MM nie jest moim MM jakby zdjął skore podobni tacy Tu-50 a zTobą co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hyrpa - a znasz to Ty się może i też na grzybach,bo umnie na podwórku pod brzozą jakieś blaszkowate,brązowe urosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczyny i te Panie , ktore do nas zagladaja i udzielaja milych rad!! 🖐️ edulko a moze dolaczysz do nas ? Zapraszamy! Stara hyrpa! 👄 jestem , ale wczoraj mialam caly dzien gosci prawie do bialego rana a dzisiaj odsypialam i robilam porzadki po wyjezdzie gosci. Zabieram sie za gotowanie obiadu, bo za chwile przychodzi cala rodzinka na obiad, ale ja lubie gotowac i gosci tez! Zapraszam i Was !! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libro po drodze do Tu-50 zgarne Cie a przy okazji zobacze te blaszkowate Nie mam do kogo gęby otworzyc a u mnie pada z MM cisza u mnie remont trwal 10 lat! wyobrazacie ten wstyd jak ktos pare razy zawital dobra smentny dzien a ja medze Tu-50 co pysznego do picia i jedzonka masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hyrpus! zapraszam do siebie, na obiad serwuje kurczaka pieczonego, frytki i groszek z narchewka! Do picia kompocik ze sliwek, ale na wieczor znajdzie sie cos mocniejszego :D Juz sie nie smuc , wieczorem zrobimy impreze!!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łał łał łał ale jadłospis mniam mniam dzieki Tu-50 geba na klotka ale paluszki na klawiaturce smigaja to juz cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlaśnie otrząsnęłam się po śnie - zastanawiałam się,czy to rano,vczy wieczór leejjjeee,na moje już podsuszone pranie,sąsiad z naprzeciwka - zapiernicza - nie straszny mu deszcz. Dzisiaj obiad - kasza + mięso w warzywach.Dziewczyny lubiące kaszę,zapraszam.Ostatnio zapomniałam już o jej istnieniu,dzieci nie lubiLy.Zaczęłam wertować internet - odnośnie nerwicy i depresji - coś za dużo ostatnio jak dla mnie tych ofiar,no i jakoś tak trafilam,na jadłospis.Wiadomo,że tego co jadłyśmy w dzieciństwie - już nie odzyskamy a to co jemy,pozbawione jest zupełnie e;ementarnych wartości. Nie będę długo truła na ten temat, bo kiedyś jedząc tłusty smalec,tłuste masło,tłuste mleko (widomo jestem ze wsi),bylam zdrowa i szczupla.Teraz jem dietetycznie - przynajmniej tak sądzę,jestem gruba i chora.Faszerowana od lat tabletkami od których sie organizm uzależnił,na dodatek powodujących wzmożone Laknienie - wszystko postawione na glowie. Serotonina - główny hormon naszego szczęścia - zawarty jest w weglowodanach trudno-wchłaniających się, to: fasola - lubilam tylko szparagową. groch - jakoś o nim zapomniałam chleb pełnoziarnisty - tego w sklepach już nie ma - to co jest tzw.razowiec - to biała mąka+brązowy proszek,wiem bo sama piekłam,mąka pełnoziarnista prawdziwa już nie istnieje - mój zawód - to mlynarz - młyny kiedyś produkowały specjalne typy mąki o pełnych ziarnach,lub z częściowo oczyszczonyci - i z tego był chleb razowy. Teraz wszystko zastapiły dodatki,najczęściej chemiczne. Nasze geny tak prędko nie dadzą się oszukać - jak oszukuje nas obecny Swiat,jesteśmy istotami z dziedzictwem zbieraczy ziaren i mięsożerców.Wprowadziłam więc w swoj jadłospis j.w. zastępując chleb razowy kaszą. ciekawe czy z jakimś pozytywnum skutkiem? Oczywiście,to są tylko moje przemyślenia - pewnie mój pan psychiatra by się uśmiał. To nara - muszę wyjść z pieskiem na moj ulubiony deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W taki wieczór jak dzisiejszy, szczególnie człowiek cieszy sie, ze moze w zaciszu biurka pogadać z życzliwymi... u mnie błyska i grzmi! Mam słaba pamiec, ale chyba i Wy nie powiecie, ze 28 września to normalne zjawiska...? buziaki wszystkim ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leopold Staff DESZCZ JESIENNY O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny, Dżdżu krople padają i tłuką w me okno... Jęk szklany... płacz szklany... a szyby w mgle mokną I światła szarego blask sączy się senny... O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny... Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze Na próżno czekały na słońca oblicze... W dal poszły przez chmurną pustynię piaszczystą, W dal ciemną bezkresną, w dal szarą i mglistą... Odziane w łachmany szat czarnej żałoby Szukają ustronia na ciche swe groby, A smutek cień kładzie na licu ich młodem... Powolnym i długim wśród dżdżu korowodem W dal idą na smutek i życie tułacze, A z oczu im lecą łzy... Rozpacz tak płacze... To w szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny, Dżdżu krople padają i tłuką w me okno... Jęk szklany... płacz szklany... a szyby w mgle mokną I światła szarego blask sączy się senny... O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny... Ktoś dziś mnie opuścił w ten chmurny dzień słotny... Kto? Nie wiem... Ktoś odszedł i jestem samotny... Ktoś umarł... Kto? Próżno w pamięci swej grzebię... Ktoś drogi... wszak byłem na jakimś pogrzebie... Tak... Szczęście przyjść chciało, lecz mroków się zlękło. Ktoś chciał mnie ukochać, lecz serce mu pękło, Gdy poznał, że we mnie skrę roztlić chce próżno... Zmarł nędzarz, nim ludzie go wsparli jałmużną... Gdzieś pożar spopielił zagrodę wieśniaczą... Spaliły się dzieci... Jak ludzie w krąg płaczą... To w szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny, Dżdżu krople padają i tłuką w me okno... Jęk szklany... płacz szklany... a szyby w mgle mokną I światła szarego blask sączy się senny... O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny... Przez ogród mój szatan szedł smutny śmiertelnie I zmienił go w straszną, okropną pustelnię... Z ponurym, na piersi zwieszonym szedł czołem I kwiaty kwitnące przysypał popiołem, Trawniki zarzucił bryłami kamienia I posiał szał trwogi i śmierć przerażenia... Aż strwożon swym dziełem, brzemieniem ołowiu Położył się na tym kamiennym pustkowiu, By w piersi łkające przytłumić rozpacze I smutków potwornych płomienne łzy płacze... To w szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny, Dżdżu krople padają i tłuką w me okno... Jęk szklany... płacz szklany... a szyby w mgle mokną I światła szarego blask sączy się senny... O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie - podobno cukier dodaje energii, to czemu ja po ciastkach i pączkach jestem tak strasznie senna? normalnie nie moge opanowac ziewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... zdaje sie, ze i WAS uśpiłam tym wierszem.... :) ja bym sie chetnie juz połozyła, ale po 21-ej spodziewam się syna więc musze wytrwac by zrobic mu ulubiona jajeczniczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyciszona - uśpilaś nas faktycznie swoim z i e w a n i e m. Nikogo tu nie ma do tej pory. Dziewczyny - moja szcylijsa rodzina - szczęśliwie dojechala - i dzisiaj w nocy po 40 godz jazdy wróciła. Zadnych szczegółów nie znam. ciekawość mnie zżera - jak to tam było?? - chyba nie byłabym babą,aby mnie to nie interesowało,szczególnie jakieś fajne szczególiki,bo u mnie MM poszedł teraz do swojego \"klubu westchnień\" - czyli po zakupy,a ja słyszę z boku jakby kapanie z kranu - ale to pracuje nastawione winko - odgłosy - cmok,cmok,cmok.wywołują niepożądane skojarzenia i wspomnienia. To nara - niech Was ta pogoda nie uśpi - chociaż,sen sobie cenię, i jeżeli odpoczywacie - to na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasza franka
🖐️ :D Ale mnie Libro nastraszyłaś z tym nie super chlebkiem. Ja jem tylko razowy, który nazywa sie żytni, często z dodatkiem pestek. Mam przed sobą "chleb żytni wileński " i to jego skład: -mąka żytnia typ 2000 -maka żytnia typ 720 -cukier -syrop ziemniaczany -karmel (barwnik naturalny), sól -drożdze Zastanawiają mnie te "typy" mąki. Serotoninę zawieraja tez banany i gorzka czekolada. Też coś wiem o depresji ;) Ja jadam codziennie płatki owsiane ,zwykłe ,na wodzie , dzięki temu mam świetną przenmianę materii. Kasze tez lubię. Nawt wczoraj ugotowałam krupnik na kaszy...jaglanej, haha, bo mój chłop kupił ją zamiast perłowej. I wyszła pychota, . Taką kaszę można jeść też na słodko. Jestem szczupła, mimo, że też podżeram leki, ale nie jadam słodkości ( no prawie), w ogóle nie piekę ciast, jem dużo warzyw, bardzo mało mięsa. Może to jakiś sposób na szczupłą budowlę ;) Słodkości usypiaja, podobnie jak zbyt obfity posiłek. Miłego łykendu, baboszki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi hi - to i dobrze! Będziecie wyspane wszystkie, jak ja dzisiaj. Wstałam rześka i dźwieczna jak skowronek (przed 12tą :-) !) Śłońce niesamowite aż się przed ubraniem zawahałam, czy czasem na 2 godzinki nie wystawić swego 53;letniego ciałka (!) na ogrodzie. Przeważył rozsadek, bo w domu mam bardzo duzo zaplanowane na tę sobote, a co mi z opalenizny gdy już nie bede nosić odkrytych ramion? Słyszę, że MM kosi, a Synuś, który wczoraj wieczorem dotarł, jeszcze nie wychodzi z pokoju, mysle, że dobrze mu sie spi w pokoju z dzieciństwa... Ja pierwsze piję siemię i kszątam się słychając tvn24. Potem będzie kawka i zajrzę znów zobaczyć, czy któraś podpisała liste obecności :) papa kochane dziewczyny buziaki Libro tu-50-tka stara hyrpo Malusieńka Szarooka Tyle Was pamietam - przy moim zapominaniu to i tak naprawde duzo :) pozdrawiam także wszystkie niewymienione ale bardzo tu mile widziane PANIE 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma Waaas....? a ja sobie wolniutko składam pranie słuchając wrzut, danych mi kiedys przez tu-50-tke :) Synek wstał i je śniadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj wasza franko :) miło, że wpadłaś i tyle żywieniowych mądrosci nam przekazałas 🌻 ja niestety, od wakacji uzalezniona jestem od pączków z adwokatem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tej chwili też wcinam, juz drugiegi (sa tylko w cukierni przy mojej pracy, więc wczoraj sobie nakupiłam i na dziś...) zapraszam mam jeszcze 4, poczęstujcie sie, to będzie dla mnie mniej.... :) proszę bardzo! kawkę do tego? herbatke? a może mleko z lodówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanko - mąka zytnia 2000 - super - jeżeli jest prawdziwa - to zmielone całe oczyszczone ziarno. Mąka typu 750 - nadaje się na placek. Wynika więc - na bazie mąki białej + ciemny proszek+ jakieś dodatki typu ziarna slonecznika itp,co masz tam jeszcze napisane - powstał chleb razowy ktory wcinasz. Do prawdziwego chleba razowego na bazie mąki typ.2000 - nie potrzeba innych dodatków - prócz drozdzy do wyrśnięcia ciasta,wody,soli. Spróbuj cos takiego - tam pewnie będzie na opakowaniu kontakt do producenta chleba - poproś go,że chciałabyś kupić 1 kg mąki 2000,np.na jakieś twoje wymyślone potrzeby,ciekawa jestem co ci by odpowiedział? Otręby,dobra sparawa,ale pozbawione są najważniejszych zcynników które zawiera ziarno.Srut zbożowy - to roztarte całe ziarno.symbol typu 750 - oznacza stopień oczyszczenia mąki z wszystkich tzw mikroelementów,im niższy symbol,tym mąka bielsza,czyściejsza i coraz mniej wartoścuiwa wg.mnie. Teraz szykuję obiad,pieklyście już kurczaka na słoiku? cmok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Przy sobocie po robocie :D obiad zjedzony .... dzien zaliczny! :D A teraz spiesze na paczka do Wyciszonej, czy zdazylam? 👄 kawka chyba juz wypita, to nastawiam nastepna dla wszystkich! Libro! Zaciekawil mnie Twoj przepis ,,,,, kurczka na sloiku,,,,,, nigdy nawet nie slyszalam o tym choc tyle lat juz czlowiek zyje, ale ponoc uczymy sie cale zycie.. czy dasz nam ten przepis? 👄 Pogoda u mnie jesienna , pochmurno i pada :-( zycze wszystkim milego popoludnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Dziewczyny Witam Piekny sloneczny dzionek spedzilam na spacerku z psiuniem moim w kuchni z nozami i jarzynami na balkonie pogadalam z kwiatami Zapraszam na tradycyjna salatke jarzynowa MS ocenil mamus pycha Wyciszona dzieki za pozdrowienia milo mi dziewczyny to co? mamy kurczaka w sloiku \' salatke jarzynowa paczki z adwokatem jeszcze % i mamy balange na 102!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×