Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prawie absolwentka

Kiedy student dziennych może się zarejestrować jako bezrobotny..

Polecane posty

Gość prawie absolwentka

Kiedy student studiów dziennych może się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotny i iść na płatny (przez urząd) staż?? Czy jest to możliwe dopiero po obronie? Czy można przed obroną? Czy trzeba mieć zaliczone wszystkie przedmioty, czy może już sie zarejestrować w trakcie sesji końcowej nie mając zaliczonego wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby isc na staz to musisz byc po obronie, musisz dostarczyc do urzedu przynajmniej indeks z wypelniona ostatnia strona na ktorej jest mowa o zaliczeniu egzaminu podczas obrony pracy magisterskiej, niestety ale musisz poczekac, natomiast podpytaj w PUPie bo moze zarejestruja Cie jako poszukujacza pracy, ale i tak na staz sie nie bedziesz kwalifikowac dopoki nie bedziesz miala jakiegos dokumentu ktory poswiadczy ze sie obronilas i skonczylas tym samym studia, wiem wiem co myslisz ale niestety mnie tez ten przepis sie nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie absolwentka
hmm.. ale skończenie studiów i obrona to dwie różne sprawy.. bronić się możesz rok albo więcej czasem po zakończeniu studiów ale skoro piszesz, że napewno musi być obrona, to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeby iść na staż
nie trzeba mieć mgr! ale nie wiem, jak ze statusem bezrobotnego, ale przecież są tacy, co kończą studia, a obronę za wiele lat, a przecież niemożliwe, żeby nie mogli się zarejestrować :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie absolwentka
no właśnie też mi się wydaje, że nie trzeba czekać do obrony, bo to by było troche bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszę Wam jak to jest
Jeśli pobiera sie na ukę w trybie dziennym, to nie można zarejestrować sie jako bezrobotny, bo zus jest juz płacony przez państwo w inny sposób. Gdy kończy się studia, nawet bez obrony pracy i traci status studenta można się zarejestrować, żeby mieć darmowe świadczenia zdowotne. Na niektórych uczelniach status studenta "trzymają" dla Ciebie aż do czasu otrzymania dyplomu, (przykład politechnika w moim mieście), a na niektórych tracisz go wraz z uzyskaniem absolutowriom we wrześniu wraz z wygaśnieciem ważności legitymacji, (przykład uniwersytet w moim mieście). Na staż można iść w ciagu roku od otrzymania "papierka" ukończenia danej szkoły. Może to byś świadectwo maturalne, albo dyplom. (Jak sie ma poniżej 25 lat, to chyba zasady są odrobinę inne, ale to trzeba się samemu dowedzieć, bo mnie to nie interesuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszę Wam jak to jest
Szybko pisałam i robiłam błedy np.: "absolutorium", a nie "absolutowriom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
student studiow dziennych nie moze sie zarejestrowac jako bezrobotny, na pewno... a jesli nie jestes zarejestrowany to nie kwalifikujesz sie na staz z PUPu i nie wazne ze masz absolutorium na studiach... według przepisów dopoki nie obronisz pracy mag. albo licencjackiej to nie masz wyzszego wykształcenia, wiec mozesz sobie miec absolutorium a i tak dopoki sie nie obronisz to Cie nie zarejestruja jako bezrobotnego, oczywiscie mozesz dostarczyc swistek ze Cie wylali ze studiow i wtedy Cie zarejestruja, oczywiscie nie musisz miec wyzszego zeby isc na staz, ze stazu moga korzystac ci którzy nie przekroczyli 25 roku zycia, którzy sa zarejestrowani jako bezrobotni i nie maja swiadectw pracy potwierdzajacych to ze kiedykolwiek pracowali dluzej niz 3 miesiace... oczywiscie to co napisalam powyzej o rejestracji studentow dotyczy tylko studentow dziennych, zaoczni moga odbywac staz w trakcie studiowania, bo moga sie zarejestrowac w PUPie jako bezrobotni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×