Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kulturantka

Mało używane słowa! np. elokwetny .. itp .. PISZCIE!! TO WAŻNE!

Polecane posty

alelipa ---> a jaką byś chciala mieć nauczycielkę??? taką, która od rano do nocy siedzi z podręcznikiem w dłoniach??? :O no sorry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psychodeliczny-cokolwiek to ma oznaczać, napisałam przez \'\'ch\'\' ale nie wiem, moze samo \'\'h\'\',ale wyraz fajny,nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisielka
Podnosze słoodko ;);* ;D dalej pisszciee! :> papap :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitigrilić, pitigryły - \"...i pitigrilił się z tą Wiśniewską!\" :D od Pitigrillego, autora włoskich powieści erotycznych - \"18 karatów dziewctwa\", Pas cnoty\" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre sobie
efemeryczny, eteryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja bym nie powiedziala
ze "elokwentny","newralgiczny", "deprecjonowac", czy "abstrahowac", to rzadko uzywane wyrazy. Wiekszosc wpisow na tym topicu, niestety swiadczy o BRAKU elokwencji. Wystarczy troche czytac, tudziez obejrzec od czasu do czasu telewizje (nawet sama TV wystarczy), zeby tak "rzadkie" wyrazy napotkac nawet codziennie. Mimo to, topik jest dobry, ale dla ludzi, ktorych znajomosc jezyka ojczystego jest ponizej przecietnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Ja bym nie czerpała wzorców językowych z telewizji - właściwie można spokojnie założyć temat \"Błędy językowe powielane w mediach\" i każdy z nas przypomniałby sobie co namniej kilka perełek. Ja bym nie powiedziała --> ten temat miał służyć zabawie, nie poważnej edukacji :( W podobny sposób bawiłam się jako dziecko z rodzicami i z bratem, nadal gram w to z własnym synem, moja przyjaciółka i jej dwoje dzieci umilają sobie takimi zabawami słownymi sterczenie w korkach w godzinach szczytu. Bardzo lubię Anne Fadiman i jej \"Exlibris\", autobiograficzną książkę o pasjonatach - bibliofilach, i nie tylko... Jest tam rozdział o słowach, którymi zachwycaliśmy się jako dzieci /wydawały się takie tajemnicze i magiczne/, i do których zachowujemy sentyment jako dorośli. Np. \"kwas dezoksyrybonukleinowy\" poraził mnie w dzieciństwie i do tej pory paszcza mi się śmieje, jak to słyszę, chociaż dawno przestał być czymś tajemniczym. Sama znalazłam tu kilka rzeczy, których nie znałam i parę ciekawych zapomnianych. Przecież wiadomo, że to co dla jednego jest słowem rzadko używanym, dla innego stanowi element zwyczajnej rozmowy w pracy czy z partnerem przy śniadaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evlenka
erudycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalumnie /rzucane/ - czyli oszczerstwa, były już? :) mizogonia - lęk przed babami dualizm - dwa w jednym czyli idealny związek, dwa przeciwstawne czynniki tworzące harmonijną całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojamoja
fifulek- penis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga_zlota
defenestracja- wyrzucic przez okno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimeea
300 :D brawoo ! :D;* pozdro for alL :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
300?! :D nieźle :P oskoma - wielka chęć, apetyt, żądza spożycia... Np. \"Zenon łypał z oskomą na krupnioka\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taa... :D degrengolada to było ulubione słówko mojej babci, do pary z \"rują i poróbstwem\" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnna
1) temat sam w sobie nie jest zły - jedyne, co można by poprawić, to dodawanie słów razem z definicją, bo po co znać tyle "trudnych" słów, skoro się nie wie, co znaczą? 2) warto by też było traktować to jako ciekawostkę, zabawę czy korki z ojczystego języka - nie okazję do zabłyśnięcia w towarzystwie, bo można się tylko ośmieszyć (używając w niepoprawnym kontekście na przykład) 3) temat, jak już napisałam - ok, ale dyskusje jakie się przy okazji toczą - żenujące... jak zauważyło już kilka osób, poziom niektórych wypowiedzi jest zaskakująco niski, a szkoda - temat miał jakoś podnieść poziom czy rozszerzyć horyzonty, a nie zawsze tak jest 4) co do stwierdzenia o książkach, które się kilkukrotnie powtórzyło, to potwierdzam - trzeba więcej czytać, wiedza przyjdzie sama z czasem, nie trzeba będzie 'uczyć się takich słówek na pamięć', jakby to był język obcy - zapamięta się je naturalnie, obyje się z nimi, i te de... 5) nie mogę się powstrzymać od wtrącenia do dyskusji - może zdanie o nauczycielach jakiego twardo broni poaszkwie nie jest do końca prawdziwe, ale ja także nie spotkałam w życiu żadnej nauczycielki, której poglądy, zachowanie i sposób bycia (w szkole, nie prywatnie) by jakoś specjalnie odbiegał od tej opinii... poza tym, nie jestem pewna jakie prawo bytu w swoim zawodzie ma osoba, która tak zaciekle i z najwyższym przekonaniem o swojej racji broni swojego zdania na kiepskim forum internetowym... jeśli tutaj piszesz na zasadzie 'moja jest tylko racja' to jak jest ze swobodą przekonań i samodzielnym myśleniem na twoich lekcjach, spa_cjo? nauczyciel powinnien jednocześnie być pedagogiem, bo rzeczywiście ma spory wpływ na kształtowanie sie światopoglądu i podejścia do życia młodych ludzi - to naprawdę duża odpowiedzialność... 6) bardzo proszę nie brać tego posta zbyt dosłownie i nie łapać mnie za słówka - to są tylko moje osobiste spostrzeżenia, nie chcę wywołać nowej dyskusji czy, tymbardziej, kłótnii... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suczka borsuczka
onnnna === może byś lepiej dorzuciła jakieś interesujące słówko? Rozwodzisz się na pół strony nad tym, że temat należy traktować jak zabawę, a nawet nie bierzesz w niej udziału :classic_cool: mogę dodać "kostyczny" czyli złośliwy, zjadliwy. Chyba nikt jeszcze nie podawał? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinkaaaaaaa
ppodnosze!!! kto mi pomoże dobrac fryzrure na topiku " Jaką fryzure polecacie? Jaka by mi pasowała,?'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggghg
rajfura... :.obgadywaczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszowa swinka
wyfiokowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież
rajfura to inaczej stręczycielka :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upjfjf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weather man
mało używane słowa to: dziękuję proszę dzień dobry do widzenia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiaczeklukasza
pauperyzacja (ubożenie, biednienie ) spoleczenstwa ma istotny wplyw na upadek centrum handlowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×