Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listeczka

Referencje -jak je sprawdzają??? w UK

Polecane posty

Gość listeczka

Witam.Chciałabym dowiedzieć się jak w UK sprawdzają poprzednie zatrudnienie i czy wymagają referencji, tzn.czy trzeba mieć osobny papier polecajcy od pracodawców poprzednich. Pracowałam przez 8lat w 2firmach, ostatnia zbankrutowała po roku -w tej chwili nic pod napisanym przeze mnie adresem nie istnienje. Pierwsza firma istnieje owszem ale pracowałam w filii-filia już też nei istnieje:) Listów polecających nie mam żadnych, kto mnie teraz poleci jak ludzie prowadzący filie już w tej chwili nei pracują i nie wiem co robią ani gdzie są. :( Czy opwinnam podać nr tel. do istniejącej firmy???Nie wiem czy ktoś zada tam sobei trud by odszukac w aktach byłego pracownika filii... Same kłopoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zalezy od tego w jakim zawodzie chcesz pracowac, czy przez agencje czy nie itd. generalnei zasady sa dwie - albo pracodawca chce pisemne referencje od ostatnich dwoch pracodawcow (czasami trzech) - jak sie nie pracowalo nigdy to moze byc ktos z uczelni, szkoly, szef wolontariatu itp. albo - tylko sie wpisuje kto Ci da referencje w odpowiednia rubryke i oni sie sami z tym kims kontaktuja (najczesciej listownie lub e-mailowo, czasem telefonicznie). ja mialam referencje z polski na poczatku i nie bylo zasadniczo problemu z tym. na moje pisemne \'dla wszystkich, ktorych to interesuje\' nikt nie chcial nawet patrzec, pracodawcy sami sie kontaktowali z moimi osobami, ale duzo dziewczyn pisze, ze musialo miec wlasnie takie, wiec to chyba specyfika mojej pracy (i pracodawcow) a nie regula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze sa dwa wyjscia
mozesz przedstawic zaswiadczenie, pismo z pracy o zwolnieniu itp, potwierdzajace twoje zatrudnienie w danej firmie lub... znalezc osobe mowiaca lub piszaca plynnie po angielsku, podac jej dane do pracodawcy i poinformowac co i jak ma napisac lub powiedziec. ja zrobilam wlasnie tak, gdyz bylam w identycznej sytuacji. firma sprawdzajaca moje referencje chciala adresy mailowe do 2 osob, ktore moglyby udzielic informacji o mojej pracy. w ten sposob jeden kolega zostal menedzerem a kolezanka wychowawca ze szkoly (tak tak tego rowniez wymagali). firma wyslama maile im, ja napisalam co maja napisac, oni odeslali i bylo OK. nie sadze zeby ktos probowal dzwonic do kraju, gdyz nie ma gwarancji ze ktos w firmie mowi po angielsku. napisanie maila ze slownikiem ostatecznie jest mozliwe :) polecam druga opcje - bedzie dobrze :) raz kozie smierc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freckless
zawsze sa dwa wyjscia, jezeli podam nazwisko i telefon osoby, ktora niby byla moim przelozonym np. w sklepie, firmie, biurze, to czy oni nie sprawdzaja w internecie czy taka firma i taki przelozony istnieje i czy to faktycznie jego numer telefonu?? Np. napisze w CV, ze pracowalam w sklepie Zara i podam dane mojej przyjaciolki i jej telefon. Czy taki rekrutujacy nie znajdzie sobie adresu sklepu zara i tam nie zadzwoni pytajac sie, czy taka osoba faktycznie tam pracowala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze sa dwa wyjscia
tego nikt nie wie ....... ja napisalam instytucje tj firmy i banki gdzie faktycznie pracowalam lub mialam praktyke. tak ze dane instytucji sie zgadzaly. nie wiem czy dzwonili do tych miejsc bo powiedzialam ze niewiele osob zna angielski i podalam kolege jako jednego z nielicznych ktory potrafi. trudno powiedziec co beda sprawdzac. jesli sprawdza cie tylko pracodawca ryzyko wpadki jest male; mnie sprawdzala specjalna firma Security WAtch Dog i tez przeszlam wiec twierdze ze Anglicy nie sa tacy podejrzliwi i z reguly ufaja ludziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listeczka
Dzięki serdezcne za wpisy, dopiero się dostałam do kompa:) Czyli referencje to nie list polecający tylko jakby poświadczenie że się pracowało w danej firmie tak??? Mogłabym wysłać prośbę do jednej firmy o napisanie referencji ale co dokąłdnie mają one w treści zawierać. TYlko to ze pracowałąm czy jeszcze jak pracowałam? Firma nie ma strony w necie ani maila (chyba) Ostatecznei mogę sobei sama stworzyć maila firmowego:-P Mój problem jest tej natury że w CV ma m napisaną prawdę, tylko podaję telefonów firm bo jedn anie istnieje a druga owszem ale pracowałam w filii -jak ktoś usłyszy moje nazwisko to pewnie powie że nie wie o kogo chodzi :-( Chyba spróbuję sama zadzwonić, podać się za pracodawcę i spróbowac uzyskać info czy u nich pracowałąm. Co wy na to?:) p.s.-dlaczego oni nie uznają świadectw pracy??? Przecież to chore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie uznaja swiadectw pracy, bo im zalezy tak naprawde na dowiedzeniu sie jak ktos pracowal, a nie czy... moi obecni pracodawcy wywylali prosby e-mailem do osob, ktore podalam i oni chcieli dosc konkretnych rzeczy sie dowiedziec - zwlaszcza moj drugi (wiem, bo szefowa pokazala mi co napisala). i sorki, ale tlumaczenie sie, ze malo kto mowi po angielsku anglikow guzik obchodzi - chcesz znalezc prace u nich, a oni chca referencje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy poprosilam o referencje mojego angielskiego eks-pracodawce, to powiedzial, ze mi nie da, bo jezeli mojemu przyszlemu pracodawcy naprawde beda potrzebne to i tak sie z nim skontaktuje bezposrednio i przysle mu specjalny formularz. Tzn nowy pracodawca wysyla do poprzedniego pracodawcy formularz, w ktorym sa takie rubryki jak: Potwierdzam, ze ta i ta osoba pracowala w danym okresie, na stanowisku, zakres obowiazkow, liczba chorobowego, spoznienia do pracy itp. a takze opinia o pracowniku. Wymienione dane musza sie zgadzac z tymi, ktore my podalismy (przewaznie w aplikacji). Czasem tez po prostu dzwonia i pytaja. Czasem to nie ma znaczenia, ale w niektorych firmach referencje sa niezbedne, zwlaszcza w tych wiekszych, bo obowiazuja ich pewne procedury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinacz
a co zrobic w sytuacji, kiedy odeszlismy z poprzedniej pracy, bo pradowca byl nieuczciwy, okazal sie swinia i na 100% nie da dobrych referencji, mimo iz ktos dobrze pracowal???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystkie agencje już chcą
Dlaczego nie uznają świadectw pracy? Bo zwyczajnie ich nie wydają. Proste. Można tylko prosic o wydanie referencji, ale pracodawca może się nie zgodzić, lae jak ktos do niech zadzwoni, a pracowałaś/es dobrze to ma obowiązek powiedzieć o tym, gdy pracowałeś/as żle, nie może o tobie powiedzieć nic złego, ale na pytanie nowego pracodawcy, czy go poleca, może odpowiedzieć, że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość south east
z tym jest zawsze problem,jak sie odchodzi z firmy to pozniej sie tak naprawde dowiadujesz co o tobie mysleli.CZytalem ze okolo 60% jest negatywnych,Trzeba miec naprawde miec sprawdzone te referencje,byc pewnym ze poprzedni pracodawca nie powie nic zlego o nas.I swistek papieru nie wystarczy,Beda dzwonic na 100%. Ja mialem przez to problemy z nowa praca,W starej nie przedluzyli ze mna 3 miesiaczngeo okresu probnego,glownie z powodu niepopasowania sie do reszty,poprostu nie polubilsmy sie z szefem.Cieszylem sie ze juz nei bede tam pracowal ale on pozniej kompletnie zepsul mi referencje,A jak nie chcialem sie zgodzic zeby do niego dzwonili bo wygladalo to podejzanie. Problem jest taki ze zawsze chca zadzwonic do poprzedniego pracodawcy a przciez my jakby nam bylo tam dobrze to bysmy nie odchodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku chcieli tylko nazwisko i numer telefonu osoby wystawiajacej referencje. poniewaz pare firm juz nie istnialo, o czym poinformowalam, poprosili o character reference od jakiegos znajomego Anglika ,ale uwaga, takiego ktory pracuje jako menedzer lub dyrektor firmy. tak wiec jedne referencje byly od znajomego a drugie od bylego menedzera. moge potwierdzic ze na papierki nie patrza, bo w sumie kazdy moze taki swistek napisac i podrobic podpis. zas co do tego ze Anglikow nie obchodzi, czy referent zna angielski czy nie, to moge dodac ze mnie proszono o email osoby z kraju ktora NAPEWNO zna angielski. moze to po prostu zalezy od firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjknh
a jak taki przyszly pracodawca weryfikuje czy podalas numer do osoby, ktora jest menedzerem??a o co pytaja taka osobe?? Czy musi ona mowic co nalezalo do twoich obowiazkow i jak sie z nich wywiazywalas?? Czy jak podam numer kolegi, to jaka wiedze musi on posiadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najczesciej pytaja o zakres obowiazkow, o punktualnosc i podejscie do pracy, o stosunek do wspolpracownikow, umiejetnosc pracy w zespole, o charakter osoby, o to czy pomaga innym czy jest bezkonfliktowa itp. nie sadze aby weryfikowali czy dana osoba pracuje w danej firmie czy nie. pytalam menedzera o to jakie pytania mu zadali. zweryfikowali tylko imie i nazwisko, zapytali o to jakie mial stanowisko w firmie i koniec. reszta byla o mnie. jak zamierzasz wplatywac w to znajomego to najlepiej daj mu gotowa liste obowiazkow, wad i zalet oraz wszyskiego co dotychczas podalas pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valeriana - ja sie chyba zle wyrazilam - chodzilo mi nie o to, ze angoli nie interesuje ze nasz byly pracodawca nie mowi po angielsku - ale o to, ze oni chca referencji i my im musimy kogos podac - wiec to nasza brocha, zeby ten ktos mowil po angielsku i juz, a nie problem angola, ze my mamy z tym problem... ech, zawile to jakies. moi pracodawcy nie wysylali ankiet do wypelnienia, tylko pisali co ich interesuje konkretnie i to im trzeba bylo podac. ale fakt - referencji angole nie wystawiaja pisemnych, ale jak trzeba to bardzo chetnie sie zgadzaja, zeby ich podac do nowego pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rembrant 34
Witam posłuchajcie a co ja mam biedny żuczek zrobić jestem Prezesem Stowarzyszenia pracuje jako wolontariusz od 5 lat i co sam sobie musze wypisać referęcje? tylko mam jeden problem nie mogę znaleźć w necie jakiegoś wzoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość referencje lklk
a, ja poszlam do sklepu osiedlowego i poprosilam o referencje w koncu od 10 lat tam kupowalam i ok mialam super referencje do pierwszej pracy , a drugie od ksiedza ... i tez mogly byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rembrant 34
Witam a czy ktoś byłby tak miły i uprzejmy żeby napisać mi wżór takich referęcji bo muszę sam sobie napisać i nie wiem jak to zrobić morze ktoś zna jakąś stronkę z wzorami jakichś referencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam wzoru ale moge napisac przyklad referencji jakie pisalam dla znajomych. podaj maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podszyffka
Valeriana, mozesz tez mi wyslac???? podszyw @ gmail com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podszyffka
Wlasnie odebralam, co za szybkosc! DZIEKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×